Čo môžem zasadiť na miesto, kde vytiahnem reďkovku a šalát?

maybe888
24. máj 2022

Ahojte kočky, najbližšie dni pojeme reďkovky a šalát. Na políčku ostane miesto. Čo tam stíham ešte zasadiť. Som zahradkár začiatočník, tak sa ospravedlňujem, ak je to triviálna otázka 🙂 Ďakujem

klarissa25
24. máj 2022

Kľudne zase redkovku

0silvia0
24. máj 2022

@maybe888 luskovú fazuľu ešte teraz môžeš zasadiť. Alebo cukety a tekvice sa dajú. Ja osobne by som ďalšiu reďkovku nesadila, pôjde ti v týchto teplách hneď do semena.

diamond007
24. máj 2022

@maybe888 reďkovku by som už nesadila opäť, skúsila som to minulý rok a celá zhluzovela a vyzrata bola od červov.
Ja som posadila na to miesto potom jahody a paradajky čo zvýšili.

viestta
24. máj 2022

@klarissa25 reďkovku nie, nemá sa sadiť to isté za sebou ani podobne druhy. Za druhé, reďkovka by vybiehala do kvetu.
@maybe888 fazuľku na zeleno, uhorky, mangold, kukuricu, kučeravý kel, ružičkový kel, skorú kapustu, kaleráby, brokolicu, kľudne aj karotku alebo petržlen, cviklu, cibuľku ak zoženieš sadzacku.

luccija
24. máj 2022

@maybe888 mrkvu, alebo mangold čo máte radi...

klarissa25
24. máj 2022

@viestta my tak vždy sadíme, vyberieme prvu redkovku a zasadíme na to iste miesto zase. A vždy je super. Ale dobre vedieť

erosmal
24. máj 2022

@viestta no a čo tie hybridy, na ktorých je výslovne napísané, že je vhodné vysievať počas celého leta? aj tie ti hneď išli do kvetu?

jaja20
24. máj 2022

@maybe888 Ja dávam tiež cukety. Alebo neskorý hrach.

viestta
24. máj 2022

@erosmal s tými skúsenosti nemám. Ja sejem reďkovku začiatkom marca, potom ju vysievať ako značkovaciu plodín s mrkvou. Tu marcovu sme uz zjedli dávno, tej v mrkve je ešte pár, a potom vysievam začiatkom septembra, tu jeme až do Dusiciek.