Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dibik
13. júl 2011

@bbtina nezabudli 🙂). mne tu psik vyvaleny chrape na gauci. no mne sa uz rano neda spat, lebo ma bolia bedra, na zachod treba a potom sa mi uz neda spat, tak vstavam skoro ako taka pipina... no a potom neviem, co so sebou.
ale to je super, ze v BB bude tolko dvojiciek 🙂.

noe
13. júl 2011

@lucia.kl
@wera je kocky prijemnu prechadzku. Uf, dnes mam byt zas riadna horucava, tak drobcekov prilis nepoopalujte 😉

@lucia.kl fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiha 😕 to maju princezne riadny satnik. No musim to premysliet. Manzelik pojde o tyzden cez BA, tak by sa mi zastavil v Ikei.. Tak dnes meriam co sa nam do izbycky zmesti 😉

@dibik ahoj 😵 to je prekvapko 😉 a v ktorom si tyzdni?
@bbtina jej dalsia dvojtehulka z BB 😵 a vy to uz mate za par. Ani sa nenazdate a mas chlapcekov pri sebe 🙂

@dibik
@bbtina
@usjak babulky, co tak spravit niekedy mini stretnutie, mozme aj u nas na dome, mame prijemny chladok, alebo podvecer na zahrade. Alebo niekde v meste, len tam je teraz dost horuco cez den 😉 Bola bu som velmi rada 🙂 🙂 🙂

usjak
13. júl 2011

@noe @dibik @bbtina ja som za, rada sa s vami stretnem a kde, mne je jedno ja sa prisposobim.. tesim sa 🙂

noe
13. júl 2011

@usjak @dibik @bbtina
davam navrh 😀
1. v Europe
2. v meste (navrhnite nejaku kaviarnicku??? )
3. u nas, sme 5 minut peso od Europy 😉

Ja sa prisposobim, takze si povedzte vy 😉

linduska2
13. júl 2011

ahojte viete mi niekto poradit kolko mliecka by malo vypit dvojmesacne babo s vahou 3500g?mam dvojicky a jedna je po najedeni stale placliva dnes som volala pediatricke a povedala mi ze je hladna a asi jej davam malo tak ju mam prikrmit.

dakujem 🙂

dibik
13. júl 2011

@noe
@usjak
@bbtina
no baby ja som tiez za stretnutie... len som trosku obmedzene vychadzkami na PN 🙂. Dohodneme sa asi cez spravy.... Ja som 25 + 6 tt., termin je 20. oktober.

zuzuliatko12
13. júl 2011

ahojte baby, tak som si teraz našla trošku času lebo baby mi spia, tak som Vás prišla pozdraviť 🙂 Idem sa Vás spýtať, že ako papali vaše deťúrence? Moje baby jedia už teraz okolo 120 ml mlieka a minule keď sme boli v poradni tak mi doktor nechcel veriť že koľko sme pribrali a išiel si ich odvážiť sám a potom sa ma pýtal, že koľko spapajú mlieka a keď som mu povedala, tak len skonštatoval, že sú riadne hladošky 😀. A neviete mi poradiť od kedy môžem cvičiť po cisárskom, lebo ja nejak veľmi chudnem a brucho mi čoraz viac ovísa, nieže by som nebola rada, že kilá idú dole ale toľko som mala na strednej čo mám teraz 😀

linduska2
13. júl 2011

@zuzuliatko12 ti ich kojis?ako casto papaju.ja mam ten problem ci maju dost mliecka ja si odsavam a davam im kazde 3hod.70mlmliecka co je asi malo babetka su uplakane.dakujem za radu.

zuzuliatko12
13. júl 2011

@linduska2 kojila som 3 týždne ale aj to som ich dokrmovala a dokopy spapali vždy tak okolo 90 ml už keď mali 2 týždne a teraz papajú od tých 110 - 130 ml a tiež každé 3 hodiny a v noci sme 2 krát hore... Asi by si ich mala skúsiť dochovať umelým mliečkom lebo oni už budú mať 2 mesiace a to sa mi zdá málo...

mamoka4
13. júl 2011

Ahojte, baby.....vítam nové čakatelky dvojičiek 🙂 .
My sme sa včera vrátili z prvej dovolenky so všetkými 4 deťmi a bolo úúúúúžasne a naše dvojky budú hotové cestovateľky. Stále sa nám darí iba kojiť.....inak na dovolenke som postretavala neskutovačne veľa dvojičiek.
Zajtra nás čaká očkovanie, tak som zvedavá ako to prebehne.....Inak Stellinka ma už 6110 g a Laura 6000 g.

LETO JE SUPER!!! 🙂 🙂

zuzuliatko12
13. júl 2011

@mamoka4 a kde ste boli na dovolenke? To je super, že si to tak užívate 🙂 Aj ja by som chcela ísť niekedy v septembri niekde si oddýchnuť ale neviem či to nie je ešte skoro...

wera
13. júl 2011

@linduska2 ahojky, my dávame drobčekom už mesiac 125ťku mliečka, niekedy ju vypijú celú a niekedy mi z nej nechajú... a koľko mliečka dávaš Ty?

wera
13. júl 2011

@noe neboli sme dlho, o dvanástej som už bola domka, drobci už papkajú a asi si pôjdeme všetci štyria (aj s havkáčom) pospinkať 😀

linduska2
13. júl 2011

@zuzuliatko12 pises ze si kojila 3tyzdne a teraz im co davas UM a ked ake?

wera
13. júl 2011

@mamoka4 jej super to sa teším že ste sa mali na dovolenke tak dobre 🙂 🙂 🙂 aj ja sa už teším na dovču z našimi drobcami 🙂
a kde ste boli?

linduska2
13. júl 2011

@wera ti kojis alebo si na UM?ja im davam 70mlkazde 3hodky ale ze vraj to je malo.

zuzuliatko12
13. júl 2011

@wera ahoj, a nikdy Ti nechcú viac? Mne sa už stalo možno už so 4 krát že moje baby už vypili aj 150 🙂 to mám doma asi riadne žrútiky 😀 A v noci ako spávate?

wera
13. júl 2011

@linduska2 moja to je strašne málo mliečka... Tvoje dievčence sú o dva dni mladšie ako naši drobci...
ja dávam Nestlé Bebu a už asi od jedného mesiaca papajú 125ťku a ešte sa mi ani raz nestalo že by mi po papaní plačkali... skús im dávať viac a uvidíš že bude lepšie 😉

zuzuliatko12
13. júl 2011

@linduska2 od začiatku som ich dokrmovala UM France lait. v nemocnici ich dokrmovali nutrilonom ale nevedeli sa z toho vykakať, tak sme prešli na toto a zatiaľ je všetko ok...

lucia.kl
13. júl 2011

@noe to ani nemajú taký šatník, ale ja mám v skrini všetko čo je ich, v poličkách mám mlieko, kaše a keksíky a tiež deky, postelné prádlo, plachty - lekárničku s detskými vecami...
na tyči visia šaty, svetre, mikiny, vesty a vetrovky - všetko väčšie velkosti - na jeseň
no a v prvom šuplíku sú veci čo mi nosia - body, pyžamká, tepláky, nohavice a sukňe... mám zvlášť veci na doma a na von...
v druhom šuplíku sú ponožky, pančušky, čiapky, topánky
v treťom šuplíku sú veci, ktoré sú do budúcna - čiže väčšie veľkosti čo boli v akciách...

wera
13. júl 2011

@zuzuliatko12 viac mliečka mi nespapkajú, ale niekedy sa ohlásia o dve hodinky že sú hladoškovia 😉
noci máme super, väčšinou zaspia okolo tej desiatej (niekedy aj o hodinku skôr a niekedy o hodinku neskôr) a potom spinkajú do tej tretej-štvrtej, dostanú mliečko a znovu zaspinkajú a potom sa zobudia také tri hodinky po papaní... a cez deň niekedy prespia aj 5 hodín a nechcú papať... ale každý deň je iný 🙂

mamoka4
13. júl 2011

@wera
@zuzuliatko12 Ahojte, boli sme nedaleko Balatonu v rodinnom hoteli všetko je absoluuutne prisposobene potrebam deti....su tam bazeniky pre deticky od 4 mes., baby sauna ved mrknite na www.kolpinng.hotel.hu. Fakt bomba pre deti! 🙂

lucia.kl
13. júl 2011

@linduska2 70ml je naozaj málo, moje už ako mesačné jedli 100ml, to znamená že ako skoro dvojmesačné pili už okolo 120-150ml...

zuzuliatko12
13. júl 2011

@wera No tak to u nás nehrozí 🙂 Cez deň sú ako hodinky, každe 3 hodiny a musia papať a večer sa ich snažím nachovať okolo 20.00 a to mi vydržia niekedy do tej 24.00 alebo 01.00 a potom zase nabehneme na 3 hodinový režím 🙂 A kúpeš ich každý deň, lebo ja ich zatiaľ kúpem každý druhý ale už začali horúčavy aj u nás tak asi budem každý deň...

linduska2
13. júl 2011

@wera
@zuzuliatko12 aj ste kojili aj dokrmovali?ja mam mliecka po odsati dost ale ked ich dam na prsnik malo si vytiahnut pediatricka mi vravela ze im mam dat odsate a este potom nutrilon ale to by som sa asi zblaznila.

linduska2
13. júl 2011

@lucia.kl ti si kojila ale si davala um?

wera
13. júl 2011

@linduska2 moja tak to rob tak, že im jedno kŕmenie dáš Tvoje mliečko a ďalšie kŕmenie im daj iba nutrilon, je lepšie to nemiešať... ani mojim to tak nevyhovovalo, tak som im dávala cez deň UM a keď som odsala dosť na dávku pre obidvoch tak večer dostali moje 😉

linduska2
13. júl 2011

@zuzuliatko12 ja kupem kazdy druhy den okolo tej 19,30 potom sa napapaju a idu spinkat.ti zvyknes o kolkej kupat?

wera
13. júl 2011

@zuzuliatko12 aj my sme to tak zo začiatku mali, ale teraz už vydržia drobci v noci dlho presinkať a aj cez deň niekedy potiahnu 😉

wera
13. júl 2011

@mamoka4 ten link mi nejde otvoriť... ☹