Prehnaný strach o 13-mesačné dvojičky

kikusha2212
13. jún 2022

Ahojte 😊 idem si k vám asi pre uistenie alebo ukludnenie 🙈 problém som už riešila aj so psychologičkou a tá mi tvrdí, že je to normálne, ale ja som si není tak úplne istá, či mi predsa len tak trošku nesibe 😅 mám 13 mesačne dvojičky. Sú zdravé, občas nejaká nádcha, kaslik. Používali sme monitory dychu, ale už sú veľmi aktívni a monitory museli ísť preč. A mne začal problém 🙈 ja takmer nespavam. Stále ich kontrolujem či dýchajú. Niekoľkokrát v noci stojím pri postielkach, počúvam či dýchajú, či im sopliky nezatiekli a nebránia v dýchaní, či sa nepridusili s mojkacom, keď sa viac hmyria, či to nie je preto, že sa nevedia nadýchnuť. Myslím, že mám až panicky strach z toho, že by sa im mohlo niečo stať 😬 psychologicka tvrdí, že to mám traumu kvôli prvorodenemu, ktorý takmer zomrel ako 5 mesačný. Po ňom som mala dcérku, pri ktorej som ale tento problém nemala. Až teraz pri dvojickach. Ja takmer nespavam, naozaj ich na striedačku kontrolujem, počúvam niekoľko krát za noc a už som z toho veľmi unavena. Máte to aj vy tak? Či je to už naozaj u mňa prehnane a mala by som opätovne navštíviť odborníčku? Lieky na spanie nechcem, lebo čo ak náhodou tvrdo zaspím a nezobudim sa keď sa bude niečo diať 😬 máte nejaké rady ako sa upokojiť a veriť, že sa im nič nestane?

ivangeline
13. jún 2022

Nejake uistenie a opora od manzela a vyssej sily mozno pomoze. Vsetci raz zomrieme a nevieme kedy. Isty strach a opatrnost je normalny ale ked ti to narusa spanok a nemusi,asi to nie je uplne v poriadku.

pieksamaki
13. jún 2022

@kikusha2212 skus trosku viac relaxovat.....lebo sama sa musis citit neprijemne...ked ich stale kontrolujes...

kikusha2212
autor
13. jún 2022

@ivangeline práve asi manžel je spúšťačom tak veľkého strachu. On sa o nich od začiatku bál až prehnane a stále som ho musela ukludnovat. Teraz sa to otočilo, on ma neustále upokojuje, že ak nieco, tak sa zobudia a budú plakať. Ja sa však veľmi bojím SIDS a nerozumiem prečo je to pre mňa až taký strašiak.

kikusha2212
autor
13. jún 2022

@pieksamaki aký druh relaxu myslíš? Samozrejme, že mi to nie je príjemné a keď som už niekoľkýkrát v noci hore a mám nutkanie vstať a skontrolovať ich, tak sa aj prehováral, že mám veriť, že sú v poriadku, ale mne to aj tak nedá a bojím sa, že niečo zanedbam.

pieksamaki
13. jún 2022

@kikusha2212 skus len tak jogu...mozno hudbu...masaz...aby si nemyslela na deti...ja mam 5... viem aky stres bolo pre mna prve....a potom tie roky nevyspatia....ta obeta pre nich....ale to tak mame kazda.......Edwardsom syndrom a bla........kazda prezivame svoje deticky nejako...ale matka musi byt v prvom rade stastna a rob si radost malickostami.....chod tam kde to mas rada....a potom sa tes z toho co ti opatuju.....si vo Finsku? Tam mate krasnu prirodu a soby🙂

pieksamaki
13. jún 2022

@kikusha2212 pocuj ale to sa neboj ze nieco zanedbas...nikdy nebudes dokonala matka...vzdy nieco pokasles.....dnes je prehnany tlak na dokonalost...vo vsetkych smeroch....

ivangeline
13. jún 2022

@kikusha2212 Maju 13m! Aka je pravdepodobnost?

kikusha2212
autor
13. jún 2022

@pieksamaki relaxujem po tejto stránke myslím dosť, venujem sa aj meditaciam, prechádzky v prírode sú veľmi časté a o šťastie nie je núdza. Všetko je v poriadku, len ten strach, že sa im niečo stane keď spia. Tomu totiž nedokážem nijako zabrániť, iba ten monitor dychu ma ukludnovat.

kikusha2212
autor
13. jún 2022

@ivangeline to je to, že viem, že minimálna. Naozaj nerozumiem prečo sa až tak bojím. Nič podobné sa nestalo ani v rodine, ani v blízkom okolí.

eri24
13. jún 2022

@kikusha2212 a čo ak by si skúsila tie monitory čo majú detičky na nohe,myslím že tie sú do 7 rokov a merajú životné funkcie a tak isto majú alarm, možno ťa to upokojí a budeš znova spať.

tulipanicek
13. jún 2022

Tak ako prvé, ak nemali problém ako malé bábätka, teraz už na SIDS nie je dôvod. My sme používalo ale monitor so takmer 1,5 roka. Ak ta to upokojí, kúp si taký ako my. Má dve tie platne a dávali sme ho krizom/šikm - obe platne išli proste tak že vlastne sa dieťa nemalo kam presunúť aby na ňom nebolo.
Btw, používali ame ho tak dlho, lebo dcérka mala problém a v priebehu prvého mesiaca prestala dýchať 7x. Inak by som ho v pól roku zrejme zrusila, najneskôr v roku. A spýtaj sa na to pediatričky, názor lekára by ta mohol možno upokojiť?
Držím prsty

vilma7
13. jún 2022

Ešte je monitor dychu na plienky. Predpokladám že tie ešte nosia.
A nie, nie je to podľa mňa normálne, mám dve deti, a toto by ma ani len nenapadlo v noci robiť, bola som rada keď som mohla čo to pospať.
Mnohokrát si veľa vecí aj sami privoláme...teraz ťa nechcem strašiť, ale skús vyhľadať dobrého odborníka a hľadať príčinu, prečo sa práve toho náhleho úmrtia bojíš, keď pričin úmrtí môže byť a je tisíce...

marianarem
13. jún 2022

@kikusha2212 Sleduj ich pocas dennych spankov, normalne ich cele prepozoruj. Ak by to nestacilo, tak obetuj jednu celu noc. Uvidis tak, ze v takomto veku sa uz vedia same postarat o to, aby sa napriklad nepridusili mojkacom a ze sa vzdy ulozia tak, aby sa im dobre dychalo. Maju aj reflexy na vykaslanie zateceneho sopla. Uz su silne a zivotaschopne, dychanie si zabezpecia. Sanca, ze by spontanne pre nich za nic pri plnom zdravi prestali dychat, je takmer nulova. To jedine mozno ak by mali nejaku skrytu vadu.

jaskolka
13. jún 2022

13 mesačne zdravé dieťa, ktoré nemá nejaký problém iný (srdiečko, pľúca) je už v podstate za hranicami toho, aby spontánne prestalo dýchať. Ani zamotat do hračky a potom sa nemoct vyslobodiť už nehrozí, tie deti už majú reflexy, ktoré ich prebudia, ak sa telu nedostáva kyslík.
Neviem, ako presne by, sa tebe dalo pomôcť, možno psychológ, lebo to ozaj nie je normálne, takto sa desit, a nespavat, veď o chvíľu sa zrútis ty