Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

smejko
28. mar 2011

Ahojte. Idem sa vam "pochvalit". Dnes som konecne objednala postielky aj matrace a do tyzdna ich mame doma, jupiiii 🙂 Este mi chyba vanicka a zrejme nejaky stojan, aby som si krize neodpalila po par dnoch - povodne sme zvazovali taky ten prebalovaci pult s vanickou, ale sme to zavrhli (financie, priestor) ... Kozmetiku zakladnu som objednala, caka ma este nakup v zdravotnickych potrebach a mozeme zacat pomaly balit tasku do porodnice ... ja som bola stale v tom, ze mam kooooopu casu, ale vcera ma vyplasila sesternica, ze ona porodila (a to len 1) v 34tom a nechapala ako si ja s dvojkami mozem davat tak "nacas" ...

Maminy, kolko porodnickych vloziek ste potrebovali ? viem, ze je to individualne, mam kupene 3balenia ruzovych z Tesca, 2 velke Lydie ci ako sa volaju a neviem ci mam este kupovat ... a kolko kusov tych papierovych nohaviciek mi treba ? Diik.

andysok
28. mar 2011

@juliagregor dakujem krasne za odpoved 😉

linduska2
28. mar 2011

@smejko ahoj,ako to rychlo leti pred nedavnom sme otehotneli a zachvilku sa nenazdame a krpci su na svete.Mi sme vcera kupili autosedacky cez bazar su ako nove,velmi pekne.Kupovali sme ich po dvojickach chlapcoch,ktory maju teraz rocik a velmi zlatich rodicov.Takymi budeme urcite aj mi 🙂 Ti chystas tasku do porodnice mala by som aj ja?Doktor sa ti vyjadril kedy pojdes lezat .
Jaj tie vlozky ani ja neviem kolko? Plienky pre babetka zatial nemam ,mam v tom chaos ake?Ti si kupovala aku znacku?pekny dnik.Paa 😉

smejko
28. mar 2011

@linduska2 nooo, mi hovor, len teraz som sa modlila, aby uz presli tie "strasne" prve tri mesiace a tot, uz sme skoro na konci. Mne sa moc do tej tasky nechce, stale mam pocit, ze mam cas ...
Autosedacky ma na starosti moj drahy, vyberal nove auto a k nemu patria aj autosedacky, tak nech sa snazi 😀
Plienky som kupila zatial po jednom baleni biele Pampers 1a2 - mali ich asi tyzden naspat v tescu v akcii a este som si na ne uplatnila ten kupon z Pampers stranky, takze super cena. Kupili sme vtedy aj vlhcne vreckovky - ale tie nie pampers, ale klasicke tesco svetlomodre a huggies pure mali tiez v akcii. tak snad sme sa trafili do citlivosti ritky nasich deti 🙂 Ale chcem kupit pre istotu este bud Huggies alebo DM Babylove plienky na newborn, keby nam nevyhovovali pampersky. A odporucila mi kamoska, ze v zdravotnickych potrebach maju nejake speci plienky s "vyrezom" pre pupcok - teda speci pre novorodencov, tak sa na to spytam.
Moja dr. sa mi zatial nevyhraza nemocnicou, ale jeden nikdy nevie, tak nech manzelik nema starosti, keby nahodou ... ale detske haby ani plienky som este nestihla poprat ani pozehlit, tak sa musim nakopnut ...

janette77
28. mar 2011

@matelko1 Ahojko.🙂 Mame sa fajn, aj malinkej akoby prechadzali tie problemy so zaludkom. Tazilo ju mliecko v brusku, preto bola taka placliva. Raz nam to hodila aj oblukom, som sa zlakla, ze reflux, ale lekarka povedala, ze take babo vyzera uplne inak, ze ma len pokazeny zaludok, ze sme mozno dali niekedy mliecko zlej teploty...nastastie, vyrazne sa to zlepsilo. Buvkaju dobre, zobudia sa mi len raz v noci okolo tretej... aj ked Miska po papani tazsie zaspava, to je fakt. Je zvlastne, ze vo velkej posteli mi jeden aj druhy zaspia do minuty, v postielkach im to chvilu trva a to sme ich uz aj inak otocili, ze ci nemaju zlu zonu...
Dnes som sa rozhodla, ze nejdem kocikovat, len dam kocik na dvor a idem si pokopkat narcisy a tulipky a pohram sa so zazimovanymi muskatmi. Pomaly sa priroda prebudza, je to krasne.🙂 Mame na dvore 3 ihlicnany, takze ani o vtaci spev nie je nudza. Manzel uz vytiahol aj lavicku...tak sa velmi tesim, az bude teplucko a mozem si pri Misiacikoch citat ... uz aj ako tehotna som si toho velmi uzivala. 🙂)) Len este nemam skusenosti, ci mi budu poslusne spat aj bez toho, aby ich natriasal kocik...uvidime.🙂
A Ty ako, moja? Co maju nove Alex a Maxim? Ale aj Ty...? 🙂

