Najlepší film, aký ste videli

8. aug 2023

Ahojte, minule som sem dávala aký bol najhorší film co ste videli.. Tak dnes sa pýtam na najlepší, aspoň budeme mat co s mužom pozerať 😁 za mňa je najlepší film taky, čo si môžete pozrieť aj 20x a stále vás to bude baviť.. Ja som silno rozmýšľala no neviem ci taky mam 🤷‍♀️

lalilla
9. aug 2023

Pripnem sa

sisaka
9. aug 2023

Z detských filmov som videla niekoľko krat a kľudne si ich znova pozriem staré klasické Disney filmy (animované), z tých nových prerobených jediný, ktorý sa mi páčil je Alladin.
Viac krat som pozerala Harry Potter.
Môj naj film na viacnásobné pozeranie a okamžité zlepšenie nálady (preto som ho aj videla viac krat) je Mamma Mia!
Zo seriálov - teraz som akurát dopozerala Desperate Housewives (Zoufalé manželky) milujem sarkazmus a humor v tomto seriáli… budem musieť nájsť niečo podobné, nech mám čo po večeroch pozerať.
Tiež ma bavil seriál Midsomer Murders, taká klasická detektívka z anglického vidieka. 😍

vroni
9. aug 2023

Ja milujem Co sme komu urobili (všetky diely), niekto to rád horúce alebo Strašidlá zo Spessartu. A som schopná x krát pozerať Source Code ci Timeline.

yoxinka
9. aug 2023

@theanak
Ja som si k tomu pozrela aj pár dokumentov, no a chalan teda v nejakej mega divočine nebol. Necelých 25km odtiaľ bol nejaký národný park, kde bola kooooopa turistov 🤦‍♀️, 25 km prejdeš za dva dni. A áno, nevedel sa vrátiť do civilizácie, lebo nevedel prebrodiť tú rieku, v zime bola len malým potôčikom a asi 500m odtiaľ bol spravený mechanizovaný visiaci prechod. Keby mal chlapec mapu, normálne to prejde a ide domov … Mňa inak strašne nas*al, keď zabil toho losa. Chudák los! Toto sa nerobí, že netuším, ako uskladniť mäso, ale killnem losa 🤷‍♀️. Autobus v ktorom tam žil, pred troma rokmi odtiaľ na požiadanie aljašských úradov odpratala americká armáda (je aj video na twitteri), lebo tam chodilo kopec ľudí tak podobne vybavených ako chalan a stále tam niekoho museli zachraňovať. Pár exotov tam pri pokuse dostať sa k tomu busu zomrelo. Nejaká 25 ročná kočka sa utopila rovno v tej rieke 🤷‍♀️. Ja som ti poslala len jedno video, ale o Proeneckovi je toho kopa na youtube, treba si len pohľadať. MEGA inšpiratívny človek. A veľmi sa mi páčil rešpekt a úcta k prírode v ktorej žil. Fakt veľmi pekné a jeho príbej je zaujímavý. Pozri si 😉.

yoxinka
9. aug 2023

@theanak
A ešte, keď spomínaš Krakauera, ďalšia jeho zaujímavá kniha je Into the Air, to je opis udalostí, ktoré viedli ku katastrofe dvoch expedícií na Evereste v 1996. Krakauer bol členom jednej zo spomínaných expedícií. Na základe jeho knihy je natočený film Everest. Ten zase mám veľmi rada ja 😉.

123sofia123
12. aug 2023

The swimmers

sovica
13. aug 2023

Nie je možné vybrať len jeden film, ale toto sú asi moje naj srdcovky (určite by som však vedela dopísať ešte ďalších 15-20 kúskov). Obľubujem aj čierno-biele československé filmy (komédie) s Natašou Gollovou, Adinou Mandlovou, Věrou Ferbasovou, Oldřichom Novým, Hugom Haasom...

Vykúpenie z väznice Shawshank
Niekto to rád horúce
Tak dobre, ako sa len dá
Divoký Django
Stuck in Love
Pretty Woman
Láska nebeská
Hriešny tanec
Nebezpečná krása
Tootsie
Flashdance
Sabrina
Navždy mladá
Šťastie na dosah
Pred úsvitom – Pred súmrakom – Pred polnocou
Návrat do budúcnosti
Marečku, podejte mi pero!
S tebou mě baví svět

mirka414
14. aug 2023

Mne sa páčil film muž menom OTTO

kachita
14. aug 2023

Pre mna je to taky starsi film Spartakus este s Kirkom Douglasom.

siera_springs
14. aug 2023

Fotr je lotr 1 a 2👌👌

tatisna
14. aug 2023

Hriešny tanec a Bezva ženská na krku + Roman pro zeny

ejbyk
14. aug 2023

Už teraz mi chýbaš 🖤

Smutný film...

pkgirl30
14. aug 2023

Ťažko napíšem len jeden. Všetko od Toma Hanksa, Mel Gibson, a Denzel Washington, a okrem toho Interstellar, film nezabudnuteľný a veľmi silný pre mňa.

motylikova
14. aug 2023

Ako prichádzajú sny - prvý raz nám púšťali úryvky na vysokej, niektoré scény mi zostali navždy v srdci. Milujem aj ten príbeh, ale aj celkové stvárnenie sveta v príbehu.
Večný svit nepoškvrnenej mysle
Číslo 23

Keď máme bláznivú náladu, pustíme si Ace Venturu (pre nás podmaz na Silvestra k hrám a pod.)

V mladosti sme pozerali dookola Butterfly effect (doteraz sa mi páči, len už ho viem naspamäť🙂).

Z animovaných rozprávok môžem kedykoľvek Vladárovu novú tvár, Pixar krátke filmy, Tarzan🙂

sandratn
25. aug 2023

Babel
21 gramov
Gran Torino
Chlast
Hon
I care a lot
Okamih zlomu
Million Dollar Baby
Black swan
Derailed
Gone Girl

rous777
18. mar 2024

@yoxinka to je tak blbá otázka.