Wednesday seriál

millenam
6. júl 2023

Vcera sme pozerali serial Wednesday (1.cast), lebo moja 8 rocna dcera ho chcela velmi pozerat. Vsetky dievcata z triedy ho videli a rozpravaju sa o tom v skole. Mne a manzelovi sa ten serial zdal absolutne nevhodny pre deti. Bola som z toho prekvapena, pretoze tato temna hrdinka sa bezne objavuje na detskom obleceni uz od vel.98. Cakala som teda nieco ine a nie take temne a brutalne sceny. Hned na uvod hlavna hrdinka zabila nejakych chlapcov, lebo sikanovali jej brata. Akokeby to bolo OK- sikanuju ta, tak ho zabi.... Dalsie casti teda nasej dcere nechceme pustit. Je z toho nahnevana, lebo vsetci to pozeraju a v podstate nikto nerespektuje vekove odporucania...
Chcem sa preto opytat, ci ostatne mamicky bezne pustaju detom horory alebo len my sme taky " uzkostlivi".

petronelaproki
6. júl 2023

my sme si to s mužom pozreli, zhodnotili sme, že je to štýl Harry Poter, vlkolaci a pod..., pre našu 8 ročnú to nie je vhodné, musí si vystačiť s pesničkou a klipom :D dobiedzala zo začiatku, že to chce vidieť, ale už ju to postupne prešlo

oskorusa
6. júl 2023

@millenam stoj si za svojim rozhodnutím a primeraným spôsobom to komunikuj s dcérou. Uznaj, že je nahnevaná a údaj vecné dôvody, prečo nechceš, aby to pozerala. Je to ťažké v tomto svete, ale nám to funguje, naša dcéra, má 12, už sama prehodnotí, čo je pre ňu vhodné a čo nie. Tiež sa jedovala, že iní môžu. Teraz plne chápe, prečo to tak bolo, máme úprimný a blízky vzťah. Držím vám palce

januska12323
6. júl 2023

Je to seriál pre tínedžerov s hororovými prvkami. Je na rodičovi či to dieťaťu pustí alebo nie. Ako ho vníma dcéra, nebála sa? Podľa mňa rodičia prežívajú viac ako deti. Na tvojom mieste by som si pozrela bez nej a horšie časti potom preskakovala, tak bude spokojná, že videla a ty, že nevidela tie horšie. Celý seriál aj tak nepochopí. Ale je to na tebe.

marseillefan
6. júl 2023

Ja som si najprv pozrel dve časti a potom som deťom pustil práve tú úvodnú scénu, lebo je super (mimochodom nikoho tam nezabila). Deti to tak chytilo, že si pozreli celý seriál. Potom si ho pozreli samé druhý krát a potom tretí krát, až mi to už liezlo na nervy. Dcéra má 8 rokov, pri strašidelnejších scénach si zakrývala oči, aby nemala zlé sny.

wikiwiki
6. júl 2023

Je lepšie si takéto seriály najskôr pozrieť a potom ich púšťať deťom. Niektoré deti sú háklivé aj na také scény, takže podľa mňa to až tak moc vhodné nie je

simca06022011
6. júl 2023

myslim, ze tak ako harry a pod, nie je toto pre 8r dieta.. ma este cas. Moja ma teraz 12, cize ked to pozerala minuly rok bolo to ok uz. Cize v pohode...
ja to sledujem davno, ze deti pozraju vsetky serialy, je jedno aky vek maju, podla mna neprimerane uplne a vacsine je to fuk... uz 12r nestrazim tak, ale teda do tych 9-10r som vsetko riesila... Mame vyhliadnute aj ine serialy a filmy, ale zhodnotili sme ze est eje na to cas.. :DD

janai1
6. júl 2023

Ste asi zle pozerali lebo nikoho nezabila 😅

beronsche
6. júl 2023

@millenam pre 8r to vhodne nie, nech si kto chce, pusta svojim detom, co chce, moje to pozerat nebudu..
(Mne sa to ale pacilo, milujem young adult fantasy.. 🤪)

Tu ani tak nejde o strasidelne sceny, ale skor o celkovu myslienku filmu- sialena traumatizovana zena sa snazi ozivit zleho cloveka zodpovedneho za vyvrazdenie celej komunity a dalsie zverstva, tak, ze stvori dalsie vrazdiace monstrum, ktore jej zbiera casti tiel obeti...
Toto by nebolo vhodne pre deti, ani keby hlavne postavy boli ruzovy jednorozci..
Ale tak mnoho dospelych neskuma, co ich deti pozeraju, dalsi to zase zjavne nevedia spravne vyhodnotit... A Ako nasledok tu potom mame tuto wednesday hysteriu medzi deckami do 10r..

dominikamacakova
6. júl 2023

Myslím si, že videla už horšie veci. Pane bože, veď tie deti majú telefóny... Nevieš si ani predstaviť čo pozerajú. Ja by som jej to pustila tak isto ako všetky mamy jej spolužiačok

beronsche
6. júl 2023

@dominikamacakova a deti preto pozeraju nevhodne veci na mobiloch a pod., Lebo ich rodicia maju nazor ako ty..
A zrejme netusia o aplikaciach typu family link a pod.

Pripominam, ze bavime o 8r detoch!
Internet/ filmy/ urcita volnost v rozhodovani , to rozhodne ano, ale s rozumom (rodicovskym)!

lucylaw
6. júl 2023

Ja som to videla ešte minulý rok keď to vyšlo a pri niektorých scénach som sa bála aj ja, môjmu 8-ročnému by som to určite nepustila..Síce už videl niektorých Harry Potterov, ale napríklad trojky sa bál kvôli vlkolakovi, takže ďalšie časti uvidí až keď bude starší..

A teda môj 8-ročný telefón nemá a ani tak skoro mať nebude, takže na internete nepozerá nič, o čom by som nevedela, lebo ani nemá ako..

mila23
6. júl 2023

moja 9-rocna tiez dobiedza, ale som nepovolila. telefon nema. Ani jej to neplanujem dovolit....

millenam
autor
6. júl 2023

To som rada, ze nikoho nezabila. Ospravedlnujem sa za tuto informaciu. Asi som ten serial videla velmi cierno....

radkaradix
6. júl 2023

suhlasim, ze to nie je vhodne, ja sama som sa pri wednesday bala :D
rovnako tak harry potter je podla mna vhodny presne tak, aky vek ma harry v jednotlivych castiach, napr prva cast pre 10-12 rocne deti - taka mila, s napinavymi pasazami, posledna cast je prilis temna, podla mna pre deti nad 15 rokov..

millenam
autor
6. júl 2023

Dcere sa ten serial pacil. Ale ako ju poznam, vecer sa bude bat ist na WC, ze na nu skoci ta prisera z lesa.

rebrambora
6. júl 2023

Kazde dieta je ine.
Ja som v tom veku pozerala horory a ako dospely clovek viem zhodnotit, ze ziadnu ujmu to nema.
Co myslis, ked este fungovali staroveke pravidla a popravy, ze to ludia videli v telke alebo videohrach?
Toto absolutne nic neovplyvnuje, pretoze by ste dieta vychovali a ovplynili jeho dane vlastnostia myslenie. Mne pride dolezitejsie ako dlho stravia pred obrazovkou, cize max hodinu. A v tom veku uz snad vie rozlisit co je realita a co nie.
Je ale na kazdom rodicovi, ako vychovala svoje dieta, cize ak to tak citis, nech sa paci. Toto bol len moj nazor.

missviolet
6. júl 2023

s obavami ohladom Wednesday chapem, je to skor pre tínedžerov, od tych 11r by to mohlo byt ok. mna tu zarazil Harry, to fakt? ako decko som s tym vyrastala, film a knihy videla v 8rokoch a potom postupne ako to vychadzalo a absolut nikdy som sa nebala, nemala nocne mory, proste nic, akurat co som obdivovala silu priatelstva, najdenej rodiny, odvahy...

surama
6. júl 2023

@millenam Nam s manzelom sa serial pacil a tesime sa na druhu seriu, ale tiez som nepochopila, preco je toto urcene detom. Vobec mi to neprislo vhodne pre deti..ved aj tie sceny ako su tam casti tela nalozene (netusim v com to bolo), aj ako pises, ze ona tam na zaciatku zavrazdi niekoho a potom je vlastne hrdinka... Nemyslim.si, ze je to dobry vzor pre deti a este ked vidim, ako tym vsetky ziju. Ale ked je to teraz cool, tak to chcu vsetci pozerat...nezabranis.

beronsche
6. júl 2023

@missviolet tak kazde dieta je ine.. 🙂 moje 11r by po pozreti tych poslednych HP filmov urcite pol roka nespalo..
Knihy to uz je ina vec, tie citat moze, zial nechce..

Mozno si rastla s filmami, tak si vlastne dorastla do vhodneho veku pri kazdej vyjdenej casti.. 😉

barbora19911
6. júl 2023

@millenam ...som učiteľka v škôlke a ked vidím mamy ktore to 4-5-6 ročným deťom púšťajú je mi zle určite to nieje vhodné pre tak malé deti ...sama mám 23 a zdalo sa mi to veľmi strašidelné akurát pre kategoriu tínedžerov....

jesenzima
6. júl 2023

U nás doma sme fanúšikmi "strašidelností", dcéra sa na príšerách smeje, vie, že sú vymyslené, a že neexistujú. Samozrejme krvavé scény a scény s násilím nepozerá ...

estellas
6. júl 2023

Je to skôr pre starších tak 10 +. Niektoré scény nie sú vhodné pre malé deti napr. zlomene väzy pri autoharii.

lauriik
6. júl 2023

Nasa s tym prisla zo skolky! (6 rocne deti) Ze vsetky spoluziacky to videli. Pochybujem. Ale pozreli sme si spolu prvy diel a dalsi uz pozerat nechcela 🤷🏼‍♀️ Ja by som jej to urcite cele nepustila lebo pri niektorych pasazach som sa bala aj ja 👀 Ale chcela som aby si to skusila, nech neni chudatko outsider, ze nasi mi nedovolia pozerat.

mamusa123456789
10. júl 2023

1.nikoho nezabila
2.ja som teda stalo poriadny a v tomto seriály dom neobjavila nič, čoho by som sa bala
3.moja 8 ročná dcéra je ešte väčší stalo a ešte jej chyba dopozerať poslednú časť... Najskor sme jej to s manželom nechceli pustiť a potom si hovorím, ze to nie je o nič horšie ako hp, takže sme jej to pustili a vôbec sa neboji

kittykat22
10. júl 2023

Tak ja neviem ci je tu polovica z vas z Marsu, ze pustate tento serial 8 rocnym detom. Film ma rating 14+ a je doporucovany detom od 14 rokov. Rating je tam preto, lebo mladsie deti nemusia racionalne obsiahnut co sa vo filme deje a este nemaju dobre vyvinutu schopnost rozlisovat mezi fantaziou a realitou. Casto sa im tieto veci zlievaju a potom sa u nich rozvinu strachy prameniace z toho co videli. Uprimne nechapem, preco pustate filmy ktore su absolutne nevhodne pre deti, ked mame na vyber neskutocne mnozstvo filmov, serialov a dokumentov ktore su pre deti vhodne a rozvyjaju ich roznymi smermi. Ked v 8 rokoch pozeraju Wednesday tak v 12 budu pozerat 50 shades of grey?
Vy nieste normalni.

beronsche
11. júl 2023

@kittykat22 ja tiez nechapem...
Tym ludom uplne unika fakt, ze problem nie je len, ze ci je film strasidelny, alebo nie, ale aj samotna dejova linia, ktora rozhodne nie je vhodna pre deti..

