Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
11. feb 2010

risus uz ma adaptery v sebe....

matelko1
11. feb 2010

ahojte.
tak u dr vsetko ok.malí priberaju uz maju alex-3040g,Maxim 2550g.
baby da to zabrat kym clovek obriadi deti a vychysta sa.ked som doma,tak je ok,ale akonahle som sa aj ja mala obliect,potom deti,tak som bola spotena a cas ma chvatal.lebo sme boli na 12:15 obj a ja som este 12:10 prezliekala maxima ,lebo sa cely ocikal.samozrejme,ze sme meskali trosku.

matelko1
11. feb 2010

katrin inac sa pekne drzis.este chvilku vydrz.ja som bola v 37+6 dni.jeden den mi chybal do 38 tt.
k dr teraz kedy ides.

matelko1
11. feb 2010

hodila som dalsie fotky,tak mrknite...takyto kociarik my mame 😵

katrinb
11. feb 2010

matelko - no ste super, krasne vahy mate....To je uzasne, ako rastiete. A v pondelok idem k doktorovi... No ja chcem vydrzat a verim, ze aj baby....snazime sa zo vsetkych sil 😉 A krasny je ten kociarik....tak si ho uzijte co najviac. A ty si rodila 37+6 - treda 38 tt alebo 36+6 - teda 37 tt?

juliagregor
11. feb 2010

ahojte,
matelko krásne váhy super a kočárik je veľmi pekný...
kúpila som si thermo prádlo, aby mi vonku nezostalo zima, dám si gate, podprda, tilko, a k dr. vždy tričko s krátkym rukávom...lebo som mokrá ako myš, ked sú deti oblečené rýchlo oblečiem zbytok a bežím...

loginka
11. feb 2010

caves!
matelko pekne priberate, ja budem oslavovat ked budu mat 3 apol, to prestanu uzivat ten prikrmovaci pripravok, ktory mi horko tazko vypiju /davam lyzickou/ a stale su z toho mokri

julia, no veru chudatko maly s tym ockom, co si tie deti musia vytrpiet, ale potom uz bude dobre
tieLidl plienky su dobre? ja som zatial vyskusala Pampers, Tesco take speci newborn a z DM
dobry navod na prezliekanie 🙂
ja som mokra stale , aj spotena, aj od mlieka, pouzivam sice tie zachytavace mlieka, co je super vec - odporucam, ale niekedy to aj tak vselijako vytecie

juli porad, ty si ako kojila?, striedala si malych prsnikoch?, ja zatial striedam cca tak po 4 papaniach, ale Laurinka sa niekedy na jednom tak moce, tak rozmyslam, ze im vydelim kazdemu ich prsnik, nech sa im tvori ako potrebuju, (ale inak aj tak sa mi tvori v jednom viac mliecka, neviem preco)

katrin, a este vladzes "zit" s tym bruskom? drzim ti moc palce, neboj ja som ten proces stat sa mamou mala velmi postupny, kym mi to doslo a zacala som to citit, to dost trvalo

k tym velkostiam oblecka, ja mam par 50, 56 - tie nosia, 62 zatial nehrozi, ale nachystanu mam

juliagregor
11. feb 2010

loginka skús striekačkou, ja tak dávam všetky lieky, chytím nos a šup je to tam...
prsníky som neriešila, ja som si nepamätala, ktorého som mala kedy a kde 😒 ako so dala, tak bolo, ale pokiaľ ti papajú rôzne bude dobré, ked každému vyčleníš prsník...
ja mám v ľavom menej aj sa im z neho horšie ťahá a často mám v ňom zápaly, asi je užší mliekovod...
loginka, matelko držkajte sa...
došla mi sušička idem žehliť 😉

adko si na to zaliepanie rýchlo zvykol aj na tie okulky a som prekvapená, že po dvoch týždňoch používania očko začína byť znovu funkčné a aj najstarší má zalepené očko ...som rada, že im to pomáha a zavčasu sa nato prišlo a je veľká šanca, že možno budú úplne bez okuliek v škole...

katrinb
11. feb 2010

loginka - hej este dycham,.....najhorsie to je v noci...a uz ani velmi nechodim....tazkooooo mi je. Len na WC, urobit si caj, vodu a papanie. To je vsečtko, co pochodim po byte. Som uz taka nemotorna. Ale som zvedava, ci sa to bude zhorsovat, alebo ci uz to bude taketo do konca....no uvidime.

juli - no to je super, ze uz za taky kratky cas vidis rozdiel. No to je potom super, ze im na to prisli skor...a budu uz ako velki chlapi bez okuliarov.....

juliagregor
11. feb 2010

katka ...si zlatá, že nemotorná 🙂 a ako bude dalej 😉, ja neviem ja som tak daleko nebola 😎
loginka ja tie plienky používam dlho a som spokojná, vyskúšala som rôzne a vždy ked som natrafila na akcie, nakúpili sme aj na tri - štyri mesiace naraz (len tak sa dá ušetriť)
používaš ešte malinké plienky a tam nie je taký veľký cenový rozdiel medzi značkami, DM sú dobré aj Tesco, pampersky boli na nás drahé...ale kočky si chvália aj Huggies premium
ak môžem poradiť treba si vyplniť DM knižku, a vybrať všetko na čom sa dá ušetriť...a rozmýšľať aj dopredu, autosedačky, stoličky na papanie, odrážadlá, bicykle ... 😀

juliagregor
11. feb 2010

loginka ale opýtala by som sa aj annyg, predsa ona je odborníčka, ja som laik... 😉

matelko1
11. feb 2010

katrin jeden den mi chybal do 38tt.
drobci bubaju,okupkani,napapani,super.alex poobede spal 5 hod.tak dlho vydrzal bez papania.

loginka
11. feb 2010

matelko, nasi su tiez okupkani, trvalo to cele dost dlho, teraz chvilku pokoj
asi fakt staci to kupanie 2x za tyzden - castejsie by sme asi nevladali 😉

matelko1
11. feb 2010

loginka ako dlho ti drobci vyspia....mne sa budia kazde 3 hodinky na papanie.

katrinb
11. feb 2010

Juli - a ja som myslela, ze ty si rodila 35+5....nejako som si ta s niekym splietla

matelko - to je supis, ze uz bubaju....pekne to zvladas...fakt

dracik1
11. feb 2010

ahojte 🙂 ...JULIA:::ALE TO SU NASE NEVESTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY 😀 , 😀 😀 , ja som lezala s Adou vyse 3 tyzdnov na jednej izbe a v rovnaky den sa nam narodili aj dvojicky, nasi 18.15 a jej dievcatka nieco po 20h

juli, strasne vam prajem aby sa detom zlepsil zrak a aby nemali problemy 😵

matelko, aj nasi sa budili kazde 3 hodiny na jedenie - su to chlapci 😀 ...inak im to dost dlho vydrzalo, cca 4 mesiace

inak baby, tych veci fakt nekupujte vela, dnes sa da dokupit vsetko raz , dva...aby sa vam v skrini nevalalo more oblecenia, lebo ho nebudete mat kam davat 😀

katrin, pekne sa drzis a verim ti, ze sa trosku aj bojis....ja som sa vypytala tyzden pred porodom na reverz domom na par dni..ale som sa strasne bala a priala som si vratit sa na nemocnicne lozko 😀

a tie plienky z Lidla su OK....inak Juli, my kupujeme pampars v Chechach...ked je akcoska, tak kupime aj 10 balikov a paradoxne nas vyjdu kus na cca 5,5 skolvenskych korun , co je super cena

juliagregor
11. feb 2010

ahoj dráčik ale nedá sa nič robiť Saška a Sofinka sú zamilované do Martinka, sú bohové ...Maťo ich odprevádza domov z jednej strany Saška z druhej Sofi a vykračujú 🙂
dnes mm kúpil 12 balíkov a chcel aj viac ... 😎

dúfam, že sa im tie očká zlepšia ...
a inak ako sa máš? je ti lepšie ja idem ešte robiť masky na zajtrajší karneval a nechce sa mi...

juliagregor
11. feb 2010

malí od rána plakali a stále na ruky a ja sa z tých zubov asi raz zbláznim... ☹ ruky mám ako stallone...

dracik1
11. feb 2010

juli, od vcera som celkom OK...normalne mam zasa konecne radost, ze mam deti.......no , uprimne som na nervy, lebo som skoro 3 tyzdne nevyspata...kazdu noc sme hore min 4 x...ja tak lahko potom nezaspim...vcera a predvcerom tusim sme boli hore 6 x , neviem, ci im idu zadne stolicky alebo co...kupila som si normalne Persen forte na ukludnenie a spanie, lebo nevladzem ani zaspat, vcera som si lahla do postele o 22.30
a zaspala som okolo pol jednej nad ranom 😔

ale vies, zide z oci, zide z mysle...coskoro sa nase nevesty stahuju do Cifera 😀

my mame este nejakych 7 balikov pampersiek...teraz maju v Kauflande akciu na Hipp caje a Sunare...takze a si nabehneme 😀

juliagregor
11. feb 2010

no ved to Ada mi bude veľmi chýbať...potom sa v Cíferi stretneme 😉a Adu s toľkých detí picne 😀

ja som hore tak 2 - 5 krát ale ja hned zaspím, mm robí mlieko a ja ukľudňujem malých (mlieko ale maximálne 2 krát - inak cicík)
mm sa mi smeje, že ja len zavriem oči a už spím 😉

si unavená z choroby, ale už bude určite lepšie a oddýchneš si....
mne vôbec vodu a ani čaje nechcú, máme otrasný pitný režim 😠

alienka73
12. feb 2010

Fiha, tak ti vasi derobci su nejak casto hore, nas maly od roka sa skoro ani nebudil, maximalne 1v noci ked bolo nieco nedobre a ten rok to som mozno aj prehnala, mozno aj ovela skor. Ci je to tym, ze aj kojite? Vtedy su vraj deti castejsie hore.
Baby a kam davate tak vela plienok? Ved to zabera strasne vela miesta. 😲

Mauzos tusim ty si pisala, ze kupujes nutrilon v Madarsku, kde presne chodite nakupovat? A kolko tam stoji?

Loginka, Matelko krasne to zvladate 😉 .

alienka73
12. feb 2010

pardon malo byt drobci 🙂

janulqa07
12. feb 2010

julia a dracik spinkaju vase deticky este v postielkach?

mauzos
12. feb 2010

No to teda ziram aj ja. Nasi od 10 tyzdnov v noci nepapaju a aj mi pekne odvtedy prespali celu noc, maximalne ked sa zobudili som im strcila dudel a spinkali dalej. To sa vsak zmenilo zhruba pred dvoma mesiacmi, Tomi sa mi budi kazdu chvili, nic na neho nezabera, ani mliecko, dokaze byt aj hodinu hore ☹ Tato noc bola super, zobudil sa len raz, dala som mu cajik a spal do rana. Ale neviem ci to nebola len vynimka, ze ma chcel nechat aspon raz vyspat 😠

Alienka ja objednavam Nutrilon (Milumil) vacsinou cez jednu babu. Teraz mi bracho kupoval v Madarsku v Tescu uz ten od 12 mesiacov a vychadza cca 8,60€ za 600 gr. Tento uz nevychadza az o tolko lacnejsie, ale aj tak dost usteris ak kupis viac naraz. Do 9 mesiacov bol 900 gr a stal okolo 8€, takze tam bol teda riadny rozdiel.

My sme tiez vcera nakupili v Lidli plienky do zasoby, este som ich nemala, ale kazdy chvali a fakt vyzeraju byt dobre.

juliagregor
12. feb 2010

ahoj Janka
nie, zaspia na veľkej posteli, potom šimona dám do postieľky ale ado spí len so mnou, on len ked sa skloním nad postieľky tak húka (to nie je plač) že zobudí všetkých, tak som rezignovala. a nad ránom sa preberie aj šimon, tak sme všetci v našej.. 😒
spanie som pokašľala, mala som byť na nich asi tvrdšia, ale dvojky sú iné a ked som nechcela, aby ajo budil bratov, tak som povolila ☹

alienka tak ja takéto spanie nepoznám, starší papával do 6 mesiacov každé 2 hodky a dvojky aj častejšie...poznám aj kojené deti, čo prespia noc, ale je ich menej ako na UM...

juliagregor
12. feb 2010

ahoj mauzi ja nespím už 3 roky, teda okrem zastávky v nemocnici, plienky máme v spálni v kúte až po strop 😲

juliagregor
12. feb 2010

a dudle mi nechcú len niekedy a zrovna, ked ich potrebujem sú niekde na zemi, čo ich vyhodia a ja štvornožky po zemi, telefón v ruke a hľadám ...poráža ma.. 😠

janulqa07
12. feb 2010

ahoj kuli diky. ja prave riesim to nase byvanie a moj matus od roka spal so mnou v posteli tez sa ho nedalo preniest do postielky. preto rozmyslam ze nedam postielky len nieco podobne ale ine rozmery na zaciatok. myslela som ze ked budu tri deti tak ich nerozmaznam a vydrzia v postielkach, ale to je asi pripad jeden zo sto 🙂

juliagregor
12. feb 2010

janka sú deti čo pekne spia ale moje sú to neni 😠

mauzos
12. feb 2010

ja som to myslela tak, ze sa mam na co tesit, ked Tomi este vo veku vasich babatok nebude poriadne spat ☹
Julia to ti teda nezavidim.
Nasi od narodenia spinkaju bez problemov kazdy vo svojej postielke, vecer ich tam ulozime pustime uspavanky a uz o nich nevieme. Nastastie som nezazila uspavanie na rukach, alebo v posteli a potom prekladanie do postielok. Jasne, ze nadranom obcas niektory skonci pri nas v posteli, ale to presne z toho isteho dovodu, ako pisala Julia, aby nezobudil toho druheho. U Lukiho to mozem spocitat na jednej ruke, horsie je to s Tomim tie posledne dva mesiace 😒
My mame plienky pod postielkami. A to tam mam este zasobu Pampersiek, co bola naposledy akcia v Tescu, zmesti sa ich tam dost 😀