Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
6. jún 2011

ahojte žienky 🙂 🙂 🙂
tak my si domka na seba s drobčekmi zvykáme, ale dá sa to zvládnuť 🙂 v podstate mi chodí pomáhať tak dva krát do týždňa mamina, ale to iba požehlí, prípadne niečo poumýva a prinesie niečo papať 🙂 s drobčekmi to zatiaľ krásne zvládame sami 🙂 sú zlatučkí a dobručkí, len niekedy sa im nechce spinkať ako napríklad dnes v noci a to potom beháme s manželom a rozmýšlame čo im je... ale stačí keď si ich zoberieme k sebe do postele, dáme trochu mliečka a hneď zaspinkajú 🙂 🙂 🙂

... v piatok sme boli na prvej poradni 🙂
Emka váži 2695 gramov a od prepustenia z nemocky pribrala 335 gramov, meria už 50 cm.
Adamko váži 2570 gramov a od prepustenia z nemocky pribral 340 gramov a meria 49 cm.
Obidvaja sú zdravučkí, len Adamko má v puske múčnatku tak budeme pár dní potierať vodičkou čo nám predpísala pani doktorka...
A pridávam aj fotečku ako sme išli k pani doktorke vychystaný 🙂
Cez víkendík sme boli kočíkovať a je to krásny pocit 🙂 🙂 🙂 teda až na to dostať sa z a do domu... neviem si predstaviť ako to budem zvládať sama...ale budem sa musieť naučiť nejako to zvládnuť.... 🙂

matelko1
6. jún 2011

ahojte.
@wera boze aki su drobucki,to uz ani nieje pravda ked my sme boli taki mali a uz mame 16mes.ten cas rychlo leti.
a neboj sa zvladnes to aj sama,najdes si system a potom ti to pojde od ruky.

irriss
6. jún 2011

@wera...a nam uz bylo 8 let...

Jak to vsechno zvladnes??
Kdyz si nebudes nic predstavovat "dopredu", tak to zvladnes levou zadni 😉 😀

Hodne stesti a krasne dny, ktere Ti prinesou dvojnasobna prekvapeni a usmevy 🙂

wera
6. jún 2011

@matelko1
@irriss ďakujeme 🙂 🙂 🙂

janette77
6. jún 2011

@wera Ahoj🙂 Su zlatunke drobatka malinke. Som rada, ze to pekne zvladate. Dobre sa ctali Tvoje riadky aj o tom, ako slniecka napreduju. Veru, mne sa este teraz chvilami nechce verit, ze som MAMA.🙂
Vela zdaru zelam! 😉

wera
6. jún 2011

@janette77 ďakujeme 🙂 ...vidím že mi ešte dlho potrvá než uverím tomu že máme drobátka už domka... 😀

margaretka3
6. jún 2011

@wera Nádhera, blahoželám a určite to zvládneš, hoci viem, že aj ja budem mať pochybnosti....akurát tak pozerám dievčatá, že ako sú naľahko oblečené babatka, lebo moja švagriná ma mesačnú dcéru a oblieka ju, že košielka, dupaky, zavinovačka (prípadne tenšia jesenná kombinéza) a prikrývka.....a chúďatko im stále plače a oni nevedia prečo...🙂, čo jej oblečú v zime, to fakt neviem, boli sme tam na krstinách a keď som to videla mala som dosť a my všetci v krátkych rukávoch....papa

janette77
6. jún 2011

@margaretka3 nam lekarka vzdy tak vravi, ze tak ako je nam vonku teplo, tak je aj babatkam...a oni su este k tomu v kociku, kde je hic takmer ako v stane...to si treba uvedomit.
A tiez plati pravidlo - babo ma mat o jednu vrstvu viac ako dospelak...ale v lete rozhodne co najmenej oblecka babatkam, akurat sme boli upozorneni, ze na to mame ist postupne - takze najprv dlhe gatose a kratky rukav, neskor pridat kratasky a potom uz aj bez ponozticiek...🙂

wera
6. jún 2011

@margaretka3 babatka máme ešte prikryté dekou, tak si myslím že v tomto teple to úúúplne stačí.... ale chodievame von väčšinou v bavlnených overalikoch... 🙂 🙂 🙂

janula18
6. jún 2011

@margaretka3 Ahoj, ako sa ti darí?
Mne každý vraví že mám malé brucho na dvojičky, tak dúfam že nebudú nejaký chudučký drobčekovia.

dana_l
6. jún 2011

@wera ako krasne priberate. este su to len tri tyzdne co ich mate a krasne zvladas. a ono to bude len jednoduchsie. spravis si system a pojde to.
uz sa aj ja tesim ze ich budem mat "vonku" a budeme sa chvalit.
vcera som dorobila dlazbu na terasu, pekne som si tam ukladala piesok, kocky, trochu pobuchala kladivom a teraz sa vytesujem pohladom z okna. mala som plavky - deti sa kupali v bazeniku - a chrbat je trochu cerveny.
dnes znova taham 12-tku. taaaaak sa mi nechce. 😒 ☹

margaretka3
6. jún 2011

@janula18 Ahoj, nič si z toho nerob, ani ja nemám veľké bruško, pribrala som cca 14kg, čo si myslím, že je v pohode, trápi ma skôr nechutenstvo a hnačky, tvrdnutie brucha a občasné bolesti...., tak dúfam, že to nejako dobojujeme aspoň do 36. t........ja som si tiež myslela, že babatka sú maličké a doktor ma celkom prekvapil, v 31.t. mali po 1770 a 1630kg, takže v pohode si myslím, že to zvládneme...tak sa drž, pa

felicita2
6. jún 2011

Ahojte maminy
neviete mi poradit niejaky sikovny kocik. Mam Dorjan Cross Twin, ale je strasne tazky a nesikovny....
Chcela by som niejaky sikovny lahky kociar ,ktory sa jednoducho sklada a aby som s nim mohla ist aj sama MHD ...
Uvazovala som o niejakej bugine kde sa da polohovat chrbatik - moje deturence maju zajtr 4 mesiace , takze urcite polohovatelny. Alebo nieco praktickejsie , co by som vyuzila aj v zime? Baby Jogger City Miny Double ? Co je praktickejsie a sikovnejsie? bugina ci tento Baby Jogger, alebo niejaky iny?

A nepredava niektora z vas niejaky taky? Som z KE.

Dakujem pekne za rady.

margaretka3
6. jún 2011

@felicita2 Skús si pozrieť bazár, akurát, že ideálny asi nie je, predsa musí uniesť dve deti, my sme kúpili casualplay, páči sa nám veľmi, sedenie je za sebou, ale keď sme s ním manipulovali, tiež nám pripadá ťažký a budem mať čo robiť sa s ním pohybovať, ale to sú asi všetky duo.....

mamoka4
6. jún 2011

@wera Ahoj, bábatká máš kráásne! Držím palce. A neboj zvládneš všetko 😉
@irriss To si krásne napísala...."Kdyz si nebudes nic predstavovat "dopredu", tak to zvladnes levou zadni" SVäTá PRAVDA.... aj ja som si v tehu predstavovala aké to bude, chytala depresie...4 deti...ale teraz to ide, síce dni letia závratnou rýchlosťou...stále mam co robit ale uz neriešim...

😀 😎

irriss
6. jún 2011

@mamoka4

Jeziiiiis, tolik detiiii, jak to zvladaaaas?? No ja bych to nechtela 😀 😀 😀 😀 😀 😝

Ja jsem kdysi vsechno resila, vsechno muselo byt perfektni a "nacasovane", ale nakonec jsem zjistila, ze jedine, co mohlo a bylo nacasovane, tak jsem to byla JA....byla jsem doslova casovana bomba ☹

V zajmu vsech a zachovani rodiny bez "pohresovanych, zbitych a pronasledovanych" jsem prestala resit veskere predsudky a rezimy: zrusila jsem spankovy rezim, stravovaci cas, atd. ..
odbouranim "stresu z rezimu" stali jsme se pripraveni vzdy na jakoukoliv situaci.
Uklizeni? Kam dojdu, tam dojdu...uz zadne ponocovani...

Byl to ale problem, me detstvi a vychova patri do "komunistickeho prisneho rezimu" a s nim spojene "srazky dvou kultur, sice podobnych, ale v mem pripade protikladnych" (tatka Slovak, mamka Prazacka)
Nerikam, ze je to pravidlo, u nas to byla katastrofa...☹

Bylo tezke se ovladat, protoze vsechno melo svuj rad a i kdyz nevyhovoval, musel se dodrzovat napric vzdorum, jinym myslenkam, zvitezilo vzdy to, co bylo rezimem zaryte do podvedomi vsech..) 😉

Prinesla jsem si tuto vychovu do sve vlastni rodiny a potvrdilo se mi na 100%, ze to fungovat nemuze, ze uz jako mala jsem videla rozpad ze spravnych duvodu ☹

Takze se ridim ve stylu me kamaradky, ktera kdyz mne videla "perfektni, ale nacasovanou bombou" Rikaval mi: "Nech to vyhnit"..obcas neco "shnije 😉 , ale je klid 😀

p.s. Vsechny Tvoje holcicky maji italska jmena, cim to?? 🙂

poleva
6. jún 2011

@felicita2 i candy

poleva
6. jún 2011

@wera také malé do vajíčok ? juj
ale zlaté sú

juliagregor
6. jún 2011

@felicita2 v KE je na predaj Bumbrle... velmi dobrý je aj P&T E3 Twin...ten nový Baby jogger, ešte sa len začal dovážať, tak skusenosti su ešte moc nie su...na FB v skupine máme zatiaľ dve maminy, kt. ho maju, ak máš záujem, napíš mi IP, dala by som ti kontakt na tie maminy, alebo si ma nájdi a pridám ťa do skupiny...
I-candy je mamina v UK, kt. ho posielava maminám na SR, v KE je tiež jeden

irriss
6. jún 2011

@mamoka4
pro lepsi priblizeni velikosti

wera
6. jún 2011

@poleva tak musime do vajicok ked ideme autom, aj ked sa mi to tiez nepaci lebo sa im tam drobcekom zle sedi... :(

bbtina
6. jún 2011

@felicita2 ten novy baby joger maju aj u nas na stranke www.prenasedeti.sk akurat som ho obzerala🙂 nuz len nam bude zatial stacit taky od narodenia. Baby aky je dobry tak od oktobra,cim viac pozeram tym je to horsie

juliagregor
7. jún 2011

@wera daj im pod chrbátiky poskladanu plienku alebo malinkatu podušku

janula18
7. jún 2011

@margaretka3 no mna brucho tiež dosť často boli a to tvrdnutie, ani nehovorím. Niekedy už pozerám na hodinky v akých intervaloch to je, či sa to náhodou nerozbieha. Ale mám to hlavne cez víkend a potom tak pondelok a utorok a zase potom je celkom fajn, ale aj tak sa obávam vždy ked to je takto.
Ja som pribrala 10kg, ale ledva chodím, lebo sa snažím ležať tak potom trochu prejsť je problém.
Mne dr. povedal aby som vydržala do toho 36tt a budeme za vodou, tak ešte 5tt 😉
Mne váhu nepovedali, len čo sú rozmery, tak majú brušná menšie asi tak o 1-2 týždne, ako ktorý.

wera
7. jún 2011

@juliagregor jej to ma nenapadlo... skúsime to keď pôjdeme niekam najbližšie autom... ďakujem za radu 😉

poleva
7. jún 2011

@wera my sme mali vo vaničkách,tie vajíčka sú také nedomyslené,ked vidím po meste ako sa prechádzajú mamičky úplne s malými deťmi je mi zle

wera
7. jún 2011

@poleva hmmm len vaničky sa nám nedajú dať do auta, nemajú bezpečnostné popruhy ani upevnenie...
s babatkami sme vo vajíčkach iba na presuny k lekárom, inak ich nepoužívam... tiež sa mi napáči že sú tam takí poskladaní.... 😒

poleva
7. jún 2011

@wera vieš čo ja som to robila tak že som si sadla dozadu,po jednej ruke jedna vanička po druhej druhá 🙂 a ja medzi nimi

wera
7. jún 2011

@poleva ale to nie je bezpečné riešenie...ak by došlo k nehode tak by sa drobčekom mohlo niečo stať...

poleva
7. jún 2011

@wera no my sme chodili takto,mali sme to kúsok