Trojčiatka. A čo teraz?

jankoanka
22. apr 2014

Zdravím, ako reagovať ak sa dozvie budúca mamina že čaká trojičky? Mňa by zaujímalo ako si vedia poradiť maminy trojičiek - myslím, koľko postieľok, aký kočiar a aký športový kočiar.. Kde to nájdem.. lebo som sa tak mrkala po internete a bolo to dosť chabé... Našla som zopár akože kočiarov,ale nič viac.. Ako to prežívajú mamičky pri plači a kŕmení a kojení ak je tak veľa hladných krkov.... 🙂 Proste neradé rady od mamičiek ako to zvládnuť...

ritusuk
23. apr 2014

@ivushqa uz som si zvykla, ze maminky rozpravaju a porovnaju nieco, o com nemaju ani paru 🙂 dakujem za krasne prianie 🙂

mrva
23. apr 2014

@ivushqa
ísť na prechádzku s našimi trojičkami tiež nikomu infarkt nespôsobuje 🙂 iba vyjadrujem názor, že vodítka sú pre psov, nie pre deti.

siska53
23. apr 2014

@mrva ja som,voditko pouzivala,vyhradne doma k veceru,lebo,moj nevedel padat,vzdy si tak buchol hlavu,ze som,rozmyslala,ci neist na,pohotovost.mal v tom,case 11-14m.,nez nadobudol zrucnost lepsej chodze bez padov,lebo,on bol rychly chodec,ziadne,pomale,opatrne tempo.
a take male dieta to najskor,treba,naucit,mama mi raz spominala 2icky, z vedlajsieho domu, kazde inym,smerom,ked mali tak cca po roku az rok a pol.jasne,ze potom sa,naucili.
a to iste i,tie trojicky. A ide aj o ich bezpecnost. Oni maju slusne vychovane deti,pri takom,pocte disciplina,a,poriadok musi byt. Teraz su v pohode,uz s,nimi chodi,i jeden,clovek,minule bola,pani s nimi plus o kusok starsou dcerou. Pokojne,slusne deti.
takze,nechapem,tvoje,rozhorcenie.

tova
23. apr 2014

@mrva , deti sa spravaju inac v skolke ako doma. a ked mi deti behali po parkovisku kde staci len sekunda kym si naklonis do auta pre kabelku a uz leti cez parkovisko, tak ja som to veru pouzila medzi 2-3r. a mi bolo uplne fuk kto si co mysli lebo mam deti zive a nie niekde pod kolesami. v skolke pouzivaju ake dlhsie lano a z toho su mensie cca 10cm na korych je koliesko bumene do ktoreho kazde dieta da ruku. Pouzivala som tie zvieratka na chrbat s dlhym chvostom Vhttps://images.search.yahoo.com/images/view;_yl...

tova
23. apr 2014

@mrva Neporovnavaj deti v ROZNOM VEKU.. take deti nikdy nebudu DVOJICKY, TROJICKY. neviem co to je za napad kde mamky s rocnym, dvojrocnym rozdielom medzi detmi porovnavaju ich k dvojickam... Uplne je to ina vychova ked sa ti rocne este len uci chodit , 3 rocne uz moze odbehovat a to jedno uchytis, rozne ti daleko neodbehne, skus 2 trojrocne dobehnut ktore bezia v inu stranu rychlejsie ako ty!

macamac
23. apr 2014

jeeeej, super témička, pošlem sem susedku
čakajú trojičky - jednovaječné 😀 😉
to bude radosti 🙂

marbalulka
23. apr 2014

@mrva ahoj, nechcem tu do nikoho vrtat, ani nehovorim, ci som za alebo proti vodzkam, ale minule bola u nas na vychadzke skolka a deti sa museli drzat nejakeho spagatu uprostred. kazde jedno bolo k nemu priputane okolo pasa. asi sa deti spravaju inak, ked su v kolektive, drzia sa za ruky a kracaju jedno za druhym ako ked ide mamicka do obchodu s troma detmi a kazde uteka inym smerom..

marbalulka
23. apr 2014

@macamac wow, jednovajecne trojicky som este nevidela a ani si to neviem predstavit. to vsetky tri su rovnake, ci len jednovajecne dvojicky plus jedno?

jaruska8
23. apr 2014

@marbalulka Ja som videla, úplne tri rovnaké. Zázrak.🙂

heni79
23. apr 2014

@marbalulka
Ak sú to jednovaječné trojčatá, tak musia byť všetky 3 identické. Vznikli rozdelením jedného oplodneného vajíčka. 😉
Môže sa stať ale i to, že matka čaká jednovaječné dvojčatá a dvojvačené trojčatá súčasne (dovedna 3 deti - napr. identickí chlapci+dievča) alebo sú to trojvaječné trojčatá (3 samostatné deti, rozumej neidentické), rôzneho (alebo aj rovnakého) pohlavia.
Som to vysvetlila, čo? 😀 😀 😀
Ale hádam píšem trochu zrozumiteľne. 😅

macamac
23. apr 2014

@marbalulka no to ešte len čaká, budú to tri baby alebo traja chalani, ešte sa neukázali
a sú v jednej placente
neplánovane, náhoda 😀 😉

marbalulka
23. apr 2014

@heni79 ano, ja tomu rozumiem. napr. aj tu na fore su jedny trojcata, kde su jednovajecne, cize identicke dievcata a jeden chlapec. a tiez jedna baba, co mala cakat jednovajecne trojcata, ale nakoniec sa im narodili tiez dve dievcata a jeden chlapec, takze v ziadnom pripade nemozu byt jednovajecne trojcata. dve rovnake, identicke si este viem predstavit, ale tri, to uz nie 😀 je zazrak, ak sa oplodnene vajicko rozdeli na dve embrya, nie to este na tri, to je fakt zazrak 🙂 @jaruska8

macamac
23. apr 2014

@marbalulka ale ona naozaj čaká jednovaječné 😉
potvrdené viacerými lekármi
je to dosť výnimočné, ale stáva sa 😉

heni79
23. apr 2014

@marbalulka
Ja som to "vysvetľovala" tak trochu na pobavenie. Preto som tam aj tých vyrehotaných hodila. 😀
Najmä keď zakladateľka témy ešte ani tehotná nie je a už rieši trojčatá. Ale - šťastie praje pripraveným, sa tuším hovorí. 😅
Ja som identické trojčatá naživo nevidela. p)pamätám si ale jednu reportáž (ešte z detstva), kde bol práve takýto prípad mapovaný. Boli to 3 baby, akurát sa vyučili a robili spolu v jednom obchode. Boli "miestnou atrakciou", lebo naozaj vyzerali úplne rovnako. 😀

monika15
23. apr 2014

@jankoanka ahoj, neporadim ale daj navod hihihi
Ja by som tiez chcela velmi 🙂))))))))))))

marbalulka
23. apr 2014

@macamac ano, je to ozaj vynimocne a to by som chcela ozaj vidiet 😀

jaruska8
23. apr 2014

@marbalulka Cez veľkonočné prázdniny v hoteli, teraz rodinka, mali 5 detí. 13 ročný chlapec, 11 ročný chlapec a trojčatá, asi 3 ročni chalani, ako cez kopirák. 😀
Paráda!!

marbalulka
23. apr 2014

@jaruska8 neuveritelne 😀 ja sama mam dvojcata, ale trojcata si uz vobec neviem predstavit, a uz vobec nie jednovajecne.. to musi byt fakt pecka 😀

jaruska8
23. apr 2014

@marbalulka Vraj 1:200000... Približne. Ako výhra v Lotte.🙂

macamac
23. apr 2014

@marbalulka 😀 šak sa vraj lekári pýtali, že to...ako? 😀
tak asi - normálne, nie? 😀
vidíš, neplánovane a šup, veľká rodina 😀
sa teším, už som sa sľúbila na pomoc 😀 😉
potom hodím foto 😀 😉

marbalulka
23. apr 2014

@macamac tak to som zvedava aj ja! 😀 kedy sa maju asi narodit, nevies? ci uvidime v telke? 😀
inac, to si velmi dobra suseda,mne susedia pomaly ani s kocikom nepomozu..
@jaruska8 tak sanka dole 😀

macamac
23. apr 2014

@marbalulka ja neviem, ale jak budú v telke, musím ísť trochu na lifting, bo náááááhodou tam budem - nech som k svetu 😀 😀
no majú sa narodiť začiatkom septembra, ale vravela, že celé leto si zrejme poleží v nemocke v BA, ono asi budú aj skôr
ale že faaaakt sa tešíme 😵
a najviac moja malá, lebo ona chce ešte malého súrodenca 😀
tak ju náležite zapriahnem, nech ju to želanie prejde 😀 😀

jankoanka
autor
23. apr 2014

@heni79 pocuj, nevolala som ta tu, tak neviem preco tu vypisujes take veci... ak sa nechces zapojit tak nic nepis... no a co ze este nie som tehotna... je to teda asi pravda, ze tu jedna druhej mamicke zavidi.... co dodat...

heni79
23. apr 2014

@jankoanka
Si v poriadku? 😕

jankoanka
autor
23. apr 2014

ja som,ale ty asi nie...

jankoanka
autor
23. apr 2014

@heni79 vies co, kaslem na teba.. od dobrych ludi som sa dozvedela co som chcela vediet a vypisujte a vytahujte na seba co chcete....

ritusuk
23. apr 2014

@jankoanka prepac, ale co Ti ma zavidiet? 😕 mna tiez zarazilo, ze este nemas deti a uz riesis trojicky. sanca na ne je strasne malinka, takze toto Ta podla mna vobec nemusi trapit 🙂 kazdopadne prajem pekne a co najkratsie snazilkovanie 🙂

heni79
23. apr 2014

@jankoanka
😕
Čím som ťa akože urazila?
A čo ti akože závidím? 😀 😀 😀 Ale pobavila si ma teraz naozaj. Nebyť tvojej divnej reakcie, ani o túto tému viac nezakopnem.
Len tak na okraj - založila si verejnú tému a do nej nik nemusí byť pozvaný, ak si to tak chcela, mala si založiť súkromnú.
😉
A ak si chcela iba hypotetické informácie, lebo taká je pravda, stačilo sa pohrabať vo fóre. Je tu dosť tém na tému dvojčatá aj viacerčatá.

fopka
23. apr 2014

@tova jeeej,som sa vratila do cias minulych.... mam bratov dvojicky a spomenula som si na tie momenty, ked jeden bezal rychlostou bezca v jeden smer a druhy este rychlejsie v druhu stranu 😀 😀 😀 ...suhlasim s nazorom, ze nebolo to o vychove ani nicom podobnom, proste boli to deti....v tom obdobi vsak o popruhoch nebolo ani chyru ani slychu si myslim 🙂