Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
19. feb 2011

ahojte maminky.
chcela by som vas poprosit o radu. zistili sme ze cakame dvojicky. som v 9t a je mi stale zle - ranna nevolnost.(bez zvracania). lenze mna to drzi den, noc. jedine co pomoze si nieco dat pod zub. ak cakam kym som uplne vyhladovana tak je to priserne, takmer odpadnem od nevolnosti. sladke nie je dobre, potom mi je horsie. chrumam slane a aj jedla naslano. lenze uz teraz som pribrala 5 kg. bojim sa ze kym sa narodia budem vazit 100kg.
citala som ze B6 vitaminy pomozu. beriem ich uz tyzden ale velky rozdiel tam nie je - snazim sa fungovat ale nie je to sranda - praca, doma deti a mne je cely cas zle.
su nejake tabletky ale su velmi drahe, nemozeme si ich dovolit.

co ste vy robili proti rannej nevolnosti? viem ze kazde tehotenstvo je ine ale mozno niektora rada pomoze.

srdecne dakujem za odpovede.

lucia.kl
19. feb 2011

@dana_l ahoj, nevlnosti dobre poznám, aj ja som ich mala nonstop asi do 12 tt potom to prešlo, ja som tak ako ty, stále mala niečo v ústach, rohlík, chleba, jablko, jednoducho som nesmela pocítiť hlad, ale ani som toho nesmela zjesť moc, s tým, že si už pribrala 5kg. sinič nerob, ja som takto na začiatku pribrala 7kg a potom ani neviem ako bola som zas na pôvodnej váhe... no a fungovala som na cole.

juliagregor
19. feb 2011

@dana_l kým vstaneš daj si kusok chlebíka alebo rohlík, nie samotnu vodu...
a asi len vydržať a tie celozrnnné chlebíky alebo sladkosti skus...

dana_l
19. feb 2011

ja tiez dufam ze to o par tyzdnov prejde. ked vravim manzelovi ze mi je zle on odpovie, ved to vidim - si biela ako stena.

bola som na sone a mame fotky s dvoma krasnymi babatkam. tw1 and tw2

janette77
19. feb 2011

@smejko
@lucia.kl dakujem, dievcata, kalcium, ani nic pribuzne doma, zial, nemam ☹, zatial mam milion inych zasob, ktore nezaberaju. ☹((( Hlavne, ze na vsetkych je popisana presne moja diagnoza. Odkedy som sa vratila z nemocky - nie a nie sa dat dokopy, uz som celkom zufala...velmi tuzim byt uz v pohode, kvoli babatkam, ale aj kvoli sebe, lebo uz mi tento stav zerie nervy! Vrrrrrrrrrrrrrrrr ☹((((((
Drobceky spinkaju, teraz som si ich obriadila, ked sa zobudia, ideme kupkat.
Ozaj a dnes sme boli uz aj 20 minut vonku, s kocikom som zatial velmi spokojna, lahucko manipulovatelny, uzila som si kocikovanie.🙂)) Len som ludi zdravila sepotom, tak si asi mysleli, ze nechcem zobudit babatka. 😀 😀 😀
Ozaj a od vcera mame aj my konecne sklenene flasticky (MAM). Nakoniec sme ich zohnali na Kramaroch v lekarni, ako sme boli ockovat.🙂))))))))))

rosinka
19. feb 2011

ahojte baby, idem si k vám po radu 😉 aké máte kočíky? podľa akých kritérií ste vyberali? prosím pomôžte mi, lebo naozaj neviem ako si mám vybrať, bývame v paneláku s malým výťahom a nemáme také pivnicu kde by som si kočiar mohla nechať.

janette77
19. feb 2011

@rosinka Ahojko, my mame TFK Twinner Twist Duo http://www.trendsforkids.com/index.php?id=15#
a s hlbokou verziou sme velmi spokojni. Letnu - sporotvu verziu este nemam odskusanu, ale dufam, ze rovnako nesklame.🙂 Mame dvere 90-ky, ale s tymto kociarikom by sme sa zmestili aj do 80-ok.

dana_l
19. feb 2011

my mame od Safety1. neviem ci sa daju kupit aj na slovensku. sedacky su jedna za druhou, nie vedla seba. ta sedacka vzadu je "napevno" a ta vpredu je trochu nizsie aj da sa vybrat a otacat dopredu alebo dozadu a ma aj pohylivy kryt proti slnku. ked ho chceme zlozit, tak tu prednu sedacku vyberieme a sklopime a zlozeny kocik je taky velky ako obycajny jednokocik. no a na obe sedacky mozeme dat autosedacku.
ja som s nim velmi spokojna. je sice dlhy ale nie je siroky takze sa zmestim aj v obchodoch medzi regaly. a pod sedackami je ulozny priestor, staci pre vsetky nase extra veci.

juliagregor
19. feb 2011

@rosinka mm vybavil miestnosť, kde su rozvody a tam som mávala kočík, vela mamín to rieša, že ich nechávaju aj priputané k stene a prikryté plachtou...
vyberaj podla toho kde bývaš, hlavne teren...aké máte chodníky, či uzske alebo široké...vylučenie, tandem - sedenie vedla seba...
a ako výťah...ked je moc malý, deti budeš prenášať v taškách alebo v korbičkách...tašky su lahšie a skladnejšie, korbičky väčšie a ťažšie...
či sa vytočíš vo vchode

dana_l
19. feb 2011

nie je to ten isty, my ho mame uz 3 roky, ale velmi podobny ako tento
http://www.safety1st.com/usa/eng/Products/Trave...

janette77
19. feb 2011

@rosinka este urcite zohladnuj teren, v akom byvate - v meste "stacia" umele kolieska, my byvame na dedine, tak sme volili nafukovacie kolesa. Dnes sme boli kocikovat aj na nehladkom terene a vyborne to slo, ziadna namaha, len radost z cerstveho vzduchu a pohybu.🙂

rosinka
19. feb 2011

@juliagregor
@janette77 diky za rady, ten twinner mi pripadá dosť drahý ale asi sa takým cenám nevyhnem. mne sa páči Xlandre aj preto lebo je široký len 75cm a ten by mi do výťahu určite pasoval. pozerala som aj bumbleride, ale tie sú skoro všade vypredané.
mne by stačili aj plastové koliečka, sa bojím že tie nafukovacie budú mať často defekt. a určite sedenie vedľa seba, ze sebou je moc dlhý a keby som ho nadvihovala na chodník, tak by som mala pocit, že sa v strede zlomí

dana_l
19. feb 2011

mozno sa ti zda nemotorny ale je velmi lahko ovladatelny. a nezaberie vela miesta ked je zlozeny. neviem aky vyber je na slovensku ale urcite najdes nieco vhodne pre seba

juliagregor
19. feb 2011

@rosinka a tandemy su dobre, mne sa velmi ale ozaj velmi nepáčili ale su praktické a hlavne, ked musíš chodiť na nákupy, je dobre mať dva kočíky a tomu sa asi žiadna nevyhne...
Bumleride je isto lepší než X-lander a naviac otočíš striešky a vidíš na deti, hlavne ked su maličké, tá plocha je tak otvorená k vetru, snehu, daždu ...ešte budeš mať maličké deti, volila by som variantu, aby si ich mala k sebe otočené...
teraz sa vemi predávaju EW a aj TFK - dôvodom je viac ako ročný výpadok Bumbleridu

ja som mala klasickú trojkombináciu s vložnými taškami, kupila som ju od kamošky za 3000 Sk a spravil mi neskutočnu službu a potom treba dobrý šporťák, ten je ovela dôležitejší ako kočík pre mimi

janette77
19. feb 2011

@rosinka Aj my sme mali zalusk na Bumbleride, zial, tiez sme nezohnali ziaden zdroj...☹ Tento nas sme aj kvoli nizsej cene boli kupit v Rakusku. Oplatilo sa nam to aj napriek cestovnemu. Zvazovali sme tiez kupu spod ruky. Tiez sme vela premyslali, citali recenzie, porovnavali - viem presne, cim si prechadzas. Ja som dokonca na ulici zastavovala duomaminky a vzdy boli take ochotne, ze som si ich kociarik mohla chytit, potlacit...
Urcite nerobte unahlene zavery, my sme tak skoro kupili Peg Perego, ale nakoniec sme si to rozmysleli. Nemyslim si, ze je to zly kocik, ale privelmi dlhy a mala som pocit, ze "predne" babo mi bude vzdialene, ze budem mat nutkanie stale zastavovat a nakukat, ci je o.k. A presne ako pise Julka, treba zohladnit aj okolnosti, ktore spomina... My mame vyhodu rodinneho domu, zmestime sa dokonca cez izbove dvere (kym bol kocik novy sme nim od radosti polabzovali cely dom🙂), aj k nase lekarke sa zmestime, aj na postu...

juliagregor
19. feb 2011

@janette77 ano PP Duette patrí k najdlhším ale je super do ťažšieho terenu ..ale je velmi dobre ovládateľný
velmi dobrý tandem je ABC ..ale len do mesta
a Jane su tiež fajn...
kočíky vedla seba sa väčšinou skladaju rovnako, sklopia sa napoly...
do zimy pojdeš s mimi, tak pozeraj bud väčšie korbičky alebo kočík len s taškami, kde potom dáš len fusak

a ceny..k tým sa ani nebudem vyjadrovať...za tu cenu, čo sa predávaju niektoré kočíky sme predalai naše auto, aby sme mohli kupiť väčšie...
kočky šetrite, čo sa dá kupujte z druhej ruky

lucia.kl
19. feb 2011

@rosinka ja mám hauck sedenie vedla seba, keď boli baby malé používali sme vložné tašky v ktorých som baby prenášala, my máme taký malí výťah, že do neho ledva zmestím mono kočík, tiež nemáme kočikáreň a ešte aj 8 schodov musím na medziposchodie kočík vytiahnuť a tam ho nechávam pripútaný o zábradlie. od kedy mali baby pol roka na presúvaanie po dome používamstarý hlboký kočík do ktorého baby posadím každú na opačnú stranu - už som ich nevládala nosiť...
čo sa týka kolies, preferovala som nafukovacie, aj sme mali, ale problém nastal, keď som dostala na prednom kolese defekt, výrobca kolesa prestal vyrábať a na sk sa nedali zohnať duše tejto velkosti, tak mám teraz pogumované kolsá, rozdiel bolo cítiť hlavne ke´d bol sneh, išlo to o dosť ťažšie ale na rovnom chodníku si nesťažujem,
pre mňa zatial jediná nevýhoda kočíka, že bol dievčatá otočené opačne - našťastie bolo leto, a že som si na ne nevidela - to som riešila dorobením okienok do striešok...

janette77
19. feb 2011

@juliagregor ano PP bol lahucko ovladatelny, to je fakt, aj vdaka tomu volantu, z ktoreho bol uneseny najma moj manzel.🙂 Ale teda, je to riadna "vlakova suprava" to sa musi nechat.🙂 Zase ocenujem na nom tu variabilitu, ze sa daju vanicky (ci vlastne to nie su klasicke vanicky, ale neviem ako to nazvat) nacvaknut za sebou, oproti sebe, od seba...je celkom prespekulovany.

juliagregor
19. feb 2011

@janette77 vlaková suprava 😀 , to hej...mali ho dve moje kamošky, osobne ho poznám, preto píšem...
teraz sa mi veľmi páči Baby jogger city elite, má ho pitipita v albume

@rosinka je jedno forum, ked dávali maminy aj fotky a aj pokeci ku kočíkom, len momentálne je nefunkčné, asi je haknuté, ked pojde dám link, keby tam bol teraz náhodou vírus, napísala som kočke, čo ho prevádzkuje a dám vedieť, v každom prípade času máš dosť

juliagregor
19. feb 2011

a ešte sa dosť predávaju teraz aj Dorjany, su ovela lacnejšie a službu spravia tiež

janette77
19. feb 2011

@rosinka doporucujem aj obchod www.prenasedeti.sk, kde maju slusne zastupenie dvojickovskych kocikov priamo v predajni (lebo vacsinou dvojickovske kociky predajcovia prezentuju len v katalogoch). Navyse majitelka tohto obchodu ma sama dvojicky, takze ma k "teme" blizko. Kamenny obchod sa nachadza v Mocenku.
A ked Ti vyhovuju umele kolieska, myslim, ze aj o kolesach su ceny, tak tieto by mali byt lacnejsie. Pripadne to poriesi kupa spod ruky, ako navrhuje Julka. Verim, ze je vela zachovalych kocikov aj cez inzeraty.
My sme sa o babatko pokusali 5 rokov a tak som velmi chcela vsetko nove, Ty vsak uz mas dcerenku a isto vnimas riesenie vybavicky omnoho triezvejsie ako ja. 🙂

rosinka
19. feb 2011

@janette77 rozmýšľala som tuho nad kočiarom z druhej ruky, už aj preto lebo som čítala príspevky na fórach, že určite budem kupovať druhý športový kočík, tak nechcem moc investovať do prvého kočíka.
a tandem si nemôžem kúpiť, lebo sa s ním nezmestím do výťahu, sú moc dlhé.

rosinka
19. feb 2011

@juliagregor čo je EW a TFK?

juliagregor
19. feb 2011

@rosinka easy walker a TFK má @janette77
a kuk sem http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php, nemáte to tak daleko...
oni su autorizovaní dovozcovia EW pre SR a aj CR a aj ich dosť nanucujú a ostatné kočáre hania, ale budeš
mať prehlad

andika10
19. feb 2011

@rosinka ahoj ja som mala aj tandem, a vošli sme do výťahu ale len vtedy keď už deti sedeli, a to mali rodičia extra malí výťah, a s kočíkom vedla seba som nevošla ani do velkého výťahu, boli uzke dvere

dana_l
19. feb 2011

dakujem za tie odpovede. citala som ze mam jest predtym ako vstanem z postele ale som to este nerobila. vyskusam. len skoda ze ovocie mi nerobi dobre - je "sladke".

mamoka4
19. feb 2011

@dana_l Gratulujem k dvojčiatkam! 🙂 Vidím, že už dve detičky máš, takže si na tom podobne ako ja, len ja mám deti trošku staršie. A mamín, čo majú už 2 deti a čakajú dvojičky nás tu nie je veľa. 😀 Presne viem, čo sú to celodenné nevoľnosti...ja som si to v plnej paráde užila minulé leto..od 6 tt. -17 tt. som neustale niekoľkrkár denne zvracala...bolo mi na odpadnutie. 😖 Bolo to fakt zlé...mne Dr. povedal, že len nesmiem schudnút -5 kg pod svoju váhu a to sa ani nestalo....mne pomáhalo veľa veľa oddychovať, piť len obyčajnú vodu a suchy chleba... 😒 Žiaľ je to prirodzená súčasť tehotenstva - dvojičkové maminy to majú oveľa intenzívnejšie. Mne odporúčal len vydržať....ak babätká budu pekne rásť...jedine to musiš vydržať....ja som si myslela tiež, že neviem ako prežijem....a potom to prestalo...a tuším vracanie a nevoľnosť na začiatku tehu bolo moj jediny problém v tehu. A to v pondelok začínam už 36 tt. 😉 Priberanie povedzsvojmu lekárovi..čo on na to...

juliagregor
19. feb 2011

@dana_l ked som bola v 5 tt som bola šéfovi na oslave, bolasom tak bledá, že mi potom, ked sa deti narodili, povedal, že sa báli, že zomriem, tak som hrozne vyzerala...
a máš maličký rozdiel medzi deťmi, tiež si mala riadny zaberák 😎

dana_l
19. feb 2011

chceli sme s manzelom mat tretie, nech nebude velky vekovy rozdiel medzi detmi a chceli sme uz ist naspat na ochranu ked som zistila ze som tehotna a to s dvoma. bude to tazke ale aj veselo.
moj lekar mi pri oboch tehotenstvach vravel ze vela priberam, nech si davam pozor. takze teraz mu povedat ze vela jem - jeho odpoved bude znova, nech pozeram co jem. jemu sa to povie, ale mne je zle.

neviem si predstavit ze aj ja budem niekedy v 36tt. je to ako hudba buducnosti.
neviem ako je to na slovensku, ale co vam povedali - rodit normalne alebo cisarskym?
ja som pri oboch mala epidural a dajavu to aj pri dvojichkach ak sa rodia normalne?

juliagregor
19. feb 2011

@dana_l čakáš jedno alebo dvojvaječné?