janette77
28. mar 2011

@smejko Ahoj, smejko, krasny tyzden, o par chvil si aj Ty mamina! 🙂 Tesim sa s Tebou. Co sa vloziek tyka, neviem, kde budes rodit, ale na Kramaroch (na nadstandarde) nas kazde rano nimi zasobovali vo vydatnom mnozstve. Inak som mala, samozrejme, aj svoje a ja osobne som ich minala na kvanta (aj doma padlo za obet niekolko balikov), lebo som velmi krvacala. Takze zalezi od toho, ako Tvoj organizmus zareaguje po porode...
Nohavicky som mala troje (tak mi poradili v lekarni, vraj sa jedny daju aj raz-dvakrat preprat, tak som sa nechala ukecat), ale my sme ich na Kramaroch nemohli pouzivat, pri vizitach uz vobec nie, ale ani inak neboli velmi napomocne, kedze ich pas sadol rovno na rez, teda ranu. Aj tamojsie sestricky ich kritizovali, ze ich urcite navrhoval chlap.🙂 Tam sa chodilo vyslovene "dolu bez" len vlozka, ale ja som aspon navstevy riesila tymi nohavkami, predsalen to bola zaruka, ze si nevyrobim nejaky trapas. Tak vela stastia, drzim palceky! 🙂)

janette77
28. mar 2011

@linduska2 Kuk🙂 Plienocky tie najmensie si nachystaj, tusim od 2 kil, ak sa nemylim. Mne sa osvedcili Pampers...
Ja som mala dva baliky a jeden si hned vzali z mojej tasky (po mojom suhlase), ked som po porode lezala na RES-ke na novorodenecke (ale zvysok pekne vratili). Vezmi si tolko, kolko doporucuju v zozname nemocky, pripadne Ta dozasobi rodinka, ked Ta pridu pozriet. Drzim palceky! 🙂

smejko
28. mar 2011

@janette77 dakujem za radu ... fiha, to si fakt neviem predstavit chodit len s vlozkou, sak to by bol taky krok ze prisun lava, prisun prava noha 😀 tak tie vlozky pre istotu este kupim, ja som zvykla pred tehotenstvom mavat dost silny menzes, tak si myslim, ze toto bude tiez z kategorie tych silnejsich 😠

janette77
28. mar 2011

@smejko vies, ze ani ja som si to nevedela predstavit, ked mi to kamoska opisovala??? Ale ide to, akurat no...treba ozaj kratsie kroky, to je fakt...ponahlat sa neoplati. 😀 😀 😀
Ja mam dysmenoreu (chorobny priebeh menstruacie - sice pravidelna ako svajciarske hodinky, kazdych 28 dni, ale abnormalne silne krvacanie, krce na smrt, castokrat mi pomohla len pohotovost), takze sa dalo pocitat s takymi poporodnymi trablami. Ak aj Ty mavas silnu menstru, snad sa priprav...

zuzika30
28. mar 2011

Kocky nemate niektora skusenost, v noci som bola na wc a zbadala som bieli vytok, ktory stale trva ale v malom mnozstve, nemozem sa zbavit myslienky ci to nie je hlienovita zatka ak by mi povoloval krcok , viem ze vytoky su bezne , nic ma nesvrbi ,nepali , len stale myslim na to ,ze este by bolo skoro keby sa narodili, asi zase len stresujem ,hrozne som sa v noci zlakla.Pred dvoma tyzdnami som mala krcok 3,5 cm polotuhy ,snad by len tak nepovolil. Uz ma boli hlava z toho rozmyslania ☹ .

smejko
28. mar 2011

@janette77 kedy si si Ty zbalila veci do nemocnice ? dik

smejko
28. mar 2011

@zuzika30 Zuzinka, neboj sa ... ja som mala biely az svetlozlty vytok pred cca mesiacom, nic ma nepalilo ani nezapachalo, len som sa toho zlakla. na poradni som sa pytala a lekarka mi vravela, ze je to ok. Ze kym to nie je moc tmave (zelene, hnede) ze nemusim stresovat. Tak sa na to spolieham 🙂 Uzivaj posledne bruskate tyzdne 😉

janette77
28. mar 2011

@smejko Juj, to si uz velmi nepamatam, ale mam pocit, ze taky slaby mesiac pred porodom...no pre babatka som mala poprane a pozehlene ovela skor, lebo ma baby tu upozornili, ze potom mi to uz padne zatazko. A mali pravdu.🙂
Ja som mala velke brusko a dost vitalnych drobcov v nom, tak ma manzel vyhecoval, aby som sa pobalila, ze jeden nikdy nevie. Mal porodnu horucku miesto mna a tak som mu urobila radost a zbalila sa naozaj predcasne.🙂 Ale dlllho som to mala len pripravene na posteli, do tasiek to slo asi dva dni pred planovanou sekciou. Ale mala som riadny zoznam a zodpovedne som si fajkala bod za bodom.🙂))))))

zuzika30
28. mar 2011

Dakujem ti , strasne som potrebovala pocut ze to nie je zle 🙂 , hadam tento tyzden aj tu tasku nahystam, lebo ja si stale myslim ze mam cas 🙂

lucia.kl
28. mar 2011

@smejko dobrú cenu na vaničku aj so stojanom majú na www.kojenecke-obleceni.eu
čo sa týka vložiek popôrodných, tak ja som si kúpila jedno balenie a v nemocnici sme dostávali - boli každý deň k dispozícii aj s podložkami a pár vložiek sa mi podarilo ukoristiť aj domov 🙂 - rodila som v ružinove..
popôrodné nohavičky som si kupovala v lekárni, také vysoké a tvarom ako boxerky - boli úplne hore na polovicu brucha, takže na ranu by nezavadzali - ja som ju nemala a my sme ich nesmeli mať len na vizitu, inak hej.
plienky som mala jedno balenie tých od 2-5kg a potom sme dokupovali keď sme prišli domov - mám tu 5min. DMku kupovala som tie ich, boli tvrdšie a detičky mali nožičky na široko aj bez poštoliek... no a potom fixis, huggis a teraz máme pampers - kupujem v akciách

matelko1
28. mar 2011

@janette77 my sa mame fajn,akurat sa chystame uz von.v stredu sme boli na tom ockovani,zvladli to dobre,dalsie nas caka v 15mes.nam sa maxim budi aj 5x za noc je hore,ale to sme si uz zvykli....po tom ockovani nam prespal celu noc od vecera do rana,tak som povedala,ze budeme asi chodit kazdy druhy den na inj 😀 😀 😀 ,ale nie zo zartu.
hladny nemoze byt urcite,lebo sa pekne obaja napapaju,maju aj veceru a potom to zapiju mlieckom.vytiahnu ako kedy od 150-210ml....

mharia
28. mar 2011

@zuzika30 ahoj ak mas bieli hlienovity vytok tak sa mozes pripravit....ja om ho mala asi tyzden pred tym ako my doma odtiekla plodova voda 🙂

janette77
28. mar 2011

@matelko1 Su to hrdinovia mali!🙂) Pekne ich za odmenu pokocikuj, dufam, ze mate pekne pocko. Tu nie je zle, len dazdu visia nohy. Ja si upratujem domcek, cakam kym sa drobci zobudia, potom ich prebalim, nakrmim, nalozim do kocika a idem sa s tym nasim dvorcekom vyhrat. Peknu prechadzku zelam.🙂)

zuzika30
28. mar 2011

@mharia prosim ta a mala si ten vytok jednorazovo alebo priebezne, hadam teda vydrzim aspon 2t

linduska2
28. mar 2011

@janette77 ahoj,dakujem za radu s timi plienockami 🙂 Pojdem si aspon 2-3 baliky kupit.Chcem sa ta spytat ako si prala detske vecicky.Ja mam poprane. Prala som v pracom prasku batole a dala som aj avivaz nie vela.Neviem ci som s tou avivazou spravila dobre.Ja idem tiez rodit na kramare,ti si tam chodila aj do poradne alebo si tam sla pred porodom.Ako to u teba prebiehalo,aby som sa vedela pripravit.Prajem pekny dnik a vela zdravicka 🙂

linduska2
28. mar 2011

@smejko ahoj,ja mam poprane aj vyzehlene.Davala som aj avivaz detsku batole ale neviem ci som spravila dobre.
Chybaju mi uz len tie plienocky,ale stale sa este nieco najde.Postielku mame jednu a druhu mi da sestra po malej aj vanicku na kupanie, tak aspon na niecom usetrime.Minieme na ine .V poslednom case sa dost zadycham,mavas aj ti take stavy.Ked vyjdem po schodoch tak ledva dycham ale to patri k tehu.Paa 🙂

linduska2
28. mar 2011

@zuzika30 aj ja mavam taky biely vytok.doktor mi uz dva krat dal cipky Betadine.Prvy krat som mala nejake kvasinky ale druhykrat bolo vsetko ok a napriek tomu mi ich predpisal lebo ma zospodu trosku svrbela. 🙂

zuzika30
28. mar 2011

@linduska2 no ak to bude pokracovat ,tak sa asi pojdem ukazat Dr., dakujem snad to naozaj nebude predzvest porodu

ika00
28. mar 2011

@petzi2 Aj ja pocitujem stale nejake bolesti. A asi aj tvrdnutie. Ale to ani napriek mojmu druhemu tehotenstvu neviem povedat s istotou. Brusko mam tvrde ked sa pohybuju, to urcite, ale stvrdne mi aj ked mi treba na WC. A niekedy pri rychlej chvodzi. A tiez ma pobolieva ked sedim pri PC. (zisiel by sa notebook 🙂 )Pri dcerke som brala pre istotu Magne B6. Teraz sa uz neviem dockat poradne - -vo stvrtok. Zatial chodim kazde 2 tyzdne, ale niekedy by som bola rada, keby ma upokojili kazdy den. Tiez sa bojim, chcem aby krcok vydrzal co najdlhsie.

ika00
28. mar 2011

Ja som si uz tasku s mojimi vecami nachystala. Vlozky mam 1 balik z lekarne. Rodila som na Kramaroch ( a aj teraz by som chcela) a tam sme na nadstandarte dostavali. Potom zaukolujem manzela, lebo ked si pamatam, kolko som toho tahala do porodnica pred 3,5 rokom ... 🙂 Radsej nech mi postupne nosi nejake drobnosti.

Veci pre deticky mam nachystane v jednom pradlovom kosi. Cez vikend sa chystam do DM na nakup - prasok a tak a zacnem prat a zehlit.

ika00
28. mar 2011

@linduska2 Ja som avivaz (aj ked detsku) zacala pouzivat az po 6-tich mesiacoch. Ale myslim, ze by to nemalo vadit. Aj ked najma kozny lekar nerad pocuje, ze sa dava avivaz. Nechaj to tak, a kej deticky nebudu mat ziadny problem s pokozkou tak mozes pokracovat, v najhorsom vsetko preperies. 😉

ika00
28. mar 2011

@janette77 Aj po cisarskom potrebujes tie porodnicke vlozky ? Ja som si to vyhodnotila tak, ze tie sa davaju najma kvoli rane po nastrihu. Po cisarskom by som mohla pouzivat aj normalne, nie?

Bol s tebou v porodnici aj manzel ?

ika00
28. mar 2011

@linduska2 nerozmyslala si nad plienkami "popolini". Su to vraj moderne latkove plienky. Ja si to neviem celkom predstavit. Nemate s nimi niektora skusenosti? Mna na ne zacali nahovarat najma kvoli financnej otazke, Vraj pri dvojickach sa to oplati. .... neviem .....

ika00
28. mar 2011

@zuzika30 ja mam vytok / hlien stale. Biely az svetlo zlty. Aj pri dcere som ho mama pocas celeho tehotenstva. Bez slipovej vlozky sa ani nepohnem. A niekedy sa citim dost mokro. Je to urcite individualne. Kedy ides na poradnu ? Verim, ze ta to vystasilo. Drzim palce este aspon tie dva tyzdne. Ako som sa prehupla do 7. mesiaca, desim sa porodu kazdy den. Ale vidim, ze kocky sa tu pekne drzia. Verim, ze aj ja vydrzim. 😉

janette77
28. mar 2011

@ika00 Ahoj, ano aj po cisarskom... Krvacas po oboch sposoboch porodu, cisti sa maternica. Mozes samozrejme pouzivat aj normalne vlozky. Ako vravim, zalezi od sily krvacania. Mne by tie klasicke "nestihali".
Manzela som pri porode nemala, ani nechcela. Ale mohol byt pred salou, keby chcel, len sme si povedali, ze je to zbytocne. Prisiel 4 hodiny po porode pofotit drobcekov, ale za mnou na RES-ku ho nepustili.
Samozrejme, ked vopred zahlasis ucast manzela pri porode, je to mozne. Aj mna sa na to pytali... Prajem pekne duotehulkovanie.🙂