Aká je spotreba teplej a studenej vody v m3 v trojčlennej rodine?

lenka_koll
22. máj 2013

Ahojte, potrebovala by som získať prehľad o tom v akých číslach sa pohybuje priemerná spotreba vody mladej rodiny bývajúcej v byte s malým dieťaťom za rok. ďakujem ;)

0550
22. máj 2013

no ja ti presne neviem povedať ale my sme tiež traja s malým a dostali sme preplatok a to kúpem malého každý deň

lenka_koll
autor
22. máj 2013

@550 a nemas rocne zuctovanie aby si mi to pozrela?

renab
22. máj 2013

@lenka_koll je to strašne individuálne. Poznám rodiny, kde je spotreba pri štyroch ľuďoch extrémne malá, teda aspoň podľa našej. ja sa pod 100 m3 teplej a 100 m3 studenej nedostanem. Čítala som, že priemerná spotreba studenej vody na Slovensku je 25 m3 na osobu/rok.

lenka_koll
autor
22. máj 2013

@renab je mi to jasne ze je to velmi individualna zalezitost ale jedine takto nejako, spriemerovanim zistim ako to v beznej rodine chodi. Ide mi totiz o to, na kolko kubikov vody by mala byt zalohova platba v pripade ze je najom poskytovany s energiami. Majitel bytu tvrdi ze 15 m3 teplej vody by malo trojclennej rodine na rok stacit. Podla mna je to ale ciste sialenstvo ...

simsalabim
22. máj 2013

@lenka_koll to je strasne malo, podla mna... vselico zaujimave sa dozvies tu https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/kolko-m3-vody-miniete-ako-4-clenna-rodina-2/ kedysi som tu diskusia zakladala ja. je to sice o 4 clennej rodine, ale mozno ti pomoze.

lenka_koll
autor
22. máj 2013

@simsalabim to som uz citala, dakujem ;)

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka_koll
autor
22. máj 2013

@matkamirko 11,40 e

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
22. máj 2013

@lenka_koll neviem najst vyuctovanie, ale v pocitaci mam ulozenu zmluvu, ked sme byvali s podnajme: pre 2 osoby:
studena voda: 5m3/ mesiac, tepla: 4m3/ mesiac. Takze rocne by to bolo 60 studenej, 48 teplej za dve osoby; pri troch osobach este asi o tretinu viac.
Tych 15 m3 je sialenstvo.

catrena
22. máj 2013

@lenka_koll ked sme boli 2 tak studena 52, tepla 15 a teraz mame studena 65(157,89e),tepla 21(312,45e)

lenka_koll
autor
22. máj 2013

@matkamirko 29 za kubik?? ved to je sialenstvo :(

lenka_koll
autor
22. máj 2013

dakujem vam za komenty ... pomohlo mi to utvrdit sa v tom co som si myslela

aduskatt
22. máj 2013

my sme traja a za rok spotrebujeme tak 50 kubikov teplej

janka257
22. máj 2013

@lenka_koll No, to je fakt blbost podla mna. My sme trojclenna rodina s malym dietatom a rocne spotrebujeme 70 m3 teplej vody, dennodenne sa u nas vari /niekedy na dva dni/ a hygienu tiez dodrziavame 😉

lenka_koll
autor
22. máj 2013

@aduskatt nasa spotreba bola 58, nepopieram ze je to vela ale aby mi niekto tvrdil ze je to nenormalne, ze to v zivote nevidel, nepocul ze takato spotreba moze byt, mi pride trochu prehnane ... vidiem ze i vy ste na tom podobne a zaiste sa tiez necitite ako blaznivi plytvači vody... zrejme len tiez ako my sa neobmedzujete v kupani a sprchovani.

lenka_koll
autor
22. máj 2013

@janka257 presne tak ;) dakujem

aduskatt
22. máj 2013

@lenka_koll jasne🙂 mas recht, proste obcas v zime v ramci setrenia teplou vodou ideme do sprchy obaja a uz aj je po setreni, lebo sak snad mi tam nebude zima, tak si spravime saunu a hotovo........rovnako riad mam rada umyty pod tecucou vodou, na druhu stranu, ked si umyvam zuby, tak voda netecie. Tiez ked mi je zima, tak pridam radiatoru a nemrznem v dvoch svetroch, takze tak normalka.ale 15 kubikov je straaaasne malo

lenka_koll
autor
22. máj 2013

@aduskatt :D hahaaa take setriace opatrenia poznam s tou spolocnou sprchou ... v konecnom dosledku pretecu tri vane 🙂)

aduskatt
22. máj 2013

@lenka_koll presne tak🙂))))))

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alabama0011
22. máj 2013

@lenka_koll sranda, akurat dnes mi volal majitel kvoli tomu. my povedal, ze mame vysoku spotrebu teplej vody. povedal, ze 3 clenna rodina by mala max. spotrebovat okolo 41m3 teplej vody na rok. tak to vraj mali oni a tiez 3 clenna rodina,ktora tu byvala pred nami. takze asi okolo 40 kubikov

uacha
22. máj 2013

dve osoby s ročnou spotrebou teplej vody 30 kubíkov a studenej 60.

lenka_koll
autor
23. máj 2013

@alabama0011 ano asi tak, toto beriem. myslim ze 40m3 je tak akurat ked si das trochu pozor, ked si zaobstaras umyvacku riadu a pod...

lenka_koll
autor
23. máj 2013

@alabama0011 a vies aku spotrebu ste mali?

alabama0011
23. máj 2013

@lenka_koll no viem, vela 🙂) ale asi je nieco s meracom, lebo od oktobra do decembra sme minuli 39 kubikov vraj, ale od januara do maja len 12, spolu mame na meraci 51, takze je to nejake divne, sam uznal.. Lebo za tri measiace sme mali minut to co za cely rok a za 5 mesiacov len tych 12, co je normalne. Niekto asi zle odcital cisla, tak neviem co s tym teraz bude robit. Vravel, ze mi teraz bude volat kazdy mesiac, aby si urobil prehlad kolko minieme mesacne..

sarka9832
23. máj 2013

my byvame v chalupe a za pol roka sme minuli 50m3 za 140eur aj so stocnym,sme 2dospely 2 deti

majka508
23. máj 2013

My sme tiež trojčlenná rodina a minuli sme za vlaňajší rok podľa vyúčtovania-studenej vody 44m3 a teplej vody 17m3.A to sa ešte dosť sprchujeme v práci,takže neviem,či je to veľa alebo málo????

alla24
23. máj 2013

@lenka_koll Som zvedava ci sa dovolas pravdy... 😉 ale Leni on ti to da zaplatit bez mihnutia oka a este bude otazka ci na dalsi rok skutocne zvysi platby. Akurat vcera mi suseda vravela ze jej kamoska ma ten problem a uz 3 rok jej jednoducho nezvysil platby a nedoplatky jej dava preplacat. ☹ oni sa totiz pri zvyseni platieb ukracuju o zisky z prenajmu

lenka_koll
autor
23. máj 2013

@alla24 no uvidime ... dam ti vediet ;)