Dokonca mam pocit, ze urcita skupina rodicov je az akoby hrda na to, ze ich dieta to zvladlo pozerat bez vyraznych vonkajsich prejavov strachu. Ze to moze mat nejaky vplyv v podvedomi dietata, to uz je zrejme jedno..

lapersefona
26. nov 2023

@millenam a toto formuje mladez a okupuje ich vnímanie násilia preto to vo svete vyzerá ako vyzera

saxana000
26. nov 2023

Nepustila by som to 8 rocnej v ziadnom pripade.a Pottera sme tiez pozerali zatial len prve dva s dcerou na dalsie ma cas.pusti jej starych Adamsovcov jednotku alebo serial aj tam.je.Wednesday s jej typickym prejavom.ani v telefone jej nedovolim pozerat vsetko doradu a ked pozerame film ktory neni pre nu nemilosrdne ju posielam z obyvacky do izby.. nic jej neutecie.mna este v 14 vykopli nasi z obyvacky ked bola hviezdicka na zaciatku filmu a prezila som to deti.ktore.to videli.maju bud rodicia na haku a volny pristup na stream alebo uz pozerali aj podstatne horsie sceny v inych filmoch.mne to teda v poriadku nepride a plne ta podporujem v tvojom rozhodnuti.

petulda333
26. nov 2023

Mam deti 8 a 4r, dcera 4r ju miluje,ale pozna ju len z youtube,ten tanec na pesnicku od gagy. Syn by chcel vidiet,lebo sesternice (4 a9) ju videli. No nedovolim. Nie je to pre male deti.

mamatroch
27. nov 2023

@millenam nase 12 a 11 to tiez chceli pozerat a nedovolili sme. To, co deti vidia, sa stava sucastou ich myslienky. Myslienky dalej ovplyvnuju slova a od slov je uz k cinom kratka cesta.
Tym nechcem povedat, ze kazdy, kto pozera tajeto filmy, skonci ako vrah, ale uprimne - je v dnesnej dobe nutne detom podsuvat, ze agresivita, temnota duse i celeho cloveka je normalna? Ale co sa cudujeme, zacina to uz v skolkach, halloweenovske dlabanie tekvic, zo smrti / kostry cloveka sme si urobili zabavu (vid masky na karneval a tie "vtipne" pyzama s kostami)... Ale na druhej strane, ked je niekto vazne chory ci blízko smrti, kolko priatelov mu zostane a nadalej sa o neho zaujima, ci ho navstivi doma / v nemocnici, ak je to mozne? (A nie, veta "ved ak budes cosi potrebovat, ozvi sa", nie je pomoc). Lebo ved jaj, vtedy ti fanusikovia duchov a kostier zistia, ze smrt predsalen nie je zabava a na to predsa nechcu mysliet...
Tak isto cintoriny - kolkym tym fanusikom halloweenu, co oslavuju tmu, temnotu, zleho ducha a smrt v kostymoch duchov a kostier, napadne ist na cintorin aj mimo "povinnej jazdy" v novembri? Upravit hrob a prave tam si spomenut a pripomenut aj to, ze ani ja tu nebudem vecne a smrt caka aj mna? A pytame sa sami seba, ci zijeme tak, aby na nas raz, ked sa nas dotkne smrt a navzdy ukoncime svoju put na zemi, okolie mohlo spominat ako na dobreho cloveka, ktoreho bolo radostou a potesenim stretnut a poznat?

...takze autorka, nie, nie ste sami, co sa vam to zda s manzelom nevhodne. A oblecenie take temne by som nekupila detom ani keby mali 17 r. a rozliali sa na kolomaz. My kupujeme oblecenie tak, ze:
- 4.rocnemu ja
- 11 a 12 r. dceram spolu s nimi, niekedy cez net, niekedy ideme do obchodu. Ale poviem Ti, niekedy je lahsie zohnat suvenir z Ohnovej zeme ako normalne oblecenie pre ne. Roztrhane rifle a crop topy som kategoricky zakazala (nevychovavam dcery pre potesenie oci uchylakov, ale tak, aby si boli vedome svojej hodnoty ako zeny a aby si vazili same seba a vedeli, ze ich telo a aj dusa maju svoju cenu a neodhalujeme ich len tak hocikomu, kto toho nie je ani hoden). A temne motivy tiez nie. Tieto tri veci u mna neprejdu, zvysok vyberu je na nich.