Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
11. feb 2011

@smejko ja som nemala pult len tuto podložku http://www.pricemania.sk/katalog/prebalovacie-p...
kupala som vo vaničke (normálne velkej, takú ako sme mali aj my ako deti)...vaničku som mala vloženú v takom belčove alebo v normálnom kočíku (hlbokom), nebola som vôbec zohnutá a bol to super vynález môjho muža...belčov má teraz požičaný kamoška a tiež si vychvaluje...
deti som obliekala a prebalovala na stole, na tej podložke a na takej vyššej komode som cvičila Vojtovku...potrebovala som mať telíčko pod prsiami a zohnutej sa to zle robí...

andzis
11. feb 2011

@deinad lekari nevedia podla mna velmi dobre oznamovat veci ich reakcie su casto dost necitlive ale co uz .... verim ze dalsi utz bude koncit uzasnou novinkou 🙂 dakujem my sme mali povodne vybrate len dievcenske mena som si myslela ze to budu skor baby no a to chalani 🙂)) uz sa ich neviem dockat ...

andzis
11. feb 2011

@zuzbel1 Grabulujemmmm velmi drzte sa 🙂))))

matelko1
11. feb 2011

ahojte.pekny vecer.som len na skok.
chlapci spinkaju,my sme si dali pohar bieleho sucheho.... 🙂
@deinad alex prespi celu noc,maxim sa budi parkrat za noc,ale o 1-nej mu dam mliecko a spinka dalej do 6-7 mej rano.

matelko1
11. feb 2011

@janette77 prajem ti skore uzdravenie...

xxxjanetaxxx
11. feb 2011

@smejko aj ja som chcela kupovať pultík s vaničkou, ale nestihla som a som rada. Asi by to boli zbytočne minuté euráče. Tiež sa mi zdala naša naozaj mini kúpelňa len so sprcháčom, umývadlom a práčkou malinká, ale v pohode sa zmestíme. Inak prvé dni som naše dvojčatká kúpala v umývadle 😀 ale teraz ich už kúpem vo vaničke, v sprcháči mám stoličku, na nej veci na oblečko, zavinovačku atď. na práčke mám na deke prebaľovaciu podložku, ktorú mávam na postieľke, keď dám do kúpelky aj vaničku točím sa len dokola a všetko mám po ruke. A ešte jedna výhoda, malá kúpelka, je za chvíľku vyhriata 🙂 prebaľovacia podložka na postieľku je super vec, tiež máme malý trojizbák...

juliagregor
11. feb 2011

@xxxjanetaxxx ako sa Vám darí?

xxxjanetaxxx
11. feb 2011

@juliagregor dnes sme boli v poradni, Danielka má 2560g ,Petruška 2340g 🙂 brali obom krvičku, už máme aj výsledky, obe sú stále anemické, musíme užívať železo. Dúfam, že sa zlepšíme, už v nemocke nám vraveli, že keď sa nezlepšia bude sa to riešiť transfúziou, no uvidíme pri ďalšom odbere. Inak sú dievčence zlatučké a presné ako hodinky, každé 3 hoďky chcú papať 😉 aj v noci. Niekedy pekne zabuvajú, inokedy sa nevedia uložiť, mrnkajú ale nechcem ich kolísať, nechávam aj poplakať ☹ ešte je u nás mamina, tak by mal kto kolísať, ale keď odíde domov čo potom 😒

juliagregor
11. feb 2011

@xxxjanetaxxx železo im nedávaj do mlieka, skus na lyžičke s troškou prevarenej vody, ma lepší účinok a lepšie sa vstrebáva...máš také malé bobátka 🙂 😉

xxxjanetaxxx
11. feb 2011

@juliagregor ďakujem, za radu.....predpísali nám maltofer, dúfam že nebude zapekať, ten užívam aj ja a nerobí mi problémy.....veru máme takých chrobáčikov, niekedy keď nane hľadím nechápem ako boli naskladané v tom mojom brušku 😀 a to mali len cca dve kilečká ......o dva dni mám termín pôrodu 🙂
.....idem chystať mliečko o pol hoďku sa spustí stereo plač .......
dobrú noc

juliagregor
11. feb 2011

@xxxjanetaxxx aj my sme tak boli malinkí...ja som im niekedy tú davku rozložila a dávala po kvapkách, bruško ich bolelo, boli mrzutí, plačliví, nervozni ...držím palčeky, nech ho strávia bez problemov 😉

janette77
12. feb 2011

@deinad Ahojko moja, tak ako to vlastne s Tebou je? V stredu Ta caka este kontrolny UZV, ako som pochopila z Tvojich poslednych pismenok? Velmi drzim palceky, myslim na Teba. A z reakcie lekara si nic nerob (aj ked viem, ze lahko sa mi hovori, ked to nepocuju moje citlive usi), ale oni su niektori uz raz taki. ☹
O co tazsi uvod, nech su krajsie spravicky, ktore Ta cakaju!!!!

janette77
12. feb 2011

@zuzbel1 No ahoooj mamina. Vitaj v klube.🙂 Vsak si domov vazime odteraz este viac? 🙂) A nehovoriac o Tebe, bola si v nemocke statocne dlho. Som stastna, ze ste v poriadku a hoci sme si uz pogratulovali, neda mi este raz - prajem vela sily a zdravicka drobcekom, aj maminke. 🙂

janette77
12. feb 2011

@deinad este Ti chcem, deinad, napisat taku vec, ze ked uz som mala potvrdene, ze som tehu, bola som v nejakom 8tt, skolila ma riadna viroza. Uplne sialenstvo - silny kasel, zapal v tele, odpalene dutiny, vysoke horucky - musela som si vtedy dat aj 1 Paralen (odobrili mi telefonicky na gyneko pohotovosti). Stale som citila, ze embryjka vo mne zanikli, ze tolku zataz organizmu nemohli vydrzat, ved sa im vsetko este len vyvyjalo...ani netusis, ako som sa bala ist do najblizsej poradne, aky ma caka verdikt. A to hlavne - nikdy som nebola zavisla na tehu testoch, ale vtedy ano. Kontrolovala som sa, lenze oni zradzali - druha kolajnicka slabla, bola uboha, ledva tien...a pozri, akych pampusikov som priviedla na svet. Nezabudaj stale verit, lebo aj na skusenostiach nas ostatnych mozes pozorovat, ake je vsetko individualne. Moc drzim palceky este raz!!!

mamoka4
12. feb 2011

@janette77 Prajem skoré uzdravenie 😒 ozvi sa akosa máte!

janette77
12. feb 2011

@mamoka4 Ahojko, prave som sa chystala napisat sem, ze horucku sme zrazili na 37,8, uplne som stratila hlas. Uz treti den len sepocem. Pritom hrdlo ma neboli, len je "zastrete" a nepomahaju ani sirupy, ani cmulacky...☹
Ale hlavne, ze sa neopakovali 40-ky. 2 dni stacili.
Ine som sa ale chcela poradit. Tak ako som mala tehu ukazkove, po porode problem na probleme. Okrem radosti, ze som k dnesnemu dnu schudla neuveritelnych 23kil a do 10. dna od porodu mi konecne odpuchli nohy (mimochodom, nad ktorymi krutili hlavou lekari aj pacientky, take nieco vraj este nevideli), sa mi nakopili same trable.
Ide mi najma o mliecko. Krasne sa mi naliali prsniky na 5. den po sekcii, no naposledy som si mliecko odsavala v utorok, aj to len smiesnych 20ml a tym to zhaslo. Prsniky mam prazdne. Je mozne, aby mliecko vydrzalo tak malo?!?! Je tu dvojickovska mamina, ktora tiez bola nutena podavat drobcekom umele mliecko? Mam nehorazne vycitky a citim sa uplne nemozna. Mali sme objednanu aj laktacnu poradkynu, ale kvoli horuckam som ju zrusila. A ako pisem - mam uplne "odidene" prsia. Po porode mi tiez diagnostikovali zvyseny krvny tlak (v stredu som mala 165 vrchny) - to som uz objednana k internistke a tiez anemiu (mala som nabeh po mamine).
No a tiez dost silno stale krvacam. Je to o.k. 11. den po sekcii? A tiez mi je nevolno, ked som dlhsie na nohach - som slaba ako srna. To by mohol byt ten anemicky stav a je dost mozne, ze budem musiet ficat na zeleze...
Prepac, mamoka, som sa pri Tvojej otazke rozpisala tak vseobecne - pre vsetky maminy. Prosim, ozvite sa mi s vasimi skusenostami.
Ako sa mas Ty, mamoka? Ake su najnovsie infosky z poradne? Dufam, ze je vsetko v poriadku.
Drzim palceky.

xxxjanetaxxx
12. feb 2011

@janette77 ahoj, my sme už v nemocnici nabehli na NUTRILON HA, mala som málo mliečka, nemohla som moje drobulky prikladať-len som odsávala, neutiahla by som obe deti, Peťka bolo na JIS-ke ona mala problémy, tak jej dávali len moje mliečko, Danielke po čase začali miešať moje mliečko s hypoantigénnim nutrilonom, aby bol prechod na UM plynulejší, doma som ešte odsávala a miešala, ale po týždni mliečko "odišlo" (ale stresom, inak by som ešte mala) aj keď odstriekaš len 20 ml tak je to dobré, ono sa ešte môže spustiť len pekne odstriekaj všetko čo ide, ja som mala požičanú elektrickú odsávačku, bola celkom fajn, držte sa 😉

inak pri staršej sme boli na obyčku nutrilone a nebolo to nič moc, ale tento hypoant. je oveľa lepší, aj keď drahší.....ja ho mám na recept, lebo som silná alergička.......doporučila mi ho aj primárka v nemocke, lebo moje dietky boli malinké, tvoje možno znesú aj obyčajný........

janette77
12. feb 2011

@xxxjanetaxxx dakujem za povzbudenie, ale stale to tazko prezivam. Som aj plna liekov, v nemocke som ich denne dostavala 6 ks, teraz zase ATB beriem...a vravim, prsia su v povodnom stave...Je mi z toho do placu, citim to ako velke zlyhanie, pritom to tak ukazkovo zacinalo - mliecka a mliecka v tie prve dni. Mam uplne rozhaseny organizmus a myslim, ze to malo dopad na jeho tvorbu.
My davame Nutrilon Immunofortis, ale tiez nam pediatricka dala recepty na HA-cko, len v nasej lekarni nemali, tak nam objednali. Aj ked, s manzelom nie sme alergikmi, ale nasa pediatricka ho nejako principialne preferuje. Prajem vsetko dobre, aj Tvojim trom deturencom.🙂

happy8051
12. feb 2011

@janette77 chod do temy Dakujeme Annag vsetko o dojceni, tam su super baby, laktacne poradkyne, tioe ti urcite poradia, nezufaj

zuzbel1
12. feb 2011

Ahojte, baby dakujem za gratulacie 😉
@janette77 veru doma je doma. 😉 Dufam, ze ta tvoja teplota coskoro ustupi uplne ... nech ste zdravucki ...
Inak ja svojim davam aj umele aj svoje, tiez ho nemam vela, za cely den som mala 120 ml, co je tak jedna davka pre dvoch, ale odsavala som asi hodinu a pol, predtym este som si dala najteplesiu sprchu na prsia ako to len slo,masaz .... sestricky mi hovorili ze to vyrazne pomaha ...
Tvoji babuliaci su zlatucki, hodim aj ja sem svojich ked bude trocha casu ...
Drzim prsty, nech sa miecko umudri ... 😉

janette77
12. feb 2011

@xxxjanetaxxx pozrela som si Tvoj album - kraaasne detusky - dvojicky aj starsia dcerka. A nadherna mamina, s velkym bruskom aj bez.🙂 Svedci vam to. Ja som do 11. dna po porode schudla 23 kileciek, skoro mi oci vypadli, ked som sa vcera postavila na vahu.

janette77
12. feb 2011

@zuzbel1 prave som si chcela "pytat" foto bambuliatok, som na ne velmi zvedava. Tesim sa, ked ich najdem v Tvojom albume. Mliecka mas slusne, gratulujem, coi by som ja za to dala. Nevadi, ze dokrmujes, dolezite je, ze dostavaju aj maminkinu vyzivu. Moje horucky su uz, nastastie, na ustupe, ale este je to vyskocene, takze idem si lahnut, kym pokladiky spinkaju a idem studovat nejake materialy k drobcom, co sme od pediatricky dostali.
Nech sa dari, Zuzi!

janette77
12. feb 2011

@happy8051 dakujem pekne za tip, idem mrknut...

bombula
12. feb 2011

@janette77 nepaci sa mi ten vyraz "nehorazne vycitky".... ano je prirodzene kojit ako aj to je prirodzene ze sa to nedari!
ja som mala tiez neskutocny tlak z okolia, bolo to podobne velmi s tymi prsnikmi a mliekom u mna, ale to zial pochopi iba ten komu jednoducho mlieko z prsnika nestrieka (do mna hucali najma tie kamosky kt. odsavacku a krvave bradavky nezazili..) chodila laktacna poradkyna, pomahala kolko sa dalo, ale uz som videla ze je niekde zatiahnuta "rucna brzda"
takze vediac to co uz viem teraz , veru konam ovela rychlejsie a netrapim sa tolko ( ja to pripisujem aj total vycerpanosti po desnom porode, nespala som poriadne ani 3 noci predtym koli kontrakciam, potom komplikacie po porode, no a bud cula, spi kolko mozes, papaj, pi vela tekutin a koj dve deti... no moj pripad to zial nebol, ale nevesam sa koli tomu a uz vobec nemam "nehorazne vycitky") . skusala som caje homeopatika odsavacky masaze sprchu, nic nepomohlo.... jednoducho telo bolo na hrane svojich moznosti zrejme
tie opuchy som mala tiez, ale mne to poriesili este v nemocke (po porode som bola 10 dni, ale to len koli mne), dali mi opakovane antibiotika do zily...
fuu, radim daj sa dokopy co najskor, aby si mohla ficat kolo babetiek zdrava silna, budes to potrebovat

bombula
12. feb 2011

@janette77 HA cko je asi ako jedine na recept (obyc nutrilon nie je)takze vam zrejme chce trosku doki usetrit naklady a asi je aj lepsie , hlavne na zaciatok

lucia.kl
12. feb 2011

@bombula
@janette77 to s tým mliekom si nemyslím, ten HA nutrilon na predpis stojí cca 7€ za 400g a normálny nutrilon je 800g za 14€ takže tam šetrí možno nejjaké tie centy, skôr ak sú alergici, tak pre istotu ho dal...

lusinkaj
12. feb 2011

@janette77
@zuzbel1
Gratulujeme 🙂 tak uz to mate za sebou...super..ako sa citite? 🙂

lucia.kl
12. feb 2011

@janette77 ja som od začiatku na UM a z rečí ty nekojíš?? si už nič nerobím, ja som si dokázala odstriekať tak max 20ml a aj to trvalo hodinu, tak som to vzdala a baby sú tu a úplne zdravé.
čo sa týka tej nevolnosti a pocitu slabosti, odporúčam ti spraviť si krvný obraz, ja som dva mesiace po pôrode fičala na železe aj mi transfúziu chceli dať, ale som odmietla...
no a krvácala som asi dva týždne, tak nejak, to už si nepamätám

lusinkaj
12. feb 2011

@lucia.kl
@janette77
no tiez vravim to iste co lucka,nic si nerob z toho ze nekojis ja som kojila 4tt ale aj to som dokrmovala lebo male boli hladne nestacilo im to..a mozem klopkat...su zdrave nic im nieje..kolkoooooooo deti vyrastlo na UM a su tu..a niektore co boli kojene rok,dva im neico je..nic im nebude ....
a ked sa citis slaba tiez ako vravi lucka daj si urobit krvny ob.urcite mas malo zeleza ja som bola natom tak isto,bledy ako stena,slaba...a som brala zelezo...ale postupne bolo lepsie..prve mesiace budu tazke ale neboj bude dobre,,, 😉

mamoka4
12. feb 2011

@janette77 Ahoj 🙂 mrzí ma, že máš problémy po pôrode..ale uvidíš všetko sa postupne upraví. To, že sa cítiš slabá...je úplne normálne...ak môžeš pospi si poobede s deťmi, aby si načerpala veľa energie. Plus musis asi brat železo...ale všetko konzultuj s Dr. Pôrod je pre ženu, jej organizmus a aj psychiku veľmi veľká zmena...aj ked má iba 1 dieťa nieto ešte dve. 😉 Ja som síce obe deti kojila...ale netrúúfam si predpovedat ako to bude pri dvojičkách...veľa ľudí vyrástlo na UM, skôr by som povedala, že za socializmu to bolo bežné....propagovalo sa krmenie UM. Ale vela vela pi aj 3-4 litre tekutin,spi ked spia deti a jedz co najviac vyzivnu stravu...a ak to nepojdetak si povedz urobila som pre to maximum. 😉
Ja sa cítim dobre, poradna u Doc. Planka dopadla výborne,krčok drží...ved v pondelok začína 35 týž. 🙂 a najbližšiu kontrolu máme až 22.2. teda v 36 týž. 🙂 Len som bola veľmi zvedava kolko deticky vázia a doc. pozrel len krčok, srdiečka že biju...a polohu hlavičiek...a ani som nebola na monitore. Kedy si ty zacala chodiť na monitor? Verím, že to potiahnem aspon do 1.marca a budeme v 37 týž. A ešte kedy Ti dali detičky k tebe na izbu? A čo radia poradkyne dojcenia v porodnici? Kojenie postupne za sebou....alebo učia aj kojenie spolu?