Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
4. apr 2011

ahojte.prajem pekny den.dlhsie som tu nebola,ale mm mal dovolenku,v stredu som si bola vybavit pas,mala som neplatny 6 rokov a konecne aj vodicak zmenit meno a adresu.ved uz sme 5 rokov manzelia a nemala som cas povybavovat si tie veci,vlastne sa mi nechcelo 🙂 bola som leniva,ja sa nerada fotim na taketo doklady... 😀
mm urobil detom na zahrade pieskovisko,takze to bola radost....aj svokrovcov som tu mala 2 dni,takze bolo toho veselo.

wera
4. apr 2011

@slivocka ahoj, určite sa AFP testíkov neboj 🙂 nás tiež strašili že výsledky môžu byť skreslené, ale nakoniec sme mali lepšie výsledky ako jednotehuľky 😉 takže hlavne sa nenechaj znechutiť a teš sa že všetko bude v poriadku 😉

matelko1
4. apr 2011

@schaja vitaj a co sa tyka porodu to je este skoro hovorit,zalezi ako budu deticky otocene atd,atd.....

matelko1
4. apr 2011

@slivocka testov sa neboj,pri dvojkach mozu byt skreslene,ja som mala velmi zle,odmietla som amnio,sla som na 3D-4D utz a vsetko bolo ok.ony to koriguju na jedno dieta tie testy.....takze neboj sa a na zapade uz upustili od tych testov...nie su spolahlive..

slivocka
4. apr 2011

Dakujem , ste zlate...ste ma povzbudili. Uz som sa objednala na 3D utz. v 20tt , je to velky odbornik v KE tak ja budem veriť jemu 🙂

zuzika30
4. apr 2011

@slivocka mne povedali ze v labaku si tie prepocty vedia prisposobit na dvojicky,ale je pravda ze nie su 100% ,ale na amnio by som isla len v pripade ze naozaj vyjdu velmi zle testy, inak je to naozaj dost riziko

wera
4. apr 2011

dvojmaminy a dvojtehuľky kedy Vás doki poslal na poradne do nemocnice? môj doki mi zatiaľ vôbec nič nepovedal a ja si myslím že by už aj mohol, veď času už moc nie je... 🙂

zuzika30
4. apr 2011

@smejko waw to mate vahy ako hrom 😀 , mas co nosit uz teraz ,ale je to super ze sa im takto dari

smejko
4. apr 2011

@wera ja mam poslednu kontrolu u svojej lekarky v 32tt a potom vraj ma uz posle do nemocnice na poradnu.

zuzika30
4. apr 2011

@wera akurat som to dnes riesila , zajtra mam sono, v stredu predoperacne vys., a v Pondelok na dalsej kontrole mi da listok a pojdem k primarovi na porodnicu k vyjadreniu sa k porodu zo vsetkymi vysledkami to budem v 36tt, aj mne sa zda ze by to mohli aj skor posielat ,takto je to dost na hrane , dnes mi povedala ze mam makky a skrateny krcok, tak uz teraz mozem pocitat zo vsetkym ☹

wera
4. apr 2011

@zuzika30 fiiiha tak to Ťa tiež neskoro posiela... ja som čakala že dvojičkové tehuľky posielajú do nemocky po 30tt pre istotu... ale asi som sa mýlila... a budeš rodiť cisárskym keď ideš na predoperačné vyšetrenia?

@smejko a do ktorej pôrodnice sa chystáš? ja tiež dúfam, že budúci týždeň na poradni ma už doki pošle do nemocky... uvidíme 🙂

smejko
4. apr 2011

@wera ja budem rodit na Antolskej, teda chcela by som a dufam, ze sa nestane nic zle, co by moje rozhodnutie malo zmenit. Drz sa a daj potom vediet.

smejko
4. apr 2011

Kocky, kupujete resp. planujete kupit nejaku knihu v style "nase dieta" ci ako sa to niekedy volalo ? Vsetka literatura ktoru som zatial citala sa koncila porodom a cez vikend mi napadlo, ze vooobec ale vooobec neviem co a ako sa babatko vyvija a tak ... nasi sice ziadnu knihu nemali a vychovali v pohode svoje deti, ale informacii nikdy nie je dost 🙂 dakujem

klincek
4. apr 2011

@smejko presne si to vystihla, tiez nad tym uz chvilu rozmyslam..ze do porodu to nejako ustojim, a potom co..?
mozno ma niekto vysmeje, ale podla mna by nebolo od veci prekutrat kniznicu u rodicov, ci nemaju take knizky odlozene. moja mama urcite nieco skladuje 🙂.

zuzika30
4. apr 2011

@wera u nas robia predoperacne vys. vsetkym dvojickovim tehulkam ,lebo najviac sa rodia dvojky cisarskym, ja dufam pojdem tiez cisarskym , stale su priecne otocene 🙂

zuzika30
4. apr 2011

@smejko ja som kupila Velka kniha o matke a dietati od E. Fenwickova pise sa tam o celom tehotenstve ako sa vyvija plod, vysetrenia v tehotenstve, spravnej vyzive matky, porod, starostlivost o novorodenca od 0 do 3 rokov a nakoniec aj starost. o zdravie dietata, je pekne ilustrovana, ale v obchodoch je veeeeeelky vyber kniziek 🙂

lucia.kl
4. apr 2011

@smejko
@klincek baby v pôrodnici dostanete mama tašku a v nej bude knižka od narodenia po 1 rok a ešte aj v kufríku čo dostanete pri odchode domov je knižka... takže budete mať čo študovať, a potom sú tu fóra ako toto a baby tu určite zadarmo poradia 🙂 za peniažky čo by ste dali do knižky radšej niečo kúpte deťom 🙂 a nebojte, čo robiť s dieťaťom po pôrode akosi nabehne samo 🙂 máme to niekde hlboko v sebe 🙂

