Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ali_s
9. máj 2011

mozem sa pridat 😉 ?
@simonessa ja som rodila sekciou, sice boli moje slecny otocnene obe hlavickou dole, ale lekarka mi povedala, ze radsej sekcia, kedze prvorodicka a nevedela, ci jej budem pomahat pri porode. co som pocula o klasickom porode a zazila, povedala by som ze ani jedno nie je prechadzka ruzovou zahradou. sice ked ides sekciou tak nic necitis, ale ked sa preberies mas co robit. aspon, mne trvalo, kym som sa mohla otacat na posteli bez toho aby som to citila, k tomu chodza, kychanie... katastrofa. a pri klasickom porode mali holky problem sediet, predsa len, namahane miesto a k tomu, ked ich este museli nadstrihnut.. ale aj napriek tomu, ze som to po sekcii mala zaujimave, som rada, ze som bola na sekcii, kedze ako prvorodicka som si fakt nevedela predstavit, zeby som ich rodila normalne 🙂.
a klobuk dole v ktorom si tyzdni, ja som rodila v 37. Ako to zvladas? Neviem si to predstavit, byt s dvomi drobcami v takom tyzni 🙂, ako sa ti spi? ja som mala problem v noci spat s takym bruskom a to ani nehovorim ako zle sa mi dychalo. Ale zvladla som to 🙂, takze drzim prsty a vela zdravicka prajem 😉

dana_l
9. máj 2011

@zuzika30 moja zlata, este stale doma. nerozmyslala si ist do ineho mesta do inej porodnice? mozno by to stalo za to aj keby to bolo trochu dalej ale lekari by boli "mudrejsi". a drzim palce nech si ta tam zajtra nechaju. 😉

gemini2
9. máj 2011

f

dana_l
9. máj 2011

@simonessa ja som mala obe prirodzene s epiduralkou a bez zasivania. s prvou som bola v nemocnici 1 1/2 dna a par hodin po porode som uz bola na nohach. nic ma nebolelo, sediet som mohla bez problemov. s druhou som prisla do nemocnice rano okolo 10am, narodila sa o 4pm a o 8pm som isla domov - vsetko v ten isty den. znova bez bolesti a bez zasivania. inak bola narodena 2 tyzdne skor ale vraveli ze je ok a ja tiez tak sme isli domov.
jedine co som "mala" po porodoch boli "zlate zily" z tlacenia. nebolo prijemne ale co uz, preslo.
drzim palce nech si coskoro v porodnici a je jedno ako sa narodia, hlavne aby ste boli vsetci zdravi. 😉

ocino123
9. máj 2011

@janette77 Tak aj nas Misko. Risko je mensi ten to zatial tak nedokaze.

zuzika30
9. máj 2011

kocky krvacam volam manzela a utekam do nemocnice 🙂

ocino123
9. máj 2011

@zuzika30 Drzim palce.....

janette77
9. máj 2011

@ocino123 🙂 u nas je Misicka stuplejsia a ta zase, ze "leeee"...🙂

janette77
9. máj 2011

@zuzika30 DRZIM PALCEEEEEE!!!! Moc, moc, moc. Mohol by nas muzik info. Pa, drzkaj sa nam!

ocino123
9. máj 2011

@zuzika30 Vsetko dobre dopadne uvidis....

ocino123
9. máj 2011

@janette77 To je zlate. coskoro zacnu rozpravat.....

janette77
9. máj 2011

@ocino123 no prr, vsetko ma svoj cas 😎

matelko1
9. máj 2011

@zuzika30 drzim palce...silno,silno.uz to prislo.nech nam da niekto vediet,cakame info... 🙂

matelko1
9. máj 2011

@ocino123 takze si hrdy tato,blahozelam ku dvom chlapcom... 🙂

simonessa
9. máj 2011

@janette77 😉 dakujem

simonessa
9. máj 2011

@zuzika30 no veru to ani ja nechcem ist lezat do nemocnice a nechaju nas tam vyckavat... ved prave---ja som este u dokyho nebola idem az o 16,00 takze ale chcem sa ho spytat na nazor a poprosit ho nejako ze ci sa nemozme nejako dohodnut na porode a popri tom zahlasim ze na cisarskom :D no urcite ma sprdne jak sirotu cakam na to ale co uz... nebude to prvy trapas v zivote :D ty uz teda 40 tt ty kokos mna 40 tt caka az v piatok ja som velmi zvedava...skoda ze si neni z trencina boli by sme tu spolu 🙂 ja ti drzim palce ...strach mam veru aj ja..to je pravda a co teda ides do tej nemocky, ?ci ako..to mozme ozaj cakat aj doma to mas pravdu a je to ovela lepsie ja chcem ist do nemocnice jedine na salu a nie do izby na tyzden a nikto si ma tam ani nevsimne ved som videla ako to tam chodi ked som tam tyzden lezala v 33tt tak baby co mali ist rodit ich zavreli na nasu izbu mali aj kontrakcie a boli za sestrickami furt a oni ze ak nebudu mat kazdych 5 min alebo neodtecie plodova voda tak sa nic nedeje ...no a toho sa bojim lebo moji sa na svet este jakosi nepytaju :🙂 tak ti drzim milion palcov!

simonessa
9. máj 2011

@margaretka3 🙂 asi vsetky veru...lebo chceme mat deti v poriadku 😉

simonessa
9. máj 2011

@zuzika30 drzim palce!!!myslim na teba

simonessa
9. máj 2011

@ali_s jej ahoj ty mas priblizny vek ako mam ja to som rada...no ty sa mas ze ti takto povedali mne nechcu ani za svet spravit cisarsky :( preco :(((( ja sa bojim tiez aby som ich dobre porodila...ach jaj tak musim cakat co bude 🙂

andysok
9. máj 2011

@zuzika30 myslíme na vás 🙂

slivocka
9. máj 2011

@zuzika30 držím palce 😵

ali_s
9. máj 2011

@simonessa to aj ja 🙂, neboj zvladnes to, aj ked pojdes normalne a nikdy nevies, mozno sa z nicoho nic rozhodnu, ze predsa len pojdes sekciou 🙂, hlavne nech ste vseci zdravucki 🙂. a su jednovajecne, ci dvoj? a dievcatka alebo chlapcekovia? drzim prsty, potom daj vediet ako to dopadlo 🙂, budem na teba mysliet

ali_s
9. máj 2011

@zuzika30 drzim prsty 🙂

margaretka3
9. máj 2011

@zuzika30 No konečne, držím palce a myslím na teba....

vivian2
9. máj 2011

Ahojte. Tak ja som od zajtra hospitalizovana az do porodu. Neviem ako to prezijem. A hlavne ako to zvladnem bez mojej dcerky. Som z toho dost hotova, ale doktorka to odporucila, tak sa som sa moc nebranila, lebo naozaj sa necim dobre a nechcem nic riskovat. Klobuk dole pred vami baby, ktore ste tak dlho vydrzali uplne v pohode. Ja som si o sebe myslela, ze som vacsia hrdinka a zvladnem to lepsie. No co uz. Tak tato noc bude pre mna posledna v nasom bytiku bez babatiek. Som uplne zmatena z toho. Najdhsie som lezala v nemocke 4 dni doteraz a to som uz pocitala sekundy do prepustenia.

linduska2
9. máj 2011

@mamoka4 dakujem si zlata rada pocujem ze si bola spokojna.ja idem ku Goshhalovej vo stvrtok chcela by som aby aj mna naplanovali lebo to cakanie je hrozne.ti si rodila cisarakom alebo normalne?na nadstandart moze ist za tebou aj manzel.kedy ti prilozili babetka a kedy si zacala s kojenim.ako buduca mamina mam strasne vela otazok ale to tak ma byt.no nie?prajem pekny den 🙂

linduska2
9. máj 2011

@dana_l preto som si nebola ista ci su to maffiny tie kosiky sa mi zdali byt velke.ak mozem poprosit napis mi recept.vyzerali dobre.prajem pekny den 🙂 🙂 🙂

andysok
9. máj 2011

@vivian2 ja som sa teraz vrátila z ruzinova kde som lezala dva týždne da sa to zvládnuť neboj samozrejme so slzickami ale ide to je to super lebo si pod dohľadom a kde budeš ležať?a prečo ta hospitalizuju?ja som po serklazi dopĺňajú mamagneziom a infuzkami

vivian2
9. máj 2011

@andysok Budem lezat na Kramaroch. A hospitalizuju ma preto, lebo moja doktorka nechce nic riskovat a radsej ma chcem mat pod dohladom. Okrem toho ma tak boli brucho, ze nemozem ani chodit. Ale inak sa neotvaram ani nic. Mozno aj mna po case pustia domov, ako teba...aspon sa trochu nadychat vzduchu. Ach jaj ☹

andysok
9. máj 2011

@vivian2 nebooooj zvládneš to ;) ked nemáš problém tiež to bude len infuzky preventívne mne sa dnes aj ťažko išlo domov ale samozrejme aj som sa tešila ale o Eva týždne idem naspat