Používame cookies. Viac informácií tu. OK
nae
11. dec 2011

A co ta vlastne trapi? Ved to je dobre, ze su taki zvedavci, zacnu ti skoro bezkat a nebudes sa s nimi tolko musiet natahovat, budu skor samostatnejsi apod. Nas maly bol tiez aktivny odmalicka, lozil od 7 mesiacov, ked mal 7,5 mesiaca, dokazal stat sam v postielke, v 11 mesiacoch samostatne behal dlhe trate, aj ked sme ho chodit "neucili" (take vodenie za ruky). Aktivny je stale, aspon nie je nuda 🙂 Ale pojem "hyperaktivita" sa pouziva v inych pripadoch a hlavne sa diagnostikuje v omnoho vyssom veku, suvisi s poruchami pozornosti, spanku atd.
Ja osobne som teda rada, ze mam doma aktivne dieta, a nie "knedlu", sice sama som skor ta knedla 😉

stardust
11. dec 2011

my mame tiez velmi zivych chlapcov v porovnani s buchtami a knedlami na ihrisku. Ved ti tam aj pisali, ze sa vyvijaju v norme, len su zivsi..co je zle na tom?

piacere
11. dec 2011

A čo ťa trápi? 🙂
Sú živí, musíš sa s tým zmieriť, iní nebudú a k lepšiemu to nepovedie 😀

Môj už v bruchu stváral také kaskadérske kúsky, že niekedy som mala pocit, že mi vystrelí cez brucho jak raketa a bude po strachu z pôrodu...
V štyroch mesiacoch sa dvíhal do sedu...
V siedmych stál v postieľke...
V deviatich behal okolo nábytku ako strela..
Od dvanástich mesiacov chodí...
Od narodenia odmieta kočík...
Teraz bude mať 18 mesiacov a lieta ako strela, na sekundu sa nezastaví, ani najesť sa nevie v kľude... aspoň nohami v stoličke kope, keď už nič iné mu nejde...

Stojí nás veľa síl a nervov (od roka uplatňuje nárok na obdobie vzdoru)... tiež som niekedy so smútkom pozerala do kočíkov na deti, ktoré v nich sedeli ako buchty, na deti, ktoré budú pol dňa sedieť tam, kde ich zložíš a hrať sa s jednou hračkou... toto som nikdy nepoznala a asi ani poznať nebudem... na druhej strane, malý je neskutočne obratný (čo sa pohybu týka)... Ledva sa naučil chodiť a už sa štveral na ihrisku na preliezku... na odrážadle lieta ako strela, lieta s hokejkou za pukom... vidím, že bude asi športovo nadaný, ničoho sa nebojí, vyliezol by aj na plafón, ak by zistil ako a kade...

Teš sa, že sú takí akí sú...

Nie si v tom sama 😝 😀

gemini2
autor
11. dec 2011

@stardust VED TO, KAMOSKIN CHLAPEC LEN SEDI, DRUHEJ ZASA TROCHU POLOZI A ZAS SEDI-A MOJE ANI NEVIEM, KDE ESTE NEBOLI.

gemini2
autor
11. dec 2011

@piacere to je fajn, ze nie som jedina. nemozu byt potom vy vyssom veku dyslektici alebo tak? nema to s tym nieco spolocne?

babulka123
11. dec 2011

@piacere hehheh ty pises o nasej Ninke? ty ju mas doma? { len teda ti nezavidim ze dvojmo.. v dobrom .. heheh}
uplne rovnako ako u nas akurat zeu nas sa od 10 mes. chodi!!!!!
odvtedy co je to oddych? akurat ked spi.. keby sa sem dalo dat video ako vyzera skroo 2.5 rocne dieta ked je?
nonstop v pobyhe, na stolicku zo stolicky, na jednu nohu na druhu , polozit postavit.. no horor..
ona je este aj dost vysoka a svoj vek 98 cm, a tak mam problem so stabilitoou nonstop je na kolenach, postavi sa bezi dalej , zas spadne a takto dookola.. proste milisekunda v klude a ja oslavujem..
odrazadlo - vedela na tom behat velmi rychlo { myslim od nas z okolia} 1st bike ju moc nechytil, zato 3jkolkovat sa naucila za 15 min.. neobstoji na mieste, este aj ked sme v obchode tak aspon preslapuje a rozhadzuje rukami , vybehne z obchodu a lieta sem tam len aby vybila rychlo nahromadenu energiu .. ale zas, ked ide s kocikom a babikou tak ide ako slimak lebo musi vsetko prestudovat , preskumat, na vsetko sa spytat, okrem toho dat milion otazok preco..
je velmi sikovna co sa tyka basnieciek a pesniciek, nauci sa ich velmi rychlo a sama { dufam ze jej to ostane az do skoly lebo s takymto neposedim pokladikom sa ucit .. fuuu to aby som uz teraz zacala zhanat lieky do zasoby pre seba.. } hehehehe...

treba sa stym nejako stotoznit brat to tak ako to je , a obrnit sa trpezlivostou ..
drzim palce..

stardust
11. dec 2011

@gemini2 maju to proste v nature...tak ako moji chlapci.

gemini2
autor
11. dec 2011

@babulka123 🙂 🙂

gemini2
autor
11. dec 2011

@piacere trochu sa bojim urazov, len tazko sa daju ustriehnut zive dvojicky ☹

gubcikova
11. dec 2011

hmm.moja prvý úraz v 3 mes.ked spadla s postele totiž v ten deň zistila,že sa dá otáčať s chrbta na brucho a naspäť,druhý úraz 5,5mes.naučila sa 4 nožkovať a spadla s postele,7mes.sedela,8mes.postavila sa o nábytok,8,5mes chodenie za ruku,9mes.sama a pádov bolo habadej.pri jednej hračke neobsedí ani 5 min.,stále musí čosi robiť a ked len sedí tak si žmolí ruky.ako naša doktorka tvrdí má vrtuľku v ritke ktorá sa nezastaví tak ľahko.a ja stále vravím,že nie je hyperaktívna.vývojovo je o pol roka popredu.

gaby21
11. dec 2011

Jaaaj, baby u nas doma to iste, chodi od desiatich mesiacov, v dvanastich sam vyliezol na tu malicku smykacku a spustil sa z nej, na ihrisku sa v klude vyrovna dvojrocnym detom, este ich aj predbehne, neboji sa padov, doma prisunie stolicku a vylezie vsade kde sa da, v podstate ako sa naucil chodit stale bezi, proste nevie chodit krokom, kocik odmieta od narodenia, v autosedacke nevydrzi viac ako 20 minut, dennodennne musim vymyslat narocne aktivity, aby som ho fyzicky znicila, dvakrat do tyzdna chodime plavat. Jedine stastie, ze byvame na dedine v rodinnom dome so zahradou, ale vam poviem spokojnejsie dieta siroko daleko nenajdem, je zdravy a my mame z neho obrovsku radost. Akurat teraz som ale absolvovala kuzr Marie Montessori, pretoze som si ista, ze nieco sa musi urobit s jeho koncetraciou pre hru, kedze nedokaze sediet pri jednej hracke viac ako dve minuty a to sa musi zmenit 😝

piacere
11. dec 2011

@gaby21 presne!! 😀 Prisunie stoličku a vylezie kam potrebuje 😲 😀

gemini2
autor
12. dec 2011

@gubcikova tak tie vrtulky maju asi aj moji.... 😀 teraz maju teplotu a lozia o dusu...ine dieta v ich stave by mozno spalo, bolo malatne, moji vsak nie. som zvedava, ci sa z toho nevykluje naozaj ta hyperaktivita...lebo to nezvladnem ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli