Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
27. jún 2011

@smejko my máme doma hračky lamaze, malá na ňu reaguje ale iba chvíľku a drobčeka to nezaujíma... skôr ich zaujímajú zvukové hračky 🙂
fiiih to fakt budete mať už tretie mliečko? to je fakt dosť...

@ivikli @smejko my papáme bebu ha aj s nutritonom a drobci to ťahajú cez Avent fľašky s jednotkovým cumlíkom alebo cez chicco fľašky tiež s jednotkovým cumlíkom a ide im to dobre 😉

dana_l
27. jún 2011

dnes sme dostali fotky z fotenia. dala som do albumu. tesiiiim sa.

zuzika30
27. jún 2011

joj som poriekla tie koliky, maly si to dnes uzil ,chudatko moje reval prevelmi ,potom nevedel zaspat, tak si to musel odrevat az do spanku ,ale uz 4x sa mi zobudil tak len uspavam dookola 😒 , ale uz mal jest pred polhod. tak dospava
k tym hrackam ja som tiez nedockava a uz sme kupili aj kolotoce, ale mali sa toho asi zlakol ,normalne sme to museli dat dole a mala na to furt cumakuje a nemoze zaspat ,tak sme to tiez museli dat dole ,manzel je rad vyhodili sme 100e a nemozu to mat 🙂 , ale vsak oni dozreju a este si to uziju, tak isto sme dopadli s hojdacimi kresielkami 150e a nechcu tam sediet dlhsie ako par minut 😒 , uz nic nekupujem radsej 😀

vanilka1802
27. jún 2011

@smejko nas Tomasko tiez papal antirefluxne mliecko, a mala som flasku NUK, ta ma dost velky otvor. Ked som Markovi davala Nutrilon AR tak som na avent flaske trochu zväcsila otvor aby mu to islo, a aj tak som nakoniec zarabala mliecko pol na pol (2 odmerky normalneho nutrilonu a 2 odmery AR), lebo sa strasne unavil pri tahani a vobec sa dobre nenajedol. Nakoniec som sa na to AR mlieko vykaslala a vrackanie postupne ustupovalo. Teraz uz vracka iba Lukasko, ale ten je len kojeny a ten nutriton miesat a davat pocas kojenia do pusky bolo strasne zle, tak som sa na to vykaslala. A uz aj jemu to vrackanie ustupuje, len ktovie co bude ked sa zacnu este viac hybat.

@zuzika30 neboj sa drobci ti v kresielkach obsedia az neskor, mne sa tam teraz dokazu prehrat aj 20 minut. A aj kolotoce zaujali vsetkych troch az okolo 3-4 mesiaca.

schaja
28. jún 2011

@dana_l fotky su super - je to perfektny napad- krasne

dana_l
28. jún 2011

@schaja dakujem

wera
28. jún 2011

@dana_l juj krásne fotečky máte 🙂

zuzika30
28. jún 2011

@dana_l krasne fotecky, su take spontanne, ste pekna rodinka a o chvilu budete plny dom 🙂

matelko1
28. jún 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@wera ako bobacikovia sa maju....juj to uz mate vyse mesiaca.... 🙂

matelko1
28. jún 2011

@smejko neboj na hracky zacnu neskor reagovat,su este malicki....ale kludne im mozes dat do postielok nieco pekne jemnucke,makkucke....lamaze sme aj my mali.....

modra
28. jún 2011

@nattalia ahojky.. dakujem no zvladla som to celkom dobre 🙂 aj baby sa tusim trochu ukludnili a rano uz tolko neplacu dam ich vedla seba tak sa rozpravaju a ja s nimi potom je to trochu horsie ale dam ich do kocika a ide sa kocikovat 🙂
Nemali sme teraz net tak som ani nemohla prispievat 🙂

modra
28. jún 2011

@smejko nam to na gastre hned povedali ze to mam dat a davala som im to uz predtym.. vola sa to nutriton a kupis v lekarni a mozes to davat do hociakeho mlieka 🙂

modra
28. jún 2011

@andysok my sme mali to iste ale odkedy davam ten nutriton tak je to pohoda uz neplacu koli tomu ze im do ide hore alebo ze grcaju 🙂

andysok
28. jún 2011

@modra a co si davala pred nutrilonom? a to pises o tom nutrilone comfort? ci klasika

wera
28. jún 2011

@matelko1 ahojky 🙂 tak tak letí to strašne rýchlo... už máme vyše 6 týždňov a ani sa mi to nechce zdať 🙂
za chvíľku budú v puberte 😀 ale sú to zlatíčka, naozaj plačkajú málo, väčšinou len keď sú hladní a niekedy večer keď ich trošku hnevá bruško, ale pocvičíme nožičkami a hneď je dobre 🙂

smejko
28. jún 2011

dakujem za infosky 🙂 kolko UM vam denne drobci spapaju ? moji zvykli este od porodnice 60ml a papaju cca 9x denne, teraz uz si pytaju viac, stiahnu 90tku a v noci aj 120ml, ale nemame vacsie prestavky v papani, stale papame cca 9x denne, mame mesiac, tak neviem ci to je vela ci malo ...

lucia.kl
28. jún 2011

@smejko pri UM by ti mali jesť každé 3 hodiny, tak si vyrátaj koľko dávok to asi je, ak ti pýtajú jesť častejšie, tak skús zvýšiť dávku, že či nemajú málo...

janette77
28. jún 2011

@smejko Ahojko, tak ako pise Lucka, tiez by som prehodnotila davky a papat menej casto. Vychadza to tak 5krat denne, aspon postupne skusaj, aby ste pomalinky nabehli na nejaky ten rezim. Aj ked viem, ze este je to tazke pri mesacnych babatkach, ale pomalinky by som uz na tom pracovala.
Nasi teraz velmi papat zase nechcu, tak som sa rozhodla davat im nizsiu davku na desiatu a olovrant. Uvidime, co to spravi... a ochvilu prechadzme na prikrmy, na veceru skusime kasicku, ale vsetko postupne, dost sa toho bojim. 🙂 Drzim palceky.

ika00
28. jún 2011

Ahojte,
viete mi poradit ako sa davkuje vigantol a vitamin K? Vigantol mam predpisany, ale este nemam karticky poistenca, tak som to nemohla vybrat. Pomaly budeme mat 4 tyzdne a este sme ho neuzivali. Pediatricku mam teraz na 4-tyzdnovej dovolenke ...
A na K mi povedala, ze deti na UM nedostavaju K. Ale nam sa to teraz upravilo tak, ze Lucia odmietla prsnik, tak dostava z flase 5xUM a 2xMM. A lukasa plne kojim. Tak on by asi mal dostat to K-cko.

modra
28. jún 2011

@andysok ja davam prebebu a do toho davam nutriton nie nutrilon.. to je to zahustovadlo

ika00
28. jún 2011

... a tu rektalnu rurku kupim v lekarni? Je to na jednorazove pouzitie, alebo sa da pouzit opakovane? Ja som pila litre mlieka, teraz 2. den vynechavam - strasne trpim, ale vyskusam, ci nebude Lukasovi lepsie.

Aku stolicu maju vase deti? Mali taku zltu, hrudkovitu, ale Lucia dnes zo seba tlacila zltu "hladku pastu". A strasne vela. A je aj nespokojna. Dufam, ze to nic neznamena.

modra
28. jún 2011

@ika00 my davame vigantol 1 kvapku do mliecka na lyzicku.. a vitamin K len keby si kojila inak nemusis.. my ho nedavame..

dana_l
28. jún 2011

babenky, len pred nedavnom ste este boli 3in1 a teraz ste uz ostrielane mamicky. velmi vam gratulujem

ivikli
28. jún 2011

@zuzika30 suhlasim, aj nam sa v kresielkach zapacilo az nedavno 🙂

lucia.kl
28. jún 2011

@ika00 tú trubičku majú v lekárni a je na viac použití, len ju treba zakaždým umyť a pred použitím ju treba dať do nejakého oleja - ja som používala aviril...
moje mali takú ako obyčajná horčica a neskutočné kvantum...
hodím ti sem fotku 🙂

lucia.kl
28. jún 2011

ospravedlňujem sa všetkým za tú fotku 🙂

ivikli
28. jún 2011

@ika00 mne lekarka povedala, ze K len vtedy, ak prevlada MM. ale radsej si to over. vigantol davam 2 kvapky kazdy den.
stolica - u nas ako kedy, aj hrudkovita ako prazenica, aj hladka ako z tuby, ako horcica 🙂 a kakali v tomto obdobi velmi vela, uz bola aj plna plienka a pri utierani dalsia "davka" a to aj 4 krat denne. postupne sa nam to upravilo a teraz kakaju 1 az 2 krat denne.

ivikli
28. jún 2011

@lucia.kl taka je realita 🙂 sa smejem, ake to mam damy, ked grgaju a prdia hlasnejsie ako v stvrtej cenovej 🙂

margaretka3
28. jún 2011

Ahojte dievčatá, dnes som bola v poradni a len tak medzi rečou som doktorovi povedala ako ma strašne všetko cca 2 týždne svrbí, na bruchu je to až boľavé svrbenie, tak mi urobil pečeňové testy a zajtra mám prísť. Keď nebudú dobré, tak ma posiela do nemocky. Myslíte, že by to mohol byť dôvod na sekciu? Lebo čítam kadečo....no a pravá strana ma neskutočne bolí, takže ležať môžem iba na ľavej..........máte s tým niektorá skúsenosť? Ďakujem

janette77
28. jún 2011

@ika00 ahoj, o K neviem nic, ale Vigantol davame po jednej kvapke do ranneho mliecka...