Prejde nám hypotéka?

simona966
30. mar 2022

Dobrý deň prosím vás chcela by som sa len informačné spýtať ... Pred dvoma rokmi sme vybavovali hypotéku ale neprešlo nám to cez register lebo manžel mal niečo spred rokov keď bol v minuse , včera sme boli v banke a ponúkali nám spotrebný úver ktorý nám schválili ale nezobrali sme ho lebo s tým by sme si veľmi nepomohli keďže sme chceli stavať dom , myslíte že keď spotrebný úver prešiel cez register prejde aj hypotéka ? Samozrejme máme možnosť založiť rodinný dom máme aj znalecký čo sú myslíte ?

jakubvojcik
30. mar 2022

@simona966 záleží aj od výšky, možno vám to prejde cez register ale nemusí vám prejsť limit na mesačnú splátku alebo celkovú výšku hypotéky. Pri spotrebákoch, najmä pri nižších sumách sú banky benevolentnejšie.

klaudia_b
30. mar 2022

@simona966 môže Vám to prejsť, treba si ale presne určiť a vypočítať, do akej výšky môžete mať hypotéku, akú mesačnú splátku Vám pustí a dá sa hypotéka aj s registrom, len tam treba trošku inak komunikovať a pristupovať, to sa rieši cez individuálne žiadosti

peterszalma
22. feb 2023

@jakubvojcik dobrý deň chcem sa spýtať riešim hypotéku a asi pred rokom som meškala na úvery pár dní bude to schvalovatelovi vadiť

jakubvojcik
22. feb 2023

@peterszalma na podobnú vec som nedávno odpovedal vo finančnej poradni tu na modrom koníku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/financn...

jakubvojcik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz