Používame cookies. Viac informácií tu. OK

9 mesiacov som bola na maródke a teraz som na materskej. Musím podať daňové priznanie?

okana1985
12. jan 2012

Neviem baby poradte a ked hej co na to treba?

bodka70
12. jan 2012

nedala si presné údaje, z toho čo si napísala, je ťažké poradiť. Ale predpokladám, že sa jedná o rok 2011. Ak si v roku 2011 bola len na nemocenskej a materskej, tak zamestnávateľ by ti mal urobiť ročné zúčtovanie dane (je na to také tlačivo, musím o to ročné zúčtovanie požiadať a zamestnávateľ ti je povinný ti ho urobiť. Požiadaj čo najskôr. Ak si v roku 2011 aj mala nejaký príjem zo závislej činnosti, tak sa ti to aj oplatí, lebo ti vrátia preddavky na daň, kedže ti odčítajú nezdaniteľné minimum za celý rok. Ak nepožiadaš o ročné zúčtovanie, môžeš podať daňové priznanie (ale aj tak musíš zamestnávateľa požiadať o potvrdenie o príjme) a daňový úrad ti vráti preplatok dane.
To sú samozrejme len moje predpoklady, neviem či si napr. nemala ešte iný príjem, či si predtým bola zamestnaná na dohodu, na živnosť atď. Kedže je to otázka, môžem ti odpovedať len raz. ak máš nejaké otázky, rada ti poradím, napíš na IP.

tosomja
12. jan 2012

zavolaj do práce a povedia ti. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli