Aké vreckové deťom?

pohodickasrandicka
10. feb 2019

Poraďte aké vreckové deťom 1stupeň ZŠ , 2. stupeň ZŠ. Stredoškolák.

sintra
18. feb 2019

@hettinka zle som sa vyjadrila, veci, ktore nie som ochotna platit ako standard. Vacsina tych veci, co si kupuje napr.k PC su dost drahe a trva aj niekolko mesiacov, kym si na ne z vreckoveho nasetri.

saskia_98
18. feb 2019

@pohodickasrandicka Dostavat vreckove v zavyslosti od pridavkov je totalna blbost. To by som bola aka hviezda kedze mamke idu pridavky z luxemburska. Osobne som este nie tak davno (mam 20) dostavala 20€ na mesiac s tym ze co som chcela mi bolo kupene a v tom nebol zahrnuty bus ani strava. Tych 20€ mi vydrzalo a ked nie, mamka dala viac. No vsetko toto fungovala len kym som nezacala robit pretoze hned prva robotka popri skole mi mesacne dala 500€ a z tohto som este ja mamke davala na stravu, energie darmo ze som chodila este na sš. Za mna ak je vsetko poplatene tak 20-30€ uplne staci pretoze bud to dieta odlozi alebo rozhajdaka na cigarety ..

ivana.natasha
18. feb 2019

@pohodickasrandicka u nas to funguje tak, ze dcera ma povinnosti a ak si ich splni, dostane vreckove 2€ na tyzden (je druhacka na ZS), prida si ich do sporkasky a ak nieco naozaj chce-lego, hru na xbox, hracku(ale naozaj chce, nie ze dnes toto zajtra ine) tak si to moze kupit. V sporkase ma aj peniaze od babky, krstnej (tiez tak 2-3 €, vynimocne 10€ k sviatku dostava), setri sa jej lahsie. Ale dostava peniaze za nieco, nie iba tak, takze ani ich tak lahko nemina a u nas plati pravidlo, ak mas jedno, nemozes mat aj druhe, cize si musi rozmysliet co si kupi. Vsetko potrebne k zivotu jej kupime automaticky, ale zabavky nad nejaku hranicu si kupi sama. Myslim si, ze bude lepsie pripravena na to, ze raz dostane vyplatu a bude musiet z nej vyzit.

luciabystricka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz