Ako prebieha vybavenie hypotéky?

erikad82
4. jan 2017

Ahojte! Prerábame starší rodinný dom. Nakoľko sme si zobrali spotrebný úver,ktorý nám žiaľ nevystačil z dôvodu nepredvídateľných výdavkov -pri prerábke sme natrafili na veľmi veľa vecí,ktoré sme museli meniť a robiť na novo...
Rozmýšľame teda nad hypotékou,ak by nám ju schválili. Preto by som sa chcela najskôr takto opýtať: ako prebieha jej vybavenie? Príde nejaký znalec z banky aby určil hodnotu domu alebo mi si nájdeme znalca? A dalo by sa zo spotrebného úveru prejsť alebo nejako zlúčiť na danú hypotéku?
Samozrejme pôjdem s týmito otázkami aj do banky,len teraz keď sme v štádiu "rozmýšlania a prehodnocovania" by som sa rada dozvedela čo najviac z vaších osobných skúsenosti.
Vopred ĎAKUJEM!!!

lalinko2010
4. jan 2017

@erikad82 ahoj, záleží koľko potrebujete.

erikad82
autor
4. jan 2017

@lalinko2010 a je nejaká spodná taxa alebo si ju môžem určiť ja,napr. 30.000eu?

lalinko2010
4. jan 2017

@erikad82 mne vo vub povedali že 10 000eur neni problém, na moje meno bez vedomia manžela, ale my sme toľko nebrali, vy potrebujete dosť, takže treba do banky a dohodnúť sa. isto budú chcieť ďalšie doklady.

tanecnica82
4. jan 2017

@erikad82 nam vsetko vybavila realitka co sa znalca tyka a skvelu pracu odviedol hypo poradca. Bez neho by sme to nedali, a usetril nam kopec nervov. DO banky sme sli len podpisat schvalenu hypo

mikaelita
4. jan 2017

Ano znalec ohodnoti hodnotu domu a podla toho sa bude dalej pokracovat. A ano da sa to "spojit" vola sa to refinancovanie. Zoberiete hypoteku nou vyplatite spotrebny a budete mat jednu sumu jednu splatku jeden uver.ak daco spytajte sa 😉

aduskatt
4. jan 2017

@erikad82 banky obvykle majú aj spodnú hranicu, čo sa týka znalca, záleží od toho, v ktorej banke vybavuješ, niektoré Ti poskytnú, niekde si zháňaš sama, niekde ho banka preplatí, inde nie. Rovnako je to aj s poplatkami za kataster, niekde si to platíš sama, niektoré banky Ti ho zaplatia, je to rôzne. Ak nemáš Ty sama dobrý prehľad, čo kde ako vybaviť, tak je fajn nájsť si sprostredkovateľa, ktorý Ti na základe Tvojich požiadaviek pripraví nejaké ponuky a Ty si vyberieš, on obehá, čo sa bude dať, abyTi ušetril čas a nervy. 🙂

erikad82
autor
4. jan 2017

Ďakujem vám! Aspoň trošinku mám v tom jasnejšie 🙂 Hor sa teda nato 🙂 Snaď to dobre dopadne 🙂

lentilka0607
5. jan 2017

Samozrejme, že nie je problém prostredníctvom hypotéky refinancovať ten úver, čo ste brali a splácať tak mesačne len jednu splátku. Pri vybavovaní hypotéky ti rozhodne odporúčam zvážiť ponuky od viacerých bánk, nakoľko často sa svojou výhodnosťou dosť líšia, tak až vyberiete to pre vás najvhodnejšie. Fajn je napríklad si aj porovnať ponuky prostredníctvom internetového porovnávača napríklad https://www.hyperfinancie.sk/hypoteky/ ale dá sa ich nájsť viac, stačí trošku googliť a potom už len riešiť s tou bankou, ktorá vám vyšla z porovnania ako najvýhodnejšia. Dá sa takto ušetriť kopec času, behačiek a zároveň si dobre vybrať 🙂