Ako môžem riešiť prehnaný nedoplatok za elektrinu?

lusi1309
4. júl 2014

Ahoj, mám otázku, vedel by mi niekto poradiť ako môžem riešiť prehnaný nedoplatok za elektrinu.? Bývam sama v byte 40m štvorcových a za 7mesiacov počas ktorých som platila predpísanú splátku mi prišlo ročné vyúčtovanie s nedoplatkom vyše 1000€. Bez ohlásenia ma odpojili a nepripoja ma skôr ako to neuhradím.
áte niekto podobnú skúsenosť, alebo mi viete poradiť ako mám postupovať? Nemám zbytočných 1000€ a v lete bez chladničky.......viete si predstaviť...
Ďakujem veľmy pekne za každú radu a informáciu

jania023
4. júl 2014

Co tak reklamácia?Ved 40m2 nema šancu spáliť toľko,treba skontrolovať ci sa nenapojíl na teba nejaky sused inak to nechapem

hellionka
4. júl 2014

Za 42 m2 sme platili 143€ ročne a mali sme 20€ nedoplatok... Takze to urcite nieje v poriadku, treba sa stazovat

mihula
4. júl 2014

kolko mas zalohove platby za mesiac a kolko spotrebicov mas doma?Kuris elektrikou?Pozri si vyuctovanie za predchadzajuce obdobie a porovnaj spotrebu a ak je velky rozdiel tak reklamuj.Vypni vsetky spotrebice zo siete a kontroluj hodiny ci stoja a zapisuj si kazdy den kolko minies elektriky.Musis si to vsetko overit

drobcek26l
4. júl 2014

To je strašne veľa tam nebude niečo vporiadku. My mame byť veľký 56m všetko máme na elektrinu dokonca ňou aj kurime, mesacne platím 100 eur a prišiel nám preplatok cez 230 euro. Sme dvaja dospelý s jedno dieťa

mona69
4. júl 2014

skus reklamáciu možeš mat zlý elektromer,alebo može byt na teba niektorý suset napojený .Mojej sestre sa to stalo bol nanich napojený sused ked nato prišli tak sa hral ešte na urazeného.

nikawero12
4. júl 2014

Asi ta nepotesim, ale prehnany nedoplatok za elektricku energiu si mala riesit vtedy, ked ti prislo vyuctovanie. Teraz ti neostava nic ine, iba vyplatit nedoplatok a poziadat o opatovne zapojenie elektromeru a potom poziadat o kontrolu elektrickej siete v tvojom byte - ci nahodou nemas niekde skrat, alebo iny problem. V tvojom pripade ti mozem poradit akurat to, aby si co najskor isla za poskytovatelom elektriny a dohodla sa s nim na nejakom splatkovom kalendari, ak nemas pohromade tolko penazi. A samozrejme rataj s tym, ze opatovne zapojenie elektromera tiez nie je zadarmo.

luciasal
5. júl 2014

trebalo sa pred tým ako vás odpojili a prisiel nedoplatok pozrieť na elektromer či je ok.či sa nekruti ako tiví.nám sa to tiež stalo a potom nám vratili peniažky.