Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andysok
20. jún 2011

@nattalia a papali spolu?

nattalia
20. jún 2011

Ano, oni mi uz v nemocke chceli papat naraz, vtedy to kojenie bolo riadne o drzku, mne so spolocnym kojenim nejak nepomohli, a potom som sa to uz snazila udrziavat, a prave to budenie k tomu asi napomohlo, alebo asi trochu aj nahoda 🙂 mne to poradili baby, co uz mali starsie dvojcata🙂 niekedy uz vidim, ze jeden je hladny aj skor, ale tak o pol hodinku a to neratam...🙂 to je zas fajn, ked som s nimi sama, lebo stihnem najprv komplet obriadit jedneho, a potom sa zobudi druhy, tak ho v pohode prebalim a dam mu papat, a nemusim pri tom pocuvat krik 😀 ale vacsinou papaju spolu...dufam, ze im to vydrzi co naaajdlhsie. Dnes sme mali inak super noc, po prvykrat papali o 21.00 a potom az o 4.30 a potom este do stvrt na 9 potiahli
, to sa este nestalo, vzdy sa mi budili aj o 01.00 alebo 02.00.Dufam, ze aj dnes to bude tak!🙂

mummy_222
20. jún 2011

Ahojte môžem k vám? som tu nová 🙂 tiež čakáme dvojičky podarilo sa nám po 4.IVF tak sme veľmi šťastní 😉 rada privítam nejaké rady keďže s dvojičkami nemám žiadne skúsenosti 🙂

wera
20. jún 2011

@mummy_222 vitaj u nás 🙂 kľudne sa pýtaj čo Ťa zaujíma 🙂

mummy_222
20. jún 2011

@wera ďakujem pekne 🙂 pozerám, že máš mesačné dvojičky tak gratulujem 😉

wera
20. jún 2011

@mummy_222 ďakujem 🙂
gratulujem aj Vám, že sa Vám to nakoniec na 4tý pokus podarilo 🙂 boli ste na umelom v USA?

mummy_222
20. jún 2011

@wera ďakujeme 🙂 už som si mslela že sa to ani nepodarí a nakonie na 4tý raz 🙂 vytúžené detičky 🙂 áno boli sme tu v USA a vy máte prirodzene?

wera
20. jún 2011

@mummy_222 my sme tiež po IVFku, nám to vyšlo na druhý krát 🙂
to verím, že vytúžené detičky, po toľkých pokusoch... 🙂
neviem ako to vlastne funguje v USA? museli ste si všetko platiť alebo Vám časť preplácala poisťovňa?

mummy_222
20. jún 2011

@wera no tak hlavne že sa vám to podarilo 🙂 u nás nám časť prepláca poisťovňa a u vás je to ako?

lucia.kl
20. jún 2011

@mummy_222 ahoj, aj ja ťa tu vítam 🙂
aj na SK prepláca časť poisťovňa - nejakú časť liekov a odber vajíčok, ostatné si platíme samé...

wera
20. jún 2011

@mummy_222 ja som strašne šťastná a vďačná za tie moje pokladíky 🙂
a presne ako písala Lucka u nás preplácajú časť liekov a výkonov, ale aj tak sme doplácali za lieky a nadštandardné výkony 1000euri...

@lucia.kl Luci prosím Ťa nevieš čo všetko mi bude robiť gyn keď pôjdem na prehliadku po šestonedelí? zajtra by som k nemu chcela ísť, lebo budúci týždeň sa sťahujú a chcem to mať za sebou a popýtať sa aj na to moje veľké brucho...

vanilka1802
20. jún 2011

@evita59 gratulujem, a hlavne zdravicko a vela mliecka prajem.

vanilka1802
20. jún 2011

@zuzuliatko12 kludne si poplac, ja som tiez bola na pokraji zufalstva, a to sme boli aj s MM na deti. Ale niekedy dali pekne zabrat aj dvom, hlavne ked ich chytili koliky a dotoho este Tomasko stale nieco chcel. Postupne sa to zlepsovalo. Teraz je to uz v pohode. A ako radia baulky, urcite niekoho popros o pomoc, moc ti to pomoze.

juliagregor
20. jún 2011

kočky STV1 reporteri reportáž o pupočníkovej krvi

vanilka1802
20. jún 2011

@andysok ja ked som na zaciatku Marka krmila len z flasky (nevedel poriadne sat) tak som vzdy dala jednu davku cisto len Nutrilon, (skoro nikdy som nemiesala MM a UM) a dalsie bolo odstriekane. Teraz ked uz pekne taha a zda sa mi ze si menej vytiahol tak mu ten nutrilon zarobim, predsa len uz ma brusko trosku zvyknute. Väcsinou cez den mi netreba dokrmovat ale na noc ma plnu davku Nutrilonu.

vanilka1802
20. jún 2011

@wera na ranky na bradavkach mi najlepsie pomaha masticka z DM (poradili mi tu baby na MK) ja ich mam skoro stale dokusane (nas Luky ked uz dopije a zaspi tak tie svoje dasienka bezzube tak stisne ze bradavku mu vytahujem z pusy ako stupel zo sampanskeho a pri odsavani to boli len na zaciatku, ked uz sa tie mliekovody uvolnia tak je to v pohode, treba na zaciatku odsavat strasne zlahka) Snaz sa este odsavat aspon tu trosku, pre drobcov je to to naj.

katka.ott
20. jún 2011

@andysok my sme boli na mm+um od zaciatku do 8mesiaca. ja som jedno krmenie kojila, dalsie dostali um. davku sme zvysovali, ked si vypytali, tusim v 3tyzdnoch sme 1x zvysili. tusim na 90ml, ale nie som si ista. terezka bola na um viac, lebo danieli vsetko moje mlieko vytahala. a co nevytahala, tak sa vystriekalo samo 😎 .neskor sme davali najprv mm a hned dokrmili um. pomery si nepamatam, "to bolo tak davno"
budili sa same, vacsinou na striedacku, takze medzi krmeniami som spavala 1 hodinu a 2 hodina krmila + vsetko okolo toho. vlastne ony mali akosi svoj vlastny rezim, ktory sa postupne upravil a v 3 mesiacoch mali posledne krmnie okolo 22,30 a budili sa rano o 5,30 a zas spali do 10,30.

lucia.kl
21. jún 2011

@wera mňa len vyšetroval so spodu... len neviem, či ťa pozrie, keď ešte niesi po 600nedelí...

zuuuzana7
21. jún 2011

baby neviete do kedy je pre babetka herpes nebezpecny? musim si asi este dat ochrannu masku na usta ze?

andysok
21. jún 2011

@katka.ott
@vanilka1802 dakujem dievcata , tiez mam pocit ze to takto dako bude 🙂

janette77
21. jún 2011

@wera Ahoj weri, a kde Ti robili IVF, ze tak nehorazne draho. Ale asi tusim...nase CAR (druhe) nam pomohlo k detickam na prvy sup a to sme platili len 200€ za lieky a 150 za jeden zlepsovak. No pre ten zlepsovak sme sa rozhodli slobodne, neboli sme k nemu tlaceni...U nich sa len za lieky doplaca, nie za ukony.
Ja som uz bola na gynde po 6nedeli a mna len presondoval zvnutra a vzal ster. Doteraz sa neozvali, tak hadam je to v poriadku. Vzdy mi sestricka vola, ak je problem.
Drzim palceky. 🙂

ronie111
21. jún 2011

kočky ktore mate dievčatká, ako to prijali vaše drahe polovičky?
Za normálnych okolnosti (ak by som nebola tehu), by ma asi nerozhadzala poznamka mm, že ak budú deťúrence dievčatá, tak sa s tým roky bude vyrovnávať, lebo on chcel chlapca - keďže jedno dievčatko už máme.
Včera som bola na USG a doktorka mi povedala, že nech si radšej pripravujem dve dievčenské mená pre bába, ani som to mm nepovedala, ktovie, čo by mi povedal... ☹
Viem, že sa stým bude musieť vyrovnať, aj sa vyrovná - pri našej malej je ukážkovým oteckom, ale predsa ma len zabolela tá jeho poznámka....
mali ste podobné "nezmyselné" pripomienky od mm?
Nie je predsa len dôležitejšie, že bábätká sú v poriadku, že sú zdravé?

a ešte, je normálne, ak cítim jedno bábo v brušku viac ako druhé? Aj lekárka mi povedala, že jedno je živsie, ako druhe... 😒

andysok
21. jún 2011

@janette77 ja som to minule pocitala cele kolko nas to vyslo aj s neuspechom cca 80 000,-sk-........ :-/ ale tak kaslat na to...........doma mam odlozenu celu dokumnetaciu aj s uctami

matelko1
21. jún 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@andysok veru kaslat na peniaze,mas doma krasne deticky a hlavna vec,ze to vyslo.ja mam doma tiez odlozene vsetky blocky a ked som to vsetko zratala tak vyse 60000 nas to vyslo....

dibik
21. jún 2011

@ronie111 ahoj, mozno to nemyslel az tak vazne. ked je ukazkovym otcom u jedneho dietat bude aj u dalsich dievcatiek. mne moj priatel predtym nez sme sa dozvedeli, ze to budu dvojicky zo srandy hovoril, ked budu dve, jedno bude musiet ist prec 🙂. a ked som mu oznamila, ze budu dve, tak najprv bol bez slov, ale potom sa zacal strasne tesit. teraz je ten, kto ma z toho menej stresu ako ja.
a tiez cakame dve dievcatka a vidi sa mi, ze sa tiez tesi, aj ked uz mal plany, ako sa s chalanmi bude hrat s autodrahou 🙂.

dzu
21. jún 2011

@silvia_zara aj tak gratulujem a prajem pekne tehulkovanie 🙂 ja viem co myslis, ja idem v piatok lekarovi a budeme mat vysledky krvi, tak dufam,ze budu vsetky ok...

bbtina
21. jún 2011

@ronie111 chlapske poznamky su nevyspytatelne a my sa nad nimi velmi zamyslame🙂 mozno to myslel,ze taky babinec bude mat doma,ze to nerozdycha ako v dobrom,ja mam uz tiez velku babu a strasne som chcela nech su aj toto dievcata,tie si mozes tak krasne cipkat, a same vieme ze dievcata su pre otcov naj milacikovia a su na nich hrdi. Koniec koncov muzska spermia ovplyvnuje pohlavie...

janette77
21. jún 2011

@andysok ne tak okolo 50 tis. mozno kusok viac...a na kolky x sa vam podarilo?

janette77
21. jún 2011

@andysok krmim, tak preto preklep, nas to vyslo, som chcela napisat... 😀

andysok
21. jún 2011

@janette77 no takto.....na tretiu ziadost ale oficialne na druhy pokus, prvy pokus tam mi nezareagovali dobre po merionali vajicka, druhy nevyslo a treti vyslo, v Car sme boli evidovany od april 2009 a v septembri 2010 sa zadarilo 🙂