Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

margaretka3
3. mar 2011

@smejko Ahojte, tak toto som sa presne chcela aj ja dnes opýtať, ja zo skúsenosti viem, že pri dievčatách som vôbec nevyužila veľkosť 56, akurát tak na cestu z pôrodnice, a najpraktickejšie boli body a obyčajne dupačky, ale teraz fakt neviem, či kupovať aj 56....?

margaretka3
3. mar 2011

@evasbk Ahoj, ja chodím raz do mesiaca do poradne, ale zatiaľ bolo všetko v poriadku, takže to asi stačí. Keby som bola na PN, tak by som asi tiež častejšie chodila. Ináč mám už 6kg navyše, neviem, či je to veľa, či malo....ale hlavne, že je všetko OK....papa

matelko1
3. mar 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
vitam nove dvojtehulky a blahozelam 🙂

zuzika30
3. mar 2011

@smejko Ahoj, ja som uz kupila aj flasky ,vsak nikdy nevies dopredu ako bude s kojenim ,tak nech nas nic nezaskoci, a ak budes odsavat ti flasky posluzia na uskladnenie , pripadne dokrmit male ak nebudu vladat tahat s prsnika 🙂 , ja som kupila flasky umele BPA free + antikolikove, ale kupim aj sklenene neviem co nam bude vyhovovat ,vsak sa vyuziju. Dokonca nam na predporodnej priprave vraveli ,aby sme kupili jednu krabicu umelej vyzivy domov, vsak stastie praje pripravenym 😀
Ja si myslim ze mensie velkosti ako 56 je zbytocne kupovat, my mame pripravene oblecko na dlhsie dopredu a to len preto ze sme vela veci dostali a vyhodne kupili od znamych, inak by som moc dopredu nekupovala, uvidis ako budu rast .... Co sa tika tych overalov neviem co je najpraktickejsie, ja mam cele overaly snad mi budu na zaciatku najviac vyhovovat ked budu este taky drobunky a v perinke ,no a neskor ked podrastu budem davat body a polodupacky ,ale to su len moje nazory ,ja som ties prvorodicka takze skusenosti ziadne 🙂
Dufam ze morfo sono dopadlo dobre 🙂 a chlapcom sa vedie v brusku dobre 😉
Mna by zaujimalo mozno tresnem ,ale neviem ci sa v ohrievacke flias moze ohrievat mliecko v plastovej flasi alebo len v sklenenej 😀

andysok
3. mar 2011

@zuzika30 ahoj drzim palceky, chcem sa opytat ake maju deti teraz vahu a velkost?

andysok
3. mar 2011

@smejko ahoj aj teba sa chcem opytat na velkost babatiek a vahu....no inak u nas nemame este kupene nic, ale tento vikend ideme rezervat kocik a kupovat prve veci....

janette77
3. mar 2011

@margaretka3
@zuzika30 Ahojte, tehulky, zasoba flasiek nezaskodi, preferujem tiez sklenene (hygienicky), ale priznam sa, ze lahsie sa mi krmilo s plastovymi, lebo niekedy mam dvoch papkacov naraz a tie plastove su lahucke a lepsie sa mi drzia. Ako pise zuzika, treba dbat na oznacenie "BPA free". Co sa tyka oblecka, nejake 56-ky sa zidu, najma pri dvojickach, ktore su naozaj malinkate (nam sa postastil tazsi Misko, ale malinka je drobunka a pri nej este 56-ku stale vyuzivam). Takze nejaku skromnu zasobu tychto minicisiel tiez doporucujem. Mne sa osvedcili klasicke dupiky + bodynko. Overalikove zateplene pouzivam len do kocika (samozrejme pod nimi maju este jednu vrstvu teraz v zime). Ohrievacka flias - mame aj my, taku lacotinku z Lidla, ale nikde v navode nie je zdoraznene, ci mozu, alebo nemozu ist do nej aj plastove flasky. Ja tam davam take, aj take a nic sa im nestalo a ja verim, ze ani mliecku to neuskodi, kedze na to zvlast neupozornuju v pribalovom letaku. No osobne prihrievam len minimalne, vacsinou zarabam cerstve mliecko, ale teda ja mam tu smolu, ze sme na umelom mliecku. Ohrev ocenia maminy s uskladnenym odsatym mlieckom. Treba sa tiez zasobit aj balenim umeleho mliecka, keby bolo treba prikrmovat. My sme vsak jedno balenie (400g) dostali priamo v porodke v ramci vybavy (rodila som v BA na Kramaroch).🙂 Prajem tehulkam krasne bruskovanie a este krajsi den D.🙂

janette77
3. mar 2011

@andysok 🙂) milovala som take vikendy, ked sme s manzelom obiehali detske obchodiky, tesim sa aj za Teba.🙂 Prajem uspesne nakupy.

zuzika30
3. mar 2011

@andysok na sono ideme 10.3 tak uz som velmi zvedava, ale ked sme boli v 25tt tak mala malá 782g a mali 712g a doki vravel ,ze su o tyzden a mali o 3 dni popredu 😀 , tak pocitam ze uz maju zo 1500g urcite, ale velkost mi nikdy nehovoria , neviem ci to nevedia zmerat ked su taky pokruteny

dana_l
3. mar 2011

neviete mi niektora povedat, da sa predavkovat vitaminom b6? mne uz konecne rano nebyva zle ale vecer to nie je na vydrzanie. tabletku si davam rano s ranajkami (ma sa brat s jedlom). poradili by ste este zobrat druhu poobede alebo by to bolo privela?

dana_l
3. mar 2011

do ohrievacky na flase mozete dat plastove aj sklenene. to nie je mikrovlnka ktora pouziva tie "vlny". takze kludne pouzivajte.

janette77
3. mar 2011

@matelko1 Ahoj, matelko, ako sa mavas? Ja uz tak nestiham MK ako kedysi.☹
Chcem sa Ta opytat, ako si sa stavala k placucemu drobceku v postielke. Nasa Miska je prebalena, napapkana, s odstupom casu uz aj dokrmena, vzorne odgrgnuta, na rukach ponosena, slastne sa usmievajuca, v maminom naruci sladko buvajuca, ale ked ju opakovane ulozim do postielky, plac neskutocny. Skusam ju ignorovat, ale trha mi srdce. Nechavala si aj Ty niekedy pocvicit plucka malinkym?

zuzika30
3. mar 2011

@janette77 dakujem za radu ,ved prave ze to nieje nikde napisane , pozeram ze vy uz mate mesiac ,to je neskutocne ved teraz si rodila , ani sa mi tomu nechce verit , malinky musia byt podareny , som rada ze vas prekvapil parik, chcem sa opytat preco si rodila cisarskym ,lebo tu v Martine sa k doktorovi na porodnici nedostanem, tam sa chodi na pasi kde vas obsluzi sestra a cez dvere poda vyhodnotenie grafu a termin dalsej kontroly, ale doktora nik nevidi ☹ , tak neviem ci budem v obavach cakat az do terminu , lebo ani na ziadnu inu ambulanciu tu dvojickove maminy nechodia ,tak ako si ty chodila za Doc. Plankom, mame to tu divne ☹

zuzika30
3. mar 2011

@dana_l ja si myslim ze nepotrebne vitaminy maximalne vycikas , a ked ti robi dobre tak vecer si davaj , aj mne to odporucili len tak preventivne na donosenie plodou ,ale isla som zozrat aj susedom chladnicku 😀 , tak som od toho upustila

janette77
3. mar 2011

@zuzika30 fiha, to je ozaj zvlastny system...ja som chodila do klasickej poradne (k rajonnemu gyneko) kazde dva tyzdne a od 34tt ma odvelil do rizikovej poradne v ramci porodnice, v ktorej som sa rozhodla rodit. Cisarom som sla preto, lebo spodne babeno bolo KP (rituldou dolu). Aj ja som stastna, ze mame parik. Vies, aka to bola neskutocna radost a hlavne prekvapko na sale? 🙂 Pred porodom som musela diktovat sestricke 3 dvojice mien a potom to prislo. Fakt neopisatelny okamih a keby som mala znovu to stastie byt tehotna, zase by som si nenechala prezradit pohlavie. Neda sa slovami opisat to prekvapko, ake sa asi v brusku skryva.🙂
Ty tiez cakas parik, tak gratulujem k tomuto stasticku.
Aj mne sa zda, ze ten mesiac neskutocne rychlo preletel. Vobec - dni s babatkami neuveritelne rychlo bezia...

matelko1
3. mar 2011

@janette77 ano nechavala som trosku poplakat a ked staöe plakal,tak som ho chytila na rucky,do narucia a potom zase do postielky,nevsimala som si niekedy ked plakal a potom prestal a zaspal.chlapci sa navzajom ked jeden plakal tak nerusili co som bola velmi rada.pohladkaj ju v postielke,a prestane ti plakat....ako dlho ti place ked uz nemozes a trha ti srdce...

janette77
3. mar 2011

@matelko1 no dlho ju zase nedokazem nechat, to mi neda, len som chcela vediet, ci treba aj nechat trosku...aby si nezvykala. Nerobi to casto, ale stava sa. Misko je kludnejsi. Tiez sa nam nastastie navzajom nerusia placom, co je pre mna dost prekvapujuce, ale tesim sa tomu.🙂

matelko1
3. mar 2011

@janette77 no mala je ciciak maly 🙂 vyzaduje si vacsiu pozornost... 🙂 chce byt stale v naruci 🙂
idme von.je fajn teplucko,slniecko svieti

janette77
3. mar 2011

@matelko1 ano, ona je taka princezna, malinky je viac sebestacny.🙂 Ved tak to ma byt, Misko je ochranca a Miska jeho mladsia sestricka. Tak pekne pokocikuj, my sme vybehli vcera len na pol hodinu, ale kosa bola a dnes ani neplanujem, lebo my mame zimu a smutno za oknami.☹

matelko1
3. mar 2011

@janette77 to by ani mne dlho nedalo aby maly plakal,ale trosku moze nech si pluka poriadne precvici...
ani ja moc uz nestiham na mk,lebo oci musim mat riadne na stopkach,ved mi leziu vsade na gauc,na stol,to sa im snazim povedat,ze to nesmu a najnovsie mi vyliezol alex na krb,no hroza.
tak pa a pekny zbytok dna.

janette77
3. mar 2011

@matelko1 ojoooj, tak to este len schudnem, ked pride aj na nas taketo objavitelske obdobie... 😀 😀 😀

andysok
3. mar 2011

@janette77 dakujemeeee 🙂

andysok
3. mar 2011

@zuzika30 dakujem za odpooved no ja som bola v 22+6 a mali cca 630g a 30cm ale ideme v pondelok tak sa neviem dockat 🙂

dusika11
3. mar 2011

@smejko ahoj flasa sa mi osvedcila na dokrmovanie Mam ma malu dierku a da sa popri nej aj kojit..oblecenie mam s kik 50 a bolo trocha velke..aj 56..polodupacky y teplaciky mne sa neosvedcili vykopaju sa mi s toho osvedcili sa mi dupacky a tie cele overaly, pod to body cely rukav alebo pod cele body trickove..rychle prakticke ..daco csom mala aj vecsie ale teraz dokupujem napr velkosti 62 68 od kociek na fore a aj daco nove...dokupujem priebezne...mnozstvo myslela som ze mam toho vela...ale prazdnu pracku nepustim a nemiesm farby..biele plienke vypreriem s bielym ..detske periem osobitne nie s nasimi vecami, kym to poschne a pozehlis treba deti dalej obliect..takze musim ti povedat ze body, dupacky a overally idu stale v kolotoci aj ked mam toho dost..pomenej stacia hrubsie mikiny ,a kabatiky, daktore som mala len raz k lekarke, lebo doma to nevyuzijes a vela s nimi sa neda chodit hore dole..takze to staci dva pary na vymenu mat..osvedcili sa mi drobnoti typu pekne uteraciky detske pod hlavu, mozu byt aj plienky, ale je to krajsie..latkovych plienok nie je nikdy dost...ci ns pult prebalovaci, ci k lekarke..
inac skoro vobec nepouzivam kosielky..pouzivame skoro len body...

