Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

robinho1975
30. máj 2011

@janette77 hej chodi okolo 9tej az do 12.00 a potom po obede ked sa vyspia...tu v byte mame teplo tak lepsie je vonku....tak to je pekne ze vytuzene viem co to je ked nam to prvy krat nevyslo a az druhykrat a hned dve...🙂

janette77
30. máj 2011

@robinho1975 no a to my sme sa este trapili 3 inseminaciami (nevysli), potom ET nevyslo, KET nevyslo - prestup do ineho centra (FERTI Ruzinov) a tam hned prvy ET a dvojmo! Nedaju sa opisat tie pocity, ked mi bolo oznamene, ze som tehu a to som nemala ani naznak priznakov a v podstate sme to s manzelom uz zabalili a den pred krvnymi testami uz aj oplakali...Na druhy den facka ako svet, ale ta najkrajsia v zivote! 🙂

andysok
30. máj 2011

dievčata ako tak pozeram, tak som vážne už na rade.............. 😀

andysok
30. máj 2011

@lucia.kl Luci ty si rodila v Ruzinove...........nepamatas si ako to bolo, co si si mohla vziat na porodnu salu? myslim ci si si mohla vziat telefon a vodu...........a ci po porode za tebou hned mohol ist muz ( budem mat CR, takze urcite nebude pri porode) a pocula som ze potom 24 hodin nemoze za tebou muz prist............joj co som sa este chcela opytat......................

ronie111
30. máj 2011

@juliagregor Ahoj dakujem za link, uz som na nom aj co to pocitala.....

ronie111
30. máj 2011

@evita59 ahoj, nie toto je moje druhe tehu,
pri prvom som mala dcerku Ninku a teraz - dvojicky, este neviem co to bude, ale zaklad, ze su obe mimca v poriadku.
To uz musis nejak vydrzat, uz ti vela nezostáva, len dobre predychavat a nech uz dvojicky pridu na svet akoukolvek cestou, tak len tesenie sa potom, ale aj vela robotky... drzim prsty

silvia_zara
30. máj 2011

caute holky, prihlasila som sa sem prave a tak neviem, ako to funguje uplne vsetko. Mam skoro 5 rocnu dcerku, v piatok mi Clearblue ukazal pozitiv 2-3 tt. Tak som dnes sla k doktorovi. A ze gestacne vaky su dva, no jeden neprimerane mensi a na neprimeranom mieste (nie mimo maternice). Stretli ste sa niektora s tymto? Som celkom stresacka, tak som bulila cestou do kanclu. Ani neviem, co mi presne povedal, vypol sa mi zvuk pri pocte DVE. Neviem ani ktory tyzden, lebo ze oba su nejake male. Dajte vediet, ked hej. Dakujem!

robinho1975
30. máj 2011

@janette77 tak aspon prekvapko bolo my sme boli v gyn five na zahradnickej......najprv jedno umrelo a po dvoch tyzdnoch druhe davali jej dve vajicka,...tak sme museli cajkat mesiac a potom vlozili dve a uz to vyslo a chytili sa obe a teraz tu lietaju ako z divych vajec...-))))hlavne ze to mate aj my za sebou...bola to hruza to vsetko obehat ahlavne financovat...ale co nespravis pre deti..aj keby som mal jest suchy rozok len nech oni maju....-))ved nam to v zivote snad raz vratia.....-))

andysok
30. máj 2011

dievcata a uz aj chlapec mam otazku......tie co mate letne deti.....vyuzivali ste niekto ten kos na plioenky? pripadne ako ste to riesili? a sruha otazka @janette77 a tie co ste v rodinnom dome , chodili ste prve mesiace uz s babulkami von, alebo ste lebn chodili na dvor s nimi? dakujem

andysok
30. máj 2011

@robinho1975
@janette77 no o financiach ohladom IVF.....ani nehovorit vsetky ucty vsetky vysledky mam na pamiatku odlozene ani sa neodvazim a ani urcite nebudem nahlas hovorit kolko to stalo................ale nelutujem ani euro......dr.ktora mi robila ivf ma bude aj v ruzinove rodit ( rodila aj Luciu zhodou nahod) , starala sa o mna cele tehotenstvo a pocas poradne som platila uz len jednorazovy poplatok za poradnu 99,-eur......lebo to sa platilo v centre....vlastne do centra som na poradnu chodila do 34 tyzdna cca....dva krat hospitalizacia v ruzinove, bola na telefone a chodila ma navstevovat i ked stylom hrrr hrrr ale bolo to super 😉 drzte sa

dzu
30. máj 2011

Ahojte baby, tie co ste v BA alebo PK, chcela by som zacat chodit cvicit pre tehu. Chodievali ste, chodite? Viete mi nieco odporucit? Dakujem 🙂

andysok
30. máj 2011

@dzu ja som do 6 mesiaca cvicila doma , to co som cvicila bola troj kombinacia cviceni dvd a vhs predavam v bazare , mne to vyhovovalo cvicit doma

andysok
30. máj 2011

@dzu ale musim ta upozornit ak si sa pred tehu nevenovala cviceniu(co ale nepredpokladam) tak doporucujem skor chodit kde ta usmernia, treba vediet tie zakladne veci, ako napriklad pri brusakoch ze necvicich chrbtom a tak, ale toto vsetko musis vediet aj ked tehu nie si.......... 😉 teda ak som sa spravne vyjadrila 😔

dzu
30. máj 2011

@silvia_zara ahoj, ja som mala to iste 🙂 boli tam dva, v jednom bilo srdiecko a v druhom akosi nic nevidel, tak som sla znova o dva tyzdne a uz v oboch bili dve srdiecka 🙂 len neviem co je to neprimerane miesto co myslel... viem si predstavit ten sok, ktory si mala. Ale ja som to uz predychala a strasne sa na ne uz tesim 🙂 drz sa a daj vediet co a ako 🙂 kedy ides znova?

dzu
30. máj 2011

@andysok ahoj, jasne chapem 🙂 cvicila som aerobic a pilates pred tehu, cize ako take zaklady ohladam 🙂 chcela by som aj plavat, ale to zase mne nerobi dobre ta voda v tych bazenoch na zenske veci..raz som bola na aqua aerobicu a hned na druhy den som utekala na gyndu. To cvicenie doma neni zly napad, pozriem to, dakujem 🙂

andysok
30. máj 2011

@dzu ja som tiez chcela plavat.........ale neriskovala by som ......jedine more 😉 tak sa drz 🙂

dzu
30. máj 2011

@andysok to je svata pravda, more je najlepsie 🙂 aj ty sa drz, zachvilku to uz budes mat za sebou 🙂

juliagregor
30. máj 2011

ahojte...
babulky hlavne vynechajte fit lopty, je tam velký tlak na krčok...
a nebojte, ked deti budu väčšie nacvičíte sa dosť... 😎

mne lekár zakázal cvičiť, treba myslieť na deti a zbytočne nevymýšľať...ked sa náhodou stane niečo zle, potom už neskoro rozmýšľať prečo...najlepšie su prechádzky po čerstvom vzduchu

juliagregor
30. máj 2011

@lucia.kl vobec nemuselo dieťa infikovať... ani deťom netreba všetko dovoliť, máchrať sa v blate, olizovať všetky kuty a podobne...

moja kamoška nechala synovi uplnu volnosť...máchral sa vo všetkých barinách, smetiakoch a vrchol bol ked triedil špačky 😲 teraz má 4 roky a nevedia si s ním rady, je to totálny divoch...
deti treba usmernovať čo sa smie a nesmie, hned od začiatku...samozrejme, že malé deti neposluchnu, ale sa im to v tých hlavenách ukladá....teda dúfam 😀

robinho1975
30. máj 2011

@andysok o tom porode moze ist aj muz k porodu ja som bol tiez dole si zaplati 16eur za porod a moze tsam byt s tebou....no na jisku ho nepustia po porode ale nam vravel doktor ze keby aj isla cisarakom ze mozem tam byt ale za plachtou..tak neviem....ved sa spytaj....

robinho1975
30. máj 2011

@robinho1975
@juliagregor kazde dieta je ine niektore chape skorej niektore neskor....-)))to sa neda ovplyvnit...viest ho mozesw to asi robi kazdy ale ono samo pochopi co je dobre a co zle....-)

andysok
30. máj 2011

@robinho1975 fúuuuuha to som nevedela opýtam sa vo štvrtok ďakujem za info ;)

janette77
30. máj 2011

@robinho1975
@andysok ...no tie financie, mi hovorte. Ked sme boli v prvom centre, tam sme sa naplatili az-az. Nevieme sa zbavit pocitu, ze sme platili aj "kes", aj to dostali preplatene od poistovne. No a v druhom centre sme si platili len za lieky. A este s dvojnasobnym uspechom. A ten pristup ani nehovorim - na nic extra sa nehraju a my sme mali to stastie, ze aj pomohli. 🙂

@andysok
pytala si sa na rodinny dom, ci sme davali spociatku babatka len na dvor...nie, zacali sme 10 minutovkou (bol ferbruar) k lekarke a tak postupne - 20 minut a podobne, hlavne podla pocasia. Ked bolo slnecno skusili sme pol hodinu atd. Na dvore u nas bez dozoru nehrozi, lebo mame 2 hafanov navolno. Hoci su disciplinovani, clovek nikdy nevie, takze to nikdy neriskujem. No a stat pri nich v tej kose, to sa radsej budem hybat pri kocikovani.🙂) V lete je to samozrejme inak, to si ich davam na dvor, ale som tam cely cas s nimi a relaxujem (kava, citanie...).

andysok
30. máj 2011

@janette77 dávali ste v sukrOmnom care kes?oooo bože to by má ani nenapadlo....aj moja kamoska dávala a tonesla ani na umelé ...ja som v iscari vlastne do teraz;) ďakujem pekne inak za vycerpavajucu odpoved ;) keď porodim budem tu otestovať non stop chichichi krásny večer ti želám ;)

dusika11
30. máj 2011

@zuuuzana7 ahoj..takze..noci mame doteraz krmenie o polnoci a potom sme spali ale posledne noci je to katastrofa nespia mi vstavam kazdu hodku...a co sa tyka prikrmov uz im varim zeleninku..ale..oni zjednia len tak lyzicku..miesam mrkvu zemiak a brokolicu...

baby vidim ze ste riesili suchy zapal pluc..pri akomkolvek kasli okamzite k lekarke..tu na fore baby vedia mne skoro zomreli deti. vo veku 6 tyzdnov...male babetka nemusia mat teplotu..len proste nezvladaju dychanie moje len soplikovali kaslali..a kychali ocitli sme sa na are...alan skoro zomrel dychali za neho pristroje niko bol na tom lepsie...ale obidvaja mali na maaale...pri babetkach to ide strasne rychlo v noci to moze byt v pohode a rano babetko nemusi dychat...ja som bola skoro v inej teme a to teme anjelikovia...

ruska su potrebne---nic neprehanas --aj u nas su ruska a chorych nepustam k nam

dusika11
30. máj 2011

@janette77 citam o tych krvnych testoch ze si to zabalila..tak sme dve..ja som si urobila tehu test vyslo negativne od zialu som sa prvykrat stala--myslim ze padla metaxa..rano som volala lekarke totalne mimo ze na testy neidem lebo tehu test je neg..ona naliehala ze mam prist..a mala pravdu ja som bola v tom..........

ika00
30. máj 2011

ahote, dnes som bola na prve poradni na Kramaroch. O 9 dni mam kontrolu a potom planovanu cekciu. Drzte nam palce, aby sme este vydrzali 3v1.

zuuuzana7
30. máj 2011

@dusika11 to nemyslis vazne, teda ja som paf z toho co pises! a mali silnu nadchu len a kaslik?
mne praveze lekarka povedala, ze prave pri miminkach ta teplota moze neuveritelnou rychlostou stupat, tak ja uz fakt potom neviem.

sice musim povedat, ze nas nick bol tiez v kritickom stave desiaty den po narodeni, ale pricinu tu nebudem rozpisovat a taktiez nemal horucku.

my mame detsku sestricku co k nam chodi a ona povedala, ze tim nema vlhku sliznicu v nosteku a ani hrdlo zapalene, ze je ok, tak neviem co sa mi zdalo ze rano v postielke pokaslieva. a vlastne uz ani nepokaslieva ani nic fitko ako vzdy 🙂

dusika11
30. máj 2011

@zuuuzana7 to myslim vazne ziadna teplota den predtym sme boli na usno nosnom a nebol anizapal pridusiek..a do rana som nasla dieta modre nedychalo..spomenula som si na vsetko co viem v jednej sekunde chytila som ho za nozsky dole hlavou som s nim triasla a capla po zadku neviem ci sa tak dava prva pomoc ale zacal dychat...potom bol mdly preetekal mi medzi rukami..bol odpadnuty ide to strasne rychlo..mali sme RSV virus nie je to nebezpecne pre dospelych ale babetka to zabija...takze kasel odporucam nezanedbavat..pozeram poznamky...5 februar..kychnutie 6 februar kasel 7 februar kasel nasivinplus baby panadol 8 februar baby panadol bez teplot kasel.vysetrenie usno nosno..9 februar odmietanie jedla kasel ..modranie nemocnica...de fakto 4 dni...

janette77
30. máj 2011

@dusika11 a este dvojky - sila, co??? 😀 No prisaham - ziadne tehu priznaky, dokonca mrcha prisla (ale o den aj odisla, ved to ma aj pomylilo), my na sedeni (priprava na adopciu), vecer potoky slz a podnik s vinom. Tam sa mi mm prvykrat v zivote rozplakal ako maly Jojo... nevladal, uz sme nemali energiu vraviet si "neboj, nabuduce to uz vyjde", uz sme tu silu ani nechceli mat...sialene, bolave, depkacke, hrozne. Kopec penazi vo vzduchu, ja hormonalna bomba, pribrata, sklamana...no co Ti budem... a potom som si volala zo zasadacky z roboty a sestricka mi musela 3krat opakovat, aby som aj nadalej brala Utrogestan, pretoze som jej od stastia revala do telefonu a nebola schopna slova...tak potrebovalla moj "enter", ze vnimam, co mi rozprava. Trikrat sa uistovala.🙂