Ako našetriť na opravy domu?

21. nov 2022

V roku 2020 sme kúpili dom za 70 000 eur.Zobrali sme hypotéku z banky 80 percent,zvyšných 20 percent sme platili z našich úspor.Bolo treba aj na prerábku domu,menili sme komplet novú elektriku,plyn,plastové okná a dvere.Na to sme zobrali úver 15 000 eur.No ešte treba niektoré veci prerobiť, konkrétne vymeniť strechu a zatepliť dom by bolo najnutnejsie,ostatné má cas.Len nemáme momentálne žiadne úspory z čoho by sme to financovali.Ked aj neaku sumu nasetrime ide to na deti.Nastupili staršia do školy,mladší do škôlky.Tam treba veľa peňazí.Odkial ušetriť na opravy domu?Z čoho šetrite vy?Predtým sme vedeli pekne ušetriť,no odkedy išlo všetko hore je to ťažšie.

autor
21. nov 2022

@michaela412 Aj ja posielam na setriaci účet a šetrím kde sa dá.Tiez nechodím kadernícke ani na žiadne úkony.
@mamula20 Rozmýšľali,no pri tom musíme mať polovicu sumy nasporené a nemáme nič nasporené momentálne.
@hopsadobrandejsa Chceli by sme strechu a zateplovat celý dom zvonka,aj nová fasáda by sa zišla.A ešte kopa veci,no to majú čas ešte.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevapeto
21. nov 2022

Autorka na strechu + zateplenie pri dnešných cenách budeš šetriť do dôchodku. Keď splatíte tých 15kk tak by som zobrala další na strechu resp.keď klesnú úroky v banke tak navýšiť hypotéku. Medzitým sa snažiť zvýšiť si príjem.

autor
21. nov 2022

@mamula20 Refinancovať hypo môžme po 5 rokov a toľko ešte neprešlo.Pracujem aj ja.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz