Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janula13
2. mar 2009

Mauzos..no mam ta, u nas si sa ani nepochvalila, alebo mi to uslo?Super, blahozelam k vaham, krasne to tahas, isto si spokojna 😉
mati idem aj ja opisovat recepty, uz sa mi mnozia...ja tiez pizzu moozem a olivy detto 😀

mauzos
2. mar 2009

ahoj Jani, no nestihla som este 😉 dakujem, jasne ze som spokojna. Taka vysmiata som sa odtial vratila ako leco 😀
a este som sa zabudla pochvalit, ze som zazila porod v priamom prenose. Robili mi prietoky a hned vo vedlajsej miestnosti baba rodila .... ked som pocula ten detsky plac, normalne mi zacali tiect slzy, tak som to s nou prezivala 😝

martiina
2. mar 2009

no baby, tak ja ešte nespím len vy už asi áno 😅 Marko mi tu robí spoločnosť, lapaj nie a nie spať, volám so sestrou ona má o hodinu menej, tak počúva a rehoce sa 🙂

martiina
2. mar 2009

no a tu je tá naša pidi spálňa, je to spravená izba z chodby, takže v rámci možností, ale nemenila by som ani za nič, je nám tam perfektne 😵
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

cherry01
3. mar 2009
https://www.youtube.com/watch?v=0vgGIQaznKg

ked vám toto zdvihne náladu ako mne....uz som tu s drobcami tancovala - s obidvomi na rukách..uff..dalo mi to zabrat...cez 11kg..
super ludovka

mauzos
3. mar 2009

cherry takze diskoteka a posilovna v jednom? 🙂 za chvilu budes ako prutik 😉

martiina
3. mar 2009

mauzi, ona už ako prútik je 🙂 kočka jak keby ani nerodila 😵
cherry, pesnička je super, už som ju počula a na takúto nôtu to dokonca aj mňa núti tancovať, som si to pustila a urobila pár tanečných kreácií s Laurikou, no čumela na mňa jak puk ... tak som pochopila že toto fakt nie je moja doména 😒 😀
cherry, koľko ti vypijú ml malí. Ja som im ešte z fľašky nedávala tak neviem koľko si potiahnu. Len som si teraz farbila vlasy, tak som im pre isotu dala odstriekané mlieko z mrazničky, aj keď všade som sa dočítala že nič z farby do mlieka neprechádza, ale istota je istota, a Laurika ma teda prekvapila - myslela som že tak 120-150 ml vypije a ona rovné dve deci 😵 , sa nahltala a už drichme

eviska83
3. mar 2009

dobre ranko,
Jarkine dievcence su v poriadku obe maju cez 2.20.Ma ich pri sebe a snazi sa kojit.Vraj sa podobaju ako vajce vajcu
🙂 🙂 🙂
Chery- dobra pesnicka,sme sa tu vykrucali s Andrejom (teda v ramci mojich moznosti) 😀 😀 😀
martiina- ved naco vacsiu? aj tak tam chodite len spat,alebo nie? 🙂 🙂 🙂

eviska83
3. mar 2009

tak viem presne vahy:Sophia 2250g - 46.5cm
Amelia 2045g- 46 cm

katka.ott
3. mar 2009

😕 😕 😕 jarka je uz rozmnozena? tak blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaam! 🙂

ja som dnes bola v poradni a vsetko je v poriadku. dr akosi zabudol, ze sa mi vyhrazal nemocnicou a vraj by som mala ostat co najdlhsie tehotna, aby ma ukazovali ako prikladne dvojtehotenstvo 😀

mirica
3. mar 2009

ahojte

už nestíham ani len čítať - ale ja to dobehnem............všetkým , ktoré majú mrňatká už na svete gratulujem , tie ktoré to ešte len čaká - tým držím palce ...ostatné zdravím

keďže nič neviem , lebo som nestihla prečítať, tak sa asi moc nezapojím......prihodila som nejaké foto
no a ja som v sobotu mala 40 - teploty - v lekárni tvrdili , že môžem len acylpyrit- takže v nedeľu som opäť silno krvácala.....v pondelok bola poradňa - bábo chválabohu je zatiaľ v poriadku a má 5,46cm ....hematóm sa odplavil ....no tento posledný mirico- vníček si teda užije riadne pri svojej mamče 😔

eviska83
3. mar 2009

volala som mojej midwife(por.assistentke) ohladom mojej opuchnutej nohy.V noci som spala s matracom hore a trosku odpuchla ,ale rano zacala zasa opuchat.Tak ma ukludnila ze pokial ma to neboli ,nieje cervena alebo horuca tak to len pravdepodobne babo lezi na cieve na pravej strane ,mam vylozit nohy a oddychovat tak sa idem zvalit na gauc. 😒

sue250
3. mar 2009

caute baby predcasom som sem pravidelne chodila ale bohuzial som v 24tt potratila horor klasicky porod deti zili hodinu a po pol roku som opat tehu a dnses som sa dozvedela ze hcg mam 36tisic v 6tt a ze asi su dva, mam strach ja nesmiem mat dva, ake ste mali vy hodnoty, lebo pozeram na hcg 6tt je tam 54tis, ta neviem ci lekarka stresuje alebo fakt moj muz ma take spermie ze su tam dva

shidielko
3. mar 2009

ahojky mirica 😵 som rada,že si si našla chvíľočku a napísala na MK,ako sa máte.Tak že si choručká,alebo už je to preč?aspoň,že ten hnusný hematom odišiel 🙂 Držkáme vám palce,aby ste vydržali do šťastného konca. 😵

Chrípka v tehotenstve? Čo radšej nerobiť?

Aj keď si iste hovoríte, že chrípkové obdobie už máme za sebou, ste na poriadnom omyle. Chrípka si na vás môže počíhať v ktorúkoľvek dobu. Ak ste však práve tehotná, môže aj táto na prvý pohľad nevinná choroba skončiť veľmi vážne. Čo teda robiť s chrípkou v tehotenstve? Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré zasahuje hlavne dýchacie cesty a sprevádza ju zvyčajne únava, horúčka, bolesti svalov, hlavy či kĺbov. Aj keď táto choroba nepoteší nikoho, v tehotenstve môže byť skutočnou hrozbou, preto nesmiete príznaky, medzi ktoré patrí hlavne horúčka, podceňovať. V počiatkoch tehotnosti môže chrípkové ochorenie viesť k potratu.

Čo nerobiť?
Ochorenie je veľmi namáhavé pre organizmus a žiadna tehotná žena by ho nemala brať na ľahkú váhu. V žiadnom prípade ho nesmiete prechodiť. Je vhodné navštíviť lekára, hlavne ak je horúčka nad 38 stupňov Celzia, alebo je niektorý príznak choroby mimoriadne silný.

Ako na vitamíny?
Inak prebieha liečba chrípky aj v tehotenstve podobne ako zvyčajne. Musíte prijímať dostatok tekutín, odpočívať a prijímať mnoho vitamínov, najlepšie z ovocia a zeleniny. Opatrne pri užívaní vitamínových preparátov, sledovať treba aj dávky vitamínu C, ktorý síce pri uzdravovaní pomáha, avšak jeho dávky by sa mali udržať pod 1000 mg denne.

Pri liekoch opatrne, hlavne ak trpíte zároveň aj nevoľnosťami. Vyhýbajte sa vo vode rozpustným tabletám, pretože tie dráždia žalúdok najviac. Pri každom lieku či prostriedku konzultujte s lekárnikom a nezabudnite zdôrazniť, že ste tehotná. A to aj v prípade, že sa chystáte užívať bylinkový čaj, alebo homeopatikum.

Zázračná echinacea
Práve bylinné prostriedky môžu byť tou správnou cestou za zdravím, nie všetky sú však vhodné. Pri prechladnutí i chrípke sa často používa echinacea, ktorú môžu užívať aj tehotné ženy, pozor však na echinaceové prípravky s obsahom alkoholu. O vhodnosti homeopatík a ich správnom používaní vás tiež informujú v lekárni. Ak ste chorá, pobolieva vás hrdlo, alebo máte nádchu, buďte opatrná aj pri užívaní rôznych cukríkov a pastiliek. Najlepšie je sa im vyhnúť, dráždia žalúdok a v prípade, že obsahujú aj mentol, môžu byť škodlivé aj pre vašu pečeň.

pipka
3. mar 2009

ajojte 😉
tak jarke gratulujeme a uz sa tesime na fotecky dvoch vajok podobnych malych 😀 😵 😵

mirica, tak super, to babo bude odolne a zdrave cely zivot, uvidis 😉 urcite to bude dievcatko 😵

cherry, naa super ste si trsli, viem si ta predstavit 😀

mati, no sikovneho manzela mas, ked vie taku komodu vyrobit 😎 ta spalnicka je dobra, ma sice rozmer manzelskej postele 😀 ale sak staci nie? 😉

