Seriál Wednesday

2. dec 2022

Servus. Serial je v kategorii komedia, mystery, horor. Je to velmi strasidelne? Mozu to pozerat citlive povahy?

anjelicek26
2. dec 2022

Od 10+ v pohode...pozerali sme s deckami a nic desiveho teda, ale kazdy ma ine parametre... moji starsi maju 12/16 rokov... takze pre dospeleho urcite ok, a to horory skutocne nemusim, toto okolo toho ani neslo...

som_ponorka
2. dec 2022

Ako citlivá povaha? Ja som sa občas bála, ale napäté scény netrvaju dlho

lindusss2016
2. dec 2022

Co je citliva povaha? Je to trosku creepy, ale ja napr.horory neznasam, nepozeram, neznasam sa bat, nevidim v tom nic, teda ak sa jedna o klasicke horory bez nejakej zmysluplnej zapletky a ide tam len o to, kolko ludi naporcuju... Ale tento serial ma skvely a putavy pribeh, mojim top zanrom je fantasy a toto mi rozhodne ulahodilo. Urcite odporucam 👌

lenuska9999
2. dec 2022

Režíroval to Tim Burton. Poznáš rozprávku Mŕtva nevesta ?? Je tiež od neho. On dokáže tie hororové námety tak urobiť, že sú až krásne . Seriál Wednesday odporúčam určite, je super. Dúfam, že sa dočkáme pokračovania.

galganka
2. dec 2022

Občas na to počas hry mrkli aj deti a skonstatovali akurát, že zaujímavá príšera... 🤷‍♀️

seahorse27
2. dec 2022

Pozera to 13-rocna dcera, ja obcas si to mrknem s nou. Je to ok, nie je to horor ani nahodou 😃

iv007
2. dec 2022

Je to taky teenage serial, nic strasidelne..Baba to super zahrala, zeriem ju

stvura
2. dec 2022

absolútna pohoda, môj 10r to v poho dal - ak pozerali St.things, tak toto je len malina - nič vlastne neukážu z desivych scen

nika_val
3. dec 2022

Inak ale mňa to dost sklamalo.. uroboli z toho klasicku teen rozpravku...tak ako aj zo Sabriny, z Winx vsetko na jedno kopyto robia
A toto moholi tak dobre urobit keby to uchopia z trosku ineho konca

miadi
3. dec 2022

Vobec to nie je strasidelne posledny diel HP bolo horsie pre citlive povahy. 😂skor rozpravka. Len trochu moc jednoducha zapletka ze clovek hnet vie kto je za tym. Predvidatelne moc. Ale dialogy sa mi pacili . Jedine co tam bolo strasidelne bol Gomezou xicht 😂v original seriali black and white co som kukala ako dieta boli Gomez aj Morticia krasni ludia .. a tu.. ale inak mohli by aj 2 urobit .

lindusss2016
3. dec 2022

@miadi no toto je pravda, ze od zaciatku som vedela, kto je prisera, ale nevedela som, ze budu dvaja

lindusss2016
3. dec 2022

@miadi len toto je velmi relativne podla toho urcovat jednoduchost zapletky 🤷 v takychto filmoch a serialoch vacsinou vzdy viem dopredu, ako to skonci. Napr. v Game of thrones som predpovedala koniec uz asi 3 serie dopredu 😃 prekvapil ma snad ozaj len ten Snape, ktory nakoniec bol kladnou postavou...

galganka
3. dec 2022

@miadi toto mňa jediné nasr...dilo... ako môže byť Goméz tučnejší ako strýko Fester... 🙈🙈🙈

bmolko
3. dec 2022

@galganka a taký škaredy🙂 vo filme to bol fešák....

stvura
3. dec 2022

@galganka keď pozdries originál komix ktorý je predlohou pre film, Gomez je malý tučný mexican podobne ako teraz v tomto filme.
@bmolko čo som napísala vyššie.
Mne sa obsadenie páčilo, hadam Morticia- Kathrin i viac odohrá nakoľko zvolili výborné obsadenie a bola by škoda nevyužiť potenciál herečky.

galganka
3. dec 2022

@stvura môže byť, komix som nečítala. Ja som vyrástla na fešákovi Gomézovi... 🤣

gertrudaosem
3. dec 2022

Píšu 13+ ale na mňa sú tam dosť krvavé scény ako roztrhané časti tela (niekde hlava, niekde trup), ofrkana tvár od krvi, zlomene väzy pri autoharii štýlom že úplne vylomený krk a niečo tam trcalo - nechutné to bolo, a pod. - toto je iba v prvom dieli.. Ináč v pohode, ale miestami tie scény sú fakt cez aj keď nie často (pre mňa dosť cez a aj na štýl akým tento seriál prezentujú) nečakala som že to bude až také.

gertrudaosem
3. dec 2022

@galganka no tu je Gomez veľmi ale veľmi nepríjemný až mi je zle keď ho vidím. Absolútne sa tam nehodia k sebe ani so zetou 🤣 ale on je veľmi zle vybratý, za mňa nedá sa na neho pozerať. Nejde o to že je napríklad škaredý, ale mne sa tam nehodí a je riadne od veci a nepríjemný

gertrudaosem
3. dec 2022

@anjelicek26 nič desivé? To vazne?

galganka
3. dec 2022

@gertrudaosem dala som seriál zhodnotiť detom (9 a 8). Staršej sa nepáčil Hyde, ale vo väčšine takýchto filmov pozeráme aj "making of", takže s ním nemá problém, a ostatné scény vraj boli OK.

alexka89
3. dec 2022

To okolo adamsovcov ani nepachlo....mohli to aj na iný spôsob natočiť ako do toho zatiahnuť adamsovcov...zatiaľ máme 4cwsti za sebou a dáko som sa nestihla báť ...jedine tak tie scény v tmavom lese

autor
3. dec 2022

@gertrudaosem takze nic pre mna

amiaja
3. dec 2022

Nie je tam nic take desive z coho by si nemohla spavat, v pohode to davaju aj deti. Okolo hororu to ani neislo.

gertrudaosem
3. dec 2022

@amiaja bohužiaľ deti dnes pozerajú kadečo, čo nie je zdravé ale tak nech si zodpovednost nesú ich rodičia, aj keď v týchto pripadoch rodičom je to zvysoka jedno 🤷🏼‍♀️. Tak ale čo by sme chceli .. potom sa čudujeme že sa tieto veci posúvajú ďalej v životoch deti. Ale to neber osobne. To všeobecne.

A za ďalšie, nie každému sa dobre pozerá na násilnosti a krv, mŕtvoly a pod. Alebo aj hádky, lacné devy, primitivizmus, týranie, zabíjanie, ublizovanie a kadečo iné... V podstate nechápem ľudí, ktorí si toto dobrovoľne púšťajú do života.

miadi
3. dec 2022

@stvura ale tohto dlho hladali za 2.5r co som zila v Mexiku som tak skaredeho mexicana nestretla. 🥹chapem ze to bol zamer ale na toho z ciernobieleho serialu som mala crush 😻

fionaodshreka
3. dec 2022

Pozerala som to s 8rocnou a nebolo tam nič extra čo by ju desilo, keď videla Pottera všetky časti toto nie je o nič horšie, Dobsinskeho rozprávky sú tiež pekne krvaky a čítajú sa deťom 💁‍♀️ medzi horor by som to neradila, skôr sci-fi/fantasy

amiaja
3. dec 2022

@gertrudaosem suhlasim ale tu hovorime o konkretnom filme. Nebolo to ziadne krviprelievanie, prostitucia, nadavky.. zas to netreba prehanat. Deti musia vediet ze svet nie je len krasny a ruzovy. Odjakziva v rozpravkach bojuje dobro so zlom, zabijaju sa draci a podobne.
Ja som ten serial videla so synom a nemam ziadne vycitky ze som mu to dovolila pozerat. Naozaj je to skor fantasy.

stvura
3. dec 2022

@miadi tak zatiaľ som veľa z jeho herectva nevidela, veď uvidíme...

gertrudaosem
3. dec 2022

@amiaja a koľko rokov má syn?

miadi
3. dec 2022

@stvura ale da sa nanho zvyknut 🥹len tie sceny ked ocicmava svoju zenu uz to Neni take ze ok vasnivy par na verejnosti ale tske ze fuj uz dost get a room 😂ked som bola mala Angelica Huston sa mi zdala nie moc pekna na morticiu ale teraz sa mi zda ok lepsia ako Katherine hoci ta je krajsia . Ale to porovnavanie Proste ide z toho original serialu kde boli vsetci fantasticki