Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Režim dvojčiat

aalenocka
9. jan 2016

Ahojte mamicky dvojciat.Podarilo sa Vam u Vasich deti nastolit rezim?Ako ste to mali so zaspavanim pocas dna a noci?Boli zladene?

annia99
10. jan 2016

moje dvojicky su zladene... niekedy spolu vstanu... a niekedy jedno a len co dokrmim jedno, zobudi sa druhe... maju mesiac... cez den spia... a vnoci su hore.. este som neprisla na princim ako im to otocit.. a to som skusala kupanie vecer... kupanie rano... cez den ich nechat dlhsie hore... ale aj tak v noci nie a nie spat..

aalenocka
autor
12. jan 2016

@annia99 kojis, ci krmis um? ja sa snazim kvoli kojeniu, aby sa budili aj spali naraz. s tym obratenym rezimom to musi byt narocne, snad sa to vekom upravi. u mojich sa to tiez menilo..

annia99
12. jan 2016

kojim aj krmim... naraz... no to u nas je niekedy... ale to ked zacnu plakat neviem ku ktoremu prv ist... najlepsie je, ked su tak postupne.. najskor si okolo jedneho porobim, ulozim spat a potom budim druheho...

1martincanka1
15. jan 2016

My sme na rezim nabehli asi vo 4.mesiaci.. teda krmenie naraz, hranie, ulozenie do postielok, ci kupanie tiez naraz..neviem si predstavit byt cely den v jednom kole a nemat aspon chvilu aj pre seba, ci na manzela..Mome talne uz asi 3 tyzdne mame problem s vecernym spankom jednej dcerky, ale to je na inu temu..

aalenocka
autor
15. jan 2016

@1martincanka1 Presne,tiez si to neviem predstavit.Aj ked mi na zaciatku budenie vzdy jednej pripadalo krute,nedalo sa inak,aby sa nastavili.Nedavno sme tiez mali problem so zaspavanim jednej dcerky,chytala amoky placu,ale po par dnoch sa to zlepsilo,zaspavame ale tak,ze ju najprv upokojim na fitlopte a potom uspim v kociari..

bettystiller
26. jan 2016

ja som s rezimom zacala az po 3. mesiaci, nikdy som druheho nebudila ked bol prvy hore. dovtedy ich aj trapili koliky tak som bola rada ze spi aspon jeden 🙂 ked nie obaja naraz. od narodenia boli spolu v izbe a zo zaciatku sa budili navzajom ale potom si zvykli. ak nemate 5 izbovy byt tak radsej vydrzat a nechat ich spolu aj za cenu toho rizika ze sa budu vyrusovat 🙂 oni sa casom zladia. Ja som bola na nich viac menej sama, takze aj vecerne uspavanie som musela vcas poriesit a naucit ich zaspat samych, sama by som ich tazko uspavala na rukach :D kojila som iba 6 tyzdnov, ale ak chceli naraz obaja a bola som sama s nimi tak jeden dostal umele a druhy odomna. a tak som to striedala. hlavne sa nestresuj kvoli ich rezimu, oni sa skor ci neskor zladia ako akvabely 🙂 nasi uz v piatich mesiacoch vstavali, papali naraz 🙂

zumasi
26. jan 2016

@aalenocka nas zachranilo spavamie v kociku, ak mate dvor alebo balkon a deticky su spokojne v nom, skusila by som to. SNazila som sa ich od zaciatku naraz krmit aj ukladat a v kociku zaspavali ako na povel, tak nan boli zvyknuti. Takze do roka spali cez den vzdy v kociku naraz, doma aspon nemuselo byt ticho, kedze este mame starsieho chlapceka.

didia
3. feb 2016

Ja som kojila oboch naraz a v noci ked sa jeden zobudil, tak aj druheho som vybrala, nakojila naraz a vratila do postielky, doteraz mi spavaju krasne aj v noci a aj cez den este 2 krat, maju cez rok a pol.

emily76
3. feb 2016

@aalenocka my sme nejak cielene rezim nezavadzali..prislo to casom same. Cez den spolu jedli, spinkali, vecer sme "pasovou sluzbou" kupali, krmili a uspavali a tym, ze neboli kojeni, tak sme mali s muzom na noc deti podelene. On na svojej strane 1 postielku, ja u seba druhu a vstaval ten, koho strana sa ozyvala. 😉 zvycajne ta druha bola max do pol hodiny tiez hore. Pasova sluzba = manzel vyzliekol prve dieta, ja nachystala kupanie, okupala prve dieta, on vyzliekol druhe...on obliekal prve, ja kupala druhe...pokym jeden z nas obliekal druhe, ten druhy rodic nachystal mlieko, spolu sa najedli a isli do hajan...boooze, sama neverim, ako to ficalo 😃😃😃 teraz uz ficime na prvackych domacich ulohach...a obcas nostalgicky spominam na doby, ked boli taky malunkati 💙❤

lauricka
3. feb 2016

citala som knihy od Rulikovej. Ona ma taku zasadu, ze maju mat rovnaky rezim. Ukladam jedno, ukladam druhe a tak...Takze ano, rovnako sme jedli, rovnako prebalovali, rovnako davali spat. Ono, je to dobre aj v zaujme matky, inak je to strasne narocne, maminka na prasky neprospieva nikomu 😉

lauricka
3. feb 2016

@annia99 maju mesiac, to sa zlepsi. Skus si tiez kuknut od Rulikovej knihy, napr. Jak naucit dvojcata spat. Ma to celkom sikovne napisane.

andreasiskova3
4. feb 2016

ahoj, moje do toho 4. mesiaca to mali také všeliaké, niekedy nám to vyšlo že zaspali rovnako, niekedy jedna po druhej a s papaním to bolo tak isto, niekedy spolu, niekedy jednu po druhej. Cez deň spávali v obývačke na gauči , spávali cez deň málo, vydržali byť hore aj niekoľko hodín, a v noci v postielkach. Niekedy cez deň, keď som išla kočíkovať, tak zaspali aj v kočíku. Po tom 4. mesiaci som ich dala do postielok každú zvlášť, lebo sa už spolu nezmestili ( dovtedy spávali v jednej) a nejako nám to začalo vychádzať väčšinou narovnako. Keď sa ráno zobudila jedna, začala som niečo robiť v izbe , aby sa druhá zobudila , nie nasilu ale v podstate ani nie samovoľne 🙂 Tým pádom, keď ráno vstali naraz , mali potom aj zvyšok dňa približne rovnaký. Cez deň šup do postielok spinkať naraz, ale zas nebolo to pravidlo, boli dni , keď boli každá ináč hore, keď sa ani na mierny buchot nezobudila druhá, tak som ju nechala spinkať, len potom som mala celý deň každú sekundu pomaly vyplnenú starostlivosťou o dievčatá. Ale nevadí, bolo to síce náročné, ale aspon som mala čas každej zvlášť sa venovať a nemusela som svoju pozornosť deliť medzi dve 🙂 . Čiže náročnejšie pre mňa, ale k väčšej spokojnosti dievčat a v podstate, aj keď na smrť unavená, ale šťastná, že dievčatá sú spokojné 😉
A nočné papanie sme mali tak, že keď sa jedna zobudila, dávala som papať hneď aj druhej. Okolo 10mesiaca sa Julka prestala úplne budiť v noci na papanie, spala jak drevo, tak som ju aj prestala budievať, keď papala Alažbetka. Tá jedla v noci ešte pár mesiacov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli