Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
4. máj 2011

@lusinkaj ahojky 🙂 juj no dúfam, že s dorjanom budeme spokojný... ja ho mám doma a strašne sa z neho vytešujem.... ale verím že keď budú babatka na leto tak budú mať vo vaničkách dostatok priestoru...
keď už budú drobčekovia pekne sedieť tak už mám vyhliadnuté golfky cosatto ružovo-modré 😀 len dúfam, že budú dobre manévrovateľné 🙂

wera
4. máj 2011

@smejko super, gratulujem ku kočíku 🙂 tak nám šupni fotečku nech sa môžeme potešiť s Tebou 😉

lusinkaj
4. máj 2011

@zuzika30
@schaja
kazdy si musi vyskusat a vtedy povie...proste kazdy si najde na svojom kociku chybu...ja som velmi chcela Bumbleride...ale v tom roku sa pretsal vyrabat,lebo bolo na nom nejaka chyba ci co..tak sme museli hladat iny... hlavne sme chceli aby presiel cez dvere a vosiel nam do auta...
velmi su uzke tie vanicky aj sportova cast,co ma mrzi..lebo som myslela ze super,ma to aj spor.c.nebudeme kupovat iny...a co..museli sme kupit...a nad golfac nedopustim 🙂
@matelko1 ano,krasne mi vyspia v nom..aj 4h.len musia byt v pohybe 😀
no tak vies sama si v dome..ze je to neopisatelne ako v byte... 😉

lusinkaj
4. máj 2011

@wera tak to ano,tebe bude dobry...lebo bude krasne teplo..nebudes potrebovat ziadne overaly,fusaky..len lahko budu oblecene...a presne potom kupis golfac,ako ja a mas vybavene...super vec tie golface...
ja som tiez rozmyslala nad cosatto...ale cena je dost vysia a ten co mam ja je prijatelna cena a ma to vsetko co ma mat golfac 🙂 cize ja som az spokojna 🙂

wera
4. máj 2011

@janula18 gratulujem že si pribrala zatiaľ tak málo 😅 ja som dokopy zatiaľ pribrala 18kg a to je teda dosť, lebo mi to sadlo na zadok a stehná.... 😒 a neboj drobci sú určite v poriadku 😉 ja som tiež medzi 29-33tt nepribrala ani kilo, to záleží aj od toho koľko máš pohybu a čo papáš....

@slivocka pekný kočík, tiež máme taký veeeľmi podobný ak to teda nie je ten istý.... 😉

wera
4. máj 2011

@lusinkaj a ak sa smiem opýtať odkedy si dávala princezničky do golfáču? ja som uvažovala že ho kúpime niekedy tak v pol roku babatiek... a veľký kočík budem brávať iba na dlhšie precházdky alebo cesty...

lusinkaj
4. máj 2011

@wera tak okolo pol.roka som ich dala... 😉 tak by sa malo... 🙂
inac pozeram,ze pekne velke brusko..tak ako loptu apson na tej foto...zlate 😉

wera
4. máj 2011

@lusinkaj ďakujem 🙂 odkedy mi bruško kleslo tak je také gulatejšie 😅

slivocka
4. máj 2011

@wera tak snad nam ten kocik vydrzi co najdlhsie, kazda uvidime az potom ako ho budeme pouzivat. 🙂 Ja nechcem nejak velmi investovat do kocika lebo viem ze potom ho vymenime za golfac 🙂 @lusinkaj dakujem za tvoj postreh , este nie sme pevne rozhodnutí , este je skoro, tak uvidime 😉

wera
4. máj 2011

@slivocka my sme pôvodne rozmýšlali medzi týmto dorjanom a easy walkerom, ale keď sme obidva videli naživo a aj sme si s nimi trochu pojazdili po obchode, skladali ich tak sme sa rozhodli pre dorjan... samozrejme bol aj o polovicu ľahší, ale nám sa páčil že aj vyzerá menšie, je krajší lebo sme si vedeli vybrať farbu akú sme chceli a aj skladanie je jednoduché 🙂 ale každá zistíme ako budeme s kočíkom spokojné...
jediné čo mi na kočíku chýba je ručná brzda...škoda že nie je povinnosť ju mať už na každom kočíku...neviem si totižto predstaviť že pôjdeme niekde dolu kopcom keď budú drobčekovia ťažší...či ten kočík sama zvládnem brzdiť...

matelko1
4. máj 2011

ahojte.

@lusinkaj veru nad golfac ani ja nedopustim,hlavne,ze je lahsi a dobre sa ovlada a malo miesta v aute zaberie.ja som dala chlapcov prvykrat do golfaca ako 9mes.dovtedy sme mali jane twin twvo,to boli sedacky matrix a dobre sa manipuloval a nepotrebovali sme autosedacky,lenze ako chlapci rastli,tak sme museli aj autosedacky kupit a hned na to golfac,lebo sportova cast strasne vela miesta v aute zaberala.

matelko1
4. máj 2011

@janette77 ja som mojim chlapcom zavesila kolotoc nad postielku ako 2mes a vies ako sa na to krasne pozerali a tesili sa,takze si myslim,ze tie lahucke hrkalky im mozes mat do rucky a neboj neublizia si,budu to skumat,radost na nich pozerat....

margaretka3
4. máj 2011

@janula18 No tak to si na tom super, ja som mala pôvodne 57 a dnes 69, takže +12 a dievčence maju cca 600g, čo sa mi zdá málo, ale doktor povedal, že čo chcem, ked sú dve....takže asi tak...

janette77
4. máj 2011

@mamoka4 Ahojko, gratulujem k dnesnym 2 mesiacikom. Bozinku, fakt to leti, ved sme sa tu este nedavno radili o tehu, porode a tak. Sila! 🙂 A coskoro sa pridaju aj kocky, ktore to uz tiez maju "na spadnutie".🙂) Dakujem za rady, na brusko ich davame, ale spojit to s hrackami, mi veru nenapadlo. Dnes to vyskusam. Kolotoc maju nasi uz dlho nad postielkami, aj sa on celkom zaujimaju, i ked Misicka sa chytila len prednedavnom, Misko je vnimavejsi o par krockov, ale nevadi. Je to jeho drobna sestricka, ona ho dobehne. este aby ona nerobila ochrancu jemu! 🙂) Lebo nas Mizu je zase velky dobrak, vzdy vzorne caka na mliecko, kym dava prednost dame, je to skratka rodeny gentleman.🙂 Uz si aj krasne drzi hlavku, Misinka tak opatrnejsie, ale zvlada celkom aj ona. Lekarka Miska uz na tretej poradni skusala posadit a slo mu to.🙂 Len nevieme, kam sa nam tak ponahla, babo nase!🙂 Inak, Misko uz na kolotoci chyta zachvaty smiechu, tak nahlas dava najavo ako sa mu tie tociace hracicky nad hlavkou pacia. Uplne hyka.🙂) Ale uz aj Misinka je zo dna na den vacsi smejo, tak snad to budu vesele deticky.🙂) Este raz diky mojka, majte pekny den. 🙂

janula18
4. máj 2011

@margaretka3 aj ja som mala pôvodne 57 kg. Na jednej strane som rada že som moc nepribrala, aj ked čo nie je môže byť, ale zase sa obávam či drobci dobre prospievajú. Ja som pri prvom tehu pribrala 15 kg a to bolo jedno bábo.
A tebe kedy povedal že majú po 600g, mne naposledy hovoril v 20tt a odvtedy nie

smejko
4. máj 2011

@wera mame Teutonia Team Cosmo, je dost tazky dostali sme ho od nasich ako darcek, vybrali sme si ho, povodne sme velmi chceli bumbleride, ale ten ma dlhdoby vypadok na Sk, co je velka skoda 🙄 a potom sme sa dlho nevedeli rozhodnut, tak snad budeme spokojni. Do vytahu sa nezmestime (ale to sme vedeli, nas vytah ma take nejake uletene cm ☹ ) odfotim, pridam 🙂

janette77
4. máj 2011

@janula18 Ahojko, ja som za cele tehu pribrala 30 kil. No 15 som nechala v porodnici, dalsie kila sli dolu celkom rychlo doma a s par este bojujem.🙂 Len keby mi tak sladke nechutilo, ako chuti. Prajem prijemne tehulkovanie a vela stasticka.

janette77
4. máj 2011

@matelko1 Dakujem, skusim teda tie lahsie, aj ked ta najlahsia je az od 4. mesiacov...☹ Mam ich spustu, urcite najdem nieco vhodne pre zaciatok. Este sa chcem opytat, ci ste menili dudliky podla veku babatiek. A hlavne, ci to ma pre ne vyznam, alebo je to biznis...

janette77
4. máj 2011

No idem nieco porobit, aj ked cast mam uz za sebou. Dnes sa chystam urobit drobcom aj poriadok v skrini, uz akosi stracam prehlad a hlavne mam pomiesane veci na doma s civilnymi.🙂
Prave som bola mrknut na slniecka, obaja spinkaju s rukami nahor, co je vraj signal spokojnosti babatka.🙂 Som zvedava, dokedy im potrva tato "spava poslusnost" v postielkach. 🙂

matelko1
4. máj 2011

@janette77 z hyg.dovodov sa odporuca raz za 3 mes vymenit dudlik,potom v 6mes som uz kupila vacsie...
aj moji drobci spia....ano ked maju rucicky hore su spokojni,ale aj ked ich nemaju tak su spokojne urcite...

matelko1
4. máj 2011

@janula18 ja som za cele tehu pribrala 18kg..po porode sli skoro vsetky dole,ostali mi len 4 kilka a aj tie uz su prec....som na povodnej vahe ako pred tehu,ale trosku mi mohli ostat 😀
@janette77 sladke aj ja zboznujem.ja musim mat kazdy den nieco sladke a hlavne vecer pri telke 😀

matelko1
4. máj 2011

no obed mam v rure,mame francuzske zemiaky a paradajkova polievka....chlapci spia uz vyse hodinky....pracka perie,jedna varka je uz vyvesana,super...aka som sikovna 😀 😀 😀

tintin
4. máj 2011

Ahojte, neviete mi poradit su tu nejake buduce maminy co maju termin v maj/jun a su z BA? dakujem mooooc
@matelko1 ako sa mate? ja som tu dlho nebola, chalani uz behaju? ako to zvladas, ked uz chodia?

a este jedna otazka, chystam sa predat na jesen rocny Bumbleride, tak ci niektora mamina by nemala zaujem. urcite to dam aj na inzerat, ale tu sa pytam dopredu, mate prednost 😉

janette77
4. máj 2011

@matelko1 no to chapem, ze kvoli hygiene... aj ked dudliky ja dost casto sterilizujem...ale ci ma opodstatnenie vek pri vybere dudlika, ale asi ano, ked pises, ze si neskor kupovala vacsie...Ja som tiez kupila nove, od 3M, ale nechcu mi ich...akoby si uz zvykli na tie povodne...

janette77
4. máj 2011

@matelko1 ale ja to so sladkym prehanam, az nechapem, akoby mi tato nerest ostala z tehu obdobia. Som na seba velmi nastvana a STOP-ku si dokazem dat len vtedy, ked mam plne bandero sladkeho, vtedy som mudra, ze to bola posledna davka! 🙂) Mne sa zase rano neskutocne ziada cukor, akoby mi v noci klesol. sila, co ja dokazem naraz po...t! Uz manzelovi zakazujem kupovat sladkosti, lebo ked nie su doma, nic ma netrapi, ale akonahle mame zasoby - katastrofa so mnou! Aj teraz cez vikend (mala som svoje dni) a on ze "mas v okne na spalni mikulasa", utekam pozriet a tam kopec zakuskov. No nedaj si! 😝 Pytam sa, to mam za co? ...zato, ze si skvela manzelka. No a odmietni to! 🙂)))))))))

janette77
4. máj 2011

@matelko1 Teeeda, klobuk dolu! 🙂) Aj ja mavam niekedy taketo sikovnickovske dni, ale veru aj pravy opak mavam - lenochod sa moze schovat.🙂) Sa Ta tu pytala "tintin" ako zvladas chlapcov, ked su uz akcni. To by aj mna zaujimalo, ze co ma caka... tesim sa na to obdobie, ale aj velmi bojim. Mozes aspon v skratke, ako vyzeraju Tvoje dni? Uz buvaju len raz denne? Prehraju sa aj sami? Vyzaduju si Tvoju pozornost? Zhadzuju o 106? Hod ma do obrazu, aby som sa zacala psychicky pripravovat na to, ze uz to nebude len take tralala.🙂)))))))))))

dana_l
4. máj 2011

@janula18 tak to som asi jedina co pribera. aj za vas vsetky 😀 😉

dana_l
4. máj 2011

@wera smejem sa ked pises o brzde. my mame tandem za sebou a bola som s detmi v toronte na vystave zvierat. mali tam na druhom poschodi nastahovane kone v stajniach a bolo to dost strme. som si to "vytlacila" hore a ked sme sa zberali dole tak mi ten strazca na vrchu vravi ze mi pomoze lebo to urcite nezvladnem. tak som len vybrala najstarsiu a vravim ak mozes dozriet na nu a ja sa uz dole dostanem. bola sranda. pozeral ze som to zvladla bez problemov. 😀

dana_l
4. máj 2011

to je take "nepisane pravidlo" ze by som teraz par tyzdnov nemala pribrat? to by sa mi velmi hodilo. lebo asi dobehnem
@janette77 . mozno aj predbehnem?
ja som pribrala hned na zaciatku lebo som mala tu nevolnost kde nic von ale musela som casto jest aby som mohla fungovat co bolo tak "zle". teraz sa je uz ok ale tie kg urcite nezhodim i ked jem menej.

wera
4. máj 2011

@smejko jeeeeje nahodila si si fotečku, krása 🙂 pekné veľké brušenko 🙂
budem sa tešiť aj na foto kočíka 🙂

@tintin my máme termín teraz niekedy v máji 😉

@janette77 teda Tvoj mužík je pokladík 🙂 🙂 🙂