Maminky trojičiek

tomaslavka3
4. jún 2008

Nenasla som na tuto trojcatkovsku temu nic,chcem otvorit nieco extra pre mamicky trojiciek.Chodim na MK nieco vyse roka,ale o trojickovskej mamine tu nepocut ani v teme o dvojcatkach.Mozno po case sa ku mne prida uz mamina alebo tehotna mamina trojciatok,pripadne taka,ktora cakala trojicky.

smilers
26. aug 2012

@sisi79 kamaradka v nem mela trojcata od mala, udelala si to tak, aby tam mohla mit i male mimco

mrkvicka28
26. aug 2012

@smilers Ahoj tak ja se vede co u vás nového

smilers
26. aug 2012

@mrkvicka28 Ahojky, toz tak nejak normalne, deti zlobi, bojujeme od nastupu do skolky s velkou nemocnosti, ale jinak vse ok. Pristi rok nas cekaji lazne, tak jsme zvedava

mrkvicka28
26. aug 2012

@smilers jé vy pojedete do lázní to se máte, my ted bojujem s nočníkem ,ale zatím marně.

najjulinka
11. sep 2012

@sisi79 my mame ten trojkočík a ked do neho šupneš fusakotašku, tak totálne v pohode.... 😉
No a Inak mame staršiu Inglesinu, ae tak to je pre tri deti nemožné dosť, lebo je to aj široké a aj dlhe a ešte k tomu pre tri je to zle vyvážené - to už je lepšie pre 4. 😀 😀 😀 No a nová Inglesina je +/- to iste čo to peg perego, aj ked si myslim, že lepšie sa kočíkuje Inglesina (neodskušane, ale podla toho ako vyzerá a aké mam skusenosti so sterou Inglesinou a s novým PP, tak to tak odhadujem).... Ale tak aj v cene je rozdielna....

sisi79
12. sep 2012

@najjulinka dakujem este uvidime zatial si asi nechame dvojkocik a kupime k tomu jednokocik a budem len dufam ze bude niekto ochotny chodit so mnou na prechadzky nakolko mm chodi na tyzdnovky ☹ ale je to inac hrozne uz teraz kazdy po nas pozera ked ideme s dvojkocikom a ak sa rozhodneme pre trojkocik tak to si ani nechcem radsej predstavit tie pohlady 🙂

najjulinka
12. sep 2012

@sisi79 možno ti vystačí dvojičkový pomaly len... akurát na zimu ešte asi nie chvilu. ale potom dvojičky v kočiku prestriedaš, pripadne posadiš za seba (neviem akýdvojičkový maš, ale ked sa daju dať obe sedačky až do lahu, tak sa to dá - v jednej korbe miminko a v druhej dve sediace deti za sebou 😉 ).. ja som tak v trojičkovom aj 4 deti viezla.... 😉 v poslednej sedačke dve za sebou 😀 a ked otočim jednu sedačku v protismere, tak by som aj 5 odviezla takto 😀 .. .pripadne so sebou stale nejaký nosič a prestriedaš všelijak....... 😉

najjulinka
12. sep 2012

a našla som aj fotky... v prvej sedačke je ležiace miminko , tak ho nevidieť, ale ležká tam 😉 a v dalších dvoch sedačkách sú 3 deti sediace... a ty s dvojkočíkom vlastne by si mohla podobne... v jednej sedačke miminko a v druhej sedačke 2 deti za sebou 😉

sisi79
12. sep 2012

@najjulinka no vidis to je dobry napad urcite to vyskusam a uvidime 🙂

mrkvicka28
13. sep 2012

@sisi79 pokud bys toho peg chtěla tak ho mám volný je sice dost použitý ( po dvou trojčatech) ale ještě poslouží. Byl by jen z symbolickou 1000Kč+ pošta

sisi79
14. sep 2012

@mrkvicka28 dakujem si zlata ale ako som pisala zatila asi ostaneme pri dvoj a jednokociku a uvidime ako to budeme zvladat

mrkvicka28
14. sep 2012

@sisi79 jasně v pohodě my už kočár nepoužíváme tak si když tak napiš chystám se ho uskaldnit na půdu v zimě půjde do garáže auto takže není problém. My měli původně libertu pro trojčata ,ale s tou se nikam člověk nedostal, s pegem to bylo supr jezdila jsme všude sama i na nákupy a vše v pohodě všude se vytočí a šířku má jak mono kočárek.

slncee
19. sep 2012

Ahojte dievcata, my cakame trojicky a prijala by som kazdu radu od skusenych trojickovskych mamiciek.
Potrebovala by som poradit:
- kojila niektora z vas, da sa to?
- mali ste opatrovatelku, ak ano ako sa to vybavuje? Poskytuje to mesto, kde mam trvaly pobyt? A ak nebyvam tam, kde mam trvaly pobyt aky je postup? Cenovo to ako vychadza?
- kocik riesim uz dlhsie, zdedim pre jedno dieta, tak na zaciatok chcem kupit dvojickovsky a neskor kupit trojickovsky, tie bez vaniciek uz? Ake ste pouzivali vy?
- postielky ste mali tri?
Mam este spustu otazok a neviem kam sa mam obratit, preto ocenim kazdu aj drobnu radu. Vopred dakujem a tesim sa na vase odpovede, rady.

mrkvicka28
19. sep 2012

@slncee tak hlavně hned na začátku ti moc gratuluji a drž se co nejdele.
k Tvým otázkamá. Já jsem nekojila,ale mléko odstříkavala a pak dávala z lahví ( měla jsme moc velké prsa a kluci malé pusinky) .Ale znám jednu maminku triojčat co je kojila ( dneska už jim je 9 let) kojlili jsme plně do 3 měsíců a pak postupně přidávali um už mléko nestačilo.
My opatrovatelku nemáme a ani jsme ji neměli a byla jsem na kluky od narození sama a dá se to zvládnout.
kočárek my měli na malinké libertu pre trojčata a potom peg perego pro trojčata. Ještě jej mám a pokud bys jej chtěla napiš budu ho prodávat za symblocickou 1000Kč máme ho už pojedněch trojčatech tak že je to na něm znát,ale funkčně je plně v pořádku pokud by sis k němu dokoupila sedačky můžeš ho využít od narození je super vejde se do každých dveří jeszdila jsem s ním i sama nakupovat.
Postýlky jsme měli tři aby měl každý monitor dechu ( ty jsme měli jen půjčené),ale rozhodně bych pořídila u přečasnátek je to důležité.
Pokud budeš mít ještě nějaké otázky klidně napiš.
A v kolikátem jsi týdnu a jaký druh trojek čekaš?

jarkalada
19. sep 2012

ahojte, občas sem jen tak ze zvědavosti nakouknu. A jelikož mi teď dvojčata pomalu začínají samy stát a všude nesmírně rychle lezou, tak vám musím složit poklonu, že to zvládáte se třema. Já kolikrát mám plné ruce a právě si říkám, že nevím, jak bych to dělala s jedním navíc-když mám jen dvě ruce a dvě oči 😀
Tak to jen taková poznámka na okraj 🙂

mrkvicka28
19. sep 2012

@jarkalada třeti ruka mi sice nenarostla ,ale naučila jsme se držet dva v jedné ruce. Počkej až začnou zkoumat co je výš.

jarkalada
19. sep 2012

@mrkvicka28 tak to já teprv nedávno získala grif na to, je uzvednout sedící oba najednou 😎
To už taky lezou na gauč, na postel..strhávaj mi záclony ze žabek, lezou do šuplíků v kuchyni.. Ale je to skvělý, i když jsem za celej den pěkně uhoněná 😀

slncee
21. sep 2012

Ahojte, dakujem za odpoved, cakame trojvajecne a sme v 29tt. Snad nejaka trojmamicka, ked bude mat cas tak este niecim prispeje. Ja som sa rozhodla, ze nic nebudem silit. Kocik si asi objedname z UK, lebo tu tie trojkociky, co ponukaju sa mi zdaju neprakticke a nemozne prevazat v normalnom aute, su obrovske a neskladne. Tak uvidime ako to vsetko dopadne, mame este nejake tyzdne pred sebou v nemocnici uz, tak nieco pokupime a nieco nechame, ze kupime podla potreby potom. Drzte nam palce a aj vy sa drzte. 🙂

mrkvicka28
21. sep 2012

@slncee tak se drž at vydržíte co nejdéle trojvaječné je supr jsou tam nejměnší rizika. kočárky jsou velké ,ale nevím jaký bude rozdíl mezi námi a Uk my máme velké 7- místné auto takže nám se vešel,ale do klasického 5 -ti místného bys ho nedala jedině podvozek na střechu a korby do kufru,ale to je dost nepraktické. 🙂 .
A ty ležíš v nemocnici nebo tě hosp. teprve čeká. Času máš dost oni si prckové (nebo prcinky) stejně chvili poleži v nem tak vše dokoupíš. Jen být tebou tak se zeptám na ty monitory dechu a zamluvila bych si je někdy je jich nedostatek, pokud si je teda nebudeš kupovat. Pokud by jsi ještě něco potřebovala klidně napiš 🙂

lienkasop
15. okt 2012

no ja som od dnes cakatelka na 3

mrkvicka28
15. okt 2012

@lienkasop gratuluji a jak jsi na tom

lienkasop
16. okt 2012

@mrkvicka28 Dakujem, fyzicky super, psychicky divne. No ale som rozhodnuta pre redukciu ak sa o dva tyzdne potvrdi ze su 3.....

mrkvicka28
16. okt 2012

@lienkasop a cekáš jednovajky nebo trojvajky. Máš výhodu že to víš takhle brzy

lienkasop
16. okt 2012

@mrkvicka28 no to neviem, gyndo sam nevedel, prvykrat videl na ultrazvuku 3 🙂 bol z toho hotovy viac nez ja

mrkvicka28
16. okt 2012

@lienkasop a ha tak dej vědět až budeš mít nové= zprávy

amabilis
2. dec 2012

Ahoj holky, tak jsem vás postupně dočetla až jsem. Uf, bylo to náročné, ale ne náročnější, než se o to "nadělení" potom starat 🙂 Všechny jste dobré, ať už s pomocí nebo bez pomoci. Jinak to, co tu psala, myslím, mrkvička, o těch neprvorodičkách, tak to musím potvrdit. Většina prvorodiček má s prvním (jedním!) dítětem problém se i obléct a dojít si na záchod, mě nevyjímaje. U druhého dítěte už jsem to měla na háku. Tím samozřejmě nechci říct, že bych vícerčata měla na háku, tak to ani náhodou, ale prostě ty prvotní zkušenosti dělají hodně. Člověk už tolik netápe a možná se i o trošičku míň bojí. Už ví, jak vzít dítě do ruky, jak ho přebalit, vykoupat a víc si věří. Prostě praktické zkušenosti k nezaplacení.

Držte se, ať vám dětičky prospívají a už se těším na další zprávy i těch, co trojčátka teprve čekají 😵

sisi79
4. jan 2013

@mrkvicka28 ahoj este v jeseni sme sa bavili ze mas kocik po trojickach pegg perego ak hobeste mas mozes mi poslat jeho foto?dakujem

mrkvicka28
4. jan 2013

@sisi79 bohužel kočárek už je prodaný,ale jestli chceš mám kontakt na maminku která má kočárek po trojčatech,ale myslím ,že iglesinu.

petrah3
22. jan 2013

Ahojte maminky trojiciek, pripadne rodicia troch deti. Postastilo sa nam a cakame trojicky. Po pociatocnom soku sa zaciname pripravovat na ich prichod... Kedze ich splodenie islo skor prirodzene a v nasej rodine nikdy niekto nemal ani len dvojicky, trojnasobny prirastok do rodiny sme necakali. Na drobcov sa vsak tesime, len potrebujeme rady skusenejsich parov. Na zaciatok sa nam vynorila otazka aky kocik a ake auto??? Viete mi poradit do ktorych typov aut sa zmestia tri detske vyjicka a neskor autosedacky (mohlo by byt napr. WV Touran)? Mate niekto skusenosti s kocikmi pre trojicky Peg Perego (mohli ste ich vyuzivat hned od porodu)? Pripadne, ake kociky pre tri deti odporucate, kde ste ich kupili (nechcem mat dva kociky - dvojickovsky a mono kocik)??? ZA odpovede vopred dakujem, aj ked to tu na diskusii velmi nezije. Kazda rada pomoze 🙂