• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dvojičky, druhá časť

20. januára 2017 
...no pekne ste sa mi zdekovali, zradkyne! :grinning: :grinning: :grinning:
25. feb 2011 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor napriek infekcnemu zakazu na Kramaroch sa podarilo odfotit po 5 minutach
25. feb 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomir_slavik su krásni, hned ma zaujali mená, lebo také boli u nás tiež vybraté ...a ak sa smieim spýtať tvoja manželka tu chodila do temy?
25. feb 2011 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked som prisiel z prace tak len ze trosku som pozerala internet, viac som tu bol ja :slight_smile:
25. feb 2011 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomir_slavik tak pozdravujem manželku, prajem chlapcom veeeela zdravia a mamine vela mliečka a rýchle zotavenie po pôrode, ak su nejaké otázky, kludne sa pýtajte...
idem už ozaj :sunglasses:
25. feb 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, prosím poznáte nejakú dvojičkovú maminu, ktorá dlhšie kojila bez umelého mlieka?? A dá sa to vôbec??
25. feb 2011 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 poznám, jedna je moja susedka, do roka len mm, dalšia je skoro susedka do 2 rokov a dalšie je 3 ulice, tiež do 2 rokov :wink:
25. feb 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor to je super... :wink: lebo ked to tu tak čítam...mám pcit, že ani sa nedajú dvojky len kojiť....myslíš, že zaleží aj na tom, kedy sa detičky narodia...podla Teba 37 tt. teda 36+.... je málo?? :confounded: Vidím, že lekári dvojičkove tehu velmi často ukončuju takto v 37tt.
25. feb 2011 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor tieto stavy dôverne poznám :wink: aj ja som tým prešla :unamused: a poplakala som si aj keď som prišla domov s našimi uzlíčkami z nemocky a hneď mi bolo lepšie, slzičky vyplavili 14 týždňov strachu z predčasného pôrodu a zostalo véééľa miesta na radosť :grinning: z babuliek :slight_smile:
25. feb 2011 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
naše dievky v noci prespali 4,5 hodiny :astonished: dnes uvidíme, či to bola len náhoda :wink: lebo doteraz pýtali papať každé tri hodinky, ako keby v nich boli digitálky s budíkom :grinning:
25. feb 2011 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 všetko nad 36 tt je dobre, ja si myslím, že či je mlieka dosť (vravím o prípade, že mlieko mamina má) záleží skor už od denného režimu a aj pomoci doma, najmenej mlieka býva vždy na večerné krmenie, vtedy sa aj najčastejšie dokrmuje, po celodennej práci a bez poobedného oddychu je večer menej mlieka, jednoducho je človek unavený...
vtedy som aj ja pociťovala nedostatok a to aj pri staršom, len jeho som nakrmila z obidvoch prsníkov, pri dvojčatách trochu problém...
najhoršie je prekonať prvý mesiac, vtedy deti aj viac plačú, ale nie je to vždy z hladu ako sa väčšina domnieva, predsa aj deti prekonávaju stres z pôrodu ale aj z pobytu vonku, ved vnutri bolo tak teplučko a mäkučko...
moji jedli každú hodinu a potom sa zosuladili na 2 hodky...odporučam každej si dohodnuť laktačnu poradkynu, takto cez net sa zle radí, su to väčšinou len všeob. rady a niekedy to je len prkotina, čo si nevšimneš...
ja napr. nechápem, ako moji vydržali v nemocke jesť každé 3 hodky, ked doma pýtali každú hodinu, bud ich dokrmili, alebo plakali---

moja spolubývajucej v porodnici malý stále nariekal, nedokázal piť, metal so sebou...no stále plakal a plakal, ona bola dosť zufalá a ja nevyspatá, ked velmi nariekal, zobrala som si ho k sebe, niekedy od prekvapenia zabudol aj plakať :sunglasses: a som si všimla, že mal krátku uzdičku a preto sa nevedel prisať, lebo nedokázal jazýček poriadne natiahnut a dr. si to nevšimli...tak ju nastrhli a malí sa pricucol a jedoooool...
26. feb 2011 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 a napr. v maminkách máme maminku, kt. odstriekavala a darovala mm ešte 3tiemu dieťatku ...aj moja kamoška, tak robila, krmila doma dvoch a do nemocky nosila ešte mlieko...
nestresuj sa dopredu, je to velmi aj v hlave a mozog je taký zákerný orgán a pamätá si naše pocity, teš sa na dievčatá a ver si, že mlieko bude a hotovo :wink: a ostatné poriešime potom... :sunglasses:

ja už síce tu nebudem tolko fungovať ako doteraz, ale ostatné maminy isto poradia...
26. feb 2011 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@xxxjanetaxxx ahoj a gratulka k spánku, no ako dnes?
26. feb 2011 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor Ďakujem pekne...máš pravdu, budem riešiť, ked to bude potrebné...už sa chystáš do roboty?? :wink:
26. feb 2011 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor aj dnes 4,5 hod. :wink: uvidíme ako zajtra :wink: normálne som si pospala :grinning: a manžel tiež :grinning:
26. feb 2011 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
PROSÍM POZOR všetci rodičia .. POZOR !!!!!!!! Nepripájajte sa k skupine na Facebook s názvom "byť otcom alebo matkou je najväčším darom môjho života" - "Becoming a father or mother was the greatest gift of my life" ... Je to skupina vytvorená pedofilov, ktorých cieľom je prístup k Vašim fotografiám! Prosím, skopírujte a vložte ...... tento odkaz do svojho statusu, než začnú používať vaše fotografie !!!!!

chodí po FB
26. feb 2011 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 ahoj, veru pomaly sa chystám a vôôôôôbec sa mi nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: už si zbalená?
26. feb 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tehulky prečítajte http://www.modrykonik.sk/fotoblog/petrazav/album/pravda-o-pupocnikovej-krvi/
už dávno sme to tu nepreberali...
osobne som chcela darovať, ale kedže som bola rizikové tehu, tak nás nechceli
26. feb 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor Jasné, som zbalená! :slight_smile: Aj ked nervičky začínajú pracovať... :wink: Bola som si nakupit casaky...posledná 15 min. prechádzka..ale uz viac ani nevladzem...a to podla dnesneho váženia mám +18 kg.

Inak k pupočníkovej krvi, mne dal lekár krásny odborný článok, aký je to veľký krvavý biznis...v Taliansku, Belgicku či v USA je odber pupočníkovej krvi na vlastné účely...teda odobrate od vlastného dieťaťa zakázané...lebo sa nedá liečiť...a tie rečičo bude o pár rokov....sú mi smiešne...
26. feb 2011 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 si uplne super, 2 detičky a 36 tt a doma bez nemocky wau :wink: :sunglasses:
26. feb 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor Ďakujem :slight_smile: ty moji sú už veľkáči a musím povedať, že veeeľmi mi pomáha manžel...takže aby som nevyzerala tak fantasticky ...ale som happy, že sme to tak dotiahli :dizzy_face:
26. feb 2011 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 drzim palce nech to potiahnete este jeden dva tyzdne dlhsie. ja som tu poznala jednu co mala dvojicky a vravela, ze ak jedno papalo a druhe nie, tak jej mlieko striekalo aj z toho druheho a tak ho zachytavala a potom nim krmila to druhe. a ak boli hore obe tak ich krmila "futbalovou" metodou.

napadlo nam asi 6 cm snehu. ked sa lea zobudi tak pojdeme sa sankovat. dufam ze nebude primokry a nebude sa lepit. a ak ano tak konecne postavim snehuliaka. este som tuto zimu nestihla.
27. feb 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. feb 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na Kramaroch plati zakaz navstev, tak iba kratko cez dvere :frowning2:
a ked sa da tak mamka posiela fotky mmskou :slight_smile:
27. feb 2011 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dana_l Ďakujem za podporu! :slight_smile: Už som zbalená...už sa len pomojkať s deťmi a ráno nástup :slight_smile: Inak užsa mi hrozne spí, som ťažká ako slonica...tak verím, že užto nebude dlho trvať. :wink:
27. feb 2011 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliagregor Nádherné babulky!! :dizzy_face: :dizzy_face:
27. feb 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, viete mi poradiť?? :unamused: Chcela som si dať do svojho fotoblogu nejaké fatky, vytvorila som si album, pomenovala ho a ked stlačím vyber fotky,cely internet sa mi zruti... :confounded: absolutne mi to nefunguje...ako vy postupujete??
27. feb 2011 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 prajem Ti v nemocke super personál, dobré spolubývajuce a hlavne bezproblémový porod a zdravé krásne babuľky, budem čakať na správičky a myslieť na Teba :wink:
27. feb 2011 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamoka4 trochu to blbne, niektoré kočky aj píšu adminom, mne nejde, ked maju fotky nad 2,5 ...a sem do fora fotky nahráš?
27. feb 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie ani sem....ale skúúúsim ich zmenšiť ako sa len dá... :unamused:
27. feb 2011 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok