Ako minúť drobné mince?

zuba1987
2. jan 2020

Ahojte, mam asi hlupu otazku. Manzel vzdy z penazenky vyklada drobne, lebo ze ho to tazi (nosi ju vo vacku). mame toho doma 2 sakle, zvacsa ide o 1,2,5 centovky. ako to minut? vezmu mi to v banke? trebars ako vklad na ucet? ci je tam poplatok? vymenia mi to bez poplatku niekde za papierove?
tie automaty v samoobsl.pokladniach obchodoch beru iba zopar, presavacky sa na to mracia.
kde sa to da nejak zamenit?
dakujem

amelia000
2. jan 2020

@zuba1987 v banke od urcitwj sumy alebo poctu za poplatok..jedine posackovat a pytat sa v potravinach ci nepotrebuju.

liz_lemon
2. jan 2020

normalne s tym zacat platit v samoobsluznych pokladniach, tam to nasypes, a samo si to zrata

caroline_
2. jan 2020

Nie si z TN? Mne by sa v praci zišli, ja vždy chodím zamienat väčšie mince na medené ;D

evita2222
2. jan 2020

ako radia, určite nimi postupne platiť v obchode alebo zistiť v ktorom obchode ich práve potrebujú

peptina
2. jan 2020

Niekedy sa treba aj v obchode opýtať tam tiež dakedy treba drobné len jasne že nie toľko veľa pár ich zoberú. V banke asi poplatok za to budú chcieť. Alebo viem že niekde aj v lekárni potrebuju

amelie2017
2. jan 2020

Neviem, ako na Sk, sle v Spanielsku si chodim do banky pytat take plastove mincovniky, naplnim a zanesiem do banky a oni my to zmenia. Normalne sa v banke spytaj, ale zda sa mi, ze ked to davas ako vklad na vlastny ucet, nic neplatis.

zuba1987
autor
2. jan 2020

@caroline_ no do TN daleko...

viem ze tym mam platit, ja tym aj platim, ale muz zas naskreckoval horu medi doma... reku kde by som sa toho zbavila naraz

skusim to nejak poratat po par eur a skusit platit

v tom co samo pocita v obchodoch mi to vezme len asi 10ks medenych a potom ich vyhadzuje a nepocita

fiafia
2. jan 2020

@zuba1987 teraz som to riesila ,,5 centaky a vyssie v metre.tam nahadzem do automatu a spravim nakup za to. 1 a 2 musis mat poratane, vediet pocet. Zamenia ale rozne poplatky. V jednej za kazdych sto kusov 4e, v dalsej banke.500ks 16e. Zdalo sa mi to vela tak zakazdym po troche v samoobsluznuch pokladniach 😊

jancejance
2. jan 2020

@zuba1987 úplne ako môj chlap 😂😂🙈🙈
ja to dávam do samoobsluznych pokladni, alebo sa najprv opýtam predavačky, či jej môžem dať drobné a potom jej to tam vysypem 😂😂
ale už som si ho naučila, aby to priebežne dával do mojej peňaženky alebo máme na to aj pokladničku, z ktorej to pravidelne vyberám 😉

caroline_
2. jan 2020

@zuba1987 v tých samoobslužnych mam overené, že ak mas veľa minci, treba ich tam hádzať pomalejšie, postupne, nie hneď všetky naraz lebo ti ich vyhodí naspäť

mrkvicka060
2. jan 2020

Na poste nezamenia?

luzzia
2. jan 2020

@zuba1987 normalne ich hadz do samoobsluznych, davaj zopar v obchodoch a podobne.. ja som takto minula postupne dve plne misky 1 a 2 centovych drobnych.. ani to dlho netrvalo.. samoobsluzne zoberu aj viac, len ich tam musis postupne hadzat, nie je tam limit.. ked ti ich vrati a vyhodi zase dole, znova to tam hod, ono sem tam to nejaku mincu nevezme, ale na druhy krat ano, proste ju to len nejak "nenacitalo", lebo si hadzala rychlo.. ja si vzdy hodim do penazenky alebo kabelky za euro alebo dve tieto medene a postupne to minam uplne v pohode..

saurian
2. jan 2020

Do 50 ks mincí sú tí povinní v obchode prevziat, viac nie. V banke sú poplatky. V Metre je taky mincomat - dáš mince a vyhodí ti lístok ktorý musíš v ten deň minúť. Alebo si vždy daj zopár do peňaženky, a vždy sa snaž platiť centami co je nad celé eura, ja to míňam takto...

topasitta
2. jan 2020

@zuba1987 ponukni v lekarni

evittam
2. jan 2020

@saurian Ale ten v Metre uz berie najmenšie len 5centovky. Tiez sme ho vyuzivali.🙄

juliet86
2. jan 2020

mne to v tescu normalne berie tie male mince. pekne dojdem so sackom nasypem a zaplatim co treba. v banke uctuju poplatok

wiw8
3. jan 2020

Tento problem som mala aj ja, kedysi som to na postu nosila v sackoch, lenze teraz som to zacala robit tak, ze platim v samoobsluznych pokladniach takymi mincami, tam nikto nefrfle 🙂

kitycat
9. jan 2020

v banke by mali do 100 ks zamenit bez poplatku 😕

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz