Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

modra
5. okt 2011

@lucia.kl a plati to ten stvrtok? Nechcete to prelozitttttttt 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
5. okt 2011

@modra platí štvrtok, potom už sa má zhoršiť počasie, ale len čo sa počasie zas umúdri, tak dáme dalšie stretko, lebo toto je tak narýchlo...

@tulina77 je to v ružovej doline hne´d oproti katastru - tam sa dá super parkovať tu na stránke je aj mapa.
je to presne na opačnej strane ako ukazuje tá šípka 🙂
http://www.supernavigator.sk/navigator/profile_...
.. čas je o 15 hodine +- ako sa komu podarí...

andysok
5. okt 2011

Dievcence menili ste niekto Nutrilon za bebu? Ak áno aky bol výsledok a ako sa postupuje predpokladám že sa proste len tak nemôže zmeniť strava . Či?

zuzuliatko12
5. okt 2011

@andysok ahoj ja som menila nutrilon za france lait, pretože nutrilon nám nevyhovoval ale urobila som to naraz a pozorovala som či im to vyhovuje 🙂 ale my sme mali mesiac keď sme prešli z mliečka na mliečko

zuzuliatko12
5. okt 2011

ahojte dievčatá, chcem vás poprosiť o radu. Naše baby budú mať za chvíľu 4 mesiace a ja začínam uvažovať ako a kedy začať s príkrmami, poradte mi ako ste to vyriešili vy a ako ste to praktizovali, pretože si to neviem dosť dobre predstaviť ako ich budem chovať, či obidve naraz alebo po jednom ☹

anela71
5. okt 2011

Baby, zacali ste uz s "nacvikom" na nocnicek? Od akeho veku? Ja si to zatial vobec neviem predstavit....

lucia.kl
5. okt 2011

@andysok každému dieťatu inak vyhovuje mlieko, takže ti je ťažko napísať, že aká bola reakcia dieťaťa... ja som skúšala aj iné značky ako Bebu a to tak, že som jednoducho dala rovno dávku nového mlieka... myslím, že by sa mlieka miešať nemali...

lucia.kl
5. okt 2011

@zuzuliatko12 ak mi pošleš e-mial, tak ti pošlem recepty od 4 mesiacov...
inak ja som to robila tak, že som varila polievky a dobre ich rozmixovala a dávala piť cez flašu s variabilným dudlom - od aventu - mala som ten via systém aj s nadstavcom na dudel, takže som používala to... a takto som mohla krmiť obe naraz, na lyžičku som prešla až keď vedeli sedieť a bolo to úplne v pohode a hlavne bez stresov...

a varila som tak, že najprv mrkvu, potom som k tomu pridala po 4dňoch zemiak, potom brokolicu, tekvicu - stále o jeden druh zeleniny viac, a potom som to začala obmieňať a pridala som mäsko kuracie..

lucia.kl
5. okt 2011

@anela71 my sme na nočníku cca od 8meisaca - ale zatial je to len o tom, aby si uvedomili, že na čo to je, vždy keď ráno vstaneme, tak tam posadím, potom po raňajkách, keď prídeme z vonku - a tak podobne... bolo obdobie, že baby mi z nočníka zdrhali, no teraz už zas pekne sedia a aj sa docela darí...

anusik2
5. okt 2011

ahojte, rada by som sa k Vam pripojila, čakam tiež dvojičky, jednovaječne... som v 4.mesiaci. Musim si precitat vase prispevky , nech sa na mna nejaka info nalepi.. 😅

zuzuliatko12
5. okt 2011

@lucia.kl ahoj ďakujem pekne moja adresa je bartosikova.zuzana@gmail.com

wera
5. okt 2011

@lucia.kl ahoj Luci 🙂 koľko nás zajtra asi príde? už sa teším 🙂 🙂 🙂 len pevne verím že nás nechytí teplotka po očkovaní...

wera
5. okt 2011

@anusik2 gratulujem k dvojkám 🙂 a ešte aj jednovaječné, to je krása 😀

lucia.kl
5. okt 2011

@zuzuliatko12 poslané...

lucia.kl
5. okt 2011

@wera si predstav, že ja nemám ani tušenie .. 🙂 uvidíme koľko báb príde, necháme sa prekvapiť...

lucia.kl
5. okt 2011

@anusik2 vitaj 🙂

wera
5. okt 2011

@lucia.kl no som zvedavá 🙂 🙂 🙂

andysok
5. okt 2011

@lucia.kl inak ja prídem tak ako minule nie presne na tretiu ale malo by to byt skôr bo prídem aftom

parvitas
5. okt 2011

kočky, odkedy ste ako tehuľky častejšie "lapali" po dychu? ja mám pocit, že som nejaká moc zadýchaná, akoby sa mi zmenšovala kapacita pľúc či čo.... poznáte ten pocit z tehotenstva?

parvitas
5. okt 2011

a ešte mám jednu otázku... aké ste mali hodnoty AFP testov?
prave mi volala sestricka od mojho gynekologa, vraj sa nemam plasit... ale mam zajtra prist na premeranie babatiek...
vysledky afp odberov mi nepovedala do telefonu, vraj mi to povedia zajtra...
jasne ze som naplasena....
posledne sono mala v auguste... zeby si doktor len teraz spomenul, ze ja vlastne cakam dvojicky a ze by ma mal castejsie sledovat? ci?

lauricka
5. okt 2011

@parvitas sono vysetrenia sa robia standardne 3x, ked si pozries tehu preukaz, su tam presne na to kolonky, aj v ktorych tyzdnoch to ma byt. Lekar, ak chce, sa moze rozhodnut urobit aj sono pomimo pri dvojickach, lebo ich treba sledovat castejsie. Mne robil navyse v odobi okolo 25-26tt. Odvtedy tiez nic, na poradnu idem v 30 tt, o 10 dni a som zvedava, kedy mi da termin na ten treti sono screening, ten sa podla tehu preukazu robi v 29-32 tt. Tiez by som prijala castejsie, hlavne kvoli tomu, ze su dvojky a jedno moze zacat zaostavat a cokolvek sa tam moze diat... 😖

parvitas
5. okt 2011

@lauricka dakujem. viem, ako byvaju poradne, ale toto ma prekvapilo teda... lebo riadny termin na poradnu mam o tyzden a par dni...

lauricka
5. okt 2011

@parvitas ja mam poradne a sono vysetrenia zvlast, aj je na to zvlast dvojstrana v preukaze,nerobi to u mna naraz, aj ked mohol by, bolo by to praktickejsie pre mna, ale podla toho sa zorientujes, ci to urobil spravne alebo nie. Oni tie sona zas moc casto nerobia. Ja mam sona zapisane v 13tt, 20tt, 25+5tt a dalsi bude neviem kedy...

anusik2
5. okt 2011

@lucia.kl
dakujem, verim ze v tomto fotoblogu si najdem zopar rad ..

anusik2
5. okt 2011

@wera jaaaaaj, dakujem, pozeram ze ty to uz mas stastne za sebou!!!! ach, tiško zavidim.. / v dobrom ../ mozem vediet ake si mala tehotenstvo? kedy sa narodili babatka? vydrzala si to do konca?

ika00
5. okt 2011

@zuzuliatko12 ,@lucia.kl dnes sme boli na poradni. Dostali sme ockovanie .... dufam, ze nebudu teploty.

Pytala som sa dr. na prikrm ... vraj uz mozem zacat a tiez mi poradila, aby som davala z flase. Bola som prekvapena, ale vidim, ze sa to takto praktizuje. Este pockam, zacnem tak o 3-4 tyzdne.

wera
5. okt 2011

@anusik2 ďakujem, no máme to už za sebou čo som rada lebo tehu bolo síce najkrajšie obdobie ale mala som ho dosť rizikové tak som sa o drobcov bála, som rada že ich už mám tu pekne v postieľkach a zdravučkých 🙂
ja som v tehu veľa krát krvácala, mala som hematóm, neustále tvrdnutie takže som v podstate skoro celé tehu preležala doma a v nemocke, ale úspešne sme to dotiahli až do konca a rodila som v 38tt cisarákom po spontánnom odtoku plodovej vody 🙂
kľudne sa pýtaj ak Ťa niečo bude zaujímať 🙂

dusika11
5. okt 2011

@wera cavelo ani si sa neozvala ci dosla zasielka...

wera
5. okt 2011

@dusika11 ahojky, inzerátik si zmazala tak sa mi do neho už nedalo napísať... jasné všetko prišlo v poriadku, ďakujeme veľmi pekne 🙂

dusika11
5. okt 2011

@zuzuliatko12 ja som rovno s lyzickou ale v tych vibracnych kresielkach ich krmim rna striedacku jednemu a druhemu amedzitym ten prvy pozuje..a atd.....nemala som flase na to....moji pekne vedeli otvarat usta na lyzicku...ale osvedcila sa mi plastova lyzicka co je v salatoch..tych kupovanych...no ta je super...ostatne specialne detske boli hrube a plechove nase im nedavam....takze kazda navsteva mi musi dosnist lyzicku zo salatu 😀