Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké máte úroky na hypotékach a ako ste ich vybavovali?

janbalucha
27. sep 2014

Ak chcete vedieť ako ušetriť na hypotéke stači napísať správu 😉

ragulca
27. sep 2014

@janbalucha no skús mi to vysvetliť ako :D

janbalucha
autor
27. sep 2014

@ragulca kedže pracujem s celým finančným trhom tak mám aj nejké benefity .... da sa to jednoducho vysvetli som ako veľko-odberateľ - keď idete do tesca a kupite tam 10 rožko dostanete nejakú zľavu? a ja keď tam chodím pravidelene a zoberiem 1000 rožkov vedel by som si vybaviť nejakú zľavu? asi skor ako bežný človek 😉

lubomirspetko
27. sep 2014

@janbalucha

Dobrý deň, moji klienti majú v súčastnosti nasledovné úroky:

VUB 2,29% (na výnimku)
Sberbank: 2,49%
Oberbank: 1,95% (indikatívna ponuka)
Mbank: 2,5%
Unicredit: 2% s poistením, 2,5% bez poistenia

Momentálne sa dá dostať na takéto čísla. Záleží to však vždy od ratingu a veľkosti hypotéky. Ľahšie si presadím nízky úrok na 100 000€ hypotéke ako na 25 000€. Ak je nízky príjem, v niktorých bankách vám nedajú hypotéku alebo vám ju nedajú za takýchto podmienok.
Dôležité je aj to, do akej výšky hodnoty nehnuteľnosti chcete čerpať hypotéku. Ideálne je do 80%.
Treba takisto mať všetky úvery platené na čas.
To ktorá banka je pre vás konkrétne najlepšia je teda individuálne.

Ak chcete ušetriť, dôležité je aj mať čo najlacnejší bežný účet k hypotéke. Ideálne zadarmo. Poplatok za poskytnutie hypotéky tiež musíte zohľadniť.
Poistenie si treba vyberať nie len podľa ceny, ale aj podľa kvality poistných podmienok a karenčnej doby pri poistení PN.

lubomirspetko
27. sep 2014

@janbalucha

Ahaaaa ja som si prečítal len nadpis a hneť písal odpoveď :D Ono tu išlo o niečo úplne iné ako som reagoval :D

ferkos
28. sep 2014

@janbalucha vies mi definovat co je to cely financny trh :-O ?
Alebo si tu zase raz robia reklamu agenti so vzduchoprazdnom typu OVB, Prosight, Alfinanz ?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli