• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dvojičky, druhá časť

20. januára 2017 
Tak baby aj ja uz mam naplanovany porod = bude to v pondelok 15.8. cisarskym- drzte palce aby vstko bolo ok :slight_smile:
a ako tak citam o tom plavani - hm ja som nad tym uvazovala ale ako vas citam tak to asi necham tak.
A ozaj bola som na predoperacnom pohovore a tam som povedal ze by som chcela kojit a doktorka sa na mna tak divno pozrela a povedal ze si mam radsej do porodnice priniest aj UM :unamused:
No a vitam nove tehulky - a na tie celodenne nevolnosti si pamatam - ale nebojte ono to prejde- mne zacalo byt lepsie asi v 4 mesiaci :wink:
3. aug 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamoka4
@ika00
@lucia.kl no, nieco na tom bude, tiez mi to hovorila segra, ona zacala neskor chodit s malou asi az od pol roka, ak nie od 9-tich mesiacov, a mali nahradnu hodinu s mini miminkami, a hovorila mi, ze to bolo len cele o plakani, ze tie deticky z toho nic nemali, az take vacsie si to uzivaju a cosi sa uz aj naucia... tak asi fakt pockame, a uvidime aj, co ta cena, je to fakt dooost vela penazi...ale dakujem holky, som si aspon overila, ze segra to dobre postrehla...:slight_smile: Ale tie deticky v tej vode, ked uz si to vedia uzivat, tak su na zozranie!:slight_smile:

@wera
@smejko
@ika00 pocula som, ze v Bipe v Hainburgu je nejaka predavacka slovenka, a ze niekedy aj číha na slovenskych zakaznikov, hovorila mi to kamoska, co tam chodi, a tiez po nemecky ani necekne:slight_smile:
3. aug 2011 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja super že už máš termín :slight_smile: hlavne sa toho neboj, dá sa to zvládnuť :wink:
teda a to je sila že Ti doki hneď hovorila o tom UM... nechápem to... ale treba sa snažiť čo najčastejšie prikladať aby sa Ti mliečko rozbehlo a ukázala si im že to ide :wink: a to tam u Vás nemajú v nemocke UM?
3. aug 2011 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nattalia Ahoj, my zaciname s plavanim buduci tyzden, je to taky letny skrateny kurz, len 4 lekcie. Ak sa mi to neosvedci, nebudeme v septembri pokracovat. Ale nam to odporucila pediatricka a aj lekarka z novorodeneckeho na Kramaroch, kam sme museli chodit na kontroly. Tak dam vediet :slight_smile:
3. aug 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja tak to si ma teda potešila to ešte necele 2mesiace vydržať :frowning2: :grinning: dnes mi bolo ozaj brutal zle ešte že som sa dala vypisať lebo v tej mojej otrasnej robote by ma asi z každej divnej vône napinalo :slight_smile: A držím palce kedže už máš termín :slight_smile: A prečo nemôžeš kojiť?? :confused:
3. aug 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera neviem aj mna to zarazilo ze si musim priniest svoje UM :unamused: ale ja dufam ze zvladnem babenky kojit a Um budem pouzivat maxi ako doplnok
3. aug 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tterkat no ja by som chcela kojit, len tu mi moc velku sancu nedavaju - ale ja im dokazem ze to ide - teda aspon sa pokusim :slight_smile:
3. aug 2011 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamoka4 tak zrejme áno.. Segruša ma sice jednovaječne ale sú tam :grinning: No tak je to ešte taka zlatá stredna cesta kedže pri prvej som nabrala 30kil pri druhej cca 15kil tak dufam že aj teraz si dam trošku bacha a zbytočne sa nebudem prejedať.. občas ma to tak chytí že zjem tresku po nej si dam šišky a ukončím to s chlebom vo vajicku a na nom nejaku tu oblohu a potom odfukujem že som to akosi prehnala :sweat_smile: ale chvala bohu take dni mam strasne malo ešte že mi je skoro každy den zle že nemozem to prehanať :grinning: aj sa na ten vysledok strašne teším neviem sa dočkat 3d ultrazvuku či 4D lebo doktorko ma aj aj a nie to este na samotny božsky zazrak po porode :slight_smile: :slight_smile:
3. aug 2011 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja tak to ti silno drzím palce nedaj sa mamuša :wink: :wink: :wink: Ved nieje nic lepsie ako tvoje mliečko pre tvoje babatka ...
3. aug 2011 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja to umelé mlieko si naozaj zober pre istotu, moje baby by asi hladné boli, keby v porodnici nebolo UM, a kamoška čo rodila v nitre, tak tam nedávali deťom UM a oni tam revali od hladu....keby tam pred pôrodom mesiac neležala, tak si nevezme, takto mala a mohla deti nakrmiť... ja som tieý chcela kojiť, ale bohužial nezadarilo sa...
tak ti budem držať palce aj na pôrod aj na to aby sa ti pekne mleičko rozbehne... :slight_smile:
3. aug 2011 o 22:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@schaja vobec nestresuj, prikladaj deti, ked si vypýtaju a hlavne pozitívne myslenie :wink:
3. aug 2011 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja budeme bojovat spolu o materske mliecko :wink:
4. aug 2011 o 04:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
termin este nemam. ale viem najnovsie vahy - 1660g a 1730g. dalsie sono o 3 tyzdne. doktor o dva.
4. aug 2011 o 04:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nattalia ja si uz cenu za plavanie presne nepamtam, myslim, ze to bolo okolo 80 Eur, ale kurz 2x do tyzdna. Tak som myslela, ze pojdem raz z jednym a potom z druhym.
Ale pozor, velmi dlho to neodkladajte, lebo ked uz budu mat svoj rozum, tak nebudu spolupracovat.
Nasa Radka sa aj tak najviac naucila s mm. Chlapi nemaju ziadne zabrany. Ale to som tam nemohla byt ja, lebo som bola uzkostlivo-histericka :grinning:
4. aug 2011 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dana_l blahozelam, Obdivuje Vas vsetky, co mate doma este dalsie dve deticky. Ja som tehotenstvo ledva dvladle pri mojej jednej.
4. aug 2011 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia.kl
@schaja mne sa mliecko do prs nalialo, ale nechcelo ist von - spustaci rexlex som mala zastaveny. Ukrutne to bolelo. Dva dni mi davali oxitocin. Potom sa pustilo. To bola ulava....
4. aug 2011 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja A v ktorom týždni budeš keď budeš rodiť? mňa to už tiež čoskoro čaká - za 4 týždne ak sa drpobci neprihlásia na svet skôr, doktorka mi vravela že tiež to bude pravdepodobne cisárskym
4. aug 2011 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schaja drzim palce na porod a od kojenia sa nenechaj odhovorit. ked som lezala na sestonedeli a chcela som ukazat techniku kojenia, tak mi povedala detska sestra, ze to nema vyznam, ze dvojicky aj tak kojit nebudem, ze to nezvladnem.... takze takato podpora :angry:
4. aug 2011 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera @smejko @ika00 @nattalia o tej Bipe som pocula aj ja, ale neviem po nemecky nic, tak max pozdravit a podakovat :frowning2: ale asi to vyskusame a dam potom vediet.
4. aug 2011 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia.kl

ahoj Lucka, potvrdzujem ucast na stretnuti a velmi sa tesim, ze spoznam dalsie dvojickovske maminy... dufajme,ze pocko nam bude naklonene
4. aug 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule, mne je luto, ze na BA stretko nemozem prist, ale uz teraz sa tesim na dalsie
4. aug 2011 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dana_l - kokso, v dobrom ti "zavidim" tie vahy, moje baby mali 15.7. odhadovanu vahu 2100 a 2455g (!!!)
a to mam termin o 9 dni skor ako ty :frowning2:
nechcem si predstavit, kolko vazia teraz, najblizsia poradna v pondelok...

baby, vseobecna otazka, aka je pravdepodobnost, ze sa mi deti narodia sekciou alebo prirodzene?
4. aug 2011 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chrobulka s tou pravdepodobnosťou ohladne pôrodu ti neviem povedať, u mňa to bolo 99% cisársky a to jedno precento sa stalo pravdou, u mňa sa čakalo, až sa pôrod rozbehne sám a dievčatá sa na poslednú chvílu otočili obe dole hlavou a tak sa narodili prirodzene...
4. aug 2011 o 18:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejko neboj, stretiek ešte bude :slight_smile:
4. aug 2011 o 18:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia.kl @linduska2 @vivian2 @ika00 @ivikli @medinila @tulina77
@nattalia @ andysok @wera @smejko @januskad78 @mamoka4 @modra

baby, my sme ten tyzden na dovolenke v chorvatsku s malymi, takze nemozem prist. pozdravujem a budem na vas mysliet. nabuduce pridem urcite
4. aug 2011 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia.kl tesim sa na dvojickovske stretnutie potvrdzujem ucast :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. aug 2011 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejko moja sestra chodí do bipy a tiež nevie ani ceknúť a vždy to krásne zvládnu :wink:
4. aug 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januskad78 jej moja teším že sa konečne uvidíme v plnej zostave :grinning:
4. aug 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ika00 budem 37 +1 ja som chcela o tyzden neskor ale doki nechcel riskovat a teraz som aj rada lebo babenky riadne vystrajaju - asi sa uz nevedia dockat :slight_smile:
4. aug 2011 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chrobulka ja som sa mohla rozhodnut ako chcem rodit, takze si myslim ze 50 na 50- zalezi od teba a od bab
A Tvoje babenky maju naozaj pekne vahy - waw. Nase mali pred tyzdnom 2170g a 2300g
4. aug 2011 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok