Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
5. máj 2011

@wera Dobru a zajtra pravou nohou! Cakame na spravy. Pa, drz sa!

chruminka
5. máj 2011

@majka1987 absolutne sa nestresuj asi kazda sme sa trosku toho obavali.Jasne ze to zvladnes tak ako vsetky my tu,vsak su tu aj maminky co maju nielen dvojicky ale este jedno dve deti "naviac" 😀
Mne na zaciatku kazdy chcel pomahat najprv prisla moja mamina,potom ostal doma 2 tyzdne mm (to bolo uplne najuzasnejsie sme sa zabehli ale total team 😵 ) nakoniec k nam dokvitla svokra z Kosic. Ja som uz ledva cakala kedy ostaneme same a mozeme si vytvorit rezim a vo vsetko system!
Do cca polroka ked sa deti velmi nepohybovali to bolo uplne super,potom sa situacia stazovala tym ze sa zacali rozliezat po byte,ale vzdy sa najde novy system novy rezim a ides (mne vzdy cca tyzden dva trvalo kym som sa prestelovala a spamatala zo soku hlavne ked zacali behat kade tade po byte)
Tak sa vobec nestresuj a nezamyslaj nad tym co bude a keby daco sme tu predca my 🙂

tintin
5. máj 2011

@matelko1 to ti verim, ze sa bojis, ze si ublizia..to je strasne tazke davat naraz na oboch pozor, vsak? tak hadam sa coskoro budu vediet sami zahrat a ty si budes moct dat cajicek 😉

sisko78
5. máj 2011

pridavam sa aj ja ak mozem🙂

zuzika30
6. máj 2011

kocky ja som bola zasa na ctg a nic ,lekar ma ani nevidel,zaznam ok, od pondelka zacinam 40tt ,uz sa zacinam bat ci ma nenechaju prenasat ☹ , hlavne sa bojim ci to malym nemoze uskodit ?, kadeco sa stava, bojim sa ze to zanedbam,len preto aby som nerobila prieky s lekarmi
musim krotit mm ,ten je taky nastvany ,ze nemaju zaujem, ale ked im nada kto tam pojde rodit, to by som sa hanbila
a este neviem ako vyzeraju kontrakcie, ale ma aj na pasoch chytil taky krc v podbrusku, tak som si myslela ze sa to ukaze na monitore a tam 35 najviac, neviete ake ciselko byva ked su to ozaj kontrakcie ?

margaretka3
6. máj 2011

@zuzika30 No zuzika aj ja by som už mala tiež obavy, je to teda dosť vysoký týždeň na dvojčatá. A ako tu tak čítam, tak v 36. tu väčšinu žien hospitalizujú pre istotu...tak neviem, ťažká situácia, ale asi treba dať niekedy lekárovi najavo, že očakávame väčší záujem....hoci to fakt nie je ľahké....pa a drž sa

zuzika30
6. máj 2011

@margaretka3 no ved bojim sa, ze bez uplatku sa na mna vykaslu, aj v Heliose im bolo cudne ze ma neplanuju na ukoncenie, tak mi radili aby som klamala , ze mi asi odtoekla plodova voda ,alebo som mala v noci kontrakcie ,ale ja neviem klamat, ja ked klamem tak sa usmievam ,lebo viem ze to nie je pravda, asi tam poslem mm

janette77
6. máj 2011

@zuzika30 Do frasa, to je co za lekara? Ziaden verdikt, nechava tomu volny priebeh? Ved si duotehulka! Som sa nastvala normalne aj ja. Velmi drzim palce a intenzivne myslim na Teba!

margaretka3
6. máj 2011

@zuzika30 To ti verím, ani ja by som to nevedela, a čo tak zájsť do iného mesta, že máš proste obavy a nie si spokojná s prístupom lekára, že by si chcela, aby ťa pozreli....nemáš niekde niekoho známeho? A to už chodíš na kontroly do nemocnice?

mima595
6. máj 2011

@zuzika30 - ja by som dala uplatok...to už by nastvalo aj mna...ja som bola od 34 tt preventivne v nemocke..tiež som bola po IVF, ale primar v nasej nemocke si vsetky dvojmamy, kore chodia k nemu "povola" preventivne do porodnice, a potom zvycajne ukonciava 37-38tt podla akt. stavu...

ale nechapem, ako to možes vydrzat, aj som rodila v 37+6...kazdy den som chodila na pasy, a už som nevladala ani spat, ani lezat...to naco caka.... ☹

janette77
6. máj 2011

@chruminka Ahojko, som TI vdacna za prispevok, hoci nebol priamo pre mna. Presne tohto obdobia s dvojcatkami sa bojim. Teraz je este vsetko brnkacka, ale uz teraz sa v myslienkach chystam na to, co pride. Aj ked neviem, co ma presnej caka, nejaky ten "nacrt" mam, ze uz to nebude len o poslusnom buvkani v postielkach.🙂 Ak Ti to nevadi, smiem sa opytat, aky je vas denny rezim? Tak zhruba. Ako casto Ti babulky spinkaju, ci stihas navarit, upratat, venovat sa im...
Mam z toho v hlave uz v predstihu jeden velky otaznik. Ale ked chytim stresy, staci mi uvedomit si, ze su tu maminky, ktore okrem dvoch drobcov maju dalsie deturence, tak ako si aj Ty pisala...
Dakujem pekne vopred.🙂 Zelam krasny dnik.

zuzika30
6. máj 2011

@janette77 oni sa dokonca striedaju na tej ambulancii co posudzuje ctg zaznami, takze to vsetci tak reaguju, no je to na nervy, ale tak este pockam na buduci tyzden a uvidim, lenze som citala o jednej duomaminke co ju nechali do 40tt tahat a jej praskla maternica a ostala v kome, dalej neviem co s nou bolo ,ale som sa vylakala, tiez neviem ci sa tomu da verit to som citala na nete, radsej uz nic nejdem citat 😅, idem riadit a zehlit to bude prospesnejsie
boze ako to leti teraz pozeram ,ze tvoji Misiacikovia maju uz 3mes. to je neskutocne, su zlatucky, robia vam radost 🙂

janette77
6. máj 2011

@zuzika30 Pocuj, ja si normalne neviem dokoncit "ranajky" co stale nad Tebou rozmyslam. Uz predsa vies, v ktorej nemocke budes rodit, nie? Tak sa zbal a chodte tam s manzelom. Normalne im povedz, ze mas zbytocny stres a obavy, ked si doma. Nemusis teda klamat, ale urcite sa uz necitis najlepsie, tak na to apeluj.

dana_l
6. máj 2011

@wera drzim palce a pekne si to vychutnaj kym si este "slobodna". 😉

janette77
6. máj 2011

@zuzika30 Ty ides riadit??? V Tvojom tyzdni??? To potom ja som poriadna padavka, ja som uz ani nechodila v posledne dni...nespala, ledva mi dych stacil, co som presla na vc. Nemala by si riskovat, skus tu nemocku. Poslat domov Ta neposlu, to mi ver! Pre svoj pokoj by som to urcite urobila.

dana_l
6. máj 2011

@majka1987 neboj sa, zvladnes. budes mat oporu v tvojich rodicoch. my budeme sami - teda sama. mm bude pracovat. a ani nerozmyslam ze by som nezvladla. 😉 a neboj sa ked budu plackat. ja vravim, ze aj oni musia precvicovat pluca. 😉

zuzika30
6. máj 2011

@margaretka3
@mima595
na ctg uz chodim 2x tyzdene co mi kazala moja gynekologicka, nie v nemocnici, robila som zo synom jedneho gynekologa ,ale ked som s nim hovorila som sa nepriznala,bolo mi to trapne ,a sice z usmevom ale ma odpalkoval tiez, ze on nechape odkial mam take vymyslene ,ze treba ukoncovat tehot. po dohode, tvaril sa ze sa to tak nerobi,
dakujem kocky za rady musim sa upokojit lebo ma az trasie
@mima595

dana_l
6. máj 2011

@zuzika30 ja by som na tvojom mieste isla na porodnicu a pytala sa ze na co chcu este cakat. nech si ta tam nechaju aby to na teba neprislo "raz-dva".
a ked pridu kontrakcie tak to urcite budes vediet 😉 . ja som vravela manzelovi pri prvej - dnes sa narodi mala. termin bol 20.7. narodila sa 19.7. o 21.30. druha bola o dva tyzdne skor ale uz v noci som vedela ze dnes je ten "den". som mu povedala, len cakaj ze ti zavolam aby si prisiel domov z prace a budeme utekat do porodnice. tak aj bolo.

janette77
6. máj 2011

@zuzika30 inak mna od 34.tt odvelili do rizikovej poradne v nemocke, kde som chcela rodit. A to bez ohladu na to, ze som mala ukazkove tehu a ziadne komplikacie. Skratka prevencia a aby uz o mne vedeli...Mne sa Tvoj pribeh naozaj zda ako zly sen...

zuzika30
6. máj 2011

@janette77 hi hi si zlatucka ved ma vysmeju ,ze mam obavy ,tak som si nemala dat dve embrija ,co mi uz jeden lekar tam vykrical, len pekne papaj ,ved ono to bude dobre, ved ja si myslim keby to malo byt zle tak to telo reaguje inak
riadim este normal, nie uz 2x tyz. ale raz musi stacit, aj uvarim aj ozehlim, je pravda ze potom si vacsinou zdriemnem, cez vikend som bola stahovat brata ,nemal kto tak som sla ja z mm, tahala som vrecia po zemi, bola som s toho riadne unavena, ale spim aj ja zle ,stale som na wc, nohy po koleno opuchnute, prechadzka tiez len kratka

zuzika30
6. máj 2011

@janette77 my tu taku rizikovu ambulanciu nemame uz som sa aj ja zaujimala

@dana_l ano vsetci vravia ze ked to budu tie prave kontrakcie ,tak to urcite spoznam 🙂 , tak cakam co to bude za sila

Manzel sa na mna hneva ze ho stale brzdim, ze on by im to tam vytmavil za taku starostlivost, ale ja som skor zdrzanlivejsi typ, ale pozeram ze mate vsetky na to rovnaky nazor ako mm, tak ho teda na buduci tyz. vypustim 😀

dana_l
6. máj 2011

@zuzika30 pusti ho uz teraz. radsej skorej ako neskoro 😉 a drzim palce nech ste cim skor styria a hlavne vsetci zdravi.

dana_l
6. máj 2011

@zuzika30 a poradim ti - odloz svoju hanblivost prec. ide o teba a tvoje deti. kric a stazuj sa. nech vedia ze si maju vykonavat svoju pracu poriadne. ak tam nechcu pracovat nech idu kade lahsie.

zuzika30
6. máj 2011

@dana_l dakujem, vy uz ste v 20tt, uz viete co cakate, hadam by sa aspon jeden chlapec hodil do partie tolkych dievcat 🙂

dana_l
6. máj 2011

@zuzika30 my este stale nevieme. dasie sono 16.5. len meno som/sme uz vybrali ak by bol konecne aspon jeden chlapec - nech sa manzel neciti taky samotny 😀

zuzika30
6. máj 2011

@dana_l tak drzim palce nech ma manzel partaka 🙂

dana_l
6. máj 2011

@zuzika30 😉 🙂

janette77
6. máj 2011

@zuzika30 Tak to skladam klobuk pred Tebou!!! Ukazkovy tyzden a Ty si stale fit, nemam slov. Nuz, Ty si rozumies, ale som na ihlach aj za Teba, fakt. Sa mi ani nechce verit, ze takyto pristup moze mat jeden lekar. A preco by Ta vysmiali? Nemyslela som obavy pred dvojickami, ale pred tym, ze porod mas na spadnutie a rada by si bola pod dohladom, ked sa spusti. Ja dam hlavu na to, ze by Ta neotocili domov, nemohli by si to dovolit. Tak mi neostava ine, len Ti drzat palce. Hmmm....ale aj tak sa spamatavam...

zuzika30
6. máj 2011

@janette77 dakujem moc, dam vediet ako som to nakoniec poriesila 😒

simonessa
6. máj 2011

@zuzika30 ahoj ja mam presne tie iste pocity ako ty.,..uplne som v tvojej kozi...ja som sice 39tt ale ako aj mna len odpinkavaju...aj na ctg chodim a lekar mi uz k tomu ani nic nepovie iba sestricka mi zaznam podala medzi dverami..chapes?a ja sa takisto bojim aby tam neboli zase az moc dlho...vsetci strasili ze jak porodim skor a ze dvojicky idu skor a neviem co...ale ja uz fakt nevladzem vsetko ma boli..uplne ti rozumiem a tiez nechcem ani ja nic zanedbat a nechcem aby ani oni nieco pokazili ! drzim ti palce ale ja uz sa musim nejak zaujimat a nieco sa spytat lebo v utorok mam ist zas na poradnu ale to je este strasne daleko 🙂