wera
4. apr 2011

@smejko po pôrode dostaneš baby box a je tam knižočka ktorá je o babatku, moja sestra používa iba tú 😉
ale ak pôjdeš do predajne Pre deti tak keď sa tam zaregistruješ tak dostaneš zadarmo knižku Babyweb do ruky - kukni si ju tuto: http://www.predeti.sk/
ja ju mám domka a vyzerá byť fakt dobrá 🙂 a nemusíš nič kupovať 😉

wera
4. apr 2011

@zuzika30 hmmm tak to asi iba ja mám nejakého "divného" dokiho...vôbec sa o mňa nezaujíma a keď som sa ho na poslednej poradni minulý týždeň pýtala že ktorú pôrodnicu odporúča tak mi povedal že "to je jedno" a týmto sa skončila celá debata o pôrodnici... a pritom si myslím že už by sme sa na túto tému mali baviť 😠 😒

andysok
4. apr 2011

baby z BA.........dnes mi moja dr dala taku radu.....som totiz rozhodnuta rodit v Ruzinove a upozornila ma (ona je z Ružinova) nech by sa cokolvek do 36tyzdna stalo, mam ist urcite na Antolsku..........maju tam lepsie zariadenia pre nedonosene babulky..........len pre info, ak by niekto nevedel..... 😉

zuzika30
4. apr 2011

@lucia.kl na to sa spolieham 😀 ,ze to nabehne samo , lebo teoria zjavne nestaci, mam pocit ze moj muz by bola lepsia mama ako ja zenska 😀

wera
4. apr 2011

@andysok ja som sa preto rozhodla rodiť na Kramároch, aby ak by boli nejaké komplikácie mohli ísť babatka hneď do detskej fakultnej.... tiež by som to mala najlepšie a najbližšie v Ružinove... 🙂

klincek
4. apr 2011

tak o kufrikoch som nevedela, len o tehotenskom. ale tesim sa - aspon nejaky bonus zo zdravotneho poistenia 🙂
tiez dufam, ze niektore veci nabehnu tak nejak same od seba..ale ak by nahodou nie, chcem mat doma nejaku poistku.

zuzika30
4. apr 2011

@wera aj ja som bola taka nedockava, tiez som prve info dostala az v 33tt a az teraz sa to zacina diat, ja neznasam neistotu a potrebujem sa psychicky pripravit na to co ma caka, ale tu ako badat to je v kazdom meste uplne inak a hlavne zalezi od Dr., mam 2 kamosky s dvojkami a tie neboli odoslane nikam ,cakalo sa proste na prirodu a ked to na ne prislo robili akutne cisarsky, takze mam stastie ze ma niekde vobec posle 🙂
ale vsak sa lekara treba opytat aky je standardny postup pri dvojkach, snad bude mat lepsiu naladu a odpovie 😀

wera
4. apr 2011

@zuzika30 ja si tiež myslím že je lepšie byť informovaná dopredu o všetkom čo môže nastať aby som sa vedela pripraviť, ja som taký organizačný typ a chcem mať všetko pekne poriešené keď to príde 🙂 a pritom mám súkromného dokiho tak by som od neho očakávala aspoň trochu lepšiu starostlivosť a informovanosť... len keď za ním zase príde s papierikom čo sa chcem opýtať tak on ma odbije takými rýchlymi odpoveďami z ktorých sa vlastne aj tak nič nedozviem... ale budúci týždeň sa budem určite pýtať na poradne do nemocky 😀

lucia.kl
4. apr 2011

@wera do nemocnice kde chceš rodiť sa chodí až od 36tt, iba ak by si tam chodila do rizikovej poradne.. ja som v nemocnici nebola ani na jednej poradni a to som rodila v 39tt - ja som proste prišla na pohotovosť ke´d to na mňa prišlo ( inak rodila som v ružinove) mala som dr. ku ktorému som chodila, ktorý normálne rodí v Ružinove, tak aby som nemusela chodiť tam, tak som nadalej chodila k nemu do CAR..

majka1987
4. apr 2011

Ahojte, dnes sme boli na poradni, a pan doktor ma moc nepotesil... zistili nam toxoplazmozu 😖 Dalej som sa ho pytala ci cakam jedno-alebo dvojvajecne a samozrejme nevedel, pohlavie mi povedal s malou urcitostou len jedno-chlapcek. Fotky, ktore mi spravil su onicom, skoro nic tam nevidiet...hmm som z toho smutna

lucia.kl
4. apr 2011

@majka1987 tú toxplazmozu mam aj ja, ale ja ju mám od malinka, takže som vedela, že mi vybehnú protilátky, je možní, že si ju tiež prekonala ako malá ale nikdy sa na to neprišlo až teraz, takže si nerob ťažkú hlavu...

wera
4. apr 2011

@lucia.kl viem že pri jednom sa do nemocky chodí od 36tt ale pri dvoch by som čakala že ma pošle skôr... hlavne kvôli tomu že som na rizikovom od začiatku... ale nevadí, veď raz ma tam pošle a ak nie tak porodiť porodíme tak či tak 😀 😀 😀

majka1987
4. apr 2011

@lucia.kl este mi povedal, ze mam v krvi protilatky... ale aj tak musim ist na vysetrenie. A akym sposobom sa to lieci? nejakymi tabletkami, dufam, ze to nema nejaky vplyv na moje zlaticka ☹