Čím vyčistiť toaletu?

15. feb 2021

Prosim cim dokladne vycistit toaletu aby bola cista? Nemyslim misu, ale dno toalety kde je voda bezne cistiace prostriedky a kefa sice vycistia ale nie uplne kde sa kefa nedostane. Dajte tipy

majkeel
15. feb 2021

Ocot, kyselina citronova, soda bikarbona, hocijaka cola (pepsi, coca, aj no name)

snazilka_bio_mamka
15. feb 2021

kyselina chlorovodikova je super vec. kupili sme za 3 flase a postupne kazdy tyzden sme nalievali a prasne vyčistilo dno od kamena

zuzzuzi909
15. feb 2021

ja som kupila take tablety a nechala ich rozpustit a potom som splachla a bolo to ciste 🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
15. feb 2021

naliat flasu octu, zavriet, nechat posobit najlepsie cez noc

marvin1234
15. feb 2021

@beata_k kyselina chlorovodikova 36% je zdaleka ekologickejsie cistenie nez rozne domestosy a podobne

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marvin1234
15. feb 2021

@beata_k octom urcite nevycistis zanesene wc pod vodou. Pani sa nepytala na jemnu eko bio verziu. HCl je optimalny pomer eko/vykon.

zuzuliennka1
15. feb 2021

@marvin1234 vycistis, v podnajme ked sme sa nastahovali, bolo na dne toalety tak 1cm hruby nanos kamena... liter octu som tam naliala a rano splachla - zachod jak novy

amarilka26
15. feb 2021

Urcite kyselina chlorovodikova. Super vycisti.

marvin1234
15. feb 2021

@zuzuliennka1 nuz ked sa ti to podarilo tak mozno ano, mne sa nepodarilo, každopádne ja som len dala nazor, ze za mna tiez HCl a určite je lepsia nez multichemicke pripravky.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinastaj
15. feb 2021

My máme veľmi železitú vodu a aj keď nerada používam smradľavú chémiu, jediné čo mi vyčistí krásne do biela je Fixinela.

zuzuliennka1
15. feb 2021

@marvin1234 ocot je predsa cisto prirodna vec 🙂

marvin1234
15. feb 2021

@beata_k mozno to tam ma ironicky 😄

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marvin1234
15. feb 2021

@zuzuliennka1 preboha my sa zjavne nechápeme 😄

zuzuliennka1
15. feb 2021

@marvin1234 jemna bio eko verzia je aj ocot, ktory funguje, vycistila som nim brutalne zanesene wcko, zatial co ty tvrdis, ze octom sa zanesene wc pod vodou vycistit neda - ja som dala vl. skusenost, ze da 🙂
nema kazdy moznost zhanat niekde hcl, ocot kupis za 1€ v kazdych potravinach

marvin1234
15. feb 2021

@zuzuliennka1 ok, ozaj sa nechapeme 😄 nevadí

snazilka_bio_mamka
15. feb 2021

@beata_k vies ty co..toto ani nieje moj nick, kamoska si ho este založila velice davno ako iróniu, tak mi prischol :D bio v žiadnom pripade nie som :D

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kobz
15. feb 2021

Uplne naj, super ucinne su tablety z lidlu W5 do zachoda. Vecer dam a rano prejdem kefkou. Zatialco vecer to je citit, ze to nejde kefou, je to uplne tvrde, tak rano prejdem uplne lahucko makkucko a zachod ostane naozaj ako novy

linexys
15. feb 2021

Perkarbonát sodný a zalejem ho vriacou vodou, nechám pôsobiť, potom trocha šuchnem kefou splachnem a hotovo 👌🏻

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkeel
15. feb 2021

@evamarek77 V cole je kyselina citronova ... vyzere vodny kamen, naliat do wecka na noc. Proste naliat hocijaku kyselinu (octovu, citronovu,...) alebo hydroxid (soda - hydroxid sodny) pomaha. Minule som vylial pol citronoveho sirupu po zaruke a pekne vycistil.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xxxtvojamama69xxx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janina112
5. jún 2021

@beata_k kyselinu chlorovodikovu mas aj v zaludku 🙃

cloviecka
5. jún 2021

@marvin1234 ahoj, kde sa dá kúpiť kyselina chlorovodíková, zatiaľ som nikde nevidela.