Ako je to s exekúciou a sťahovaním zo mzdy?

ullucka
7. feb 2014

chcem sa opytat ak ma priatel exekuciu a teraz ho nasli a budu mu ju stahovat z vyplaty mozu siahnut aj na mna nie sme zobraty len mame dieta a jeho vyplata chodi na moj ucet je mozne ze siahnu aj na moje peniaze ktore mam na ucte?dakujem

sense
7. feb 2014

nie nesiahnut na tvoj ucet pride jeho vyplata uz po zrazke za exekuciu....cize ak ma vyplatu 500 e a zrazku za exekuciu 250, tak ti pride na ucet len 250(toto je len priklad), na tvoje peniaze ani na tvoj majetok nikto siahat nebudelll

m_ij_ka
7. feb 2014

nie na tvoje peniaze siahnuť exekútor nemôže, nemá na to právo

luba28
7. feb 2014

na mzdovu uctaren v jeho praci pride exekucny prikaz na zrazky zo mzdy a tebe na ucet poslu len zbytok jeho vyplaty,...

helenus
7. feb 2014

Príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy dostal zamestnávateľ a on túto zrážku aj vykoná. Tvoj priateľ dostane mzdu nižšiu o zrazenú sumu, ktorú exekútorovi pošle priamo zamestnávteľ.

lubikan
7. feb 2014

veru nie...budu mu to stahovat priamo u zamestnavatela.... 🙂 🙂

nigguska
7. feb 2014

Tak ako ti pisali vyssie.....do jeho zamestnania pride vyrozumenie,ze ma taku a taku dlznu sumu....mzdove oddelenie sa dohodne s exekutorom,ak to nie je uz vopred urcene,kolko sa mu bude mesacne stahovat zo mzdy....na mieste tvojho priatela by som isla okamzite na mzdovku a ak su tam rozumni ludia a on im vysvetli dovody,ze nechce mesacne stahovat 100eur ale len 50 pretoze mu musi ostat tolko a tolko,mate dieta atd,tak mzdove sa dohodne s exekutorom na nizsch platbach....
to nema s tvojim uctom nic spolocne....na tvoj ucet ti nesmu siahnut!

draik
7. feb 2014

Nigguska: Mzdové oddelenie sa riadi exekučným príkazom a nie nejakou požiadavkou povinného. Zo mzdy povinného musí stŕhať čiastku presne podľa zákona. Ak chce povinný platiť menej, musí sám s exekútorom po súhlase oprávneného (=veriteľa) uzatvoriť dohodu o splácaní.

linibini
7. feb 2014

presne ako píše @draik, ak chce tvoj priateľ platiť menej, treba kontaktovať exekútora a dohodnúť sa na splácaní... robila som na exekučnom oddelení, teraz som na MD 😵