Aké poistenie dieťaťa ste si vybrali?

jarhal
6. máj 2013

mamicky davate este poistovat svoje deticky? aky mate nazor na poistenia zivotne alebo urazove alebo kapitalove? mna uz bombarduju odkedy sa mala narodila tak zname ,kamaratky aj rodina si robi narok na uzatvorenie poistky...

blavacka
6. máj 2013

@jarhal mojej malej tiez vybrala a plati rodina a mame Farbicku do Allianzu

lucinddas
6. máj 2013

Ziadne, majú stavebne sporenie.Kapitalove , cize sporenie popri poisteni je zlodejina. Životne, no neviem , keby sa stal uraz , dajú ti pár eur a o strate života ani nehovorim, ziadne peniaze dieta nenahradia. Poistky sú vždy o tom, aby sa poistovna nabalila a přitom nemusela plnit. .

kofina333
6. máj 2013

my máme tiež farbičku, výhodou je aj cestovné poistenie do 15. roku v cene

jarhal
autor
7. máj 2013

@blavacka tak to mas fajn ak to plati rodina... 🙂

sibare
7. máj 2013

Pred tym nez cokolvek uzavries, skus si nieco o poistkach precitat. Moja skusenost je, ze predajcovia absolutne nerozumeju principu produktov, ktore predavaju. O matematike ani nehovorim. Tu som mala temu, je tam vela linkov, cez nich sa preluskas dalej.
https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/sporit-cez-poistku-sa-neoplati-2/

Co sa tyka poistenia dietata. V zasade. V prvom rade sa poisti ty, resp. manzel. Vyber si poistku, kde je bonus urazove poistenie dietata. Alebo uzavri ciste urazove poistenie pre dieta. Odporucam tiez realne zvazit, ktore z pripoisteni skutocne potrebujes. Miesto platenia zbytocnosti ako /pobyt v nemocnici a pod./ si radsej priplat nieco, co ma skutocne vyznam, ako trvale nasledky urazu. Resp. si miesto platenia danu sumu radsej odkladaj a tak si vytvoris rezervu, ktoru mozes v pripade potreby pouzit.

Co sa tyka "farbiciek", slonikov a inych volovin. Kde je dieta vyborne poistene a ako bonus mu akoze nasetris nieco na start do zivota. Zaujimalo by ma, aka tam je poplatkova struktura. A chcela by som vidiet poradcu, ktory klientovi v prvom rade ukaze, co ho tento produkt bude stat. Ale dam ruku do ohna, ze to bude podobne ako v tomto blogu: http://cmorej.blog.sme.sk/c/327767/Poistenie-di...

Ani sa nedivim, ze potom stastny rodic dostane karticku s cestovnym poistenim. Ake vyhodne! Pri takej vyske poplatku, ktory rodiacia rocne zaplatia sa poistovni oplati hodit klientovi nejaku omrvinku. Za casto nizsiu cenu, ktoru rocne zaplati klient pri podobnych produktoch, mame doma 4 ludia cestovne poistenie na cely rok do celeho sveta na solidne sumy.

huxy
7. máj 2013

my máme pre malú venové poistenie,v kooperative.
@sibare myslím,že čo píšeš,a aj čo píše dotyčný pán na tej stránke,má niečo do seba.teda pravda to určite môže byť.no na druhej strane,ani ty,ani on neponúka konkrétny produkt,ktorý by bol výhodný pre dieťa.
ja patrím medzi konzervatívnych ľudí,čiže nemám rada "rizikové" produkty,napr.investovanie do niečoho,akcie,atď.ja chcem vedieť,čo v skutočnosti po určitej dobe dostanem.a nie,čo "možno" dostanem,a nik nevie,aká presne tá suma bude.síce o tých 16 rokov bude možno suma 3300€ smiešna,no aspoň viem,čo dostane malá po dovŕšení 18-teho roku.a myslím,že mesačným sporením 16€ je to dostatočná suma,keď je v tom aj pripoistenie.nemyslím,že sporením napr.na vkladnú knižku by bolo zhodnotenie vyššie.

manzanillaa
7. máj 2013

My sme dali malému ako šetrenie stavebné sporenie (kde v dnešnej dobe ako výhodu vidím aj to, že keď mám, dám, a keď nemám, nemusím dať nič)-Keď sa po materskej zamestnám, v pohode môžeme nastaviť pravidelné splátky...a čo sa týka zdravia, tam sme dali len úrazové poistenie (je tam v tom denné odškodné, trvalé následky atď) a platíme cca 40 eur raz ročne. Je to farbička v allianzi, ale bez sporenia.

sibare
7. máj 2013

Huxy. Ale to je len matematika nic viac🙂

Ak sporis 16 eur mesacne /tu nie je ziadne pripoistenie- to jednoducho sporis. Poistenie je suma zvlast, ktoru platis/.
- mesacne ti z toho zoberu 15 %
- logicky, aby si nebola v strate, musi poistovna zhodnotit tvoje peniaze min o 15 %...to budes stale na 0, mas len to, co si tam vlozila /a pozira ti to inflacia/
- v tomto momente je stale na tom lepsie obycajny sporiaci ucet, v obycajnej banke- vysoko bezepecna investicia- je bez poplatkov + mas zhodnotenie 2,5%
- keby chcela poistovna porazit sporiaci ucet, musela by tvoje peniaze zhodnotit mesacne o viac ako 17,5%!!!! Ty koki🙂) by som chcela vidiet take zhodnotenie pri rozumnej miere rizika, ktora je pre konzervativneho klienta prijatelna
- taketo zhodnotenie mozes dosiahnut len sposobom, ktory je vysoko rizikovy /akcie, spokulacie a pod../ to si poistovna nemoze dovolit, lebo samozrejme klient nemoze na konci sporenia pocut, ze sorry, ale nevydalo🙂

btw. ja nic nepredavam, ani neponukam. rizikovku pre dieta si zalozis v solidnej poistovni, akurat, ze budes musiet "znasilnit" pani pri za pultom, lebo ani bohovi, ti tento produkt ponukat nebude, nakolko nie je pre poistovnu ziskovy. bude tvrdit, aky uzasny produkt s uzasnou medailou a uzasnymi bonusmi prave maju. a budes spokojna ako mnoho mamiciek.

huxy
7. máj 2013

@sibare suma 16€ je sporenie spolu s poistením,čiže sporenie je nižšie,neviem presne aká suma,nechce sa mi hľadať v papieroch.
robila som v banke,a tie sporiace účty ti najskôr sľubujú vyššie úroky,ktoré však postupne klesajú,vôbec sa neoplatia.tak isto vkladné knižky.najviac sú úročené termínované vklady,ale na tých sa nedá pravidelne sporiť.
nepoznám produkt,na ktorý sa pravidelne sporí a ponúka vyššie úroky,teda možno ešte stavebné sporenie je ok,ale žiadny produkt v banke.takže myslím,že sporenie spolu s poistením je aj tak lepšia voľba.aj keď osobne máme pre malú založenú aj vk,ale tam jej vkladáme peniažky,keď dostane na sviatok.aby bolo pre prípad núdze.ale v žiadnom prípade to nie je "výhodné" sporenie.
a inak nedá sa povedať,že som nejak zvlášť "spokojná" s tým produktom,čo máme v kooperative.som však určite spokojnejšia,ako by sme pre malú nemali žiadne poistenie,ako napr.ja keď som bola malá.ale našťastie sa mi vtedy nič nestalo,aby som to poistenie bola potrebovala.
a inak ako sa máme my smrteľníci dozvedieť,ktorý produkt je pre nás ten najvhodnejší,keď nám ho nikto nikdy neponúkol,nikto nikdy neodporučil.tomu fakt nerozumiem 🙂

linda20111
7. máj 2013

@jarhal poistenie od ING, kde sme dietatu poistili trvale nasledky, kriticke choroby a drobne urazy. ja som zistovala vo viacerych poistovniach kde mi to vyjde najlepsie /co najmenej platit a najvacsie poistne krytie/ pritom som chcela aj poistit seba a manzela cez jednu zmluvu. mali sme predtym poistky v allianz co bolo drahe a slabe krytie. preto som to zmenila a som spokojna. to co mame my je POISTENIE, nie SPORENIE. sporenie je podla mna hlupost, pretoze tie peniaze o 20rokov budu mat uplne inu hodnotu ako teraz.. hlavne sa nedaj dotlacit do farbicky a podobnych produktov kde podpisujes zmluvu na 2Orokov. mozem hocikedy zrusit a urobit inde poistku ked najdem nieco vyhodnejsie. ja ked som bola mala mne mamka urobila stavebne sporenie, kedze vtedy to ficalo a to je tiez sprostost, tie poplatky za vsetko a ked clovek chce zobrat pozicku tak splaca urok aj za tie svoje nasporene peniaze /to som zistila az pred par rokmi ked som chcela vyuzit ze to mam, ale to ti nikto dopredu nepovie/

sibare
7. máj 2013

Vies, co, ja som tiez len smrtelnicka🙂)) Stravila som 6 mesiacov studiom toho, co poistenie je. I tak si nie som ista, ci mam najlepsi produkt na trhu. Ale uz tomu aspon rozumiem a chapem princip. A dovolim si tvrdit, ze prekukne poradcu. Mam som tu cest s niekolkymi v poslednom obdobi a ako hovorim, nerozumeju produktu a principu. Inak odvtedy, co som sa v tom ako tak dovzdelala, sa mi financne vyrazne polepsilo. Normalne si bijem hlavu, co som bola pred tym taka sprosta.

Co sa tyka este poistenia. Je jedno, aka suma ti ide na sporenie. Princip je vzdy rovnaky. Dobre si prezri vseobecne podmienky zmluvy a hlavne poplatkovu strukturu. Zober kalkulacku a rataj.
Ak ti poistovna GARANTUJE zhodnotenie- realne je okolo 2,5% ako pri sporiacich uctoch. Ked sa zadari, tak 5%, ale to moze a nemusi. Poplatky ti z toho vsak vzdy zoberu tolko %, ze v skutocnosti si na tom horsie.
Ak poistovna negarantuje, tak sa jedna zvacsa o investicne poistenie. Tam to zhodnotenie moze byt vyssie, nizsie...nech je okolo 7-10 %- velmi dobre. Od tohto zhodnotenia si odrataj poplatky. A potom uvidis. Ak su poplatky 15%, tak si v strate!!!! A lepsie urobis, ak si budes odkladat peniazky do ponozky.

cat
7. máj 2013

žiadne, nemienime s mužom z našich peňazí živiť poisťovne či sporitelne.

huxy
7. máj 2013

@sibare ja asi nemám na také veci už hlavu,aby som si to tak naštudovala,aby som tomu dostatočne rozumela.a vlastne ani čas či chuť 🙂 inak viem,že suma,ktorú mi tá poistka dá ako úrok,je dosť zanedbateľná /za 18 rokov spolu len cez 330€/.a pravdu v tom,že lepšie urobím ak odložím peniažky do ponožky máš len dovtedy,kým by sa malej niečo nestalo.vtedy by som si asi trieskala hlavu o múr,že som zrušila venové poistenie a odkladala napr. len na VK.tak isto sporiaci účet v banke ti nedáva žiadne poistenie na prípad úrazu,a tak.a vlastne o tom mi ide,aspoň aké také pripoistenie aby tam bolo.a stále myslím,že je lepšie nejak sporiť /a pritom pripoistiť/,ako nesporiť vôbec.aj keď ako som písala, o tých pár rokov to bude možno smiešna suma.ale predsa niečo,ako nič

majolenka11
7. máj 2013

my sme dali farbicku a dukatik, investicne by som v ziadnom pripade nedavala pre male deti viem o com hovorim popalili sme sa na tom

doublexgirl
7. máj 2013

stavebne sporenie je super, investicne poistenie detom netreba, v niektorych poistkach maju rodicia svoje deti automaticky ako bonus, napr Wustenrot .. kapitalovka tiez nie je moc pre deti.. ale urazovku ma wustenrot najlepsiu .. Dokonca pri stavebnom sporeni, tusim sa vola Krôčik mas aj dieta poistene napr na trvalky az 3500 e .. a mozes vyuzivat aj statnu premiu.. ak by si chcela nejake info, kludne IP

poinsete
7. máj 2013

ak by si sa chcela dozvedieť viac aj o poistení a neutrálnejšie rada pomôžem, venujem sa týmto veciam, robím pre klientov a vyberám, čo im vyhovuje, rada pomôžem

lili_mia
7. máj 2013

@sibare
@huxy a preto baby, treba mať finančného sprostredkovateľa 🙂 tomu je jedno, čo si vyberiete, kedže jeho banka či sporiteľna či poisťovňa platí pevne stanoveným % .. teda on zarobí rovnakú sumu, či už vám vybaví sporenie v allianz, či kooperative .. plusom je, že jemu tie inštitúcie samé dávajú vedieť o týchto výhodných ponukách, výhodnejších aké ponúka pani za prepážkou .. v tom je pointa finančného sprostredkovateľa, on vyjednáva za vás, urobí vám ponuku z prehľadu na trhu, nie iba z jednej inštitúcie .. urobí vám to na mieru .. či chcete iba poistenie, či aj so sporením, na akú dobu, akú sumu, podmienky plnenia .. od toho sa odvíja výsledná suma a tá sa logicky môže líšiť, ked si výsledok porovnáte s tým, čo má trebárs dieťa vašej kamarátky
známy spomínal, že on svojmu klientovi spravil dve poistky .. išlo o pracovníka na ropnom vrte .. jednu životnú a druhú úrazovú a pri platení oboch vychádzala nižšia suma na mesiac, než by mu urobil jednu úrazovú s následkom smrti .. podrobnosti neviem a ani by nebolo kóšer ich tu rozoberať

jarhal
autor
7. máj 2013

ved ja sa uz neviem vobec rozhodnut...
ci uzatvorit hned taraz, alebo si pockat.. 😝 nieco postudovat a dat si poradit..
lebo 😀 ak uz nieco podpisem ....beda uz sa tazko meni....zatial mame cas mala ma par tyzdnov..
...a mne to pripada skoro a preto ma tym znervoznuju....
stavebne sporenie aj s premiou teda rocnou sa mi zda zatial ako favorit....to z vasich prispevkov... 🙂
tak radsej pocitam vase skusenosti.. vdaka

andreah25
8. máj 2013

@jarhal Ja ti poradím iba tak, ako to máme my - v čopke máme pre malého bežný účet Sloník (bez toho úrazového poistenia, iba holý účet) - úrok je tam 1%p.a. - účet je bez mesačných poplatkov za vedenie účtu, používame ho na mesačné šetrenie a vklady peňazí, ktoré dostane na nejaké sviatky s tým, že ak treba malého čosi väčšie kúpiť, tak sa z tohto účtu vyberie, prevažne ale nevyberáme. Sú to teda peniaze stále k dispozícii v prípade niečoho.
Poistenie má v Generali - poistené má kritické choroby, smrť, trvalé následky úrazu - je pravda, že ho máme aj so šetrením, no nie je to potrebné, môže byť aj bez šetrenia, no mne ak neodídu peniaze z účtu preč, tak ich nikdy neušetrím, čiže som si vedomá, že zo šetrenia na poistke nič nezískam, ale získam viac, ako keby som ich tam nedávala vôbec.

Čo sa týka stavebného sporenia, som asi jedna z mála, ktorá mu nikdy na chuť akosi neprišla. A tiež nie je pravda, že na termínovanom účte sa nedá šetriť, dá sa, ibaže ak máš napr. TV so 6 mesačnou viazanosťou a mesačne tam posielaš peniaze, tak do splatnosti TV sa Ti tie mesačné platby budú úročiť sadzbou napr. 0,1% až pri splatnosti sa Ti tieto vklady zlúčia a na ďalšie obdobie sa ti budú úročiť štandardnou sadzbou napr. 2%, no zase ďalšie prídavné budú zase iba 0,1 až do splatnosti a takto sa to opakuje.

sibare
8. máj 2013

@jarhal Stavebne sporenie na sporenie nie je zla volba. Stretla som sa s nazormi, ze stavebko je dobre prave len ako konzervativne investovanie/sporenie. Nie na prefinancovanie byvania. Vyhoda je statna premia, lebo urocenie vkladov je 2%, co je casto aj na terminakoch a pod. Nevyhoda- statna premia a jej vyska zavisi od lubovole politikov, peniaze su viazane, nemozes s nimi narabat- resp. prides o statnu premiu. Dobre je pockat si na akciu na poplatok za uzatvorenie a tak znizit naklady. resp. volit najnizsiu cielovu sumu /ide o sporenie, nie o prefinancovanie byvania/.
Co robia chybu niektori rodicia- zalozia stavebko kazdemu dietau zvlast a pritom sporia male sumy, ktore dokopy v lepsom pripade daju sumu pre ziskanie max. statnej premie. Z kazdej zmluvy tak platia poplatky. Pokial by mali len jednu zmluvu, platili by o polovicu poplatkov menej , peniaze by zhodnotili rovnako a tym by usetrili.

Co sa tyka poistenia. Treba si v prvom rade uvedomit, ze poistenie ma sluzit na kritie rizika. Teda zabezpecenie v takej situacii, ktora by bola pre rodinu nezvladnutelna, resp. velmi tazko zvladnutelna. A podla toho volit pripoistenia. Toto je dost individualna vec. Napr. co sa tyka poistenia dietata. Ja skutocne nevidim dovod, preco poistit dieta na smrt.
Smrtou dietata sa rodina nedostane do ziadnej financne nezvladnutelnej situacie. Pokial viem, deti sa z etickych dovodov poistuju len na malu sumu.
Poistenia pobytu v nemocnici a pn a pod. Pokial je matka na materskej a rodicovskej, ak pojde s dietatom do nemocnice, nepride o prijem, rovnako ak bude chora. A pokial viem tak do troch rokov ma narok byt s dietaom v nemocnici bezplatne. Rodine nevznikne preto ziadna vyraznejsia financna ujma. Preto poistovanie matiek na materskej, ci ich deti na tieto pripoistenia vnimam ako neserioznost zo strany poradcov, hru na city. /btw. bola som i ja takto poistena/.
Pripoistenia drobnych urazov...co ja viem, ak niekomu stoji za to platit rocne hoc iba 15 eur a potom raz za 3 roky zinkasovat sumu tresnem 100 eur za zlomenu ruku svojho dietata...nech to tam tlaci. Ja si radsej 15 eur rocne odlozim / a prihodim k tomu i dalsich 15 eur za pripoistenie pobytu v nemocnici a pn a smrt dietata/ a ked nahodou budem musiet byt na dlhsej ocr, tak budem mat rezervu, z ktorej pokryjem zvysene naklady. A ked k niecomu takemu nedojde, peniaze si uzijem.
Zmysel mi davaju jedine trvale nasledky. Starostlivost, rehabilitacie, strata prijimu, to je nieco, co by mohlo rodinu aj fianancne zruinovat. Preto si toto pripoistenie dam a si ho radsej priplatim na serioznu sumu. Ja neviem, ale ked rodicia platia 15- 20 eur meacne a z toho ide polovica na setrenie, tak aka je potom suma na trvale nasledky? Mne naposledy simulovali tusim 5000 eur , neviem. To je co za suma? Cele roky clovek plati a potom, ked sa nieco stane, tak dostane velke.......Doma mame vsetci na 17000 s progresiou.
Kriticke choroby- to mi tiez dava zmysel. Treba pozriet vyluky poistovne- u deti je ich pomerne dost.
No a poistenie za sposobene skody. Tak toto je bezne dostupne v poisteni domacnosti, treba si to priplatit. Vztahuje sa to na skody v obcianskom zivote /tusim tak sa to nazyva/ a na vsetkych clenov domacnosti. Ludia to casto platia 2X v poisteni domacnosti a tiez na detskej poistke.

sibare
8. máj 2013

@lili_mia Tak ja neviem, ale za poslednych niekolko mesiacov som mala tu cest hned s niekolkymi. Traja boli z roznych spolocnosti a traja kazdy z inej poistovne. Ti zo spolocnosti sa hrdili tym, ze maju zmluvy s takmer vsetkymi poistovnami na trhu. Kua a kazdy mi ponukal iba jeden produkt, kazdy iny a samozrejme kazdy bol najlepsi na trhu. nebudem hovorit, ze boli vsetky rovnako "dobre". Vsetci do jedneho mi boli schopni ponuknut len Investicne zivotne poistenie. Ja a manzel mame uz nejake rocky 😎 , IZP je pre nas apriori drahe!!! A oni len simulovali a simulovali a stale to nevychadzalo. Tak hovorim, ze mam ponuku na cistu rizikovku, kde mam za rovnaku sumu 2 nasobne kritie. Fuha. To bol sok. Zrazu stocili a kto vam to robil? My tiez mame zmluvu s touto poistovnou.
Takze mna bohuzial nikto nepresvedci, ze su sprostredkovatelia nezavisli a ze ked maju zmluvu s viacerymi poistovnami, vyberaju najvyhodnejsi produkt. NIE JE TO TAK. Vyberaju ten, ktory je pre ich spolocnost najvyhodnejsi, kde maju s poistovnou dohodnute najlepsie podmienky. Ked som bola na MD, zrejem vplyvom laktacie, sa mi rozum zahmlyl a stala som sa sucastou MLM podobnej sprostredkovatelskej firmy. Viem presne o com to je, viem presne, ktory produkt sa predava a viem presne, ako su predajcovia skoleni. Dnes dakujem Bohu, ze som vtedy zmluvy uzavrela len sama seba a muzovi a nikomu inemu.

lili_mia
8. máj 2013

@sibare Je viacero sprostredkovateľských firiem, ťažko povedať .. no poistky neriešim a ohľadom hypoték cez nás sú klienti velice spokojní. Len som uviedla príklad, že ked človek chce, vie pomôcť klientovi s poistkou. No to IZP, to áno, od istého veku nemá zmysel!!! jednej kočke po škole dali v samotnej poisťovni, nie u nás, nejak za cenu, že si nasporí za istú dobu 15tis, lenže nič k tomu.
Spýtam sa, robili vám ešte predtým nejakú finančnú analýzu? Proste stav vašich príjmov a výdavkov, aby zas nedali mesačne takú sumu, že vám na ňu nevyjde? Stačí áno, nie. Len si robím prieskum ako to robia inde, u nás sú pevne stanovené provízie, aby sa neprotežovali produkty 🙂 no aj tu sa našli kvietky, ktorých klient nachytal, že im zle vybrali.

odbornyporadca
8. máj 2013

@jarhal Pýtate sa na názor (rozdiel) medzi životným poistením, úrazovým a kapitálovým? Je to takto: životné poistenie je všeobecný názov poistenia, teda finančného zabezpečenia. Životné poistenie môže byť investičné a kapitálové, podľa druhu (spôsobu) zhodnocovania (investovania). K investičnému, alebo kapitálovému poisteniu je možné dojednať ostatne poistenia a pripoistenia, teda riziká. Životné poistenie môže byť aj rizikové, bez sporenia. Rizikovým životným poistením sa finančne zabezpečujete v prípade úrazu (úrazové poistenie), v prípade choroby, trvalých následkov, nezamestnanosti, atď.

Poistiť alebo nepoistiť detičky? To je otázka, na ktorú si musíte v prvom rade odpovedať vy sama na základe vašich potrieb. Zo skúsenosti viem, že je lepšie mať poistenie a nepotrebovať ho, ako ho potrebovať a nemať. 🙂

Ak sa pre poistenie svojho dieťatka rozhodnete je dôležité, aby ste dobré poistenie mali aj vy a váš partner. Pomôcť vám môže aj tento článok: http://www.odbornyporadca.sk/2013/ake-zivotne-p...

sibare
9. máj 2013

@lili_mia Ano, je vela sprostredkovatelskych firiem a vela poradcov. Mozno vasa firma je "ina", mozno v nej pracuju "ini" poradcovia. "Ini" poradcovia urcite existuju, len ich je nejako velmi malo.
Financnu analyzu robia vsetci. Vsetci tiez urobia analyzu produktov, ktore klient ma. Za moj zivot som "financnu analzyu" zazila od poradcov OVB, Finanzpartner, Universal, ZFP /ak som niekoho zabudla, prepacte 😀 /
Vsetci tvrdia, ze ku klientovi pristupuju individualne. Ja nemam taku skusenost. V prvy moment sa vzdy vychadza z nejakeho priemerneho klienta. Existuju akesi "magicke" sumy, ku ktorym sa poradca snazi priblizit.
Magicka suma je napr 20 eur za poistenie pre dieta- 20 eur je totiz vyska rodinnych pridavkov. Co je vysoko efektivny argument.
Magicka suma je vyska hypoteky pre poistenie smrti, alebo 2 rocny prijem.
Na sporenie je magickou sumou 10 % prijimu. Vsetko je to podporene statistikami: Podla statistiky 2 roky trva, kym sa rodina po smrti svojho clena financne spamata. Je statisticky dokazane, ze ak si clovek cely zivot odklada 10% z prijimu, bude na dochodku zabezpeceny.

Este som sa nestretla s tym, aby financny poradca, ci sprostrekovatel viedol klienta ku kritickemu mysleniu. Mohol by mu napr. polozit otazku. Keby ste zajtra zomreli a nie ste poisteny, ako by si vasa rodina poradila, co by mohli v danej situacii urobit? Alebo, keby ste zajtra museli ist s dietatom do nemocnice, ako by ste to financne zvladali? Predstavuje to pre vas nezvladnutelne riziko? Ako velmi by to ohrozilo vasu financnu situaciu?
Taketo otazky provokuju klienta, aby sa zamyslel a hladal krizovy plan, podporne zdroje mimo poistovne. Ked sa dostane do bodu, ze si s tym nevie poradit, nastupuje moznost poistit sa.
Taketo nieco som nezazila. 😠 ..........mozno somlen nemala stastie ☹

lili_mia
9. máj 2013

@sibare uabidla si na nás 😀 z toho čo popisuješ, tak áno to sú presne tie ich taktiky, píšem IP

jarhal
autor
10. máj 2013

@odbornyporadca dakujem .. 🙂