Stavebné povolenie bez príjazdovej cesty - skúsenosti?

mamive
26. apr 2019

Ako dostat stavebne povolenie ked nam policia nedala povolenie na vjazd na pozemok( presov)... ma niekto skusenosti??? Dakujem za kazdu odpoved

kukucka100
26. apr 2019

@mamive prečo vám nedala povolenie? Skús podrobnejšie opísať umiestnenie pozemku a problém. Bude ľahšie radiť.

saskia_98
26. apr 2019

@mamive ako chces stavat na pozemku ku ktoremu sa oficialne nemas ako dostat ? Ja som toto riesila ale mne mesto odkupilo cestu, spravilo prijazdovku s tym, ze v buducnosti mozno raz tam pojde dalsia vystavba a preto je to mestska cesta a s tym pz nema nič.

deti95060810
26. apr 2019

polícia dva povolenie? Odkedy...
ako sa chceš dostať ku svojmu domu, pozemku .... bude lietať?
ešte skús napísať na fórum modrá strecha, popr. na právne poradenstvo tu na Mk

1mina
26. apr 2019

aj nam neschvalili nedavno najprv povolenie kvoli prijazdovej ceste - poslali sme to naspat architektovi ktory robil navrh - je to podla mna ich chyba ved oni to maju navrhnut tak aby to preslo uradmi predsa... opravil to a na druhy krat schvalili

miska_kal
26. apr 2019

stavebne povolenie bez tohto nedostanes. ved ako chces chodit na ten pozemok?? musis si to najprv vybavit u policajtov!

mamive
autor
26. apr 2019

@saskia_98 mame pozemok az ku hlavnej ceste vid foto len nam policia nedala povolenie na vjazd je to extravilan a my sa nevieme pohnut- kupit vrtulnik este... uz sme im dali aj projekt prijazdovej cesty no furt vymyslaju. Pritom sused horneho pozemu ju pouzi on uz tam chatu ma. Msme tarchu dovolit mu prejazd no my nemozme🤦‍♀️
@saskia_98

mamive
autor
26. apr 2019

@kukucka100 mame pozemok az ku hlavnej ceste vid foto len nam policia nedala povolenie na vjazd je to extravilan a my sa nevieme pohnut- kupit vrtulnik este... uz sme im dali aj projekt prijazdovej cesty no furt vymyslaju. Pritom sused horneho pozemu ju pouzi on uz tam chatu ma. Msme tarchu dovolit mu prejazd no my nemozme🤦‍♀️
@kukucka100

katarinamarkova
26. apr 2019

@mamive dobre...a dôvod neschválenia je??? musíte mať na rozhodnutí nejaký dôvod, nie?

marlenka222
26. apr 2019

@katarinamarkova predpokladám že dôvod bude taký že cez ten uzucky pozemok by sa nákladné auto nedostalo ;) a tobôž nie ťažké stavebné stroje

marlenka222
26. apr 2019

Alebo ma napadlo že niekde je most -prijazdova-hlavna /mostík ktorý neunesie nosnosť

mamive
autor
27. apr 2019

@marlenka222 nie. Cesta je 3m siroka s este aj na konci sme mali v pojekte cesty aj otocne miesto pre hasicke auta. Nedaju z bezpecnostneho hladiska lebo ze uz je tam vraj vela vjazdov... tak som sa pytala ze ked je ulica tak kazdi ma vjazd na vlastny pozemok( dvor) .. tak uz neodpovedal... rozhodnutie dojde v pondelok no vieme ze je neschvalene.

yvoneta
5. feb 2021

@mamive ako ste to nakoniec doriešili? Koľko stál približne projekt vjazdu? Ďakujem.

mamive
autor
6. feb 2021

@yvoneta 350 e sme dali za projekt cesty. Ktory urady nakoniec vobec nebrali do uvahy stale sa este s nimi natahuje pravnicka ale myslim ze uz je tona dobrej ceste... cakame cakame.

loginexistuje
6. feb 2021

@mamive tri metre je mala sirka minimum je myslim 4 metre architekt musi vediet je to kboli poziarnikom sanitkam a pod
bez prijazdovej cesty stavebne povolenie nevudaju

sasanka605
6. feb 2021

Rozdiel je ze vjazdy na ulicu su v intravilane, vy ste v extravilane ako si napisala z hlavnej cesty.