Stavebné povolenie

jaankaa22
16. sep 2018

Prosím Vás, viete mi povedať v akej výške môže byť udelená pokuta, keď sme prerábali strechu (unižovali) bez stavebného povolenia? Poprípade, da sa stavebné povolenie vybaviť spätne? Ohlasovacia povinnosť sa da vybaviť len na stavebnom úrade alebo ju môže poskytnúť aj starosta obce.

janulka2811
16. sep 2018

Ano,mozes si stav.pov.vybavit spatne uplne bez problemov.Pokuty su mastne dost,ak mas super susedov a nahlasia ta pride ti kontrola aj z kraja plus opatovne po 3mes.ci mas vsetky povolenia zdokladovane atd.
Byt tebou si zajdem na stav.urad.

jaankaa22
autor
16. sep 2018

@janulka2811 keď som bola za starostom obce, že potrebujem vybaviť stavebné povolenie spätne ( kvôli hypotéke ) povedal mi, že sa to nedá. Mám ísť teda rovno na stavebný úrad, či to musí ísť cez starostu? Som z dediny

janulka2811
17. sep 2018

@jaankaa22 som z mesta to neviem,ja chodim iba na stav urad.

jaankaa22
autor
17. sep 2018

@janulka2811 a čo sa týka tých pokút? Dostanem ju, ak teda vyvavujem spätne stavebné povolenie?

loginexistuje
17. sep 2018

@jaankaa22 stavebnym uradom je obec stavebne urady su vlastne podriadene obci alebo skupine obci cize prioritne treba riesit so starostom

loginexistuje
17. sep 2018

@jaankaa22 pokutu smozrejme ano resp rozhodne starosta toto je prenesena kompetencia na samospravu

loginexistuje
17. sep 2018

teda a spatne sa neda treba zacat riesit dodatocne stav povolenie na legalizaciu ciernej stavby

janulka2811
17. sep 2018

@jaankaa22 ak ta niekto zlaty nahlasi ano ak si zacnes vybavovat nie ... da sa vsetko spatne ...

lenulikus
17. sep 2018

@jaankaa22 § 105 Stavebného zákona....konkrétne tvoj prípad:

(2) Priestupku sa dopustí a pokutou do 25 000 Sk sa potresce ten, kto

a) ako stavebník mení stavbu bez stavebného povolenia alebo v rozpore s ním, - to je ak ste strechu upravovali svojpomocne

ale pozor, ak Vám to robila nejaká firma už je to správny delikt a iný paragraf:

§ 106

Správne delikty
(1) Stavebný úrad alebo inšpekcia uloží pokutu do 400 000 Sk právnickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej na podnikanie, ktorá

a) uskutočňuje jednoduchú stavbu, drobnú stavbu, stavebné úpravy alebo udržiavacie práce, ktoré treba ohlásiť, bez takéhoto ohlásenia alebo v rozpore s ním,

Utekala by som na stavebný úrad radiť sa s tetami a nestrácala čas tu na MK.
Veľa štastia.

emmi101
17. sep 2018

@lenulikus asi tak. Niekedy je fajn sa tu poradiť, no sú veci, ktoré je aj podľa mňa lepšie riešiť ihneď a nečakať, čo tu na MK zo seba vypľujeme a čo danej osobe aj k niečomu bude

loginexistuje
17. sep 2018

@lenulikus
rady dostala to co si skopirovala zo stavebného zakona sú dve nesúvisiace časti lebo k správnym deliktom si skopirovala časť k ohlaske.

V podstate stavebným úradom je obec a starosta je statutár obce, ktorý bude rozhodovať aj o výške pokuty samozrejme v rámci medzí zákona. Ty si podla profilu z Lieseku a oni nemaju spoločný stavebný úrad

teda treba ísť na obecný úrad a riešiť ak je divný starosta počkať na komunálne volby a ist za novy

http://www.liesek.eu.sk/476/stavebny-urad.html

janulka2811
17. sep 2018

@jaankaa22 nie,urcite nie.Ved zajdi na stav.urad a vybav si povolenie a odpoved ti pride do mesiaca max.Zaplatis 10€ poplatok iba,kedze je to ohlasenie drobnej stavby,plus stavebny dozor mudis zohnat atd,ale to urcite vies.

jaankaa22
autor
17. sep 2018

@janulka2811 starosta bol na stavebnom úrade a to stavebné povolenie sa nedá vybaviť spätne, čo sa týka strechy. Kebyže chceme všeobecne stavebné povolenie na prerabku, bolo by treba robiť ku všetkému projekty a kolaudovať na novo. A kolaudácia tam už je, prerábame starý dom ...