Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katka.ott
22. jan 2009

ahoj smejkaa, ja som pn od zaciatka tehu. ale nie kvoli dvojickam.
hoci viacpocetne tehotenstvo sa berie ako rizikove,ale vela zalezi od zdravotneho stavu mamicky a priebehu tehotenstva

dracik1
22. jan 2009

caute kocky 🙂
smejka, ja som bola Pn od 5 mesiaca,jeden den som bola v robote a na druhy uz v nemocke 😀

ja mam smutok v hlave z kocika, neviem si vybrat, som z toho na nervy 😲

lumi, mate velmi podobny rezim ako my 🙂 a si super, ze ich este kojis 🙂

mne je strasne luto, ze nemozeme ist plavat...ale momentalne si to nemozeme dovolit, MM sa boji, ze kriza zasiahne aj ich, lebo im mnohe firmy neplatia, vyrobene maju super vela penazi ale ked firmy neplatia 🙄

v15
22. jan 2009

smejka ja som na PN od 3.mesiaca

prosim vás mohla by som sa vás opýtať čo stojí morfologický ultrazvuk? za odpovede vám ďakujem 🙂

dracik1
22. jan 2009

v15, ja som bola na morfo utz u holana - euromedix , jedno dieta tusim 1800 sk , dost drahe ale nebola som na amnio a dr. Holan nam to urobil velmi podrobne, som bola spokojna...aj v gynfive robia , urcite aj inde, myslim, ze sumy su rovnake...mozno niede pytaju 1800 za obr deti, neviem treba si zavolat

v15
22. jan 2009

dracik veľmi pekne ďakujem za odpoveď 😉

pipka
22. jan 2009

halooo haloooo...nove fotkyyyy

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

😎 😎 😎

pipka
22. jan 2009

draculiatka...tak ako? Spali ste este? Hanula zalomila v aute, ale pri nakupe sa zobudila, a teraz je taka culaaaaa... 😅 😀 a v gatiach zase nalozene... 😀 idem prebalovat... 😵 😅 😵

dracik1
22. jan 2009

pipi, aki sme vsetci zlatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, nabuduce aj teba odfotim...nasi nespali, oni nezvyknu, hroza, drzim Jakuba na rukach, lebo revaaaal, teraz kuka jak puk na PC a MK a rozprava jak ucenec 😀

janula13
22. jan 2009

nadja, mne byvalo zle od 6tt az do takeho 10tt brutalne, ale neskoncila som v nemocnici a teraz sa to postupne lepsilo, a uz asi 2tt je to lepsie, aj ked vcera a dnes zrovna nie.ja som zvracala asi 7-8x za cele to obdobie, hlavne ked musim rano vstavat skoro, tak nech robim co robim,kyselinka ide von..ale napinalo ma vtedy aj 20x za den, bola som vynadrapovana ako opica...teraz ma trapi akurat ta zaha, s tym bojujem od zaciatku a obavam sa ze to bude este horsie, ked mi zacnu tlacit na zaludok..cize väcsine to prejde ako viem aj od kamaratok v takom 3-4 mesiaci, treba to odtrpiet, ja myslim, ze mi uplne dobre uz ani nebude, ale uz to doklepem, ale to neznamena ze tebe to neutne jedneho dna,ja pijem mlieko a fatru na tu zahu, trochu mi to pomaha...ale skusila som vselico, zazvorovy caj, homeopatika, jest v posteli a nic...tak drzim palce, uz to vydrz, prejde to...

babule aj ja mam otazku, na vas superzeny 😉 stale rozmyslam aky kocik, takmer sme uz kupili Jane twin two, ale zda sa mi tam strasne malo miesta pre to druhe babo v sportaku...tak by ma zaujimal nazor vas skusenych, paci sa mi velmi jeden kocik, ale tak sa vkladaju fusakotasky, ale tak, ze neuvidim na deti, to je jeho jedina chyba...je to dolezite kriterium?lebo zvazujem este jeden , tam na deti vo vanickach sice vidim, ale nema velke nafukovacie kolesa a nedaju sa nan nasadit autosedacky, co zase splna ten prvy..a myslim ze tie s velkymi kolesami sa velmi dobre ovladaju, skusila som to na jednom...a hlavne v zime...tak co je dolezitejsie, velke kolesa a moznost nakliknut aj autosedacky, alebo nemat tieto veci, ale vidite na deti vo vanicke?ja uz som z toho zufala, poradite mi?cenovo su oba ok...

eviska83
22. jan 2009

smejka -ja som pracovala do 27tt

cherry01
22. jan 2009

jeeeeeeeeeej pipka, dracik...krááááásne

eviska83
22. jan 2009

super fotky baby ,urcite ste si to uzili

pipka
22. jan 2009

nooo, tedaaa, ze ucenec 😀 😀 😀 hanula mi takto prednasala cely nakup 😀 😀 jak keby mi hovorila, co mam kupit...tak som posluchla a sup 4 Milky do kosika... 😀 sak chcela 😀 😀 😀 😀 😀

teraz uz buvinka, dufam, ze co najdlhsie 😵

pipka
22. jan 2009

januli, na tu zahu skus jest kazdy vecer pred spanim par nesolenych, obycajnych mandli...je to zazrak, mne to uuuzasne pomohlo...skoda, ze mi to poradili asi az v 35tt 😅 😀

felon
22. jan 2009

ahojte ženušky!
Tak dnes som bola na kontrole a doky mi povedala, že mám dosť skrátený krček maternice a som na necelý prst otvorená. Dala mi ešte týždeň domka a potom nastupujem do nemocnice. Budú mi robiť predoperačné vyšetrenia a infúzky s magneziom atď. Na kontrolu idem ďalší štvrtok a na základe stavu krčka buď hneď ostávam v nemocnici, alebo až po víkende od pondelka. To budem mať ukončený 33tt a len vydržať ešte 4 týždne. Ja budem musieť ísť na cisárák, pretože v rodine sa nám vyskytujú vážne cievne problémy. Martinka pýtala som sa na to železo a doky mi povedala, že doteraz som vo všetkom mala dobré výsledky a tie vitamíny mi postačovali. Povedala, že keď budem ležať v nemocnici tak mi ten liek naordinujú. Detičky to železo budú potrebovať. 🙂 😵
Bude mi smutno, že si vás nebudem môcť čítať. Koľko sa tu napíše za jeden deň, čo potom po 6 týždňoch, keď prídem z pôrodnice. Všetky vás obdivujem ako to s detičkami zvládate. Mne mamina pomôže prvé 2 týždne( zoberie si dovolenku) ,pretože ona stále robí v Blave. Slúbila mi pomoc aj svokra, ale uvidíme koľko vydrží. Muž chodí do práce na týždňovky, takže mi moc nepomôže. Dúfam, že budem aspoň spolovice taká šikovná ako vy. 😉
pipka- Hanulka s dráčikmi -strááááášne zlatučkí!!!!!!! 🙂 😉 😵 Vyskúšam tvoju radu na tu zahu, hneď si dám kúpiť pár balíkov mandlí. Kyselinu mám teda riadnu. ☹
cherry- pozerala som si aj vašu reštauráciu - je veľmi pekná. Bývanie pod hradom musí mať tiež svoje čaro. Zvládaš to s detičkami výborne. Som zvedavá či aj naša Natálka, bude mať podobnú povahu ako Kristínka. 😉
martinka, pipka- potom vám budem písať do SMS, čo sa so mnou deje v nemocnici. 😵
dracik, eviska, nana,katka - ostatné ahojte! 🙂

janula13
22. jan 2009

pipka dakujem ze si aspon ty reagovala, zajtra kupujem mandle, uvidim ci asopn tie zaberu, to som este neskusala..a hanulka ma super partakov, len ktoreho si vybrat 😀
felon, tak nech vam to dobre dopadne, uz to nejak vydrz, hlavne nech ste vsetci zdravi a nech ti to rychlo ubehne.. 😉

katka.ott
22. jan 2009

felon, drzim palce. nech drobce vydrzia tamkde su minimalne 5 tt 😉 .

inak, ja tie problemy so zahou este nepoznam, ale zbieram rady ako proti tomu 😎

pipka, dracik - krasny den ste mali, teda co sa stretnutia tyka. a mala hanka je uzasny sefino medzi chlapcami 😀

mauzos
22. jan 2009

Mne zaberaju na zahu Tums pastilky a hlavne vypustit zo stravy sladke. Akonahle zjem nieco sladke, tak viem, ze ma bude palit zaha. Esteze cakam dvoch chlapcov, tak na to sladke ktovie aku chut nemam 🙂

pipka
22. jan 2009

felonka juuuj, tak teda budem na teba mysliet, tak to vyzera, ze jak sa ja z nemocnice vratim, tytam nastupis 😅 😉 ale neboj, ono je lepsie, nech si pod dohladom 😉

inak ja som mala taku zahu, furt som to tu pisala, az som si myslela, ze Hanula sa snad narodi rovno s copom, taka bude vlasata 😀 ...a aha aky plešunik je z nej 😅 😀
a to som ani sladke ani kysle...nejedla som skoro nic uz ku koncu...len kopce ovocia a zeleniny 🙂 😒 a zaha jak svet...ale tie mndle mi fakt pomahali 😵

boogie
22. jan 2009

ahojte dnes som bola na UZV a dozvedela som sa ze cakam dvojcata,ale lekar mi povedal ze jedno je mensie a ze sa moze stat ze sa prestane vyvijat a vstrebe sa...vraveli aj vam na uplnom zaciatku nieco take?

margaretka11
22. jan 2009

ahojte budúce mamičky dvojičiek. Ja sem už nakukujem iba sporadicky, ale dnes mi nedalo...

pozrite sa, čo som objavila na mimibazáre:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4569918

podľa mňa je to kopec vecí za úplne super cenu, teda ak to tá mamina myslí naozaj vážne 😉 . Ak vás to niektorú zaujme, skúste jej napísať 🙂 . Celkom slušná výbava na začiatok, čo poviete?

martiina
22. jan 2009

felon, držím palčeky a daj vedieť 😉
janula, ja tiež myslím že čím väčšie kolesá tým lepšie. S tými vaničkami ti neviem povedať, lebo ja mám tak, že na jednoho budem vidieť a na druhého nie, ale to len keď budú vo vaničke, čo je tak zhruba 1/2 roka. Potom už bude leto a budú môcť byt v športových sedačkách, ktoré sa dajú sklopiť celkom naležato. Tieto športové sa dajú otočiť ľubovoľne - v smere jazdy, proti smeru, oproti sebe, chrbátmi k sebe.
Myslím že by mi nevadilo, keby som na nich nevidela, aj tak by som ich kontrolovala 🙂 A tie autosedačky, podľa toho či ich chceš v nich voziť na kočíku. Väčšinou sa nedajú dať autosedačky do úplného ľahu a to vraj nie je moc dobré na nejaké dlhodobé vozenie dieťaťa, mali by byť len na prevoz v aute. Tieto autosedačky sú od 0-13 kg, čo je tak do 1 roka dieťaťa. Myslím že málokto berie takéto malé deti veľmi časťo autom. Záleží aj na tom či k doktorke s nimi budeš chodiť autom alebo peši. Ak peši, myslím že nakliknutie sedačiek na kočík nie je až také dôležité. Autosedačky do auta môžeš mať zvlášť a hociaké, nie zrovna takej značky ako kočík, ktoré sú väčšinou predražené. My síce tú možnosť nakliknutia sedačiek na kočík máme, ale nekúpili sme si ich. Máme kúpené z bazáru a používať ich budeme len v aute. Toľko môj názor, dúfam že som ti aspoň troška poradila, aj keď by asi mali také čo už nejakú tu dobu kočíkujú.
mne na záhu pomáhalo vypiť citrónovú šťavu, hoci sa zdá, že budeš mať ešte väčšiu kyselinu, vraj citrón pôsobí zásadotvorne a ozaj mi to pomohlo 🙂
pipka, dráčik - super trojka sú tí vaši drobci 🙂

martiina
22. jan 2009

boogie, aj mne to hovorili a vidíš zostali mi obaja 🙂 držím palce aby ti drobci zostali obaja 🙂

martiina
22. jan 2009

margaretka, super odkaz, škoda že už skoro všetko máme, ale byť čakajúcou mamičkou tak neváham
takže všetky tehuľky ktoré ešte nemáte žiadnu výbavu rýchlo si to pozrite 😉 veď len ten kočík chodí za takú cenu

pipka
22. jan 2009

boogie, ja som mala dokonca obe babatka uplne rovnake...az do 13tt, ale pre istotu mi povedali, ze sa to stava..a aj sa stalo... 😒 jak keby mi to vsugerovali 😅 ...tak mame hanulku len jednu...mohli sme mat take dve 😅

margaretka11
22. jan 2009

Martiina, no práve, ja by som tiež neváhala ani sekundu. A to som si tie inzeráty len náhodou obzerala (ja sama sa totiž pokúšam predať dva golfáče) a natrafila na toto 😲. Fakt, ja čakať moje drobuliatka teraz, tak ani neváham...

pipka
22. jan 2009

ja keby som 100% vedela, ze sa nam zadaria dvojky...tak si to rezervujem 😀 😀 😀 teda aspon ten kocik, ostatne by mi stacilo polovicne, lebo vsetko uz mame 😅

ale cena fakt uuuzasnaaa, no nekupte to 😎

margaretka11
22. jan 2009

Práve preto som to sem šupla lebo budúcim mamičkám dvojičiek treba pomáhať. Keď už dostávame tak málo od štátu tak si musíme aspoň my pomáhať takto navzájom 😉

martiina
22. jan 2009

margaretka si super že myslíš aj na ostatné 🙂

margaretka11
22. jan 2009

ďakujem 😉 , ale ja rada pomôžem, keď je to v mojich silách 🙂