Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
18. jún 2011

@lucia.kl jeeej mňam no tortička musela byť super 😉 😉 😉
moja a chodievali ste do obchodov aj s princezničkami? a od akého veku asi? my zatiaľ chodíme tak že ide buď manžel, alebo príde mamina postrážiť a my si rýchlo odbehneme...
ale dnes som prvý krát išla do obchodu sama, zobrala som si autíčko, pustila hudbu a poflákala sa po obchode...no neskutočný pocit...takto som nebola vonku už skoro rok sama 😅

modra
18. jún 2011

@margaretka3 no ja by som skocila na pohotovost radsej uz si v dost dobrom tt a kazda bolest je riziko tak pre istotu 🙂 drziím palce

wera
18. jún 2011

@modra moja aj my takto kŕmime, pekne sú drobčeky vo vyvýšenej polohe a dá sa to 😉

modra
18. jún 2011

@wera viem o com hovoris ja som tiez dnes pobehala obchody ale nic moc som nekupila a nohy ma bolia dostatocne.. potrebujeme ist medzi ludi aspon trochu.. i ked ja som v strese stale co je s babulkami doma.. ale aspon trosku si oddychnem..

wera
18. jún 2011

@margaretka3 moja ja som mala bolesti aj vnútri, aj vonku aj zospodu... už som nevedela čo od dobroty... a kýchať som radšej ani nekýchala...
ak sú tie bolesti silné a veľmi nepríjemné tak by som na Tvojom mieste išla na pohotovosť, za to nič nedáš...
a robili Ti pečeňové testy?

modra
18. jún 2011

@wera a jak ich das odgrgnut pockas jednu a potom druhu? Lebo u nas je to raz tak ze si odgrgnu hned a inokedy az za 15 min..

zuzuliatko12
18. jún 2011

Ahojte baby, chcem vás poprosiť o radu... Asi na mňa doľahli nejaké hormóny stále plačem a mám taký pocit že nič nezvládam a to som len 2 dni doma z pôrodnice... Som s deťmi sama doma lebo manžel je teraz v robote a príde až na budúci týždeň a ja už nejako nevládzem...Ako proti tomu bojovať... 😢

juliagregor
18. jún 2011

@zuzuliatko12 poriadne si poplač, žiadne premáhanie...

wera
18. jún 2011

@zuzuliatko12 moja hlavu hore, nepripúšťaj si to tak, určite všetko krásne zvládaš 🙂 🙂 🙂
ja som bola tiež také dva týždne po prepustení z nemocnice plačko aj niekoľko krát za deň ale postupne to prešlo a teraz už je dobre 🙂
môj mužík bol s nami doma len jeden deň a z roboty chodieva docela neskoro, takže viem o čom hovoríš ale všetko sa dá krásne zvládnuť 🙂
a to Vás pustili domkov z nemocky tak skoro?

katka.ott
18. jún 2011

@zuzuliatko12 to prejde. to su su prve dni 😉 . nevie ti prist niekto pomoct? rodicia, kamaratka, surodenec. neboj sa poziadat o pomoc niekoho na blizku. strasne to pomoze.
si pamatam na prvy den z porodnice. s mm sme nevedeli ani sterilizovat flasky, ani zarobit um. dosla kamoska a vsetko nam ukazala, pomohla s malymi, ...

juliagregor
18. jún 2011

@amelia17 odpoviem len na prvu otázku...bývame 4 bez výťahu...bolo to dosť o držku, ked som lietala po schodoch 😝 ked máte možnosť dostať sa ku krásnemu bytu s nákladným výťahom, tak prečo nie... 😎
do normálnych výťahov sa väčšinou aj tak kočíky nezmestia...
chlapci schody miluju a hlavne po nich skákať

wera
18. jún 2011

@modra moje zlatíčka si grgnú možno tak jeden krát z desiatich...
ja ich po papaní nechávam ešte v takých vyvýšených polohách 😉

zuzuliatko12
18. jún 2011

@wera no cez deň je to celkom fajn ale príde večer a ja neviem čo skôr, či si mám odstriekať mlieko, či ich chovať, či sa venovať synovi no proste hrúza... No v nedeľu som rodila a včera sme prišli domov, tak sme tam boli 6 dní ale tam to bolo všetko ok veď baby som mala pri sebe od utorka až do piatka vkuse ale ako som prišla domov, tak mi je stále ľúto že nič nestíham 😢
@juliagregor ďakujem za radu, veď už plačem asi hodinu v kuse 😖

lucia.kl
18. jún 2011

@wera my sme boli v obchode dosť skoro, asi po dvoch týždňoch..., ja by som sa inak do obchodu nedostala, aj som chodila sama s babami tu do billa čo máme, cez poslednú pokladnu prejdem s kočíkom - chodím tam aj teraz každý deň...

lucia.kl
18. jún 2011

@zuzuliatko12 je to úplne v pohode, kludne si poplač, aj ja som plakala prvé dni, bolo to náročné a dolahlo to, hlavne keď mi revali obe, tak ja s nimi...
a neboj, všetko zvládneš...

wera
18. jún 2011

@lucia.kl ja chodievam do obchodu sem ku nám do toho tesca expres a prejdem tam v pohode všetkými uličkami a aj pri pokladniach 🙂 🙂 🙂
len si neviem predstaviť že by sme s drobcami išli na veľký nákup niekam autom...

wera
18. jún 2011

@zuzuliatko12 moja tak naozaj niekoho popros nech Ti pomôže, aspoň so starším synom... a postupne si spravíte svoj systém a budeš to zvládať aj sama 🙂
držkaj sa 🙂 🙂 🙂

margaretka3
18. jún 2011

@wera @modra no dievčatá nestrašte :(....wera presne ako píšeš, to je pocit bolesti aj zvnútra, no včera som bola v poradni a všetko bolo OK. a tieto bolesti už mám asi 4-5 dní, hlavne keď sa ponamáham, dnes som málo ležala, no idem oddychovať a keď neprejde tak predsa asi skočím na tú pohotovosť, no doktor mi kázal brať 3x magnezium, že keď chcem vydržať ešte a ja som si nedala, tak možno aj z toho....no fakt mi už je s tým "brušiskom" niekedy do plaču....ďakujem Vám..

katka.ott
18. jún 2011

@zuzuliatko12 k tomu krmeniu naraz. my v autosedackach 😎

nattalia
18. jún 2011

@zuzuliatko12 Ahoj, aj ja som si svoje dva tyzdne po navrate z nemocnice odplakala. Neboj, je to normalne, aj ten pocit, ze to nezvladas, ale urcite to tak nie je...poriadne sa vyplac a ulavi sa ti. Mna tiez upokojili kamaratky, ze je to normalne, ze su to hormony... robili si srandu, ze sestonedelie bolo najhorsie obdobie ich zivota!🙂 Vsetko to prejde, neboj. A pomoc je fakt super, ja mam niekolkokrat do tyzdna svokru, alebo sestru, aj mamu. Strasne pomoze, ak mi ich aspon zoberu na prechadzku a ja cosi porobim...

amelia17
18. jún 2011

@juliagregor ahoj a ako si to zvladala s dvojickami smerom nahor? vybrala si ich z kocika a naraz si obe niesla? vobec nemame moznost dostat sa ku krasnemu bytu... a uz vobec nie s nakladnym vytahom, vsade mavaju tie malinke vytahy, takze som z toho dost zufala, co podnikneme.... verim, ze ked uz vedia chlapci chodit, je to o inom

nattalia
18. jún 2011

My sa inak krmime takto🙂 Nasi ked maju hlavu rovno, aj ked vyssie, nechcu moc pit a stale zaspavaju, a to nehovorim, ze sa stale zakuckavaju, preto su na sikmo....

amelia17
18. jún 2011

@wera ahoj, dikes za odpoved.... ano, ja mam od stimulky brucho obrovske, teda skor od toho hyperstimulaku, myslela som, ze mi praskne, ale nastastie mi uz zacala ustupovat ta tekutina, tak mi je aj lepsie... veru, ani ja si neviem predstavit ako by sme sa vystverali na to stvrte poschodie... akurat, ze ja budem tiez na rizikovom, aj kvoli veku, aj dvojickam, aj IVF a mam dost strach, ci vyberanie bytu a stahovanie nebude prilis velka zataz... aby to nakoniec nedopadlo tak, ze byt bude, ale ziadne deturence...

juliagregor
18. jún 2011

@amelia17 ked boli malinkí, nosila som ich naraz v prenosných taškách, tie tašky som používala aj neskôr, len na prenos detí a ked sa tam už nijako nezmestili, tak som behala 2 krát hore, dole... najstarší šiel dole pomaly sám.. su tu maminky, kt. deti do roka prenášali hore dole vo vajíčkach, mne tak boli velmi ťažkí, tie škrupinky treba držať trošku dalej od tela a ja som taký "krpec" a to som nevládala... ja by som sa nad tým nejako zvlášť nezamýšľala...sú aj ovela horšie veci ...nájdeš si system...
podla toho si zvol aj kočík, lebo tašky su ovela lahšie ako korbičky...

amelia17
18. jún 2011

@juliagregor no ja si neviem predstavit, ci by som to zvladla, sice som sportovkyna, ale uz vyse roka som PN so zlomenym stavcom a to nie je sranda, obavam sa, ze nebudem moct nosit ani jednu skrupinku, ani tasku... no a jedno dieta nechavat a vracat sa po druhe je podla mna dost velke riziko....

juliagregor
18. jún 2011

kočík som mala v "kočíkarni" som si vybavila priestor v bytovke a tam som mala aj stol na položenie detí...

juliagregor
18. jún 2011

@amelia17 neboj, my dvojičkárky zvládame všetko...ved male deti su lahké a dvojky väčšinou o niečo menšie...
moj muž ich nosil naraz a je po výmene platničky...

@wera ozaj ma teraz napadlo, ako ste dopadli s tými lyžinami?

juliagregor
18. jún 2011

@amelia17 riziko nechávať doma v postielkev bezpečí je vždy menšie, ako s nimi tresknuť na schodoch... sama si najdeš svoj system a možno aj nový krásny bytík 😎

zuzika30
18. jún 2011

dievcata tu je ukazka nasich drobcekov, trocha su prehadzane: 2- je prichod domov, 3- Matko strajkuje a nechce spinkat tak sa hojda, 4- Dominicka ide von, 5-drzime sa za rucky, 1-ideme von 🙂