Ako odpočítať môj príjem z manželovho daňového priznania?

mojko315
19. mar 2013

za minuly rok mám hruby prijem a odvody , ktoré si môže manžel na mňa uplatniť,,,len neviem,či ten príjem v hrubom sa počíta,teda odráce cely alebo len ten čo je vyplateny v minulom roku??lebop za mesiac december mi vola výplata vyplatená v tomto roku,ale doklad poslali komplet aj z decembrovou platbou zarátabou,,,,

angua27
19. mar 2013

@mojko315, od nezdaniteľnej čiastky na manželku v manželovom priznaní si odrátaš všetko, čo patrí do minulého roka, kedy to bolo vyplatené nehrá roľu. a odrátavaš hrubý príjem ponížený o odvody.

tajava
19. mar 2013

do danoveho priznania davas sumu, ktoru mas uvedenu na tvojom potvrdeni, cize hruby prijem (co je uvedeny na potvrdeni, lebo aj decembrova vyplata sa pocita do prijmu za rok 2012) minus odvody. Mal by to byt riadok ciastkovy zaklad dane. Pozor aj na materske alebo nemocenske a ine, tiez sa povazuju za vlastny prijem manzelky

simca06022011
19. mar 2013

decembrove vyplaty sa rataju do decembra v suvislosti s danou z prijmu a to z toho dovodu, ze aj napr. preddavky a odovdy v nej su decembrove.. cize za cely rok mas potvrdenie o prijme a to ma cele vplyv na tuto odpocitatelnu polozku na manzelku