zuzika30
3. mar 2011

@andysok tak to ste pekne narastli a mne bolo zvlastne ze cakame dvojicky a este su popredu , ale teda vidim ze nie az tak 🙂 , tak dufam ze pekne rastieme a napredujeme obe, a citis sa dobre

andysok
3. mar 2011

@zuzika30 citim sa fajn som doma a vela lezim ..........tak duuuufam ze vsetko dobre dopadne babule v brusku sa hybu o sto dvesto tak dufam ze vydrzime co najdlhsie samozrejem to zelam aj vam 🙂

zuzika30
3. mar 2011

@andysok ja som tiez doma ,ale to lezanie mi nejak nejde i ked uz pozorujem ze menej vladzem a dlha chodza -otras chodim jak dochodca, tak veru vsetkym coskoro maminam vela tehu 🙂 tyzdnou

dusika11
3. mar 2011

nemam cas to tu citat dozadu, ale postrehla som ze sa bojite dvojiciek a o pomoci..mne pomahala mama, varila mi ked som prisla z porodnice a zehlila..ale bolo zlate, ale zvladla som to potom aj sama..co sa tyka pomoci..skoro ma pomoc babiek stala mlieko..svokra mi dirigovala vo vsetkom...ze nemam v noci nechat pradlo, lebo deti daco posadne, ze nemoze byt pradlo na pojde lebo su tam storocne bacile..no bludy neuveritelneho formatu, to nehovorim o tom ze ma uz isla stahovat ku nej labo mam psa a pes s dietam nemoze...babky su starostive ale uz su to babky, ziju v inom starsom svete v ktorom sa nic nevedelo o tom ze virus a bakteria su dve veci, a mnohe ine bludy, ktore ma neuberitelne rozculovali..nemozem napriklad susit pradlo dnu lebo sa v izbe robi pliesen a ja som alerghicka ale ..nevysvetlis..ja som dala pradlo von a ona dnu..ja som dala pradlo von pokial som bola na wc pradlo bolo dnu..da sa to zvladnut iba ak je druha strana ochotna respektovat druheho..inac to je o nervy..teraz mi nechodi nikto pomahat a mam kludny zivot

zuzika30
3. mar 2011

@dusika11 no mala si to perne s mamou, to su nazory 🙂 Ja som bola zo zaciatku aj nahnevana ,ze mama sa mi ani polslovom nezmienila ,ze mi pomoze, ale dala som si to v hlave dokopy aj vdaka dievcatam tu na MK a uz sa citim odvaznejsia a viem ze chcem byt s nimi sama, svoje nazory ,svoje metody ,svoj rezim dna 🙂

janette77
3. mar 2011

@zuzika30
@dusika11 🙂) takto nejako to veru (ne)funguje... ked sa nam "pomaha". Tiez som mala (a s prestavkami mam) doma maminu, je zlata, vsetko je o.k., lubim ju, vazim si ju, jej starostlivost, ALE, rozculuju ma pripomienky typu:
-jaj, pozor, aby Ti nevypadol (hm, zeby som chcela, aby mi syncek padol na zem?!)
-dobre jej utri ritku (faaakt? ja by som jej najradsej nechala trosku kakaniciek na zadocku 🙂)
-pozberala som Ti detske pradlo (nieeeeee☹(((((((((((( potom nemam prehlad, ked je to suche nakopeee)
-tuto Ti stiahnem bodynko na brusko, aby mu nebola zimka (juj! ved malinkeho prebalujem a bodynko vytahujem zamerne, aby si ho neocika!!!)

No a podobne... 🙂 Takze maminky svoje urcite vsetky lubime, ale IDEALNE je fakt byt na deticky sama! Lebo hoci su tieto poznamky dobre mienene, na mna osobne vplyvaju ako sol na cerstvu ranu, nepomozem si.🙂