Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

luciaf13
30. dec 2009

dakujem vam krasne vsetkym za privitanie 🙂 no ako vidim uz mate vsetky pekne tt. zvladnute. SUper drzim palce, aj ja si hovorim ze musia drobci vydrzat co najdlhsie. Ozaj uzivate pocas tehu nejake vitaminove doplnky? Ja som si vcera telefonovala za vysledky krvneho obrazu a vraj mam vsetko trosku znizene ale v utorok idem na poradnui a ze doktor mi nieco odporuci 😒 . Inak s priberanim je to u mna hrozneeee najprv som zo zaciatku dost vracala a tak islo 1-2kg dole no a teraz sa to rozbehlo 😎 a dokopy som zatial aj s tymi schudnutymi kilami pribrala cca7kg a to meriam 162cm. Mam vsak pocit ze skoro vsetko je v brusku, je neuveruitelne velke a to som len 24tt. som zvedava aky budem mat obvod pasu nakoniec 😎

juliagregor
30. dec 2009

ahojte,
matelko snád ti ten utz podarí

matelko1
30. dec 2009

julia uz by sa mal.som zvedava.zajtra vam poviem.

juliagregor
30. dec 2009

Ahoj Lucka,
ja som ku koncu jedla železo a napchávala som sa Calibrumom / sú z toho väčšie deti/, aspoň som počula....... 🙂

tintin
30. dec 2009

Ahojte, mozem sa pridat do skupiny? 🙂 Cakame dvoj. a mam strasne vela otazok tak hadam tu najdem odpovede 🙂 Su tu nejake maminy ktore mali dvojicky ako druhe tehotenstvo?

eviska83
30. dec 2009

Lucia- aj ja som jedla cele tehu vitaminy pre tehotne a na konci zelezo 😉
Tintin- gratulujem k dvojkam- odpovede tu urco najdes- mne tato tema velmo pomohla 🙂 A ano - ja 3.5 r syna a 9 mes.dvojky 🙂

tintin
30. dec 2009

Dakujem. Chcela by som sa napr. spytat ci ste si museli kupit kvoli detickam vacsie auto alebo ci sa dve vajicka+autosedacka zmestia do klasickeho 5 miestneho auta. + videla som, ze je knizka venovana dvojickam od nejakej pani z CR, ci o nej viete a ci je dobra.

deny32
30. dec 2009

Julia, citala som,z e nie je dobre drazdit bradavky.. moze to vyvolat porod.
Tintin, vitaj 🙂 a blahozelam 😉 Lucia, tak to sa drzis super s tym priberanim.. nepribrala si vela
Matelko, drzim palce 😵

luciaf13
31. dec 2009

jej Tintin vitaj, no my mame doma skoro dvaapolrocneho drobca a teraz cakame dvojicky takze som strasne zvedava ako to budeme zvladat 😖 starat a venovat sa dvojickam a aj Kubkovi. Ale vsak zvladli to iny a tak budeme to musiet zvladnut aj my 😎 😎 no nie. No ja mam tu knihu od tej ceskej autorky Klary Rulikovej vyzera dobre, este som zatial precitala len zaciatok a su tam vcelku uzitocne rady, len uvidime aka bude skutocna realita. A mna tiez strasne zaujima aky kociar kupit ako s tym autom .........

matelko1
31. dec 2009

dobre ranko 🙂 ...prajem krasny silvestrovsky den 🙂 🙂 🙂
tak na 10:15 som objednana na ten utz.drzte palce aby bolo vsetko v poriadku.potom sa ozvem.

katrinb
31. dec 2009

eviska - urcite mas pravdu....s tymi kortikoidmi....to len clovek uz myslim na rozne veci....

Matelko - tesim sa na vysledky

Deny a Juli - no fasa....takze spat k povodnemu cislu, co? Ak nie este k menjiemu. teda.....smutno mi bude za nimi...hihi

katrinb
31. dec 2009

lucia - aj som + 10,5 kg...takzem v tvojom tyzdni uz mala navrch 1 10,5 kg...takze nemyslim si, ze mas vela. A to sa neprezieram...fakt papam pravidelne a halvne vela zdraveho....ale aj sladke samozrejme. Toho sa neviem uz teraz vzdat alebo sa mu vyhnut. Ale vsetko s mierou. takze nestresuj....je to fakt v poho. A co sa tyska vitaminov, papam ich od zaciatku....ale mam uz tretie. zacala som pregnium (to som brala aj pred tehu), potom som mala calibrum a elôastiq. Teraz uz do konca by mi malo vyjst calibrum A vitamin C papam kazdy den...ale na prirodnej baze....ziadna umelina.

Juli - aj ja som pocula ze byvaju vacsie deticky z vitaminov..ale nam sa to aj hodi, ze?

Tintin - vitaj a pytaj sa cvo chces.....sme tu na to, aby sme si pomohli navzajom. ta knizka je velmi dobra, ja ju mam od zaciatku....mozem len odporucit. A aj nejake maminy pisali, ze ju maju...a tiez sa vyjadrovali pozitivne.

A mozem sa spytat skusenych maminiek? Vy ste brali napr. calibrum aj ked ste dojcili? Ci ziadne vitaminy uz potom? Ono sa tych tabletkach pisu, ze sa pouzivaju aj pri dojceni. Ja sa chystam dojcit, ale samozrejme uvidime, ako sa to cele vyvynie.

juliagregor
31. dec 2009

Ahojte tehuľky aj maminky

všetkým prajem veselého Silvestra a v novom roku veľa zdravia, šťastia, lásky, rodinnej pohody a hlavne veselé a zdravé detičky 🙂

juliagregor
31. dec 2009

deny napísala som naťahovať a nie dráždiť 🙂 , síce viem, že keď sú zakázané manželské radovánky, tak každý dotyk dráždi 😉

dokonva Avet robí také vyťahovátko, používa sa ked má žena vsunuté bradavky do dvorcov

tintin vitaj, a gratulujem k dvojičkám, museli sme kúpiť 7- miestne, dôvody napíšem neskôr

lucka ahoj

katka vitamíny som brala aj pri kojení, strašne ma boleli kosti a kolená ledva som chodila po schodoch a veľmi mi to pomohlo
zatiaľ toľko

matelko držím pästičky

loginka si OK?
varím a upratujem tak len krátko papa

eviska83
31. dec 2009

Ahojte,
STASTNY A VESELY NOVY ROK PRAJEM VSETKYM 🙂 🙂 🙂
Aj ja mam knihu od Rulikovej- precitala som ju este ked som bola tehu- odvtedy som na nu nesahla- ale dik ze si ju pripomenula - zasa prestudujem- mne sa pacila 😉
K autu- my sme si teraz pod stromcek kupili 7 miestne- ale doteraz sme fungovali norm. s 5 miestnym - do skodovecky vosli vsetky autosed. uplne v pohode- horsie to bolo ked sme to sukali do Opela (corsa) ale tiez sa dvere zavreli 😀
Vitaminy sim brala aj pocas kojenia- aj ked ja som toho nenakojila vela- len 2 mes 😒 ale aspon nieco...
Lucia- neboj- urco to zvladnete- mne praveze moj starsi syn velmi pomaha- a hlavne teraz ked uz sa drobci plazia- tak na nich dava pozor a uz sa nevie dockat kedy budu chodit 😉

matelko1
31. dec 2009

tak bola som na utz.jeden drobec ma 2370 g,druhy 1810 g.vsetko je v poriadku.budem mat cisarak a vyvolaju mi ho v 36 tt.aspon tak mi to dnes doki povedal.drobci boli riadne divy 😀

juliagregor
31. dec 2009

matelko super váhy, ešte ten druhý do 2000 g a môžu ísť von 😀

luciaf13
31. dec 2009

matelko SUPER paradny fesaciskovia uz su 😀 😀 😀

Prajeme Vam vsetkym dvojtehulkovym maminkam do Noveho roku 2010 vela vela sil, zdravicka pohodicky a ked ti nasi drobci pridu na svet tak aspon trosku spanku 😎 😎 😎 😎

katrinb
31. dec 2009

matelko - to su super spravy !!!!! Krasne vahy.....perfiš. Som na vas hrda

Vsetkym prajem tiez vela zdravicka a pohodicky a vsetko to, co si prajete - po cely novy rok 2010

pipka
31. dec 2009

nestiham nakukat nieto vas este aj citat 😅

ale aj tak vam vsetkym prajeme KRASNEHO A VESELEHO SILVESTRA A VSEEEETKO NAJ NAJ NAJ DO NOVEHO ROKU 2010 nech sa vam vsetkym splnia aj tie najtajnejsie priania, nech ste vy aj vase babatka a cele rodinky zdrave a nech sa vsetci navzajom len a len posluchate 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katka.ott
31. dec 2009

všetkým dvojtehulkám a dvojmaminám a doubledietkam : VESELÉHO SILVESTRA A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2010!

matelko1
31. dec 2009

vsetkym prajem KRASNEHO A VESELEHO SILVESTRA A STASTNY NOVY ROK 2010! 😵 😵 😵 😵 😵

mauzos
31. dec 2009

Krasneho a veseleho Silvestra Vam zelam a stastny Novy rok, nech to vsetky tehule potiahnete co najdlhsie a nech sa Vam narodia krasne zdrave babatka. A nam maminam zelam hlavne pevne nervy 😉

juliagregor
31. dec 2009

knižku od Rulíkovej som čítala ešte v pôrodnici a zapamätala som si jedinú vetu
🙂
určite ju popletiem ale význam zostáva, ak máte niektorá doma knižku napíšte presnú formuláciu....

Dvojčatá sa narodia len tým rodičom, ktorí sú schopní sa o ne postarať. 😀

PEKNÝ SILVESTER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

juliagregor
31. dec 2009

toto som tu našla
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...
pre deny a ostatné tehuľky

alienka73
31. dec 2009

Ahojte vsetky,
Tintin a Lucia mame skoro rovnakych prvorodenych drobcov 🙂 .

K tym vitaminom- ja som brala cele prve tehotenstvo calibrum a tiez som pocula ze sa rodia vacsie babatka ale podla mna je to blbost, nas mal len 2650gr a to bol normalne v 40tt, tak neviem aky by bol bez vitaminov 😕 .

A tie prsia- no ja by som bola rada keby uz nerastli aj v prvom tehu mi narastli teda dost velke. Povodne som ich mala take akurat, pevne, ani nie male ani nie velke a po porode uz len vytahane a velke 😢 . Vobec sa nezmensili do povodnej velkosti, mozno sa priblizili a teraz sa zas zvacsili. A to som pritom ani nekojila len odsavala. Ale vseobecne sa tak hovori, ze zeny co maju malicke tak sa im este zmensia a tie co maju velke tak sa zvacsia a ovisnu ☹ . Ale ako vsetko nemusi to byt pravidlo, tak zelam vsetkym vam ktore chcete vacsie nech sa vam to splni a nech aj ostanu 🙂 .

Ta knizka o ktorej tu pisete ma zaujima ako sa vola? Je to nieco o vychove dvojciat?

tak vsetkym co si to tu citaju a pisu zelame VESELEHO SILVESTRA A STASTNY NOVY ROK!!!! 😉

katrinb
31. dec 2009

juli - kym siom nasla svoju knihu, ty si tu uz dala link...si rychla 🙂

juliagregor
31. dec 2009

🙂

dia..
1. jan 2010

Milé dvojmaminy a dvojtehulky prajem Vám všetko dobré do nového roka 🙂