Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
14. jún 2011

@margaretka3 tak ja si myslim,ze to je blbost kupovat plienky do zasoby....a tazko povedat ze dokedy sme pouzivali velkost od 2-6.to uvidis a nevies ake velke deti sa narodia a ako budu priberat.....pampers pouzivam stale,ale vyskusali sme aj ine z DM,hugies.....co ked nebudu plienky pampers robit dobre.nie kazdy ich dobre znasa....

wera
14. jún 2011

@margaretka3 ahoj, my sme mali už aj Pampersky, aj Huggiesky, aj plienky z anglicka zo sainsbury a máme aj tesco plienky čo boli v akcii... najlepšie sú pampersky premium care, tie dobre sajú, ale som spokojná aj s tesco plienkami, sú za dobrú cenu a tiež dobre sajú 😉 huggiesky sa nám nejako nepozdávajú lebo sa nám už veľa krát stalo že sa cez ne prečúrali až na oblečenie, asi dobre nepriliehajú k telu...
čo sa týka množstva tak denne minieme na obidvoch drobcov okolo 12-16 plienok, ako kedy...
ja som tiež taká čo si rada robí zásoby, takže teraz máme doma 7 veľkých balení plienok 🙂 ale keď sú v akcii tak a oplatí kúpiť viac balení... 🙂

@matelko1 ahojky, máme sa fajn 🙂 zatiaľ všetko zvládame, aj keď som niekedy riadne unavená ale už si telo zvyká na spánok po 2-3 hodinkách 🙂 mliečka mám úplné minimum, takže si ho odsávam a drobčekom dám každému večer dávku 🙂 inak kŕmime bebou...

tina1979
14. jún 2011

@wera to sa Ti naozaj narodili krasne drobci . Je to super, ked nemusia ist do inkubatora. Ja len dufam, ze vydrzime do 38tt a v klude si to pojdeme odrodit cisarskym.

Baby, davate babatka spinkavat do jednej postielky ked su malinke, lebo kazde je vo svojej ?

modra
14. jún 2011

@wera a jak si prisla na to zahustovadlo? Lebo nasa Sara tie tak rychlo vypije ze az normalne sa tak nahlta ze ju potom boli brusko.. tak by som to vyskusala aj ja.. dik

modra
14. jún 2011

@lubka_to mozem sa spytat co su to tie kvapky Baby Clam a od kolko mesiacov sa daju dat? Inak presne tie iste mena by sme mali keby sme mali jedneho chlapca 🙂 🙂

Baby a ako uspavate vecer svoje bejbyna nase nejako strajkuju vecer potom uz sice spia ale kym sa k tomu dostaneme tak to je krikuu 🙂 🙂

poleva
14. jún 2011

@tina1979 my sme najprv dávali spolu
asi po mesiaci dvoch osobitne,už sa nebudú zmestiť 🙂

janette77
14. jún 2011

@margaretka3 Ahojko, ja pri Miske pouzivam Pampers Active baby - a som velmi spokojna. Su tenucke, ale vyborna absorbcia. Miskovi davam Toujours z Lidla a som s nimi tiez velmi spokojna. Obaja maju plienky od 4-9kg. Mom manzel je tiez taky nakupca a vyuziva akcie, ale nam sa to aj oplatilo. Uz ani neviem, kedy sme naposledy kupovali plienky a mame to stastie, ze nasa Misicka je stuplejsia, takze ak aj Michal vyrastie z tych svojich, ma pokracovatelku. 🙂

janette77
14. jún 2011

@margaretka3 ...este som chcela, ze s Huggies sme neboli spokojni, nam sa zosuchovali, malicki sa precikavali bokom...

janette77
14. jún 2011

@poleva
@tina1979 tak isto, po mesiaci kazdy do svojej postielky, lebo uz vo velkom sermovali ruckami ublizovali si nechtiac ... 🙂

wera
14. jún 2011

@tina1979 my máme drobčekov každého vo svojej postieľke...chceli sme to hlavne kvôli monitorom dychu... ale potom sme kúpili aj monitory dychu čo sa dávajú na plienku, tak spávajú niekedy v noci po kŕmení aj u mňa v posteli 😉

wera
14. jún 2011

@modra ahoj, tu je ten Nutriton na zahusťovanie:
http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-prob...

kúpiš ho v lekárni a dá sa vybaviť aj na predpis, cena je 10€ a ak máš predpis tak poisťovňa prepláca 3€...
mne ho poradila jedna mamina známa ktorá má 4 detičky a tiež mali problémy s grckaním...
dávame ho od nedele a odvtedy nám Emka nevrackala ani raz, a ani nevyplúva mliečko ktoré nestihla prehĺtať... tak sa teším 🙂 keď pôjdeme teraz k pediatričke tak ju poprosím aby nám ho predpísala 🙂
joj a inak bála som sa že či to nebude Emku zapekať, ale našťasti nie, kaká o 106 😀

wera
14. jún 2011

@janette77 jej tak vidím že s Huggieskami som nemala ten problém len ja... taká som bola nahnevaná samá na seba že asi neviem tu plienku správne dať, ale potom sme vymenili značku a hneď bolo po probléme 😅

tina1979
14. jún 2011

@wera tak vy mate monitory dychu aj tu podlozku v postielke aj na pliekny ? Ktore sa Ti viac pacia ? Ktore je viac praktickejsie.
Ja som si myslela, ze ich budem mat v jednej postielke do cca 5 mesiacov , ale ako radite , tak to uz im bude jedna postielka mala ☹ , tak budeme musiet riesit 2 postielky skor.

poleva
14. jún 2011

@wera neskúsiš ísť radšej na gastro nech vyšetrí lekárka? predsa je to malé bábätko,možno má reflux

wera
14. jún 2011

@tina1979 tie prenosné monitoríky na plienku majú obrovskú výhodu, že s nimi môžeš cestovať, môžu ich mať v kočíku na prechádzke, alebo keď budú spať s tebou v posteli, alebo keď pôjdete niekam na návštevu a drobci tam budú aj spinkať... ale keď sú drobci v postieľkach tak používame klasické monitory...
takže ja neľutujem peniažky čo sme dali ani za jedny monitory... 😉

janette77
14. jún 2011

@wera u nas Huggies prvy a posledny raz...a super to mliecko proti grckaniu, som ani netusila, ze take je. Nasa Miska mava s tym problem, ale ona mava take trojdnovky, ze vypluva "nahltane" mliecko, alebo si grcne necakane a sem tam aj dooost vela, niekedy sa az prezliect musim ... no a potom je dva tyzdne dobre a zase dva-tri dni a takto dookola... Takze super vediet, skusime. 🙂

modra
14. jún 2011

@wera a netrebato prebraat s lekarom? lebo tam je napisane zen po dohode s lekarom.

wera
14. jún 2011

@modra to je napísané aj na umelých mliekach... ale keď tak sa radšej poraď so svojou pediatričkou 🙂

wera
14. jún 2011

@janette77 jeeeej Vy máte dnes 4 mesiace a 1 týždeň a my máme 4 týždne a 1 deň 🙂 🙂 🙂
ja som tiež rada že niečo takéto existuje, lebo my sme za jedno kŕmenie zlikvidovali aj 2-3 podbradníky a to ani nehovorím o tom koľko krát som musela za deň prezliekať...

tina1979
14. jún 2011

@wera a tie monitory dychu co upinas na plienku , nepada to z toho ?? Kde si ich kupovala ?

modra
14. jún 2011

@wera no inak very to je u nas napodobne ja musim tie nase babule prezliekat aj 100 krat lebo zrovna ked im nedam nahodou sekundu plienku tak uz to ogrcaju.. perem nonstop 🙂 🙂 tak vyskusam zavolat pediatrovi a pojdem to hned kupit.. a neboleli vas z toho bruska ze nie? Alebo nieco?

lucia.kl
14. jún 2011

@margaretka3 ja som používala Pampers dlho, dokial sme neprešli na velkosť 4 a potom sa mi začala Nicolka vyhadzovať na prdelke... tak som začala zas kupovať tie z DM - babylove a som spokojná, s tými ich kupónmi ma výde malenie na 10€ aj nejaké centy a to je v balení 82 plienok.. tiež som ich kupovala prvý mesiac - boli pevnejšie ako pampersky a tým pádom sme nemuseli nosiť poštolky lebo mali nožičky naširoko...
mala som aj tie oranžové pampersky ale tie nemajú elastické tie boky čo sa lepia a to mi trošku vadilo, s huggies sme problém nemali, a dobré boli fixies - tie majú ale len v rakúsku...
no a tiež kupujeme plienky do zásoby, keď je akcia, tak sa to oplatí...a keď mi ostali, tak som predala, aj teraz mám plnú postel veľkosti 5 aj keď máme stále veľkosť 4

lucia.kl
14. jún 2011

@tina1979 ja som mala baby v jednej postielke asi mesiac, potom každá išla do svojej, lebo začali po postielke sa otáčať a rozhadzovať ručičkami nožičkami a budili sa...
ja som monitory nemala a spávala som veľmi dobre 😀

vanilka1802
14. jún 2011

@lubikass tak to maju chalani naozaj super datum.
Ja som mala termin 17.1. a moja doki povedala ze pokial nebudu problemy a vydrzim tak tyzden pred terminom bude sekcia (bola ista od zaciatku kedze aj prvy bol sekciou) a ja som sa jej asi tak mesiac predtym opytala ci by to nemohlo byt 11.1. ze je to pekny datum, a ona povedala ze jej to je jedno, pokial vydrzim ze ona mi napise papier do nemocky nastup 10 a 11 sekcia. Dokonca doktor co ma rezal chcel aby aspon jeden mal cas narodenia 11.11 ale nepodarilo sa, stara jazva ich trochu zdrzala. Lukasko sa narodil 11.13 a Marko 11.14.

wera
14. jún 2011

@tina1979 nie nepadajú 🙂 🙂 🙂 kupoval ich mužík v obchod pre deti na Košickej v Bratislave, ale dajú sa zohnať skoro v každom obchode kde majú detské vecičky, prípadne na internete 😉

@modra u nás zahusťujem len Emke, Adamko s grckaním problém nemá...
ja som sa bála či Emku z toho nebude zapekať, ale našťastie pekne kaká a bruško ju od nedele nebolelo... 🙂

vanilka1802
14. jún 2011

@tina1979 ja som na zaciatku kojila len Lukaska, Marko nevedel sat(ani nie tak sat, to mu islo, ale vytiahol si strasne malinko, len niakych 20ml). Jemu som odstriekavala a ked bolo malo dostal Nutrilon. Asi tak ked mal 1,5 mesiaca som ho skusila kojit a pekne si z prsa vytiahol, takze uz ho kojim, ale na noc mu vzdy odstriekavam, kedze aj oni sa budia väcsinou v noci naraz a dvoch v noci sa mi zle kojilo, ked som bola taka rozospata.Niekedy ked sa mi zda ze mam plne prsniky tak odsajem a Marko dostane z flasky a Lukaska nakojim (on totizto este pred mesiacom odmietal akukolvek flasku)

smejko
14. jún 2011

kočky, ja obdivujem všetky čo to zvládate samé ... ja si to neviem predstaviť. Naši chlapci sú takí rozdielni, jeden je dobručký, občas síce má svoje "raplíky" , ale minimum, je taký rozumný, múdručko kuká a vždy tíško čaká čo braček vymyslí 🙂 A ten druhý, "mladší" a väčší je jedoš nad jedošov. Keď niečo nemá v sekunde, tak reve na celý panelák a vôbec ho nezaujíma, že má bračeka, ktorý má tiež svoje potreby ... ako sa tí dvaja zniesli v brušku, to neviem pochopiť 😀

Dnes manžel odišiel z domu na polhodinu do obchodu, pekne spali keď odchádzal. V momente ako vytiahol nohy z paneláku tak spustili strašný rev a plakali celý čas kým prišiel. Nebolo možné ich utíšiť. Ako to robíte keď plačú obaja naraz ? @wera obdivujem ťa, moja, klobúk dole ...

Mám ešte jednu, len neviem či dobrú správu ... všetky kilá čo som mala na sebe som už dala dolu. Dokonca mám ešte o 3kg menej ako som mala keď som ostala tehotná ... A ide to dolu štýlom 0,5kg za deň a to sa tlačím v rovnakých intervaloch ako malí papajú ... asi by som mala byť pyšná na seba 🙂

Pekný dník všetkým ...

janette77
14. jún 2011

@smejko Ahoj, smejko, tak k tym zhodenym kilam gratulujem, paradicka! A brusko? Este mas?
U nas je za takeho "rozumneho" Michal, preto je chudacik vzdy druhorady, lebo je trpezlivejsi ako sestricka, tu treba ihned hasit.🙂) Aj ked uz to nie je take dramaticke ako v zaciatkoch. Neboj, bude lepsie aj u vas...este stale ste v adaptacnom obdobi. A ver mi, zvladla by si to aj sama. Najma keby Ti nic ine neostavalo, tak ako mne.🙂
A manzel je teda s vami cely den?

tina1979
14. jún 2011

Baby, este sa vas chcem opytat,... teraz cez tie teploty mi chuti pivo Radler. Samorejme to nepijem kazdy den 😀 , ale pohar piva za tyzden si viem dat. Myslite , ze by to mohlo nieco uskodit ? Ten Radler ma 2% alkoholu.
Tie horucavy v 7 mesiaci tehotenstva sa tazko zahanaju 😎

vanilka1802
14. jún 2011

@tina1979 to pivko Radler ti isto nemoze uskodit. Ja si ho davam skoro denne cele a to kojim. Dokonca dnes som si ho dala uz doobeda s kamoskou ked sme sedeli s detmi na zahrade.