Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

aby
19. mar 2011

Ahojte babulky,
dík moc za skúsenosti no ja som bola teda na odber vajok v stredu v noci som dostala hyperstimulák a teraz som prišla z nemocnice ohromná no musím mať všetko heh 😀 😀 😀
Vo štvrtok som volala podarilo sa oplodniť 6 dneska som volala a je ich pekných 5 no v pondelok budem volať a bud v pondelok embriotransfer, alebo v utorok sa teším no a rozhodla teda rozhodli sme sa že si dáme dve 😀 😀 😀

zuzika30
19. mar 2011

@aby velmi ti zelam aby ti to vyslo 🙂 , daj potom vediet ako si na tom ,drzim palceky

aby
19. mar 2011

@zuzika30 kujem veľmi pjekne no musí 😀 😀 😀

lucia.kl
19. mar 2011

@aby aj ja budem držať palce aby sa to podarilo a mala si pre nás za 14 dní len dobré správy 😀

aby
19. mar 2011

@lucia.kl 😉 ď

lucia.kl
19. mar 2011

@janette77
@mamoka4 ja som tiež stratila hodne krvy ale transfúziu som odmietla, tak som sa dávala dohromady železom a nejakými liekmi ktorými ma pchali v nemocnici - tuším 9 denne..
no a nám všetkým na tretí deň kontrolovali utz maternicu a kto nebol v poriadku dostal inekciu - ja tiež...

lucia.kl
19. mar 2011

@lubka8386 odporúčam nahlásiť, ak by si náhodou išla rodiť prirodzene a nebudeš mať nahlásenú a nebudeš na poučení, tak ťa nechajú rodiť bez, no a pri cisaráku dostaneš aj tak...

lubka8386
19. mar 2011

@lucia.kl dakujem a mahodou neviete mi poradit ci je lepsie s nou alebo bez nej ?

lucia.kl
19. mar 2011

@lubka8386 ja som rodila bez epiduralu a prirodzene a dalo sa to zvladnut a peniaze sa daju vyuzit na nieco ine.

lubka8386
19. mar 2011

@lucia.kl no ved prave to 100 euro je 100 euro .... neviem len kamaratka ma stale strasi s porodom tak neviem co si mam mysliet a co mam cakat 😒

juliagregor
19. mar 2011

@lubka8386 a prečo ťa starší porodom? rodila som prirodzene len staršieho, dvojky nie...a čo ti povedal lekár? neviem ako to chodí v TN, kedy sa nahlasuje, lebo anesteziolog je tam stále....skus s opýtať gizy v teme porodnica v Trenčíne...

lubka8386
19. mar 2011

@juliagregor no strasi, ona mi len vravi ake to je strasne a ze bez tej epiduralky to len tazko zvladnem a tak..... neviem ako to chodi a doktorka mi zatial ohladom toho nic nepovedala, na to sa asi budem musiet spytat, pretoze od mojej doktorky sa nic iba tak nedozviem, vsetko si musim vytahovat otazkami 😝

lucia.kl
19. mar 2011

@lubka8386 ve´d nahlásiť si môžeš, a keď nepoužiješ, tak ti vrátia peniaze, tak je to aspoň v BA ale nemyslím si, že by sa to nedalo zvládnuť aj bez nej, ja som mala porodené za 9 hodín od odtečenia vody a kontrakcie som mala asi len 3 hodiny a ako som začala tlačiť, tak už to bola úlava a pôrod sám o sebe ma nebolel.

janette77
19. mar 2011

@lucia.kl ...a preco si odmietla transfuzku? No veru neviem ani o spolubyvajucej, ze by jej kontrolovali maternicu...teraz, ked na to upozornujete, sa mi to zda cudne a nezodpovedne...

janette77
19. mar 2011

@lucia.kl ...a injekcie na stahovanie maternice som dostavala hadam aj 2-3 denne (teda 2 urcite, aby som neklamala, uz si ani nepamatam, hanba mi🙂), aj to mozno preto, ze som si stazovala na extra silne krvacanie...ale UZV ziadny.☹

juliagregor
19. mar 2011

@janette77 ani u nás uzV, len ked vyskočila teplota...

juliagregor
19. mar 2011

@lubka8386 Lubka ja od srdca neznášam, ked sa strašia tehulky porodom....kamarátka má deti? a prečo by si to nemala zvládnu?ť,,, ja nevidím žiaden dôvod prečo nie...samozrejme, že pôrod bolí ale nie tak, aby som preto nemala deti... ešte na porodnom stole som telefonovala priatelom a chválila sa, že som "mama"... za 4 hodky som už behala po chodbe (po prirodzenom)
nepočúvaj také kamarátky...dobrá kamarátka ťa povzbudí a nie vystraší...giza je dula a v TN robí aj stretnutia tehuliek v MC... keby si niečo potrebovala kludne mi zavolaj 😉 alebo dobehni

jitkatatarova
19. mar 2011

@juliagregor Ahojky.Dlho som tu nebola,co mas nove? Katke aj Nike uz narastli vsetky mliecne zubky,ani sme o tom nevedeli,na nocnik chodia stale,dokonca Katka uz chodi aj na wc,takze plienky davame nastastie len na noc.Stale nieco vymyslaju a len cakam kedy rozoberu cely byt. 🙂 Dnes napriklad sa zacali obliekat do veci na von a oznamili mi,ze idu von zarabat peniazky,ked som vravela ze vonku prsi tak ma odzbrojili tym,ze ved si vezmu dazdnik.Je s nimi kopa zabavy ale niekedy vedia byt riadne protivne,hlavne ked chcu co ma ta druha.Vtedy sa hryzu a trhaju si vlasy,mam co robit aby som ich od seba odtrhla.Mne tecu nervy a oni sa za 5min hraju akoby sa nic nestalo.Ale to urcite aj sama poznas. 😉

juliagregor
19. mar 2011

@jitkatatarova ahojky 😉 jasnem že poznám...chvíľku sa boškávaju a potom sa bijú... už sa začína strácať vekový rozdiel medzi nimi a starším ... vedia riadne robiť neplechu...dnes mi pokreslili voskovkami plávajucu podlahu....
a čo nové? chodím už do práce a u nás plienky furt, ale už si uvedomujú čo robia, tak čakám na teplo a idu do slipov ...

jitkatatarova
19. mar 2011

@juliagregor tie dve si tak zvykli ze chodia na nocnik ze aj ked sa v noci zobudia,tak ich musim dat cikat,vedome sa tam nevycikaju.No ja som zatial doma,uz coskoro si budem hladat pracu,prave teraz sondujem.Preventivne som ich zahlasila do skolky,tak uvidim co bude od septembra.Moj manzel robi v Blave,tak by mi teoreticky stacil aj ciastocny uvazok.No ale gratulujem ti k praci,predsa je to zmena.Ja si niekedy pripadam ze zacinam hlupnut 😀

juliagregor
19. mar 2011

@jitkatatarova to máš super, u nás nočník lieta miestnosťou a to doslova, šimon ho chytí a hodí 😝 teoriu zvládaju dokonale aj velké WC, ale nesadnu ani za nič...
o hlúpnutí by som vedela rozprávať 😀 , 4. apríla je 5 rokov, čo som doma s deťmi...
starší sa tiež začal pýtať takto nejako, ale napr. v noci necikal od 18 mesiacov..

lubka8386
19. mar 2011

@juliagregor kamaratka je tiez tehotna a caka babo ..... si ma ukludnila tym co si mi napisala, dakujem lebo sama neviem co si mam potom o tom mysliet

jitkatatarova
19. mar 2011

@juliagregor lietajuci nocnik bol aj u nas a najradsej som mala ked stali pri nocniku a cikali vedla.Niekedy som cely den len utierala a utierala 😠 a o 3tyzdne zrazu pohoda.Fakt,akoby zo dna na den. 😀 A kde teraz pracujes?Takto to u nas vyzera pravidelne.

juliagregor
19. mar 2011

@jitkatatarova aké kuchárenky 🙂
zatial len na brigádu, robím na kvalitársku štatistiku v elektrotechnickej firme - vlastne môj vyštudovaný odbor..je to na skrátený uväzok...také hranie pre mna teraz..

juliagregor
19. mar 2011

@lubka8386 prihlás sa na predporodnu prípravu, zoznámiš sa s prostredím a budeš pripravená a nebudeš sa báť 😉 ...neboj sa v TN majú skusenosti s dvojčatami a aj s prirodzeným porodom...

jitkatatarova
19. mar 2011

@juliagregor Aspon sa poriadne rozcvicis 😉 nez pride ten pravy naval.

lucia.kl
20. mar 2011

@lubka8386 neboj sa všetko zvládneš. príde mi, že kamarátka je hysterka a pozerala vela filmov kde baby pri pôrode vreštia od bolesti, vôbec to tak nieje... pôrod je krásna vec a hlavne spomienka na celý život 🙂

lubka8386
20. mar 2011

@lucia.kl no tak snad to nejak prezijem 😉 a tomu verim ze je to spomineka na cely zivot 😀 a dufam , ze to zistim ked to pride 🙂

lubka8386
20. mar 2011

@juliagregor predporodna priprava je to cvicenie ? ci co vlastne ?

aby
20. mar 2011

Jáj a ešte som sa chcela opýtať koľkým z vás sa podarilo otehotnieť na 1x??? 😉 kujem 😀