Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mami2
12. feb 2011

Ahojte baby vy vsetky mate dvojcatka?

mami2
12. feb 2011

ja sa len tak pytam lebo ja uz ich mam 4mesiace pri sebe!

lucia.kl
12. feb 2011

@mami2 áno všetky máme dvojčatká, niektoré ich ešte len čakajú ale väčšina už ich máme pri sebe. keď si dáš myškou kurzor na naše fotky, tak sa ti ukáže ktorá má aké staré detičky a ktorá je v ktorom tt tehotenstva...

mami2
12. feb 2011

Vau tak to je uzasne,lucka a ty mas ake stare deticky?

mami2
12. feb 2011

@lucia.kl aha lucka uz som nato prisla🙂🙂🙂🙂

lucia.kl
12. feb 2011

@mami2 sedem mesiacov a tri týždne...

mami2
12. feb 2011

@mamoka4 ahoj drzim palce a su 1 ci 2 vajecne?

mami2
12. feb 2011

@lucia.kl lucka a ako si napisem ze mam aj ja deticky niekde do profilu?

lucia.kl
12. feb 2011

@mami2 choď hore do nastavenia, tam klikni na tehotenstto a rodina a potom pridaj informácie o dcére alebo synovi,neviem čo máš, dáva sa tam meno aj dátum narodenia, a aj fotky si môžeš pridať..

lucia.kl
12. feb 2011

@mami2 inak môžeš si ich tam dať aj samostatne, ale ako ty chceš 🙂

mami2
12. feb 2011

nieco som uz tam napisala mozem sa pozret no tvoje fotky?

mami2
12. feb 2011

a preco mi pise len jedno dieta ked som napisala 2?

lucia.kl
12. feb 2011

@mami2 musíš napísať informácie len o jednom dieťaťi apotom zas klliknúť na pridaj informácie o synovi a napíšeš aj druhého. keď si klikneš na moju fotku tak sa ti otvorí môj fotoblog a tam si môžeš poyrieť allbumy ktoré mám, tuším ich je 5 alebo 6

mami2
12. feb 2011

dakujem si strasne zlata ze mi pomahas🙂

lucia.kl
12. feb 2011

@mami2 aj ja som tu raz začínala a tiež mi museli pomáhať 🙂

lucia.kl
12. feb 2011

juj, narieka mi tu môj nerváák, asi bude hladná, tak idem robiť kašičku...

mami2
12. feb 2011

este raz dakujem a to su jednovajecne?

mami2
12. feb 2011

@lucia.kl tak vybozkaj ich tie velke slecny

lucia.kl
12. feb 2011

@mami2 nie nie, ja mám dvojvaječné

mamoka4
12. feb 2011

@mami2 Ahoj, áno všetky čo sem chodíme čakáme alebo už mnohé majú dvojičky 🙂 a u mna lekári nie su si istý ci sú to jedno alebo dvojvaječné .... 😉

lucia.kl
12. feb 2011

@mamoka4 jej, prave som si všimla, že sa voláš rovnako ako ja 😀 🙂

janette77
12. feb 2011

@bombula
@mamoka4
@lusinkaj
@lucia.kl Dakujem, baby za vasu podporu. Som strucna, ale urcite ma chapete, ze teraz mam co robit a nie je uz tolko casu na pc. Chyba mi, ze nemozem kazdej zareagovat, ako kedysi a tak sa snazim aspon takto hromadne. Dakujem aj kockam, co klikaju na moje albumiky. Velmi ma to vzdy potesi asi ako kazdu maminu. Kazdej z vas tiez prajem uspesne tyzdne a tie, co to maju za sebou peknu adaptaciu s bubacikmi.
Mamoka, ja som bola na monitore pred prijmom do nemocky len raz, potom uz ma ale v porodke monitorovali niekolkokrat denne (aj 2-3 razy). Deticky na izbu davaju podla zdravotneho stavu maminy. Ja osobne som sa zviechala dost dlho a tak sme zacali len na striedacku Misko/Miska na 2-3 hodinky. Ked som bola schopna postarat sa o ne, nechala som si ich uz oboch pri sebe...myslim ze od piatku vecera do odchodu domov, t.j. pondelka. Mozes si Ty povedat ako sa citis a sestricky su velmi chapave. Mne dokonca ponukali starostlivost o ne aj nadalej, kedze som bola velmi slaba, ale ja som si ich uz nedala a naopak, prave slniecka mi dodavali silu a kvoli nim som dokazala po sekcii zoskocit z postele ako srnka, ked zaplakali. Laktacne poradkyne na Kramaroch su skvele. Je ich tam niekolko a su naozaj profesionalky. Venuju sa TI doslova na zavolanie (aspon na nadstandarde bola taka moznost), naucia Ta, ako deticky prisat na prsnik. Mne dokonca ochotne vysterilizovali aj odsavacku a starali sa o zasobu mliecok pre babence. Ci ucia kojeniu spolu, ci zvlast - to je zase len o Tebe, co zvladas. Techniku Ti urcite ukazu.
No a mne uz ostava lepsie, mam stale zvysenu teplotu a babatka prebalujem a krmim v rusku, ale verim, ze je to na ustupe. U internistky som uz objednana a doslova sa k nej tesim. Verim, ze ked mi nasadi zelezo, budem sa citit silnejsia. Teraz som ako vechtik, ale aj to sa od obeda zlepsilo, mam pocit. Drobcekov sme kupkali, ked som sa na to trosku citila - na obed, lebo som sa bala, aby mi navecer neostalo horsie, tak sme rychlo vyuzili.
Inak Miskovi odpadol pupik predvcerom a nasej Misicke dnes.🙂) To su nase prve uspechy.
Babulky, ako casto kupkate? Najnovsia teoria je 2-3x do tyzdna a ako casto pouzivate kozmetiku pri kupkani?

mamoka4
12. feb 2011

@janette77 Ja som ritku a pod krčkom a pazuškami kúpala denne aj v umývadle...taká rýchlovka....a kúpanie vo vaničke stačí aj obdeň. 🙂 Kozmetiku som používala, tú ktorúsom dostala v pôrodnici - olivový olej na telíčko, detské mydielko a na ritku rybací krém. 🙂 Dávajú aj teraz pri odchode domov takúto vyslužku. 😀 Pozor na Johnson...je veľmi alergický....
Ďakujem za info odľadne kojenia. 🙂
Uvidime do 3 týž. aká bude u nás realita..A to že si mala detičky pri sebe ažna 3 den je uuuplne normalne, presne tak som mala po sekcii aj deti a to som mala vždy iba po jednom. 🙂
Drž sa, a čoskoro sa zotavíš a budeš si už len detičky užívať.

lucia.kl
12. feb 2011

@janette77 v lete som kupala každý deň, teraz každý druhý a kozmetiku tak raz za týždeň, možno aj dva týždne, nesledujem, najčastejšie umývam len v čistej vode...
a neboj zachvílku budeš zase plná energie 🙂

lucia.kl
12. feb 2011

@mamoka4 a my máme všetku kozmetiku johnson, a ja som veľmi spookojná...

xxxjanetaxxx
12. feb 2011

@janette77 kupkáme každý druhý deň, nejako extrémne negrckajú, ani potničky nemajú, len sa mi šúpu, tak ich kúpem v OILATUM-e, dostali sme ho na predpis od pediatr. ten je naozaj dobrý odporúčam, kozmetiku nepoužívam, len čistú vodičku 😉
určite ti bude lepšie ja som bola v nemocke dva týždne, tak som sa dala dokopy tam, tiež užívam železo, po sekcii som bola veľmi slabá, točila sa mi hlava, po vytiahnutí stehov sa mi rez otvoril, no čo ti budem hovoriť tiež som si užila 😨 ale už je to za nami a doma je doma 😀

mamoka4
12. feb 2011

@xxxjanetaxxx Oilatum je fantastické a podobné je aj Balneum Hermal Plus, moje obe deti maju suchú kožu od narodenia a napriek tomu, že už majú 8,5 r. a 5,5 r. stále im doktorka predpisuje tieto oleje...a kožu majú užasnú.
@lucia.kl V tom máš pravdu, že detičky treba kúpať podľa ročného obdobia. Môj starší je narodený v júli a tiež sme kupali denne. 😉

deinad
12. feb 2011

@janette77 ahoj moja, dakujem velmi pekne za slova podpory, viem a stale sa ucim zo skusenosti inych dievcat, co vsetko sa da zazit, co vsetko sa moze stat i stalo...takze sa to snazim tak brat a aj ked v ten den som bola velmi smutna, tak hned na druhy den som si povedala, ze to musim zvladnut nech sa deje cokolvek, aj mm ma podrzal, jednoducho budeme bojovat az kym aj my neprivedieme na svet babatko a snad aj babatka 🙂
Citim sa zvlastne, toci sa mi hlava, bolia ma krize a stale pobolievaju vajecniky...no uz som si na to akosi zvykla, tyzden za tyzdnom ide teraz celkom rychlo takze mi aj to cakanie na dalsie vysetrenie ide celkom rychlo, nie som ani nervozna, som akasi podozrivo kludna, som vyrovnana so vsetkym co bude...
moja mrzi ma ze si chora, prajem ti skore vyliecenie a dakujem za rady 🙂

janette77
12. feb 2011

@mamoka4 dakujem za info, vysluzku sme dostali - dvojnasobnu samozrejme, aj "vysluzne" kufriky, aj Nutrilon, aj dve tasky na plecia s prekvapeniami.🙂 Dostanes aj Ty.🙂 Tak vela stasticka zelam, ved aj Tebe sa to krati.
Ozaj, zazrela som tu info o tuline, viem, ze porodila, ale nieco blizsie prosim nevies, aby som nemusela hladat? Teda najma, ze kedy, lebo ze cakala chlapcekov a mala planovanu sekciu, to viem, len netusim na kedy. Dakujem pekne. Ale ak nevies z hlavy, nehladaj...dohladam si, ked budem mat viac casu.

deinad
12. feb 2011

@matelko1 tak to vyzera, ze si vecer aj pospis, peknu nedelu prajem 🙂