Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
23. feb 2011

@matelko1 @janette77 @juliagregor @lucia.kl
ahojte dievcata, nemam sa dobre, prave naopak, neozyvala som sa, lebo teraz chodim kadze 2 dni na UZ a krv do CAR, sleduju ma kvoli mimomaternicovemu tehotenstvu ☹ hodnoty hcg stale stupaju, ale nie tak ako pri normalnom tehu, bublinka v maternici je bohuzial velmi malicka a podla doktora sa prestala vyvijat, som 28 den po KET a HCG mam nad 3000, co znamena pre mna zle zle a zle...doki mi dnes odporucil, aby som sa nechala preventivne hospitalizovat, ze sa o mna zacina bat, kocky aj ja sa bojim a som bezradna, ale nejdem do nemocky, este pojdem v piatok na dalsiu kontrolu a ak to zase pojde hore, budem musiet do nemocky ist a mozno ma caka laparka 😢
Takze nateraz mozem na babo zabudnut, po laparke musim cakat mesiac a po cisteni maternice (ak bude nutne) tak 3-4 mesiace...preco ja mam taku smolu....

mamoka4
23. feb 2011

@chruminka super, som rada, každej pozitívnej informácii! 🙂 A v ktorom týždni sa Ti narodili dievčatká??

lucia.kl
23. feb 2011

@janette77 ak si rodila v 38+6 tak to si už bola v 39tt ja som rodila 38+1 tiež som bola v 39tt a v správe som mala napísané, ukončený 38tt, ono to bol vlastne 1alebo 2deň s 39ttneviem ako sa ráta to 38+0 - a či také vôbec je...

chruminka
23. feb 2011

@mamoka4 my sme cakali aspon na 38tt,narodili sa tyzden a pol pred terminom. Lezala som 3 tyzdne predtym uz v nemocnici,a vyse mesiaca doma,keby ze viem ze v nemocke bude taka sranda idme tam aj skor 😀 ,doma som sa sama na gauci total nudila 😅

mamoka4
23. feb 2011

@lucia.kl Áno, tehu týždne sa rátaju od 0 teda napr. 35+0 je už začatý 36 tt. Baby krááásne ste to dotiahli.... 🙂

mamoka4
23. feb 2011

@chruminka Tiež si to krááásne dotiahla, ja v pondelok začínam 37 tt. a Dr. mi povedal,že uvidime kedy to ukončíme...tak som zvedavá, kolko tam ešte budem. Citim sa dobre..iba mi uz asi 3 dni opúúúchajú nohy. 😒 Ale to je vraj koncom tehu normálne. 😉

chruminka
23. feb 2011

@mamoka4 ja som mala nieco s krckom maternice uz ani neviem ze co sa kracoval tusim tak pre istotu ma dali do nemocky.Drz sa uz sa ti to krati 😵 .tiez budes mat planovany CR?

janette77
23. feb 2011

@mamoka4 Neboj moja, zvladnes...myslim, ze je moznost nadstandardu aj pred porodom, ale musela by si mat stastie, ze bude volne. Mne to tiez sestricka vytelefonovala, ale vtedy volne nebolo, tak som bola dve noci na 8C. Velmi Ti drzim palce, budem na Teba mysliet!

janette77
23. feb 2011

@zuzuliatko12 My sme ho kupovali vo Viedni, lebo tam nas vysiel ovela lacnejsie ako na SK...oplatilo sa to aj s cestovnym a hlavne, mali ho ihned k odberu a aj v nasej farbe, co inde bol problem a bolo treba objednavat, cakacia lehota sa nam zdala zdlhava a tiez sme boli "tlaceni" do inych farieb, ake sme chceli, lebo vraj tu "nasu" uz prestali vyrabat. Takze u nas kvoli tomu zvitazilo zahranicie a mame kocicek snov. Aj dnes sme boli u lekarky a stale ho chvalim, ako lahucko sa ovlada. Vytocim sa aj v uzkych medzerach, otocim sa aj na desathalierniku, ako sa hovori...fakt som zatial nadsena. Ak by sa vyskytli nejake muchy, dam vediet, slubujem, ale zatial som spoko.

janette77
23. feb 2011

@matelko1 Ahojko🙂) Ano, dnes maju drobcekovia presne 3 tyzdne, fakt to neuveritelne leti, aj tie dni s nimi...ved vnimam len rano, obed a vecer - ide to zavratnou rychlostou.🙂 Dnes sme boli u pediatricky, malinky vazi uz presne 4 kila...malinka tiez pribrala 550g od minulej navstevy...vsetko je v poriadku, akurat Miske vyteka z ociek hnis. Sice minimum a len ked placka, ale predpisala nam lekarka kvapky (manzel vecer donesie) a ze par kvapiek mam dat aj do vanicky, ked kupeme, aby si to neroznasala...ale ma upokojila lekarka, ze babatka toto bezne maju... No a tiez podrastli drobcekovia - Misko o 2cm, Miska o 3.🙂

janette77
23. feb 2011

@lucia.kl
@mamoka4 aha, no tak ja som to len tak laicky ratala, mne pripadalo logicke, ze som este nezacala 39tt...kedze som zacinala vzdy novy tyzden v piatok a rodila som este v stredu, ale nehadam sa, ja nie som dobry matematik a uz vobec nie ten gynekologicky...🙂)))))))))))

janette77
23. feb 2011

@deinad Uz som tusila, ze smutis, ked si sa dlhsie neozvala. Velmi ma to mrzi, deinad, a je to teda uz definitivne zavrhnute? Ja by som tam este kusocek nadeje videla - este ta jedna kontrola. Boze, ako Ti prajem, nech sa krivky dvihaju v Tvoj prospech. Su nejake typicke priznaky mimomaternicoveho tehu? Skus si ich vygooglit, alebo sa popytat dievcat na MK a porovnat, ci aj Ty nieco take citis... Velmi si prajem a najma Tebe, aby to bola zase nejaka vynimka, nejaka vzacnost...nieco, na co budes spominat uz ako tehulka... myslim aktualna tehulka...tazkopadne to pisem, ale viem, ze mi rozumies.

janette77
23. feb 2011

@chruminka Ano, je to uzasny clovek, odbornik, lekar...som mu velmi vdacna, ze sa ma ujal. Bol neuveritelne starostlivy pred aj po porode. Bola som sa mu aj osobne podakovat, zial, mal dovolenku, tak ja len dufam, ze mu bolo moje podakovanie (darcek + listocek narychlo pisany u sestricky na stole🙂) odovzdane a snad sa este rozpamata, od koho to je, kedze na Kramaroch sa rodi ako na pase...🙂

chruminka
23. feb 2011

@janette77 pozerala som tvojich drobcekov ,tak tvoj Misko mal tu istu ciapocku po porode ako nasa asi Alexia 😵
Krasnucky su obaja drobci a supis pustila sa ked dobre pozeram uz piaty den po porode,mna az ledva ledva 8.

janette77
23. feb 2011

@chruminka ja odpadnem, ja som si zase pozerala Tvoje krasne dievky v albume, presne v tuto chvilu! 🙂))))) Tak to je sila! Z nemocky ma pustili 8. den. Ja som bola hospitalizovana 2 dni pred sekciou...🙂

dusika11
23. feb 2011

@deinad ahoj to ma mrzi.....

deinad
23. feb 2011

@janette77 ahoj moja ano rozumiem ti ale ja uz v tom nevidim ziadnu nadej..na tento tt by som mala mat hcg minimalne 6000 a nie polovicu, doktor jasne vidi ze bublinka sa nevyvija, a to uz by bilo srdiecko a nepaci sa mu ze to stale stupa, bojim sa , zacina ma trochu pobolievat v podbrusku, priznaky som si vygooglila uz minuly tyzden, problem ale je, ze ak sa to niekde zatula, nemusi sa to prejavit vcas a to moze byt velky problem, na vajecnikoch ani inde z gynekologickeho hladiska to nevidel, ale moze to byt kdekolvek inde v brusnej dutine a ak by sa to zavadilo niekde, kde nie je priestor moze to jednoducho prasknut a zena moze vykrvacat do brucha ..preto sa bojim, tu na MK sa ale tejto teme moc nevenuju ziadne fora, teda nie som mudra, no ked sa i lekar o mna boji...je to na zvazenie...

deinad
23. feb 2011

@dusika11 vdaka...

janette77
23. feb 2011

@deinad ... tak takyto priebeh som fakt necakala a pritom vsetko tak pekne zacinalo (test...). Mrzi ma to, deinad, a len tazko hladam slova, akymi vyjadrit to, ze citim s Tebou...Daj prosim vediet, co Ta v najblizsie dni caka...a hlavne sa mi drz najviac ako to len pojde! Vyplac sa, vyzur, doprajte si s manzelom nejaky pekny vecer, vyrozpravajte sa zo vsetkeho (my sme si tym presli a vzdy nas to odrazilo od dna)...a zacnite novy boj. Oplati sa, aj so vsetkymi tymi nervami a energiou, ktoru na to par potrebuje. Cmuk.

mamoka4
23. feb 2011

@janette77 A vies mi ešte poradiť ohladne toho mobilu po cisárskom na JIS?? Aby som o sebe mohla dat vediet... 😉 Inak to si mala super, že si vedela, kedy bude sekcia...v pondelok začnem 37 týž. tak verím že mi to termin čoskoro stanovia. 🙂
@chruminka Áno budem mať plánovaný cisársky lebo už obe staršie detičky som mala cisárskym takže tu už nie je čo riešiť. 🙂 Viem do čoho idem....okrem tých dvojičiek 😀 😝

matelko1
23. feb 2011

@deinad aj ja som uz tusila ked si sa neozyvala,ze nemas dobre spravy,ale aj tak sme chceli vediet.ale skus este dufat,co ked stupne hcg este ale pri mimomaternicovom su nejake priznaky,ci nie....boze ja ti prajem z celeho srdca aby si bola tehu a aby to nebolo mimomaternic.

matelko1
23. feb 2011

@janette77 tak pekne ti prabrali deticky a stym ockom sa to da do poriadku.
ja musim mat uz oci na stopkach,ved mi lezie alex uz na gauc a skace na nom.

juliagregor
23. feb 2011

@mamoka4 ja som telefonovala SMSkovala hned po porode...s tým by nemal byť problem, ved si schovaj do taštičky, čo budeš mať pri sebe

@deinad to ma mrzí 😔 , že sa trápiš

mamoka4
23. feb 2011

@juliagregor Ďakujem....za info...vidíte, že ma trááápia vááážne problemy 😅

juliagregor
23. feb 2011

@mamoka4 máš na ne nárok 😉 a kto má na teba fonik, nech nezomrieme od zvedavosti? :D

mamoka4
23. feb 2011

@juliagregor Nikomu som nedavala...môžeme Ti poslať sms 😉 ak mi dáš číslo tel. pošlem veľmi rada info.... 🙂 pošli na IP prepošlem Ti aj ja...

janette77
23. feb 2011

@mamoka4 🙂) Ja som sms-kovala este ochrnuta od pol pasu dolu!🙂) Ma doviezli na JIS a od tolkeho emocionalneho pretlaku, ze sa nam postastil parik, o ktorom som ani netusila, som si vypytala od sestriciek povolenie asi takto: "prosim, mozem mobilovat?" A ony ochotne, ze ANO. Lenze na jednej ruke infuzka, na druhej tlakomer, ktory sa automaticky po par minutach spustal...ja som sms-kovala do zblbnutia a tak ma uz sestricky poprosili, ci by som si to nenechala uz na neskor, bo mi netecie infuzka a nemeria sa tlak.🙂) Boli mile, chapali ma, ale zase - museli si robit svoju robotu, takze sme sa dohodli s usmevom na tvari.🙂)))))))))
No, ja som vedela termin sekcie uz v ramci poslednej poradne - Doc. Plank ma uz na poradni naplanoval.🙂

mamoka4
23. feb 2011

@janette77 Super, 🙂 takže mobilovať budem!!! 🙂 Podľa man mi termín dajú prvé dni v nemocke...aspon dúúúfam.

janette77
23. feb 2011

@matelko1 no najma Misko napreduje, to je uz riadna chlapina.🙂 Uz sme mu aj Pampersky vymenili za vacsie.🙂
Dufam, ze kvapky malej Misicke zaberu...ale vravim, nema to nejake zle, aj teraz tam nic nema, to len ked mame slzave udolie...dam si ju do poriadku, kvetinku moju.
Verim, ze juz musis mat oci na stopkach. Na to obdobie sa ja uz velmi tesim, ale zaroven mam obrovsky respekt. Myslim, ze len vtedy zhodim kila!🙂)))))))))))))))))))) A vies coho sa este neviem dockat? Toho detskeho dzavotu, tych hlaskov, prvych slovicok, skomolenin ... 🙂))))))

janette77
23. feb 2011

@mamoka4 aj podla mna padne termin v prvy, max. druhy den Tvojho pobytu v nemocke...