pipka
3. mar 2009

my sme boli s hanulkou dnes u dokiny, lebo vcera som vecer mala pocit, ze ju boli usko, stale si ho chytala a taaaak zalostne plakala ☹ ☹ ☹ ale noc bola v pohode, dokonca spinkala po dvoch dnoch uplne ukazkovo, skoro do deviatej do rana 😉 no dokina ma ukludnila, ze uska su v poriadku, ze to je vsetko od tych zubkov nestastnych, tak uz to len musime vydrzat 😅
ale uz je aj druha jednorka prerezana, taka spicka trci, tak snad uz bude lepsie 😉

by ma porazilo, keby mi teraz mala chytila nejaky zapal uska, ked uz buduci tyzden ideme plavat konecne 😅 😵

cicuska
3. mar 2009

caute pipka mi napisala ze vraj sa po mne zhanate kde som. No nestiham moc tak som sa neozvala skor.Moje babizne sa narodili 15.decembra jedna mala 2,58 a druha 2,3 kg narodili sa cisarskym lebo EMka bola krizom v brusku tak ju chudatko tahali von nohami.Inak vsetko prebiehalo v pohode az na zltacku co dostala nastastie len jedna tak chuda este aj pochudlo a musela byt dlhse v nemocnici ale inak pohodickaTak si teraz zvykame na seba a bojujeme , papame atd. Uz sme celkom velky baby maju 4,5kg takze paradicka.DUfam ze som aspon trocha uspokojila vasu zvedavost budem sa snazit prist castejsie.

nana77
3. mar 2009

JARKA!!!! blahozelam k babatkam 😵 😵 , prajem im aj maminke vela zdravia!!!! super vahy, a blahozelam k dievcatkam, tak uz budes mat doma z kazdeho rozka troska 😉 😉 😉

baby, neviete nic o fedruske??? dnes je aj u nich den D, ak sa nemylim 😅

mauzos
3. mar 2009

nani ja som tych tvojich urehotanych chalosov poslala vsetkym kamosom, dufam ze nevadi 😲 .... to video proste nema chybu 😀

janula13
3. mar 2009

aj ja chcem vidiet naninich chalosov, ake video?

martiina
3. mar 2009

janula pozri 87 stranu, nana tam má odkaz na youtube 😉

pipka
3. mar 2009

cicus no konecne 😉 este tie fotecky keby si nam ukazala ☹ aby sme sa pokochali na tvojich princeznickach 😉
a preco ti svieti v pase len jedno dietatko, ked mas dve? 😕 to sa tam da zmenit, zadaj kazdu babulku zvlast a daj rovnaky datum narodenia 😉

mauzos
3. mar 2009

katka blahozelam, ja som Ti hovorila, ze si s tebou s tou nemocnicou sranduju 😉
jani nasla si to video? no nie je svetove? ja som sa na tom tolko nasmiala ...

martiina
3. mar 2009

mirica, zlatúšikovia sú tí tvoji chaloši 🙂 riadneho krotiteľa šeliem si doma chováš 😀
cicus, no aj ja som rada že si sa ozvala, veď sme mali nejak podobne termín, tak som bola zvedavá kedy si porodila 🙂 som rada že ste v poriadku a dúfam že sa ozveš častejšie 😉

martiina
3. mar 2009

neviete žiadna čo je s fedrou, možno už aj ona má drobcov na svete 😵

eviska, ešte oddychuješ?

cherry01
3. mar 2009

martina, čoze????? 200ml ? uff..síce keby som dala Kristínke tolko, mozno by vypila aj ona - hltá jak divá..Tomi len tak kludne a pomaly. Vypijú 6x denne po 130 ml. Ale zajtra uz prechádzam na 150 ml.

janula13
3. mar 2009

Martinka dakujem, tak to idem mrknut, nech sa pobavim 😀

janula13
3. mar 2009

nana, tak o toto by som prisla???az teraz som videla to video, ,az mi je zle ako som sa nasmiala, slzy mi tecu, oni su uuuuzasniii, ako malo im staci, mas nadhernych fesakov doma, no o to viac sa teraz tesim na mojich, stereo je stero 😀

zofa
3. mar 2009

Ahojte kocky,
Jarka blahozelam k dievcatkam 😉
My sme si tie svoje babulky dnes poobede priniesli domov, tak si ich uzivame.
Mliecko mi neprislo, co ma mrzi ale dolezite je, ze su malinke doma s nami.
No idem Vas ja docitat, lebo 2 dni som bola v nem. s babulami a tolko ste toho popisali 🙂

janula13
3. mar 2009

Zofi, tak super ze uz ich mas domka, tak konecne klud a domaca pohoda..inak co sa mliecka tyka, nevzdavaj to, mne kamoska vravela, ze ona tiez nic, ale bojovala dva mesiace a potom jej doslova striekalo 😉