4 roky aj 2 mesiace osobný bankrot

3. aug 2023

Dobrý deň, je možnosť si niekde zobrať úver po Osobnom bankrote? Príjem mám zmluvu už 5 rokov na dobu neurčitú, register čistý, preto nechcem skúsit aby som nemal zbytočne negatívny záznam. Prosím len komentovať so skúsenosťou.

sheila121
3. aug 2023

🙈🙈🙈🙈🙈🙈chces sa do toho zase dostať? Nerob kraviny.

adrianka2606
3. aug 2023
autor
3. aug 2023

@sheila121 máte pravdu radšej budem platiť celý život podnájom 650€ ako svoje 😑 nerozumiem, prečo by som nemohol, pytam sa na skúsenosť, samozrejme keď sa mi podarí si niekedy niečo zobrať tak si to dám aj riadne poistiť.

michal711
3. aug 2023

Mali ste osobný bankrot a teraz plačete ze máte platiť nájom ? Preberte sa zo života. Vám by som nepozicial ani cent keď sa snažíte oblbovať systém

samimami777
3. aug 2023

Ahoj Moja skúsenosť nie ale známy tak brali cez akéhosi finančáka...to ale pár rokov dozadu už je . Chlap bol po osobnom bankrote cirka 8 rokov (možno viac) ak si dobre pamätám a tiež nemal už žiadne dlhy po Tom ani negatívne záznamy ale oni mali aj niečo viacej našetrené (ak si dobre pamätám cez 40000€) , mal tpp zmluvu neurčitú, 2000€ netto , svokrovci im poskytli dom na ručenie (obrovský dom s pozemkom takže asi mal pomerne veľkú hodnotu) a aj jeho nová žena mala pekný tpp príjem 1300-1500€ netto tuším a ona mala úplne čistý register , že aj to im pomohlo že ona bola bezproblémová. U teba samotného neviem neviem. Máš nasetrených 20% z ceny ? Chceš brat hypo sám alebo s niekým ? Niekto s dobrým príjmom a čistým záznamom by ti pomohol lebo sám neviem neviem. Máš dobrý príjem ?

sheila121
3. aug 2023

Môžeš kľudne, ja ti nezakazujem, ja len tak.

candii
3. aug 2023

Nepodarí. Po osobnom bankrote ti už nikto nikde a nikdy nič nepožičia v banke .. možno v nebankovke ale tie úroky..

esmey
3. aug 2023

A čo tak poplatiť dlžoby keď už zarábaš a funguješ?

aandrea9
3. aug 2023

@esmey on po bankrote už žiadne nové dlžoby nemá. Dúfam.

drobcek17
3. aug 2023

@michal711 úplne súhlasím, ak raz človek mal osobný bankrot, už by nemal dostať ďalšiu šancu na úver. Možno so mnou nebudú ostatní súhlasiť, (mne to nevadí), ale človek si musí uvedomiť svoje záväzky. Vo vzdialenej rodine mame takeho exota, že už druhý krát je v takých dlhoch, že to ešte jeho dcéry budú splácať. 🤷‍♀️

sasa1310
4. aug 2023

Vy tuším svoje už ani mať nemôžete. Okrem toho na hypotéku treba mať minimálnych 20% zo svojich zdrojov

timkoemkamatko
4. aug 2023

Len pre zaujímavosť, ak niekto vie... Kto preberá dlhy, ak niekto vyhlási osobný bankrot? Viem, že hypotéky sa to netýka - tam je záložné právo na dom. Ale napr. dlh v zdravotnej, sociálnej poisťovni, dlh na výživnom, dlh u operátora a ďalšie dlhý?

janulienka78
4. aug 2023

@timkoemkamatko výživné je mimo osobného bankrotu

mk1111111111
4. aug 2023

@timkoemkamatko zial nikto. "Dobraci" pominali na svoje a tomu, komu dlzia, zial, ostanu len oci pre plac. Neviem, ci by sa aj dlznikom pacilo, keby niekomu pozicali a on im nevratil a ukazal im dlhy nos. No, smutne toto v tomto state. Kazdy po bankrote by mal mat dozivtony zakaz pozicat si.